Rusko – Finsko 1:3 (kon.) | Slovensko – Česko 2:3 (kon.)
Česko
sk Pondělí 03.04.2017, 17:30 • Easton Aréna (Piešťany) • Turnaj pěti (U20)

Česká repre ???????????? #MadeOfHockey #CCMHockey

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Dnešný duel je úspešne za nami. Český brankár dokázal vytiahnuť veľa dôležitých zákrokov a aj vďaka nemu jeho tím vyhral.
    Najlepším hráčom na strane Slovenska je Rastislav Václav.
    Najlepším hráčom na strane Česka je Adam Kubík.
    Obaja hráči si už svoje ceny prebrali, a tak vám môžem poďakovať za pozornosť. (19:33:36)

59:59
    Slovensko dalo gól! Gól strelil KRONI MUSLIU, keď napokon dokázal pretlačiť puk za chrbát ležiaceho brankára Dominika Groha. Asistencie: Patrik Marcinek, Niki Jaško.

59:14
    Prebieha už posledná minúta zápasu a vyzerá to tak, že Slováci nebudú odvolávať brankára.

57:45
    Česko dalo gól!
    Gól strelil FRANTIŠEK HRDINKA, ktorý napriahol od modrej a triafa výborne. Asistencie: Tomáš Havránek.

57:25
    Na opačnej strane sa strhla pred domácim brankárom menšia potýčka, ktorú museli riešiť rozhodcovia.

57:06
    Dnes aktívny Niki Jaško sa opäť dostal do bezprostrednej blízkosti k českému brankárovi, no ani tentokrát sa mu nepodarilo ho prekonať.

56:29
    Domáci výber síce vystrkuje rožky v snahe streliť vyrovnávajúci gól, no sekundy pomaly, ale isto ubúdajú.

55:05
    Ľavá žrď českej bránky bola opäť v pozore, keď z takmer identickej akcie po slovenskom pravom krídle cinkla žrď Čechov.

54:40
    Hrozivo vyzerajúci zákrok v podaní slovenského výberu nie je potrestaný.

54:02
    Niki Jaško napálil ľavú žrď bránky Dominika Groha. Nasledovať bude vhadzovanie po jeho ľavici.

53:29
    Teraz mali Slováci obrovskú šancu na vyrovnanie, keď sa puk v českom bránkovisku odrážal sem a tam, no domáci ho nedokázali aj tak usmerniť do bránky.

52:50
    Gól strelil TOMÁŠ ZACHAR, ktorý potvrdil presnou strelou spoza obrancu staré známe – nedáš, dostaneš. Asistencie: Vojtěch Komárek, Adam Kubík.

52:10
    Rastislav Václav sa teraz blysol parádnou individuálnou akciou, ktorú však zakončil tesne vedľa českej bránky.

51:28
    Po tvrdej strele Kroniho Muslia bude nasledovať vhadzovanie po pravici Dominika Groha, ktorý si strelu slovenského útočníka postrážil.

50:24
    David Jaša to z veľkého uhlu napálil len tesne vedľa tyčky, do bočnej siete. Slováci sú momentálne jednoznačne aktívnejším celkom.

49:40
    K strele od modrej sa dostal Dávid Matejovič, no ani jeho projektil si nenašiel cestu za chrbát českého brankára.

48:25
    Do obrovskej príležitosti sa pred brankárom Česka dostal Peter Bjalončík, ktorý však v páde mieril len do betónu brankára.

47:44
    Radek Jeřábek mal gól na hokejke, no jeho technická rana skončila tesne vedľa ľavej žrde.

47:14
    Po nezhode v rozohrávke slovenského výberu prichádzame o puk.

46:31
    Česká striedačka sa už začala radovať zo streleného gólu, no nevideli najlepšie, pretože žiadny gól nepadol.

45:39
    Peter Kundrik teraz vzal zodpovednosť na vlastné plecia, no rozhodne neurobil najlepšie. Namiesto strely z veľkého uhlu mohol nahrávať pod seba, kde by jeho voľný spoluhráč mieril do prázdnej bránky.

45:07
    František Hrdinka teraz predviedol individuálnu akciu, no v konečnom dôsledku z nej nič nevyťažil.

44:01
    Tentokrát bola prihrávka na slepo pred českú bránku o niečo nebezpečnejšia, no v hodine dvanástej zasiahol obranca v červenom.

43:38
    Nepríjemný zvysoka padajúci puk riešil brankár Marko Šturma na istotu do lapačky.

43:00
    Slováci sa rútili do sľubnej kontry, avšak tá stroskotala na zakázanom uvoľnení.

41:58
    Hra sa teraz prelievala zo strany na stranu, ale bez väčšieho záujmu ohroziť jednu z bránok.

40:53
    Tomáš Zachar to vzal do vlastných rúk a blysol sa strelou od modrej. Tá však skončila na hrudníku Marka Šturmu.

40:30
    David Jaša posielal pred bránku Česka prihrávku na slepo, a tak to aj dopadlo, končí na hokejkách Čechov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

V strednom dejstve, podobne ako v tom prvom, si oba celky vymieňali prevahu. Hokejisti zo Slovenska to však dokázali využiť lepšie a pretavili to do strelenia vyrovnávajúceho gólu. Do záverečnej dvadsaťminútovky tak zostávať všetko otvorené.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Slováci ku koncu tretiny držia puk za vlastnou bránkou a pravdepodobne už k ničomu nepríde.

38:23
    Presilová hra Slovenska je už minulosťou. Paradoxom však je, že nebezpečnejšie hrozili práve Česi.

37:57
    Opäť v obrovskej šanci Jiří Karafiát, proti ktorému tentokrát musel zasahovať skvelým zákrokom Marko Šturma. Pripomínam, že slovenskí hokejisti stále hrajú presilovú hru.

37:37
    Jiří Karafiát prerušil rozohrávku slovenského výberu a následne po jeho zblokovanej strele končí puk na sieti za bránkou.

37:07
    Prvú strelu v presilovej hre vyslal Dávid Matejovič, no puk skončil len na betóne brankára.

36:23
    Vylúčenie v tíme Česko (Hrdinka – 2 min., podrazenie).

35:51
    Teraz sa menšiu chvíľku nehrá, pretože slovenský brankár tam má problémy s výstrojom, čo musí riešiť jeho spoluhráč Martin Bodák.

35:01
    Strela z väčšieho uhlu v podaní Petra Bjalončíka nenašla cestu za chrbát Dominika Groha.

33:37
    Česko si dokázalo vybojovať buly pred ich bránkou, a tak zažehnalo akékoľvek črtajúce sa nebezpečenstvo zo slovenskej strany.

32:57
    Hra sa presunula do rohu klziska na českej strane, kde sa momentálne ukrutne bojuje o puk.

31:55
    Nepríjemnú strelu vyslal Daniel Novák, ale tá napokon mierila vedľa pravej tyčky Slovenska.

31:39
    Trma vrma pred bránkoviskom Slovenska. Hra sa však stále neprerušila, a tak pretrváva tlak Česka.

31:16
    Tomáš Havránek sa v súboji 1 na 1 nedokázal presadiť, a tak česká akcia troskotá.

30:59
    David Váňa vyslal dva metre spred modrej čiary tvrdú ranu, ktorá našla však priestor v lapačke slovenského brankára.

30:28
    Dominik Groh musel všetko riešiť na istotu, a tak sa bude vhadzovať po jeho pravici.

30:08
    David Jaša sa teraz rútil na českú bránku úplne sám, no v samostatnom nájazde zlyhal.

29:40
    Domáci výber je po strelenom góle jasne na koni, keď trávi väčšinu času v súperovej obrannej tretine.

29:05
    Slovensko mohlo ísť v zapätí do vedenia, no Patrik Marcinek netrafil puk ideálne, a preto ho neusmernil do siete.

27:48
    Slovensko dalo gól! Gól strelil MÁRIO MÚČKA, ktorý stál pred bránkou súpera úplne sám, a tak bez väčších problémov vyrovnáva stav zápasu. Asistencie: Peter Kundrik, Adrián Nazad.

27:08
    Česi sú zatiaľ v druhej tretine aktívnejším celkom, o čom značí aj ďalšia strela do priestoru slovenskej bránky.

26:33
    David Čermák nepríjemne dobiedzal na brankára Marka Šturmu, no ten zostáva v strednom dejstve zatiaľ neprekonaný.

25:46
    Českí hráči si teraz prihrávajú v našej obrannej tretine akoby mali presilovú hru, čo takmer dopadlo gólom Adama Kubíka.

24:59
    Po vyhratom vhadzovaní v strednom pásme budú mať puk na svojich hokejkách slovenskí hráči.

24:22
    Trma vrma pred bránkou slovenskej reprezentácie. Výhľad Marka Šturmu však nebol natoľko zakrytý, aby inkasoval z tohto gól.

23:27
    Na opačnej strane mali Česi možnosť k strele od modrej, no v momente, kedy sa schyľovalo k strele, puk preskočil hokejku českého hráča.

22:57
    Slováci sa síce dlhšiu dobu držali v tretine súpera, no k priamemu ohrozeniu bránky to ani náhodou neviedlo.

21:51
    Z modrej to skúšal tvrdou ranou Daniel Novák a vôbec to nemyslel zle. Jeho strela však tesne minula priestor troch žrdí slovenskej bránky.

20:57
    Vojtěch Komárek sa dostal z väčšieho uhlu k strele, no mieril len do bočnej strany bránky.

20:42
    Prvý hvizd v druhej tretine znamená, že po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať pred slovenskou bránkou.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina je už minulosťou. Z gólu sa tešili zatiaľ len hosťujúci Česi. Aktívnejším celkom však pôsobili Slováci, ktorí najmä zo začiatku pohrozili s viacerými nepríjemnými strelami, z ktorých sa však ani jedna neujala a aj preto si drží zatiaľ Dominik Groh čisté konto.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:40
    Hokejistom v bielom mohli ísť do sľubného brejku, no Kroni Musliu vôbec nenahral dobre nabiehajúcemu Patrikovi Marcinekovi.

19:20
    Od modrej pálil tvrdo Jakub Sirota. Jeho strela však aj za pomoci tečovania skončila mimo priestoru slovenskej bránky.

19:01
    Slovensku sa črtala sľubná pozícia na strelu, ale v hodine dvanástej do nahrávky strčil hokejku jeden z brániacich hráčov Česka.

17:53
    Sám pred bránkou sa ocitol Peter Kundrik, ktorý však v stopercentnej šanci mieril len vedľa priestoru troch žrdí.

17:22
    Nepríjemnú strelu vyslal David Čermák, no lapačka slovenského brankára zareagovala na výbornú.

17:03
    Marko Šturma musel byť teraz v pozore, keď končí puk v jeho moci. Hra sa posunula po jeho ľavici na buly.

16:07
    Pomer hráčov na ihrisku je už vyrovnaný, a tak sa môžeme snažiť opäť výraznejšie o vyrovnávajúci gól.

15:09
    Slovákom sa podarilo oslobodiť sa, čo im výrazne pomôže pri bránení v početnej nevýhode.

14:14
    Česká republika je už v plnom počte, a tak začala takmer plná presilová hra v ich prospech.

14:07
    Vylúčenie v tíme Slovensko (Hedera – 2 min., držanie).

13:29
    V obrovskej šanci sa pred brankárom ocitol Martin Bodák, no prečkal ideálnu chvíľku na zakončenie a napokon do prázdnej bránky nezakončil.

12:40
    Čechom sa podarilo oslobodiť sa z obrany, a tak získavajú cenné sekundy na ubránenie.

12:13
    Vylúčenie v tíme Česko (Najman – 2 min., hákovanie).

12:06
    Vyhrané buly v útočnom pásme mali za následok tvrdú strelu kapitána nášho výberu Martina Bodáka, ktorý však mieril len do priestoru, kde stál dobre pripravený brankár.

11:25
    Andrej Leško sa s tým nemaznal a vyslal na bránku Čiech nepríjemnú strelu od modrej. Proti tej však pekne zasiahol Dominik Groh.

10:46
    Dôležité prerušenie hry si pripisuje aj Marko Šturma. Vyzeralo to veľmi nebezpečne, keď mu život znepríjemňovali dotierajúci útočiaci hráči Česka, ktorí takmer dotlačili puk za jeho chrbát.

09:53
    David Jaša smeroval v sprievode spoluhráčov na bránku Česka, avšak to vzal na vlastné plecia a bránku netriafa.

09:16
    Za to na opačnej strane musel hru prerušiť Dominik Groh, a preto bude nasledovať pred ním vhadzovanie.

09:03
    Michal Furch hrozil nepríjemnou strelou od modrej, no tá napokon ani neprišla k brankárovi, nakoľko sa zastavila na brániacom hráčovi.

08:04
    Domáci budú mať hneď v zapätí možnosť vyrovnať, keď bude nasledovať vhadzovanie v ich útočnej tretine.

07:28
    Gól strelil ADAM KUBÍK, ktorý dostal prihrávku od spoluhráča Hrdinku pred bránku a bez väčších okolkov posiela svoj tím do vedenia. Asistencie:František Hrdinka.

06:12
    Menšia trma vrma v bránkovisku Marka Šturmu, no našťastie pre nás, všetko končí dobre.

05:37
    Slovensko je zatiaľ aktívnejším tímom, keď si dokázalo vypracovať hneď niekoľko gólových striel, naopak Česi sú v našej obrannej tretine zatiaľ nevýrazní.

04:57
    Do priestoru troch žrdí českej bránky smerovala ďalšia strela. Tentokrát bola vyslaná z hokejky asistenta kapitána Nikiho Jaška.

03:56
    Dávid Matejovič si výborne nakorčuľoval pred bránku, kde zakončoval osamotený. Jeho strelu však dokázal pokryť brankár Dominik Groh.

03:05
    Napriek predvádzaniu kombinačnej hry v útočnej tretine Slovenska sa hosťom podarilo spopod tlaku vymaniť.

02:22
    Vylúčenie v tíme Česko (Havlát – 2 min., hákovanie).

02:14
    Sám na brankára sa rútil Rastislav Václav, no pri snahe poslať puk brankárovi Česka nad lapačku namieril až nad bránku.

02:00
    Hrozba bola aj na opačnej strane, no brankár Marko Šturma si pripísal prvý úspešný zákrok.

01:13
    Slováci sa usadili na polovičke súpera, z čoho sme zatiaľ vyťažili len tečovanú strelu Patrika Marcinka.

00:05
    Buly putovali smerom na našu polovičku, a tak máme možnosť založiť prvú akciu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Piešťanskou Easton Arénou sa už nesú hymny oboch reprezentačných výberov, a tak o malú chvíľku bude môcť hlavný arbiter Peter Stano hodiť úvodné buly.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Šturma (Kožiak) – Rajnoha, Bodák (C), Trnavský, Hedera (A2), Božík, Krempaský, Matejovič, Leško – Šmída, Čacho, Jaša – Marcinek, Jaško (A1), Musliu – Vašaš, Bjalončík, Václav – Mučka, Kundrik, Nazad

Česko: Groh (Klouček) – Hrdinka (C), Jeřábek, Sirota (A2), Váňa, Furch, Novák, Vildumetz, Padrnos – Havránek, Karafiát, Kurovský – Zachar (A1), Kubík, Komárek – Havlát, Heinrich, Čermák – Kousal, Najman, Michnáč.

Rozhodcovia: Stano, Müllner – Valo, Orolin

Vítame vás pri dnešnom online textovom prenose zo zápasu hokejového turnaja piatich krajín. Tento turnaj sa odohráva v Piešťanoch v Easton Aréne. Okrem slovenského a českého výberu sa na turnaji nachádzajú aj tímy do 20 rokov z Ruska, Fínska a medzi krajiny sa pridal aj švajčiarsky Salzburg 2, v ktorého farbách nastupujú naši Martin Pospíšil a Marek Valach.

Turnaj začal už včera, v nedeľu 02.04.2017. V prvom hracom dni sa predstavili obaja aktéri tohto zápasu.

Slováci nastúpili proti Rusom, ktorí im však na konci prvej tretiny strelili po sebe dve rýchle góly a naši hokejisto to už nedokázali zvrátiť. Na slabú koncentráciu na konci tretiny doplatili aj v tej druhej, kde taktiež krátko pred sirénou inkasovali na konečných 3:0 v prospech Ruska.

Naši českí susedia pochodili včera o niečo lepšie, keď síce po prvej tretine prehrávali 1:0 so Salzburgom, no v druhej tretine im nastrieľali hneď 4 góly, vďaka ktorým sa dostali do bezpečného vedenia. V polovičke poslednej tretiny uzatváral stav zápasu na konečných 5:1 v prospech Čechov Jeřábek.