St. Louis – Nashville 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 2:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 5:2 (kon.) | Tampa – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:3 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 4:3 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:2 (kon.)
Tampa Bay Lightning
6:3 (1:0, 1:2, 4:1)
Dallas Stars
Pondělí 03.04.2017, 00:05 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Srdečně zde vítám všechny příznivce toho nejlepšího hokeje! Krátce po půlnoci přivítá Tampa, která tvrdě bojuje o postup do play off, hokejisty Dallasu Stars, kteří se vyřazovací části sezóny již jistě nezúčastní. Motivace by tak jednoznačně měla být na straně domácích Blesků.

Dallas Stars:
    Hokejisté Dallasu sice mají, zejména v ofenzivě, spoustu talentu, přesto však budou v play off scházet. Se 75 body jim patří v tabulce Západní konference až jedenácté místo. Závěr sezóny ale Texasané rozhodně úplně nevypouštějí, naposledy zvítězili 3:0 v Carolině.

Nejproduktivnější hráči:
    Tyler Seguin – 70b (25+45)
    Jamie Benn – 67b (25+42)
    Jason Spezza a John Klingberg – 46b (13+33)

Brankář:
    Kari Lehtonen – 56 zápasů, průměr 2,75, úspěšnost 90,6 %
    Antti Niemi – 35 zápasů, průměr 3,31, úspěšnost 89,2 %

Tampa Bay Lightning:
    Hokejisté Tampy mají na svém kontě 86 bodů a v tabulce Východní konference jim patří devátá příčka. Postup do play off už Bolts nemají jen ve svých rukou, na osmé místo v tuto chvíli ztrácejí čtyři body. Naposledy Blesky doma podlehly 1:2 po prodloužení Montrealu, ovšem předtím vyhrály čtyři zápasy v řadě.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dnešní zápas je v Amalie Areně věnován dětem.

Tampa Bay Lightning: Budaj (Vasilevskij) – Dotchin, Hedman, Šustr, Strålman (A), Witkowski, Coburn (A), Garrison – Kučerov, Point (A), Palát – Drouin, Naměstnikov, Killorn – Vermin, Gourde, Erne – J.T. Brown, Dumont.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Honka, Nemeth – D. Shore, Eakin, Ja. Benn (C) – Spezza (A), Seguin (A), Elie – Cracknell, Faksa, G. Smith – B. Ritchie, Dowling, Dickinson.

Rozhodčí: Peel, Kozari – MacPherson, Driscoll.

00:01

00:23
    Po nahození Dotchina se puk odrážel na pravý kruh k Ondřeji Palátovi. Český útočník skákavý kotouč netrefil.

01:13
    Puk je na holích hráčů Dallasu, kteří rozehrávají ze svého obranného pásma.

01:46
    Jason Garrison zavezl puk do útočného pásma Tampy. Jeho nahození hosté srazili do rohu.

02:35
    Sledujeme opatrnější začátek zápasu. Oba týmy se spíše oťukávají.

03:15
    Ránu Jakea Dotchina tečoval Nikita Kučerov. Puk zamířil vedle hostující klece.

03:40
    Hosté se dostali pod tlak a vše vyřešili vyhozením na icing. Hra se tedy vrací do jejich obranné třetiny.

03:48
    Vzápětí následuje další zakázané uvolnění.

03:54
    Anton Strålman nabil na střelu Jonathanovi Drouinovi. Ten z pravé strany minul bližší tyčku.

04:50
    Gourde obral o puk Klingberga a spolu s Naměstnikovem se řítil do přečíslení 2 na 1. Domácí hráči ale nesehráli situaci ideálně a Lehtonena v brance Dallasu neohrozili.

05:04
    Domácí v útočném pásmu dobře zakombinovali a ke střele z pravého kruhu se dostal Adam Erne. Lehtonen byl na místě a pokrýt stačil i dorážku Yanniho Gourdeho.

06:16
    Od modré vypálil John Klingberg. Peter Budaj si připisuje úspěšný zákrok.

07:04
    Stars v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

07:28
    Střelu Ondřeje Paláta vyrazil Lehtonen za svou branku. O pár sekund později se puk odrazil do ochranné sítě.

07:43
    Další střelu na Lehtonena poslal od modré Garrison. Brankář Dallasu zakročil pravým betonem.

08:20
    Iniciativa se pomalu stěhuje na hokejky hráčů Tampy. Ti už jsou opět v útočném pásmu.

09:32
    Hostující čtvrtá lajna se usadila v útočné třetině. Aktivita Hvězd skončila nahozením obránce Pateryna, které končí ve výstroji Budaje.

10:04
    Hosté si v útočné třetině vyměnili několik rychlých přihrávek a zakončení vyšlo na Codyho Eakina, který pálil z pravého kruhu. Budaj byl dobře postaven a svým zákrokem přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

10:56
    Strålmanovi přeskočil puk hokejku a utekl mu do středního pásma.

11:27
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí se ujímají vedení! Yanni Gourde vybojoval ve středním pásmu puk, který posunul na ADAMA ERNEHO. Ten ukázal, že je hodně rychlý, když přebruslil obránce Hamhuise a překonal Lehtonena povedenou forhendovou kličkou. Asistence: Yanni Gourde a Andrej Šustr.
    11:27 Adam ERNE - 1:0

12:07
    Domácí zastavilo postavení mimo hru.

12:54
    Ránu Jamieho Benna z pravé strany srazil mimo branku Jake Dotchin.

13:53
    V útočném pásmu se dostal k puku Jason Spezza. Jeho střela zápěstím prosvištěla vedle levé tyčky z pohledu brankáře Budaje.

14:07
    Střelu Strålmana našel ve výstroji Lehtonen. Následuje další komerční přestávka.

14:28
    Z dálky vypálil Adam Cracknell. Budaj puk bez problému vyrazil.

14:36
    Domácí gólman nyní přerušil hru po ráně Pateryna od modré čáry.

15:30
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Buly bude vhozeno v jejich obranném pásmu.

15:41
    Erne našel rozjetého Vladislava Naměstnikova, který pálil na Lehtonena z levého kruhu. Finský gólman zasáhl úspěšně.

16:20
    Střely na branku – 7:7.

16:34
    Dobrou střelou z levého kruhu se prezentoval Justin Dowling. Budaj puk vytěsnil levou rukou.

17:07
    Rána Garrisona byla sražena až někam do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Stars.

17:31
    Bolts v náznaku přečíslení 3 na 2. Hosté se ale stačili rychle vrátit a Dotchin přihrávku na Ondřeje Paláta už neprocpal.

18:37
    Tyler Seguin na modré přetlačil Naměstnikova a Tampa tak přišla o útočné pásmo.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

19:12
    Přečíslení 2 na 1 řešil Radek Faksa střelou z pravého kruhu. Vypálil ale vedle bližší tyčky domácí svatyně!

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je minulostí. Zatím sledujeme poměrně vyrovnanou partii, která přinesla jedinou branku, o kterou se ve 12. minutě postaral domácí Adam Erne. Připomínám, že Blesky bojují o naději na postup do play off. Případné vítězství by ji zase hodně přiživilo.
    Atmosféra v Amalie Areně po zatím jediném gólu utkání.

20:24
    Druhá třetina začíná zakázaným uvolněním Dallasu.

20:35
    Gourde hrnul bekhendem puk před branku, kde byl Adam Erne. Obrana Stars střelce zatím jediného gólu pokryla.

21:03
    Pohotovou střelu Yanniho Gourdeho z levého kruhu vyrazil ramenem Kari Lehtonen. Třetí lajna Lightning si počíná velmi aktivně.

21:49
    Dallas právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Od modré čáry vypálil Esa Lindell. Letící puk se ještě otřel o pozadí GEMELA SMITHE a zapadl za záda bezmocného brankáře Budaje – 1:1. Asistence: Esa Lindell a Jason Spezza.
    21:49 Gemel SMITH - 1:1

22:39
    A hosty vstřelený gól povzbudil. Budaj musel řešit pokusy Lindella a Dowlinga.

23:25
    Od modré vypálil nepřesně Victor Hedman.

24:10
    Za držení je vyloučen hostující Dan Hamhuis. Tampa si zahraje první přesilovku.

24:30
    Hosté se trefují ve vlastním oslabení a otáčejí skóre zápasu! Mezi střelce se opět zapisuje GEMEL SMITH, na kterého posunul u mantinelu puk Radek Faksa a Smith vyřešil nájezd na Budaje střelou mezi betony.

24:30
    Ještě se bude prohlížet video! Domácí kouč Cooper reklamuje, že gólu předcházelo postavení mimo hru.

24:30
    A gól neplatí! Jon Cooper měl pravdu, Faksa se Smithem se opravdu nedostali přes útočnou modrou čáru korektním způsobem!

25:27
    Pokračuje přesilová hra Tampy, která je ale poněkud utrápená.

25:55
    Hosté vyhazují a vypadá to, že oslabení přežijí.

26:11
    Je to tak, už jsou v plném počtu.

27:29
    Střela Bretta Ritchieho byla tečována bránícím hráčem a to mohlo nadělat Budajovi pořádné problémy! Kotouč totiž proskákal jen těsně vedle vzdálenější tyčky.

28:29
    Hosté se do soupeře zakousli a vytvořili si velký tlak! Budaj musel pokrýt dvojitou příležitost Codyho Eakina a ránu Pateryna zase zablokoval Witkowski.

29:40
    Máme tu první reklamní přestávku ve druhé třetině. Ta teď jistě pomůže Tampě, která byla pod tlakem.

30:12
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří by chtěli vidět od svých miláčků trochu větší aktivitu.

30:57
    No tohle byla nádherná střela JASONA SPEZZY! Hostujícího útočníka poslal dopředu křížným pasem John Klingberg. Spezza si následně srovnal puk na střelu a z pravého kruhu vymetl vzdálenější šibenici Budajovy branky. Asistence: John Klingberg a Esa Lindell.
    30:57 Jason SPEZZA - 1:2

31:17
    Coburnova střela byla sražena do ochranné sítě. Reklamní přestávka.

31:34
    Domácí v postavení mimo hru. Lightning ve druhé třetině nehrají dobře.

32:04
    Po pravém křídle se hnal dopředu Adam Erne. Klingberg ho vytlačil až za branku.

32:43
    Domácí obránce Hedman podpořil na pravém křídle útok a byla z toho dobrá šance jeho týmu! Do nabídky Švéda vložil hůl Ondřej Palát a brankář Lehtonen zasahoval na poslední chvíli!

33:20
    Domácí se v posledních minutách přeci jen trochu probudili, ale v ofenzivě tomu chybí přesnost a větší důraz.

33:44
    Střelu obránce Grega Pateryna vyráží pozorný Budaj.

33:57
    A mohlo to být o dva góly! Střelu Jasona Dickinsona totiž zastavila tyčka.

34:56
    Je tu další reklamní pauza.

35:25
    Jonathan Drouin to zkusil přes obránce Klingberga. Ten ale vložil do střely forvarda Tampy hůl a puk končí v ochranné síti.

36:54
    Brankář Dallasu Lehtonen dnes nemá mnoho práce. Ve druhé části zasahoval jen třikrát.

37:57
    Teď si ale musel připsat těžký zákrok! Ránu Yanniho Gourdeho z pravého kruhu vytěsnil hřbetem lapačky!

38:22
    Střela Jonathana Drouina nebyla přesná. Domácí dnes mají poměrně vychýlenou mušku.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:42
    Domácí 17,2 sekund před koncem periody vyrovnávají! Ondřej Palát našel na ose Antona Strålmana, jehož střelu Lehtonen vyrazil jen k BRAYDONOVI COBURNOVI a ten dorážel do odkryté klece – 2:2. Asistence: Anton Strålman a Ondřej Palát.
    39:42 Braydon COBURN - 2:2

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině byl lepším týmem Dallas, který také nejprve otočil skóre z 1:0 na 1:2. Ve 22. minutě srovnal Gemel Smith, který tečoval střelu Lindella svým pozadím a ve 31. minutě zamířil krásně do šibenice Jason Spezza. Mezitím se ještě trefil ve vlastním oslabení opět Smith, ale domácí kouč Cooper viděl ofsajd a video mu dalo zapravdu. Blesky se v závěru třetiny přeci je trochu zvedly a 18 sekund před přestávkou srovnaly zásluhou Braydena Coburna.

40:30
    Shore zavezl puk do útočného pásma, ale už nenašel Eakina. Kotouče se ujímají domácí.

40:51
    Ostrou střelu Victora Hedmana vyrazil Kari Lehtonen.

41:30
    Spíše propagační pokus Ritchieho odrazil vyrážečkou Budaj.

42:13
    Tyler Johnson zavezl puk do útočného pásma a hledal před brankou Adama Erneho. Situaci řeší Lehtonen, jenž přikryl kotouč.

43:44
    Zakázané uvolnění Dallasu.

44:26
    Domácí sice svírají svého soupeře v jeho obranné třetině, ale schází tomu střelba. Puk na branku se neodvážil poslat Hhdman a po něm ani Šustr.

44:58
    Na druhé straně se s tím Lindell nepáral a po jeho nahození musel skočit po puku Peter Budaj. Dorážet se totiž snažil Cody Eakin.

45:20
    Po Palátově akci se dostával se tlačil za kotoučem Brayden Point. Bohužel pro Tampu na něj nedosáhl.

45:43
    Tohle domácí sehráli skvěle! Ondřel Palát našel Jakea Dotchina, jenž ještě předložil puk před branku BRAYDENOVI POINTOVI a ten zakončoval do poloodkryté klece – 3:2. Asistence: Jake Dotchin a Ondřej Palát.
    45:43 Brayden POINT - 3:2

46:44
    V domácí kabině muselo být o přestávce horko, protože tohle je jiná Tampa než ve druhé třetině. Bolts ostřelují Lehtonena, ovšem pokusy Drouina a Dumonta nenašly svůj cíl.

47:40
    Hosté se snaží trochu uklidnit hru. Na dostřel branky soupeře se ale nedostávají.

48:12
    Seguinovi přejel spoluhráč do pásma předčasně – postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

48:42
    Palátovu přihrávku odpálil hokejkou do bezpečí Lehtonen.

48:59
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se vrací do obranného pásma Dallasu.

49:12
    Od levého mantinelu vypálil Brett Ritchie. Budaj puk ztlumil na hrudi.

49:26
    Nahození Hamhuise až na Budaje neprošlo. Dopředu mohou domácí.

50:10
    Victor Hedman si na modré čáře počkal, až bude před brankovištěm provoz a poté vystřelil. Lehtonen si i tak puk našel a má ho někde v klíně. Reklamní přestávka.

50:30
    Střela Dotchina byla tečována, ale puk zamířil vedle hostující svatyně. Lehtonen tak mohl zůstat relativně v klidu.

51:20
    Výborná reakce Petera Budaje, který vytěsnil pravým betonem dorážku Gemela Smithe!

51:26
    Radek Faksa podrazil Vladislava Naměstnikova a odchází na trestnou lavici. Vyloučen je ale i domácí hráč, který pád podle rozhodčích přihrál. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

52:12
    Domácí budou hrát přesilovku 4 na 3. Za hákování je potrestán Remi Ellie!

52:21
    Hostům se podařilo vyhodit.

52:38
    Z levého kruhu vypálil Jonathan Drouin. Lehtonena zachránila bližší tyčka!

53:00
    Střelu Kučerova obrana Dallasu zblokovala a nyní se už hostům podařilo vyhodit.

53:27
    Lightning početní výhodu využívají a vedou o dva góly! Střela Kučerova z mezikruží byla zblokována, ale odražený puk si našel v rohu hřiště Jonathan Drouin, jenž našel před brankou volného ONDŘEJE PALÁTA a český útočník přibližuje Bolts k důležité výhře – 4:2. Asistence: Jonathan Drouin a Nikita Kučerov.
    53:27 Ondřej PALÁT - 4:2

53:56
    U obranné modré čáry se strhla menší šarvátka, do níž se zapojil i kapitán Stars Jamie Benn. Vylučovat se ani na jedné straně nebude.

54:03
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

54:08
    Po vhazování vystřelil od modré John Klingberg. Branku ale netrefil.

54:37
    A myslím, že je rozhodnuto! Podruhé v utkání se prosazuje ADAM ERNE, který dostal přihrávku od Naměstnikova, na pravém kruhu se s pukem otočil a pohotovou střelou zaskočil brankáře Lehtonena. Asistence: Vladislav Naměstnikov a Tyler Johnson.
    54:37 Adam ERNE - 5:2

54:40
    Za sekání je vyloučen Yanni Gourde. Dallas si zahraje přesilovku.

55:15
    Od modré ostře vypálil John Klingberg. Jeho rána zamířila vedle branky a puk po odrazu o mantinel vypadl z hrací plochy.

55:40
    Domácí se osvobodili a Stars se tak opět snaží dostat puk do útočného pásma.

56:19
    To se jim ale moc nedaří, Tampa se dobře brání.

56:40
    Hosté využívají přesilovou hru v její poslední sekundě a korigují na rozdíl dvou zásahů! Střela Esy Lindella Halákovi projela mezi betony a puk, který zůstal ležet v brankovišti, pohodlně doklepl do sítě BRETT RITCHIE – 5:3. Asistence: Esa Lindell a Devin Shore.
    56:40 Brett RITCHIE - 5:3

57:35
    Hosté ještě vykřesali jiskřičku naděje. Co nejrychleji by ale potřebovali přidat další branku.

58:01
    Do konce třetí třetiny zbývají dvě minuty. Lehtonen zatím nemůže zamířit na střídačku.

58:35
    Teď už Dallas hraje bez brankáře!

58:47
    Odražený puk od zadního mantinelu po střele Lindella sklepl ze vzduchu hokejkou do odkryté domácí branky Tyler Seguin! Rozhodčí odjeli k boxu časoměřičů a budou volat do Toronta. Otázkou totiž je, zda Seguin nezasáhl puk vysokou holí. Myslím, že to bude hodně těsné...

58:47
    Branka neplatí! Tyler Seguin hrál vysokou holí. Texasanům dnes nebyl uznán už druhý gól, Tampa tak stále vede 5:3.

59:01
    Začala poslední minuta třetí části. Branka Dallasu je opět prázdná.

59:25
    Střela Tylera Seguina končí v náručí Budaje. Vhazuje se po pravici slovenského gólmana.

59:30
    Domácí měli zase štěstí! Puk totiž opět končí v jejich brance, ale rozhodčí krátce před tím přerušili hru. Budaj totiž přišel o masku.

59:36
    Seguin propasíroval puk před branku, kde se dostal k bekhendovému zakončení Cody Eakin. Budaj kotouč zalehl.

59:58
    1,4 sekundy před koncem zápasu pečetí skóre ANTON STRÅLMAN! Švédský obránce Blesků trefuje přes celé hřiště prázdnou branku Stars – 6:3. Bez asistence.
    59:58 Anton STRÅLMAN - 6:3

Hokejisté Tampy poráží Dallas 6:3 a stále žijí svůj sen o postupu do play off! Na osmou příčku tabulky Východní konference Bolts po dnešku ztrácejí tři body.

Domácí duel rozhodli ve třetí části, do které se nastupovalo za stavu 2:2. Ve 46. minutě zakončil hezkou souhru s Palátem a Dotchinem Brayden Point, jenž poslal Blesky do vedení a čtvrtý gól Tampy přidal v přesilovce Ondřej Palát. A když o 70 sekund později zaznamenal svou druhou trefu v zápase Adam Erne, zdálo se, že je definitivně hotovo. Stars ale závěr nezabalili a ještě domácím solidně zatopili. V čase 56:40 snížil Brett Ritchie a při power play se hosté dokonce radovali z gólu na 5:4, ovšem Tyler Seguin dorážel puk do sítě vysokou holí. Poslední slovo si tak vzal Anton Strålman, který 1,4 sekundy před závěrečnou sirénou poslal kotouč přes celé kluziště do prázdné klece.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:26 (8:9, 6:7, 11:10)

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 18:32
    Peter Budaj (TBL) 60 minut, 23 zákroků, 3 góly, 88,5 % (03:01:01)
    Ondřej Palát dnes potvrdil skvělou formu! Z posledních šesti zápasů zaznamenal 11 kanadských bodů (3+8).

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Erne (Gourde, Šustr), 40. Coburn (Strålman, Palát), 46. Point (Dotchin, Palát), 54. Palát (Drouin, Kučerov), 55. Erne (Naměstnikov, T. Johnson), 60. Strålman – 22. G. Smith (Lindell, Spezza), 31. Spezza (Klingberg, Lindell), 57. B. Ritchie (Lindell, D. Shore)

Tampa Bay Lightning: Budaj (Vasilevskij) – Dotchin, Hedman, Šustr, Strålman (A), Witkowski, Coburn (A), Garrison – Kučerov, Point, Palát (A) – Drouin, T. Johnson, Killorn – Gourde, Naměstnikov, Erne – J.T. Brown, Dumont.

Rozhodčí: Peel, Kozari – MacPherson, Driscoll

Diváci: 19092