Rusko – Německo 1:2 (kon.)
Rusko
1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Německo
Středa 05.04.2017, 01:38 • USA Hockey Arena 1, Plymouth, Michigan • Mistrovství světa žen • Čtvrtfinále

59:55
    Tak ještě je tu ruská přesilovka! Anna-Maria Fiegertová (GER) je vyloučena za hákování.

54:11
    Další komplikace pro hokejistky z východu! Ija Gavrilovová (RUS) je vyloučena za naprosto zbytečné sekání a Německo jde na přesilovku.

45:51
    Další ostrý zákrok Němek už musel být potrestán. Bernadette Karpfová (GER) pyká za nedovolené bránění, vítaná příležitost pro Rusky.

34:33
    Obrovská chyba sborné při střídání, Rusky hrály ve čtyřech a jejich dvojnásobné oslabení bude trvat ještě minutu a půl!

34:03
    Němky budou hrát minutu a pět sekund v pěti proti třem! Alevtina Štarjovová (RUS) je vyloučena za podražení.

33:08
    Německá útočnice dorážela na ruskou brankářku tak, že ji Naděžda Alexandrovová (RUS) vzápětí sekla přes nohu. Rozhodčí to nepřehlédla a sborná jde do čtyř.

29:27
    Tanja Eisenschmidová (GER) je vyloučena za hákování.

26:51
    Dobrá německá hra ve druhé třetině vede ke druhé přesilovce. Olga Sosinová (RUS) je vyloučena za podražení.

22:28
    První přesilovku zápasu si zahrají Němky! Alexandra Vafinová (RUS) byla v útoku až moc urputná a vrazila do Harssové v jejím brankovišti. Rozhodčí to přísně, ale správně, označila za nedovolené bránění.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 3. Šochinová (Štarjovová, Děrgačovová) – 35. Spielbergerová (Zornová, Fiegertová), 50. Delarbreová (Graeveová, Spielbergerová)

Rusko: Alexandrovová (Sorokinová) – Gončarenková, Pirogovová, Batalovová, Šibanovová (A), Lobovová, Ščukinová, Ganejevová – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Smolencevová, Sosinová (C), Maljavková – Gavrilovová, Vafinová, Běljakovová – Kadirovová, Ďupinová, Skibaová – Mitrofanovová.
    Německo: Harssová (Schröderová) – Botthofová, Rothemundová, Strobelová, Gleissnerová (A), Graeveová, Fiegertová, Düsterhöftová, T. Eisenschmidová, Bartschová, Jenikeová – Kratzerová, Kameniková, Delarbreová – Anwanderová, Spielbergerová, Klugeová – Zornová (C), N. Eisenschmidová, Lanzlová (A) – Karpfová.

Rozhodčí: Eskolaová (SUI), Höveová (NOR) – Johanssonová (SWE), Novotná (CZE).