St. Louis – Nashville 4:1 (kon.) | Pittsburgh – Carolina 3:2 (kon.) | Columbus – Washington 2:3 (kon.)
Minnesota – Colorado 5:2 (kon.) | Tampa – Dallas 6:3 (kon.) | Vancouver – San Jose 1:3 (kon.)
NY Rangers – Philadelphia 4:3 (kon.) | Calgary – Anaheim 3:4 (kon.) | Los Angeles – Arizona 1:2 (kon.)
New York Rangers
4:3 (0:0, 2:1, 2:2)
Philadelphia Flyers
Pondělí 03.04.2017, 01:30 • Madison Square Garden, New York • NHL

Ode mě je to již vše. Děkuji Vám za pozornost a přeji úspěšný vstup do tohoto týdne! (04:20:23)

Dnešní utkání sledovalo 18 006 diváků.

Utkání mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers právě skončilo. Domácí vítězí 4:3. Vítěznou branku zaznamenal v 50. minutě Chris Kreider.

Philadelphia Flyers ztrácí po dnešní porážce již i teoretickou možnost zahrát si letos v play-off.

59:44
    Girouxova střela z první končí v rukavici gólmana Rangers. Důležitý zákrok!

59:41
    Gostisbeherova střela, Lundqvist zasahovat nemusel.

59:15
    Derek Stepan a Claude Giroux na vhazování po pravici Henrika Lundqvista.

59:15
    Oddechový čas pro hosty.

59:15
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., nedovolené bránění).

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny, branka Philadelphie prázdná!

58:52
    Icing domácích.
    58:45 Valtteri FILPPULA - 4:3

58:45
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    A pozor, Rangers nyní vedou již jen o gól! Ránu Voráčka od modré dokázal Lundqvist vyrazit jen k VALTTERI FILPPULOVI. Finský útočník střílí svou druhou branku v utkání. Asistence: Jakub Voráček, Shayne Gostisbehere.

58:33
    Kreider minul prázdnou branku, píská se zakázané uvolnění.

58:02
    Branka Flyers opět prázdná!
    57:54 Brayden SCHENN - 4:2

57:54
    Hostům se podařilo snížit na rozdíl dvou branek! K prudké ráně napřáhl nad pravým kruhem pro vhazování BRAYDEN SCHENN a ta skončila až za zády Lundqvista. Pro pětadvacetiletého Kanaďana pětadvacátá trefa v sezoně. Asistence: Shayne Gostisbehere.

57:20
    Stolarz na střídačce, Flyers to zkouší v šesti!

57:19
    Do konce třetí třetiny zbývají necelé tři minuty!
    Kevin Hayes a Claude Giroux na vhazování po levé ruce Henrika Lundqvista.

57:19
    Střela Wayna Simmondse z modré čáry končí v rukavici gólmana domácích. Následuje reklamní přestávka.

56:57
    Gostisbehere s kotoučem za Stolarzovou brankou.

55:41
    Schennova střela pořádně protáhla svalstvo Henrika Lundqvista.

55:12
    Voráčkův bekhend z mezikruží zblokován Staalem mimo nebezpečí.

53:53
    Do šance se snažil protlačit Del Zotto, dobrý obranný zásah ale předvedl Dan Girardi.

52:16
    Nyní to od modré zkoušel Provorov, Lundqvist však díky bloku Holdena opět bez práce.

51:04
    Del Zottova střela od modré čáry zblokována Fasthem, Lundqvist tak tentokrát zasahovat nemusel.

50:10
    Na druhé straně to zkusil od mantinelu Dale Weise, Lundqvista však nezaskočil.

49:52
    Staalova střela od modré, Stolarz vyráží.
    49:10 Chris KREIDER - 4:1

49:10
    Rangers právě vstřelili branku!
    Stolarz překonán počtvrté! Stepanovu střelu tečoval CHRIS KREIDER. Osmadvacátá branka pro Kreidera v sezoně. Asistence: Derek Stepan, Brady Skjei.

49:04
    Kreiderova střela z úhlu Stolarze nepřekvapila.

48:43
    Derek Stepan a Claude Giroux na vhazování v neutrální zóně.

48:43
    Gostisbehere byl již s kotoučem ve středním pásmu, píská se postavení mimo hru. Následuje první reklamní přestávka ve třetí třetině.
    47:01 Oscar LINDBERG - 3:1

47:01
    Domácí vedou o dvě branky! Stolarz první pokus OSCARA LINDBERGA dokázal zastavit, stejný hráč se však následně dostal ještě k dorážce a puk skončil za zády brankáře Flyers. Pro rodáka ze Skellefteå osmá branka v sezoně. Asistence: Dan Girardi, Mats Zuccarello.

46:18
    Manning vyčkává s kotoučem v obranném pásmu svého týmu.

45:19

45:05
    Lundqvist má puk ve své moci, následně se bude vhazovat po jeho pravici.

44:57
    Del Zottova střela z první nad Lundqvistovu branku.

44:20
    Začíná druhá minuta Smithova trestu, Lundqvist zatím zasahovat nemusel.

43:25
    Gostisbehere a Giroux si dvakrát vyměnili kotouč, střela prvního jmenovaného však minula branku gólmana Rangers.

43:19
    Přesilovou hru si nyní zahrají hosté. Bude to jejich druhá početní výhodu, tu první využít nedokázali. Vhazuje se po pravici Henrika Lundqvista.

43:19

42:21

41:15
    Skjei nabil Zibanejdovi, jeho pokus z první ale byl zblokován Schultzem.

40:21
    Čtvrtá přesilová hra pro domácí. Dokáží ji zhodnotit a navýšit své vedení?

40:21
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

40:16
    Girardiho střela končí v náručí Anthonyho Stolarze. Vhazování po levé ruce gólmana hostů.

40:16

40:01

Třetí dvacetiminutovka utkání mezi Rangers a Flyers začíná za malou chvíli, pohodlně se usaďte!

Na začátku třetí třetiny budou mít domácí k dispozici ještě 16 vteřin z početní výhody.

Trestné minuty: 2 – 6

Také druhá třetina tohoto utkání je již minulostí. Hned na jejím začátku otevřel skóre zápasu finský útočník ve službách Flyers Valtteri Filppula. O 3 minuty později ale bylo srovnáno – přesilovou hru domácích využil Mika Zibanejad. Rangers se poté trefili ještě jednou. Chytré přihrávky Zuccarella využil Brendan Smith. Po čtyřiceti minutách tak platí skóre 2:1 pro domácí.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:47
    Nashova střela z pravého kruhu pro vhazování přizvednuta jedním z beků Philadelphie nad Stolarzovu branku.

39:17
    Začíná druhá minuta Del Zottova trestu, Stolarz zatím bez práce.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:16
    Pro Rangers třetí přesilová hra v utkání. Stepan a Couturier na vhazování po levé ruce gólmana Flyers.

38:16
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Michael Del Zotto – 2 min., krosček).

38:03
    Na druhé straně to zkusil Fasth, Stolarz však zasahovat nemusel, jelikož byla zblokována Del Zottem.

37:05
    Střela Travise Konecnyho s pravého kruhu pro vhazování, Lundqvist připraven.

36:48
    Giroux úspěšnější, Flyers vyváží puk ze své obranné zóny.

36:43

36:43
    Kotouč pod rukavicí Anthonyho Stolarze, rozhodčí hru přerušují. Na řadě je další z reklamních přestávek.

35:47
    Domácí vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

35:10
    Girardi to zkusil znovu od modré, Stolarz vyrazil levým betonem.

35:00
    Stepan vyhrál vhazování, Girardiho střel však zamířila mimo tři tyče.

34:57
    Nyní to již icing Flyers. Vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině, konkrétně po levici Anthonyho Stolarze.

33:52
    Zakázané uvolnění se nepíská, Klein musí hrát kotouč.

32:59
    Rangers s kotoučem ve středním pásmu.

31:45
    Rangers vedou krátce po polovině utkání nad Flyers 2:1.
    Na střelecké pokusy 15:13 pro domácí.

31:45
    Flyers se dostávají do postavení mimo hru, hra je tak přerušena a následuje reklamní přestávka.

30:49
    Od modré čáry napřáhl ke střele Ivan Provorov, Lundqvist ale zasahovat nemusel, střela šla vedle jeho branku.

29:51
    Rangers v situaci 2 na 1! Zuccarello přihrál Stepanovi, Stolarz jeho pokus vyráží mimo.

29:09
    Gostisbeherova střela zamířila nad branku gólmana Rangers, domácí následně vyhazují na icing.

28:49
    Weal prověřil z levého kruhu pro vhazování Lundqvistovu pozornost, brankář Rangers však byl pozorný.

28:12
    Skjeiova střela od modré končí v rukavici Anthonyho Stolarze. Vhazování po pravici gólmana Flyers.

27:48
    Kotouč končí na střídačce Rangers, vhazovat se následně bude v neutrální zóně.
    27:10 Brendan SMITH - 2:1

27:10
    A pozor, Rangers obrací skóre zápasu! Zuccarello zavezl kotouč do útočného pásma, poté skvěle přihrál BRENDANOVI SMITHOVI, který se ocitl před Stolarzem osamocen a akci zakončil bekhendovým blafákem pod horní tyč. Smithova první branka v dresu Rangers, celkově třetí v sezoně. Asistence: Mats Zuccarello, Derek Stepan.

26:03

26:03
    V Madison Square Garden právě probíhá první reklamní přestávka ve druhé třetině.

25:56
    Manningova střela byla zblokována Kleinem, Lundqvist tak zasahovat nemusel.

24:14
    Voráčkova střela od mantinelu mimo Lundqvistovu branku.

24:03
    Vhazování ve středním pásmu.
    23:57 Mika ZIBANEJAD - 1:1

23:57
    Je srovnáno! Rangers vyhráli vhazování a usadili se v útočném pásmu. Křižné přihrávky Zuccarella pak využil MIKA ZIBANEJAD a trefil horní růžek Stolarzovy branky. Pro třiadvacetiletého Švéda třináctá branka v sezoně. Asistence: Mats Zuccarello.

23:47
    Druhá početní výhoda v utkání pro Rangers, vhazování po pravici Anthonyho Stolarze.

23:47
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Valtteri Filppula – 2 min., držení protihráče).

23:31
    K puku se mezi kruhy dostal Jimmy Vesey, Stolarz jeho následnou střelu dokázal vytěsnit.

22:31
    Puk opustil hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu Flyers.

21:12
    Skjeiova rána od modré končí vedle branky Anthonyho Stolarze.

20:46
    Po střele Chrise Kreidera zazvonila za zády Stolarze tyč!
    20:33 Valtteri FILPPULA - 0:1

20:33
    Flyers jdou do vedení! Rozehrávku Rangers zachytil Weal, přihrál VALTTERI FULPPULOVI, který si následně najel do prostoru mezi kruhy a bekhendem překonal Lundqvista. Pro finského útočníka jedenáctá trefa v sezoně. Asistence: Jordan Weal.

20:03
    Po vhazování kotouč ihned opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:01

Přestávka po první třetině se blíží ke svému konci, hráči obou týmů jsou již zpět na ledové ploše Madison Square Garden.

Statistiky po první třetině:

Střely na banku: 8 – 9
    Zblokované střely: 6 – 1
    Hity: 8 – 7
    Využité přesilové hry: 0/1 – 0/1
    Trestné minuty: 2 – 2

Je za námi první třetina utkání mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers, branku jsme neviděli. Největší šanci měl v 15. minutě při přesilové hře svého týmu Brayden Schenn, jeho dorážka však zamířila jen do tyče Lundqvistovy branky.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:26
    Klein zblokoval před Lundqvistem Girouxův pokus, brankář domácích tak byl bez práce.

19:01
    Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:35
    Na modré napřáhl ke střele Dan Girardi, Stolarz ale zasahovat nemusel, jelikož střela beka Rangers minula jeho branku.

18:11
    Zpět do akce, J.T. Miller a Sean Couturier se sklání na vhazování ve středovém kruhu.

18:11
    Touš skončil na střídačce Philadelphie, na řadu přichází další reklamní přestávka.

17:06
    Další dobrá příležitost pro Flyers! McDonald však z pravé strany minul tři tyče.

16:30
    Manningoův pokus od mantinelu, Lundqvist bez problémů vyráží.

16:20
    Hosté se drží v útočném pásmu.

16:00

15:01
    Gostisbeherovu střelu vyrazil brankář Rangers do ochranné sítě.

14:35
    Obrovská šance Flyers! Simmonds nejprve tečoval střelu Voráčka, Lundqvist vyrazil, ale k dorážce se ještě dostal Brayden Schenn a trefil tyč Lundqvistovy branky!

14:00
    První přesilová hra v utkání pro Philadelphii, vhazování po levé ruce Henrika Lundqvista.

14:00
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Tanner Glass – 2 min.).

13:36
    Rozhodčí signalizují trest pro Rangers.

13:14

13:14
    Puk opustil hrací plochu, hra je tak přerušena a na řadu následně přichází druhá reklamní přestávka.

12:51
    J.T. Miller minul bekhendem Stolarzovu branku.

11:48
    Vesey zblokoval Wealovu střelu, Lundqvist tak zasahovat nemusel.

11:32
    Zuccarello nedokázal přihrát Stepanovi, zaútočit nyní mohou hosté.

10:40
    MacDonald s kotoučem ve vlastní třetině svého týmu.

09:52
    Zakázané uvolnění Philadelphie.

09:46

09:22
    Hayes nabil J.T. Millerovi, jeho střela ale zamířila mimo Stolarzovu branku.

08:33
    Provorov vyzkoušel při oslabení Lundqvistovu pozornost z levého kruhu pro vhazování. Brankář Rangers vyrazil vyrážečkou.

07:46
    První přesilovou hru si nyní zahrají Rangers. Vhazuje se po levici Stolarze.

07:46
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Brandon Manning – 2 min., hákování).

07:30
    Girardiho nepřesná rozehrávka, k puku se dostal Jakub Voráček, jehož rána však minula Lundqvistovu branku.

06:19
    Konec reklamní přestávka, na vhazování připraveni Derek Stepan a Valtteri Filppula.

06:19
    Bellemare objel Lundqvistovu branku, následně na ní vyslal střelecký pokus, Lundqvist však byl pozorný. Po reklamní přestávce se bude vhazovat po pravici brankáře domácích.

05:28
    Lindbergova střela zblokována před brankou Schultzem.

04:14
    Puk opustil hrací plochu, Zibanejad a Grioux si zopakují vhazování v neutrální zóně.

04:09
    Kotouč skončil v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:37
    Rangers vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.

02:49
    Na druhé straně to zkusil Colin McDonald, na Lundqvista si ale nepřišel.

02:17
    Od mantinelu vystřelil Oscar Lindberg, Stolarz vyrazil před sebe.

01:47
    Ofsajd Flyers, vhazování v neutrální zóně.

01:42
    Po střele Couturiera zapisuje první zákrok v utkání také Henrik Lundqvist.

01:30
    Smithova rána od modré byla ještě tečována, Stolarz ale byl připraven. Vhazování po pravé ruce brankáře Philadelphie.

01:23
    Voráčkova nepřesná rozehrávka, další icing hostů.

00:41
    Zakázané uvolnění Flyers, vhazovat se bude po pravici jejich brankáře.

00:33
    Jako první však musel být pozorný Stolarz. Z mezikruží ohrozil jeho branku Kevin Hayes.

00:05
    Úvodní vhazování zásluhou Filppuly pro Flyers.

00:01

V Madison Square Garden je již vše připraveno k úvodnímu vhazování, utkání mezi New Yorkem Rangers a Philadelphií Flyers tak může začít!

Z:5 V:2 P:2 OG:6 PR:1,42 ÚS(%):95,1 SO:1

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – M. Staal, Klein, Skjei, Girardi, Br. Smith, Holden – Kreider, Stepan, Zuccarello – J. T. Miller, Zibanejad, Rick Nash – Grabner, K. Hayes, Vesey – T. Glass, Lindberg, Fast.

Philadelphia Flyers: Stolarz (S. Mason) – Provorov, MacDonald, Del Zotto, Gostisbehere, N. Schultz, Manning – Konecny, Giroux, Voráček – Weal, Filppula, Simmonds – Weise, Couturier, B. Schenn – VandeVelde, Bellemare, McDonald.

Rozhodčí: Marc Joannette, Trevor Hanson – Ryan Galloway, Brandon Grawlyletz.

Philadelphia Flyers (38-32-8)

Flyers se nachází až na 12. místě Východní konference, na svém kontě mají 84 bodů a je silně pravděpodobné, že se letos do vyřazovacích bojů nepodívají.
    Philadelphii se však podařilo zvítězit v posledních čtyřech utkáních v řadě! Naposledy vyhráli doma s New Jersey Devils 3:0. Branky vstřelili Brayden Schenn, Colin McDonald a Jordan Weal.
    Do konce základní části zbývá svěřencům Dava Hakstola odehrát čtyři zápasy.

New York Rangers (46-26-6)

Rangers momentálně drží první divokou kartu na Východě, na svém kontě mají 98 bodů a postup do play-off mají již zajištěn.
    Svěřenci trenéra Alaina Vigneaulta vstřelili v této sezoně 245 branek, což je čtvrtý nejlepší počin v NHL.
    Z posledních deseti zápasů však zvítězili pouze třikrát. V minulém utkání podlehli doma Pittsburghu Penguins 3:4 po samostatných nájezdech.
    Do konce základní části jim zbývají odehrát čtyři zápasy – dva doma, dva venku.

Body: J.T. Miller (LK) 56 bodů

Góly: Chris Kreider (LK) 27 gólů

Asist.: Mats Zuccarello (PK) 41 asistencí

+/-: Michael Grabner (PK) +/-:25

Výhry: Henrik Lundqvist (B) 30 výher

Zdravím všechny příznivce NHL! Základní část nejlepší hokejové ligy na světě pomalu končí, každý bod je tak nyní nesmírně důležitý. Dnes se do akce pustí hned 22 týmů. Zde budete moci sledovat souboj dvou celků z Metropolitní divize – New York Rangers přivítají Philadelphii Flyers. Úvodní vhazování bude v Madison Square Garden vhozeno krátce po půl druhé ráno! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 24. Zibanejad (Zuccarello), 28. Br. Smith (Zuccarello, Stepan), 48. Lindberg (Girardi, Zuccarello), 50. Kreider (Stepan, Skjei) – 21. Filppula (Weal), 58. B. Schenn (Gostisbehere), 59. Filppula (Voráček, Gostisbehere)

Rozhodčí: Marc Joannette, Trevor Hanson – Ryan Galloway, Brandon Grawlyletz

Diváci: 18 006