Pardubice – Kovo Praha 4:1 (kon.) | Kladno – Hr. Králové 2:3 (0:1 po s.s.) | Ústí n/L – Plzeň 1:2 (kon.)
Kert Park Praha – Letohrad 1:4 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
1:2 (0:1, 0:1, 1:0) Stav série: 1:1
HBC Plzeň
Neděle 02.04.2017, 11:00 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Coalsoft play-off Extraligy • Čtvrtfinále

Zápas je u konce a hosté si nakonec odváží domů do Plzně cenný bod do čtvrtfinálové série. V koncovce třetí třetiny domácí drtivě tlačili a mačkali soupeře, ale obrana Plzně v čele s Kráčinou odolala, dá se říct, že za první dvě třetiny zaslouženě. Rozhodující se nakonec ukázala branka Ondřeje Malého. Zápasy v Ústí byly boj o každý centimetr hřiště a určitě se můžeme těšit na další pokračování série. Děkuji vám za dnešní pozornost, přeji dobrou chuť, pokud zrovna obědváte. Mějte se hezky a těším se u dalších přenosů ze CCM Extraligy hokejbalu. (12:50:21)

44:15
    Obrana hostů zablokovala střelu Kubáta, bude se vhazovat po pravici Kráčiny.

43:58
    Atmosféra natolik zhoustla, že by se dalo krájet

43:58
    Postavení útočícího hráče v brankovišti, rozhodčí vykazuje hru z pásma.

42:48
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Kváš – 2 min.).
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Krch – 2 min.).

42:48
    Velká mela před brankou Plzně a následná šarvátka! Rozhodčí se radí o trestech.

41:42
    Domácí se nadechují k finálnímu náporu a nyní svírají Plzeň v jejich obranném pásmu.

40:44
    Kubát nyní dostává hodně prostoru na hřišti, teď rozehrává zpoza branky.

40:01
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    No a máme zaděláno na drama! Karel Kubát vypálil od modré čáry a před brankou šikovně tečoval DAVID GOTTFRIED. Asistence: Kubát, Růžička.

39:30
    Přesilová hra pro domácí a dobrá šance dostat se zpátky do zápasu.

39:29
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Vágner – 2 min., držení protihráče).

38:36
    Soukup ukázal nyní svojí extratřídu. Obešel dva hráče, našel Červinku, ten měl ale bohužel míček na backhand a střela neměla takovou razanci.

37:50
    Hanuš trefuje tyč! Místo bránění náskoku Plzeň spíše tlačí.

36:59
    Průcha nabral vysokou rychlost, vystřelil ale přímo do náruče Bandy a nakonec měl co dělat aby zabrzdil a neskončil u stánku vedle hřiště.

36:30
    Jiří Benedikt nahodil od červené čáry, Banda měl tentokrát zakrytý výhled a na poslední chvíli zakročil ramenem.

36:23
    Krch nebezpečně vypálil od modré čáry, ale Banda měl odkrytý výhled a poradil si.

35:37
    Elba se dostala do přečíslení 3 na 2, ale jejich akci zhatil ofsajd.

34:40
    Macek tečoval Kvášovo nahození jen těsně nad!

34:24
    Peschout má míček v rohu a chce vymyslet nahrávku.

34:12
    Nyní pro změnu v akci Kráčina, když podržel Horáčkův pokus na vhazování.

33:50
    Kejř se dostal do samostatného úniku, Banda se štěstím zaklapl betony a udržel šanci pro svůj tým. Prohrávat o 3 branky by bylo již kritické.

33:04
    Plzeň hraje evidentně třetí třetinu ze zabezpečené obrany, domácím se nedaří přechod do pásma a musí si míčky nahazovat.

32:29
    Švarc vystřelil z levé strany a Banda podržel. Po odpískání si ještě něco chtěl vyříkat s Kučerou, ale při pohledu na jeho fyzické parametry raději odešel vystřídat.

32:01
    Štěpánek minul nahrávku Soukupa, z protiútoku vystřelil Krch a Banda vyrazil mimo.

30:53
    Hanuš drží míček za brankou a čeká na střídající spoluhráče, evidentně ale nespěchá.

30:21
    Kubát se dokázal vrátit a uhasil počínající brejk.

30:01

Hráči už se trousí na hřiště, uvidíme jestli domácí tým ještě dokáže se zápasem něco udělat.

Druhá třetina přinesla vyrovnanou bitvu, kde nakonec opět jeden gól přidali hosté. Muž zápasu je zatím plzeňský brankář, který chytá dnes velice jistě a domácí tým to teď bude mít opravdu těžké. Další třetina začně přibližně v 12:18

30:00

29:30
    Po skrumáži před hostující brankou rozhodčí přerušil hru. Domácí tým i diváci se bouří, protože i z mého pohledu bylo vidět, že míček neměl Kráčina pod kontrolou. Bohužel pro domácí je na hřišti pánem rozhodčí, který stál v jiném úhlu, a proto přerušil.

29:12
    Horáček proběhl podél mantinelu, jeho nahrávku před branku Pilař těsně minul.

28:53
    Nyní opět v akci Banda, když vyrazil pokus Průchy.

28:41
    Přihrávka rukou domácího týmu a následuje buly ve středním pásmu.

28:03
    Peschout trochu uklidňuje hru po tlaku Plzně a vyváží míček.

26:28
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Růžička zvládl souboj proti přesile na modré čáře, bohužel pro něj mu míček díky nějakému hrbolu nebo kamínku na hřišti přeskočil hokejku, do úniku se dostal ONDŘEJ MALÝ a našel mezírku mezi betony domácího brankáře. Asistence: Průcha.

26:00
    Štěpánek má míček za brankou a snaží se rozehrát.

25:44
    Banda po prohraném vhazování raději zalehl míček.

25:39
    Hosté zvládli souboj v rohu, totéž se ale nedá říct o Vodrážkovi, který poslal rozehrávku na zakázané uvolnění.

24:48

24:35
    Ještě jedno vhazování stihne Elba v útočném pásmu.

23:49
    Průcha dokázal získat míček, ušetřit pár vteřin a následně i vyhodit.

23:07
    Poláček dostal nahrávku před brankoviště, Kráčina je ale dnes jako zeď.

22:48
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Vodrážka – 2 min., držení protihráče).

22:40
    Červinka se dostal ke střele, Kráčina se ale včas přesunul a podržel míček.

22:33
    Macek byl chvíli úplně volný před brankou, bohužel pro domácí k němu míček nedoputoval.

22:08
    Pauer ve snaze natlačit se před branku skončil v síti místo míčku, nicméně skóre pochopitelně zůstává neměnné.

21:53

21:51
    Nyní míček Kváše neposlechl a Banda raději přerušil hru před dotírajícími protihráči.

21:40
    Kváš vyhazuje přes všechny čáry.

21:27
    Nyní ofsajd hostů. Tato přesilovka se zatím nejeví příliš jako zdařilá.

21:21
    Jeden z hostujících hráčů zůstal po souboji ležet za brankou, rozhodčí přerušuje hru a vykazuje Plzeň z pásma.

21:06
    Vodrážka sevřel míček příliš dlouho a rozhodčí přerušuje.

20:54
    Vágnerovu střelu od červené vyráží Banda mimo hřiště.

20:30
    Gottfried s Mackem vyvezli míček a drží čas v rohu.

20:05
    Plzeň rozestavila přesilovkovou formaci, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

19:53
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Kučera – 2 min., podražení).

19:13
    Zdá se, že domácí tým místo střel preferuje zakázané uvolnění, v krátké době se dopouští již třetího.

19:01
    Kučera se snažil rozehrát akci, ale míček mu ujel až do náruče Bandy, který raději přerušuje.

18:54
    Pauer nebezpečně dotíral na brankovišti, ale Banda za výpomoci Červinky podržel míček.

18:30
    Kváš musí začít z rozehrávkou až od vlastní branky.

18:17
    Hra přerušena pro vysokou hůl, bude se vhazovat před Kráčinou.

18:03
    Hosté mají opět dobrý vstup do třetiny, domácí obrana opět reaguje jen zakázaným uvolněním.

17:51
    Průcha se dokázal vytočit a vystřelit, jeho střela však míří mimo.

17:12
    Banda vytáhl efektivní zákrok lapačkou proti pokusu Krcha, poté po menším tlaku Plzně raději vyhazuje domácí obrana na icing.

16:32
    Kráčina musel vytrčit beton proti pokusu Soukupa, po něm Langthaler netrefil dorážku.

15:56
    Opět v akci litvínovská posila Kubát, když nahazoval míček před bránu a Macek jen těsně nedosáhl na jeho nabídku.

15:20
    Kubát získal míček za brankou a rozehrává útočnou akci.

15:01

Za stavu 0:1 skončila první třetina zápasu. Plzeň na svého soupeře vlétla a dostala se do vedení po zahraném signálu po vhazování. Domácí tým se začal dostávat více do hry až ke konci třetiny, kdy několikrát nebezpečně zahrozil. Kráčina ale ukazuje svoje reprezentační kvality a nepustil žádnou ze střel za svá záda. Další třetina začne přibližně v 11:38

15:00

14:47
    Poláček nahazoval míček před branku, kde se Soukup snažil tečovat, bohužel pro svůj tým míček netrefil.

14:16
    Dvojice Macek Peschout opět zaměstnávala hostující obranu, která nakonec míček vystřeluje mimo hřiště.

13:59

13:39
    Kráčina teď ukázal vysoké sebevědomí, když rozehrál balonek před dobíhajícími protihráči.

12:50
    Domácí tým se poprvé dostává do soustavnějšího tlaku, Kvášovo nahození prosvištělo těsně mimo branku.

11:51
    Fantastický Kráčina teď zachránil svůj tým! Marek Macek dokázal vybojovat míček, předložil ho Peschoutovi před odkrytou branku a plzeňský brankář se fantasticky přesunul a zabránil pohromě.

11:18
    Hra se nám teď trochu uklidnila a vyrovnala, velký boj se svádí především ve středním pásmu.

10:26
    Domácí nezahráli přesilovou hru špatně, skoro celé dvě minuty byli usazení v pásmu, gólový efekt to ale nepřineslo.

10:03

09:18
    Švanda jen těsně promáchl odraženou střelu Kváše.

09:06
    Nepříjemné chvilky pro Kráčinu! Po Kubátově nahození se míček vykutálel jen těsně mimo branku.

08:45
    Domácí se drží v pásmu, ale hostující obrana všechny pokusy zablokovala.

08:11
    Langthaler uspěl na vhazování a Elba rozestavuje svůj zámek.

08:03
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Benedikt J. – 2 min., držení protihráče).

07:34
    Už to vypadalo, že se Soukup dostane do šance, ale nakonec si míček ukopl.

07:08
    Plzeň znovu u balonku, po tečované střele se bude vhazovat po levici Bandy.

06:55
    Růžička se pokusil vysunout dopředu Horáčka, ten jeho nahrávku nezachytil a píská se zakázané uvolnění.

06:47
    Chvíle oddychu pro domácí hráče, míček končí mimo hřiště.

06:25
    Hra se stále odehrává v obranném pásmu Elby, momentálně s míčkem operuje Pauer.

05:45

05:36
    Polívka se dostal ke střele, kterou Banda vyrazil betonem.

05:06
    Přesilová hra Plzně zatím bez větší šance, ale stejně jako včera ja od začátku aktivnějším týmem.

03:45
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Poláček – 2 min., vysoká hůl).

03:33
    Tentokrát to už hostům vyšlo, po vhazování se dostal ke střele ONDŘEJ BENEDIKT a dokázal prostřelit Bandu. Asistence: Kejř, Pauer

03:29
    Obrovská skrumáž na brankovišti Bandy, několikrát se míček odrážel, ale domácí brankář se jako chobotnice roztáhl na brankovišti a zastavil všechny pokusy.

03:18
    Jiří Benedikt vyvezl míček z pásma a od červené čáry prověřil Bandu, ten jeho projektil vyrazil mimo hřiště.

02:34
    Opět dobře Růžička v defenzivě a Pilař může v klidu vyvést míček z obranného pásma.

02:11
    Hanuš se opět dostal k míčku, ale jeho střelu zablokoval Růžička.

01:58
    Hanuš nahodil na Bandu a ten raději podržel míček.

01:24
    Na druhé straně se dostával do šance Pauer, ale Švanda se k němu stihl vrátit.

01:04
    Červinka se pokoušel někoho najít před brankou, obrana hostí si poradila.

00:41
    Zápas začíná zakázaným uvolněním Plzně.

00:01

V ústeckém brankovišti dochází dnes ke změně, od úvodní minuty nastoupí Zdeněk Banda.

Hráči i rozhodčí jsou již připraveni a chystají se k nástupu na modré čáry.

Elba DDM Ústí nad Labem: Brhel, (Banda) – Kubát, Švanda(C), Kváš, Poláček, Růžička, Kučera – Peschout, Macek, Gottfried, Langthaler, Soukup, Červinka, Pilař, Horáček, Baxa, Sedláček, Šilínek

HBC Plzeň: Kráčina, (Návara) – Benedikt J., Pokorný, Průcha, Švarc, Malý, Benedikt O., Vágner, Krch, Kejř, Pauer, Vodrážka, Krásný, Gřonka, Polívka, Kavalír, Forejt, Kolařík, Kunzmann

Rozhodčí: Škrobák P. , Škrobák M..

Necelých 15 minut nám zbývá do začátku zápasu, týmy jsou aktuálně na rozstřelbě.

Příjemné nedělní dopoledne z Ústí nad Labem, zápasem vás bude provázet Jan Melicher.

Vraťme se ještě k sobotnímu utkání plnému zvratů. Plzeň nastoupila na svého soupeře aktivně a dostávala domácí tým pod tlak. Od začátku zápasu chytali skvěle oba brankáři a zejména domácí Brhel se musel ohánět a nakonec byl hlavním strůjcem úspěchu svého týmu. Hosté Elbu v první třetině i v celém zápase výrazně přestříleli, větší část zápasu měli i více ze hry, ale na první bod v sérii hrané na tři vítězné duely to nestačilo. Do vedení se dostali v poslední minutě první třetiny domácí, když Vojtěch Červinka šikovně tečoval nahození Kváše až za brankáře Kráčinu. Hosté si největší nápor připravili do druhé třetiny, kdy nejprve v přesilovce dělovkou od modré čáry vyrovnal Krch a o minutu později otočil skóre už při hře 5 na 5 střelou po vhazování Ondřej Benedikt. Právě střelec vyrovnávací branky Martin Krch dělal hostující obraně největší problémy a několikrát se dostal do šancí. Po dvou třetinách tak bylo skóre 1:2. Do poslední třetiny domácí trenér zamíchal sestavou a na výkonu Elby to bylo znát. Čtyři vteřiny po vypršení přesilovky nejprve vyrovnal Lukáš Soukup, který schoval svojí střelu za klubko těl a Kráčina na ní nemohl reagovat. Ve 39. minutě se pak dostal do brejku Martin Horáček a povedeným blafákem strhl vedení na stranu Elby. Z něj se ale domácí neradovali dlouho, protože o necelé dvě minuty později využil přesilovou hru Jiří Benedikt. Rozuzlení muselo přinést až prodloužení, ve kterém dostali domácí možnost přesilové hry, která byla využitá po spolupráci dvou veteránů v ústeckém dresu. Růžička nabil Štěpánkovi a ten vymetl horní roh hostující branky. V dnešním zápase si tak domácí Elba může zajistit pro venkovní výjezd do Plzně hned 2 mečboly na postup do semifinále. Zdá se, že hodně důležité by mohly být v této sérii přesilovky. Oba týmy v prvním duelu využily dvě.

1. zápas série

ELBA DDM Ústí nad LabemHBC Plzeň
    4:3pp (1:0,0:2,2:1,1:0)

Branky a asistence:
    15. Červinka (Kváš, Poláček), 32. Soukup (Peschout), 39. Horáček (Kučera, Štěpánek), 48. Štěpánek (Růžička, Červinka) – 20. Krch (Kejř, Vágner), 21. Benedikt O. (Gřonka), 40. Benedikt. J. (Průcha)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Jan Melicher

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 41. Gottfried (Kubát, Růžička) – 4. Benedikt O. (Kejř, Pauer), 27. Malý (Průcha)

Elba DDM Ústí nad Labem: Banda, (Brhel) – Kubát, Švanda(C), Kváš, Poláček, Růžička, Kučera – Peschout, Macek, Gottfried, Langthaler, Soukup, Červinka, Pilař, Horáček, Baxa, Sedláček, Šilínek

Rozhodčí: Škrobák P. , Škrobák M.