Boston – Tampa 4:0 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 1:0 (po pr.) | Pittsburgh – Columbus 4:1 (kon.)
Toronto – Washington 1:4 (kon.) | Ottawa – Detroit 2:0 (kon.) | St. Louis – Winnipeg 2:5 (kon.)
Nashville – NY Islanders 1:2 (po pr.) | Minnesota – Carolina 5:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:2 (po pr.)
Colorado – Chicago 4:3 (po pr.) | Anaheim – Calgary 3:1 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 6:4 (kon.)
San Jose – Vancouver 3:1 (kon.)
Toronto Maple Leafs
1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Washington Capitals
Středa 05.04.2017, 01:30 • Air Canada Centre, Toronto • NHL

Československá stopa

Roman Polák (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 18:47 (04:19:19)

1. Philipp Grubauer (WSH) 27 zák., 1 gól, 96,4 %
    2. Kevin Shattenkirk (WSH) 1+0
    3. Brett Connolly (WSH) 0+2

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:38 (3:13, 10:13, 15:12)
    Zblokované střely – 8:13
    Vyhraná vhazování – 30:28
    Trestné minuty – 8:10
    Hity – 24:23

Hokejisté Washingtonu vítězí v Torontu 4:1 a jsou blízko obhajobě Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části! Ve třetí třetině hosté navýšili skóre zásahy Nateho Schmidte a Toma Wilsona až na 0:4. Maple Leafs se prosadili 68 sekund před koncem, kdy v přesilovce sebral Grubauerovi čisté konto Mitchell Marner.

59:52
    Ještě jedno buly v obranném pásmu Washingtonu. Na vítězi zápasu se už ale nic nezmění.
    58:52 Mitchell MARNER - 1:4

58:52
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Domácí přesilovku využívají a Grubauer tak přichází 68 sekund před koncem zápasu o čisté konto! Přihrávku Tylera Bozaka prodloužil na zadní tyčku James van Riemsdyk a MITCHELL MARNER měl před sebou odkrytou branku – 1:4. Asistence: James van Riemsdyk a Tyler Bozak.

58:36
    Střela Lea Komarova byla sražena až do do ochranné sítě. Bude se vhazovat v útočném pásmu Toronta.

58:05
    Nabídku Nylandera tečoval Leo Komarov do betonů Grubauera.

57:45
    Ještě přesilovka pro Toronto. Trest za držení protihráče obdržel André Burakovsky.
    56:46 Tom WILSON - 0:4

56:46
    Washington právě vstřelil branku!
    A o vítězi zápasu je jasno definitivně! Krásnou asistenci si připisuje Daniel Winnik, který poslal parádní žabičkou do samostatného úniku TOMA WILSONA a ten pokořil Curtise McElhinneyho bekhendovou kličkou. Asistence: Daniel Winnik a Jay Beagle.

56:15
    Philipp Grubauer bojuje o čisté konto. Nyní zakročil vyrážečkou proti Williamovi Nylanderovi.

55:49
    Maple Leafs v plném počtu. Do konce třetí třetiny zbývají čtyři minuty.

55:39
    Domácí se znovu osvobozují.

55:20
    Domácím se nyní podařilo vyhodit.

54:47
    Nicklas Bäckström oslovil přihrávkou zpoza branky Kuzněcova. Ten trefil vyrážečku McElhinneyho.

53:47
    Leo Komarov přidržel hokejku Oshiemu a odchází na trestnou lavici. Přesilová hra pro Capitals.

53:41
    Do zakončení se nyní dostal Connor Brown, ale Grubauer stále drží čisté konto.

53:23
    Z pravého kruhu pálil obránce Nikita Zajcev. Hostující branku netrefil.

52:51
    Nahozený kotouč přidržel Grubauer. Domácí tak získali buly v útočném pásmu.

52:33
    Hráči Toronta nezvládli přechod přes útočnou modrou. Je z toho ofsajd.

51:58
    Z pravého kruhu střílel Matt Martin. Grubauer puk vyrazil.

51:18
    Je tu další reklamní přestávka.

50:52
    Po Kuzněcovově přihrávce střílel Justin Williams. McElhinney vyráží.

50:42
    Mohlo to být už 0:4! Opět to byl Nate Schmidt dostal přihrávku na osu kluziště a zamířil těsně vedle levé šibenice z pohledu domácího gólmana.

49:15
    Teď už to budou mít domácí opravdu velmi složité. Dát ve zbytku utkání tři góly, když proti nim stojí nejlepší defenziva v soutěži? No, nevím.
    48:11 Nate SCHMIDT - 0:3

48:11
    A hosté vedou o tři góly! Obránce Gardiner nedokázal dostat puk z obranné třetiny, což Caps potrestali. Na přihrávku Connollyho si sjel obránce NATE SCHMIDT, který se z mezikruží trefil pod vyrážečku McElhinneyho. Asistence: Brett Connolly a Justin Williams.

46:54
    Probouzí se publikum, které se snaží hráče Toronta trochu nabudit. Domácí moc nevědí, kudy na obranu Capitals.

46:12
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

45:46
    Zakázané uvolnění Washingtonu. Hra se stěhuje před Grubauera.

44:31
    Ještě jedna střela Ovečkina. McElhinney ji opět vyráží.

44:24
    Jevgenij Kuzněcov přenechal puk do tandemu Ovečkinovi, který zakončoval z mezikruží. Jeho střelu vytěsnil McElhinney vyrážečkou!

43:48
    Na přihrávku Ovečkina si sjel Dmitrij Orlov. Z vrcholu levého kruhu McElhinneyho neprostřelil.

43:08
    Hosté si mění kotouč v útočném pásmu. Trpělivě čekají na dobrou příležitost.

42:28
    James van Riemsdyk se dostal za brankou k puku dříve než brankář Grubauer. Neměl ale komu přihrát a z celé situace tak nic zajímavého nevytěžil.

41:51
    Na druhé straně to zkoušel z pravé strany André Burakovsky. I McElhinney byl pozorný.

41:42
    Od pravého mantinelu vystřelil Auston Matthews. Philipp Grubauer dnes chytá velmi jistě a puk přilepil na svou výstroj.

41:02
    První zákrok Grubauera ve třetí třetině. Pro Carrickovu střelu od modré si sáhl lapačkou.

40:39
    Gardinerovu střelu domácí hosté zablokovali. Puk se odrazil do středního pásma.

Hity – 18:16

Po zaznění sirény sirény si ještě hráči obou týmů prostřednictvím drobné strkanice něco vysvětlovali, ale za tohle se asi vylučovat nebude.

I ve druhé části padl jen jeden gól a opět se prosadili hráči z hlavního města USA. Domácí přitom začali třetinu hodně aktivně a pálili z každé pozice. Většinou šlo ale o střely z dálky, se kterými si gólman Grubauer věděl rady. Ve 30. minutě se tak radovali hokejisté Capitals. Pěknou přesilovkovou souhru zužitkoval Kevin Shattenkirk.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:52
    Roman Polák v rohu hřiště odzbrojil Toma Wilsona a ve druhé třetině se už zřejmě nic nestane.

39:01
    Začala poslední minuta této třetiny.

38:47
    Jevgenij Kuzněcov se dostal k nebezpečné střele, kterou ale pokryl McElhinney. Ten dnes nechytá špatně, ovšem dva puky přeci jen propadly za jeho záda.

37:37
    Domácí z pobytu v útočném pásmu nevytěžili střelu na branku. Nyní už Caps získali puk pod svou kontrolu.

36:52
    McElhinney si pohlídal odraz puku před svou branku a holí si ho stáhl pod svou lapačku.

36:42
    Střelu Ellera našel domácí gólman ve výstroji. Čas na poslední reklamní brejk ve druhé části.

36:02
    Domácí ztrátu v obranném pásmu mohl ztrestat Bäckström, jenž ale nezasunul puk za McElhinneyho.

35:33
    Domácí začali druhou část velmi aktivně, ale po druhém gólu Washingtonu jejich úsilí trochu opadlo.

34:36
    Hosté oslabení přežili a jsou kompletní.

34:01
    Výborný zákrok Grubauera. Po přihrávce zpoza branky zakončoval z bezprostřední blízkosti Tyler Bozak, ale německého gólmana hostů nepřekonal!

33:25
    Wilson vyvezl puk daleko od branky Capitals.

32:35
    Trest za držení dostává hostující Karl Alzner. Po reklamní přestávce si Javorové listy zahrají přesilovku.

32:02
    Nahození Karla Alznera bylo sraženo vedle domácí svatyně.

31:13
    Hosté jsou povzbuzeni a hrají aktivně. T. J. Oshie z dobré pozice minul.
    30:00 Kevin SHATTENKIRK - 0:2

30:00
    Tohle hosté sehráli parádně! Alex Ovečkin rozehrál z modré čáry na pravou stranu, kde byl Nicklas Bäckström. Švédský útočník přenesl hru na KEVINA SHATTENKIRKA a proti jeho střele z levého kruhu se už McElhinney nestihl včas přesunout – 0:2. Asistence: Nicklas Bäckström a Alexandr Ovečkin.

29:27
    Marcus Johansson mohl navýšit vedení Capitals. Před odkrytou brankou však netrefil kotouč!

29:22
    Od modré střílel Kevin Shattenkirk. Po letícím kotouči se ještě natahoval Oshie, ale ten končí v lapačce McElhinneyho.

28:56
    Hosté v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

28:34
    Mitchell Marner si přidržel hokejku Larse Ellera a síly na ledě se na 21 sekund srovnávají.

28:25
    Začátek přesilovky Maple Leafs byl velmi dobrý, ale teď už se nemohou domácí vrátit do útočného pásma.

28:01
    Dmitrij Orlov vyhazuje puk až k brankáři McElhinneymu.

27:45
    Caps se dokázali osvobodit.

27:17
    Domácí si rychle vyměnili puk a zakončení vyšlo na Connora Browna. Grubauer přerušil hru.

26:55
    Matt Niskanen řešil závar před hostující brankou tak, že vzal puk do rukavice a zahodil ho. Za to samozřejmě následuje dvouminutový trest a Toronto si zahraje přesilovku.

26:39
    Trenér Babcock zřejmě domácím o přestávce přikázal, aby vše tlačili na branku. Nyní puk nahazoval od modré Jake Gardiner a Grubauer si připsal další zákrok.

26:24
    Z levého kruhu vypálil Nicklas Bäckström. Domácí brankář McElhinney přidržel puk na své hrudi. Je tu první reklamní přestávka ve druhé třetině.

25:58
    Na druhé straně zahrozil Brett Connolly. Po jeho střele přerušil hru McElhinney.

25:19
    Kapanen hledal hledal od zadního mantinelu Bozaka, který před brankovištěm netrefil puk.

24:22
    Carrick už prostor mezi tyčemi trefil, ale Grubauer byl na svém místě.

24:14
    Toronto ve druhé třetině hodně přidalo, ale chybí tomu přesnější muška. Dělovka Morgana Riellyho končí na zadním mantinelu.

23:44
    Nahození Zajceva nedokázal tečovat Brown a puk jen prolétl kolem hostující branky.

23:18
    Střelu Komarova z pravého kruhu srazil do rohu kluziště bránící Orpik.

22:36
    Burakovsky vybojoval puk v útočném pásmu a ještě se jej snažil předat Connollymu. Ten jeho přihrávku přejel.

22:11
    Od modré vystřelil obránce Matt Hunwick. Grubauer měl volný výhled a svým zákrokem přerušil hru.

21:09
    Na druhé straně se dostal ke střele Jay Beagle. Také McElhinney zakročil jistě.

21:03
    Domácí začali třetí třetinu hodně aktivně. Před Grubauerem bylo opět živo.

20:50
    Morgan Rielly prověřil Grubauera střelou po vhazování. Německý brankář byl pozorný.

20:21
    Domácí hned zahrozili. Connor Brown zachytil špatnou rozehrávku soupeře a hledal na zadní tyčce Lea Komarova. Finský útočník však na jeho přihrávku nedosáhl.

20:01
    Alexandr Ovečkin takto v první třetině sestřelil domácího Connora Browna.

Hity – 7:10

První třetina vyšla lépe hostujícímu Washingtonu. Hosté, kteří bojují o zisk Prezidentovy trofeje pro nejlepší tým základní části NHL, dovolili soupeři za 20 minut jen tři střely na branku a zaslouženě tedy vedou 1:0. Zatím jediný gól vstřelil v 15. minutě Lars Eller, který překonal gólmana McElhinney povedenou střelou z voleje.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:18
    Oba týmy jsou již v plném počtu.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:53
    Nyní si ale nabruslil do dobré pozice T. J. Oshie. Jeho ostrou střelu však našel McElhinney ve výstroji.

18:41
    Na ledě je sice při hře 4 na 4 více prostoru, čehož ale zatím ani jeden z týmů nevyužil.

18:09
    Domácí jen nahodili puk za branku soupeře a vyměnili svou čtveřici.

17:17
    James van Riemsdyk a Jevgenij Kuzněcov se osekávali tak dlouho, až rozhodčí ztratil trpělivost. Hrát se bude ve čtyřech na obou stranách.

16:38
    Morgan Rielly vybojoval kotouč a vyrazil s ním dopředu. Už ho ale nestačil prostrčit na najíždějícího Marnera.

16:25
    Od modré čáry vypustil tvrdou střelu Marcus Johansson. McElhinney si stačil povyjet a ztlumil puk ve výstroji. Následuje reklamní přestávka.

16:19
    Alex Ovečkin dnes hraje hodně tvrdě. Nyní si ve vlastním obranném pásmu počíhal na Connora Browna.

15:19
    Ránu Toma Wilsona McElhinney vyrazil. Caps jsou rozhodně aktivnějším týmem.
    14:34 Lars ELLER - 0:1

14:34
    Hosté se ujímají vedení! Do přihrávky Andrého Burakovskyho se na levém kruhu z první opřel LARS ELLER a puk zapadl k bližší tyčce McElhinneyho svatyně. Tohle byla velmi povedená střela dánského forvarda. Asistence: André Burakovsky a Brett Connolly.

14:01
    Od modré pálil Matt Niskanen. McElhinney vyrazil puk do rohu kluziště.

13:15
    Dobrá příležitost Javorových listů! Auston Matthews našel z rohu kluziště Zacha Hymana, jenž ani nadvakrát neprotlačil puk za Grubauera.

12:45
    Kevin Shattenkirk se rozhodl nahodit puk za domácí branku. Tam se ho ujali hráči Toronta.

12:12
    Střely na branku – 2:7

12:12
    Curtis McElhinney raději podržel volný kotouč a přerušil hru. Reklamní přestávka.

10:51
    Rozhodčí viděli přihrávku rukou a přerušili tak hru. Následuje reklamní přestávka.

10:37
    Po akci Oshieho se dostal na pravém kruhu k puku Karl Alzner. Ten mířil na zadní tyčku, ale McElhinney stačil zakročit vyrážečkou.

09:15
    Hraje se ve vysokém tempu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

08:06
    Tvrdou střelou se prezentoval aktivní Morgan Rielly. Domácí zadák přestřelil.

07:34
    Oba týmy už jsou v plném počtu.

06:50
    Marner byl zapomenut za obranou Washingtonu, ale přihrávka Riellyho mu projela pod hokejkou! Domácí forvard mohl jet sám na Grubauera.

06:32
    Orlov vyvezl puk do útočného pásma, kde našel Alexandra Ovečkina. Jeho střelu ale zablokoval Rielly.

05:33
    Nicklas Bäckström zasáhl po buly holé do obličeje Hunwicka a síly na ledě se rychle vyrovnávají!

05:28
    Domácí obránce Matt Martin je vyloučen za držení. Capitals tak budou hrát přesilovku.

04:40
    Od modré střílel Carrick. Jeho rána ale neprolétla až na hostující branku.

04:29
    Domácí obránce Rielly vyrazil dopředu společně s van Riemsdykem. Obrana Caps jejich spolupráci překazila.

03:58
    Do dobré střelecké pozice si sjel Dmitrij Orlov. Obránce Washingtonu z levého kruhu neprostřelil McElhinneyho.

03:16
    Matt Hunwick nahazoval z rohu kotouč na hostující branku. Gólman Grubauer si pro něj sáhl lapačkou.

01:42
    Brett Connolly prověřil McElhinneyho střelou příklepem. Domácí gólman vyráží kotouč.

01:19
    Dobrý obranný zákrok Brookse Orpika, který srazil do bezpečí přihrávku, která hledala najíždějícího forvarda Maple Leafs na zadní tyči.

00:36
    Zakázané uvolnění Toronta. Hra se stěhuje před McElhinneyho.

00:10
    Hosté začali zápas hodně zostra. Alex Ovečkin namázl na mantinel obránce Zajceva.

00:01
    V zahajovací sestavě Capitals nechybí ani Alexandr Ovečkin.

Toronto Maple Leafs: McElhinney (Andersen) – C. Carrick, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Hunwick – Marner, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Co. Brown, Kadri, Komarov (A) – W. Nylander, Matthews, Hyman – Kapanen, Boyle, M. Martin.

Washington Capitals: Grubauer (Holtby) – Niskanen, Orlov, Alzner, Orpik (A), Shattenkirk, Schmidt – O'Brien, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Connolly, Burakovsky, Eller – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Rozhodčí: Furlatt, Hanson – Berg, Miller.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Toronto Maple Leafs:
    Hokejisté Toronta mají na kontě 93 bodů a v tabulce Východní konference jim patří šestá pozice. Je tak již téměř jisté, že Maple Leafs si zahrají poprvé od sezóny 2012/13 play off. Svěřenci trenéra Mikea Babcocka se navíc dostali do výborné formy a drží sérii čtyř vítězství v řadě. Naposledy vyhráli 4:2 v Buffalu.