Boston – Ottawa 1:2 (0:1 po s.n.) | New Jersey – Pittsburgh 4:7 (kon.) | Carolina – NY Islanders 0:3 (kon.)
Columbus – Winnipeg 4:5 (kon.) | Toronto – Tampa 1:4 (kon.) | Florida – St. Louis 3:6 (kon.)
Dallas – Nashville 3:7 (kon.) | Colorado – Minnesota 3:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 4:3 (kon.)
Anaheim – Chicago 4:0 (kon.) | San Jose – Edmonton 2:4 (kon.) | Los Angeles – Calgary 1:4 (kon.)
Dallas Stars
3:7 (0:4, 3:2, 0:1)
Nashville Predators
Pátek 07.04.2017, 02:40 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dallas Stars: Niemi (Lehtonen) – Klingberg, Lindell, Honka, Hamhuis, Oleksiak, Johns – Ja. Benn, Eakin, D. Shore – Elie, Seguin, B. Ritchie – G. Smith, Faksa, Spezza – Dickinson, Dowling, Cracknell.

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Bitetto, Irwin – Forsberg, Johansen, Arvidsson – C. Wilson, Fisher, C. Smith – Fiala, Järnkrok, Parenteau – McLeod, Sissons, Salomäki..

00:01

00:50
    Craig Smith zkusil své štěstí z pravé strany a jeho pokus skončil ještě někdě před domácím brankářem.

01:05
    Nashville právě vstřelil branku!
    Predators vychází úvodní část hry, když Craig Smith zavezl puk do útočného pásma, kde nakonec poslal puk před bránu a tam parádně tečoval touš VIKTOR ARVIDSSON, jenž poslal puk přesně mezi betony Niemiho. Asistence: Craig Smith, Carl Järnkrok.
    01:05 Viktor ARVIDSSON - 0:1

02:55
    Další z rozehrávky hostujících hokejistů je tečována mimo hrací plochu, a tak nás čeká vhazování ve středním pásmu.

03:14
    Stars ze střední třetiny jen nahodili puk směrem na hostujícího brankáře, který raději ukryl puk ve své lapačce.

03:54
    Eakin nahodil puk do útočného pásma, ale zde se kotouč odrazil od mantinelu mimo hrací plochu.

04:36
    Honka poslal puk před bránu Nashvillu, kde hlídkoval Shore, který se i dostal k zakončení, avšak Saros si připsal první úspěšný zákrok.

05:31
    Dallasu se nevydařila útočná rozehrávka, když kotouč skončil až na zakázaném uvolnění.

06:17
    Craig Smith se velmi pěkně protlačil až před Niemiho, jenže zde mu kotouč ujel z hole.

06:35
    Domácí hokejisté se dostali do postavení mimo hru, takže po reklamní pauze se bude vhazovat ve středním pásmu.

06:55
    Seguin vyslal svou dělovku směrem na bránu Nashvillu a Saros s jeho střelou neměl žádný problém.

07:10
    Na druhé straně se poté do zakončení dostal Sissons, kterého pokus Niemi vyrazil za svou klec.

07:45
    Další ze střel Predatorů byla zblokována mimo hrací plochu, a tak se bude vhazovat před bránou Niemiho.

08:25
    Další útočná akce Dallasu končí ofsajdem, když Gemel Smith vůbec nevěděl, že má puk pod nohami a byl v pásmu dříve než právě kousek pryže.

08:41
    Josi nahrál na modrou Irwinovi, který se s tím nepáral a vypálil, avšak mířil přesně do středu brány, kde byl připravený Niemi.

09:08
    Josiho nepřesná rozehrávka končí až na icingu, a tak se nám hra přesune před bránu Sarose.

09:52
    Subban zahrál ve středním pásmu puk vysokou holí, a tak je hra přerušena.

10:31
    Puk se zpoza brány dostal až na modrou k Lindellovi, jehož střela však šla hodně mimo bránu Nashvillu.

11:29
    Seguin nahrál na levě straně Cracknellovi, jehož střelu Saros vyrazil přesně mezi kruhy, kde byl Ellie, jenž však následně nastřelil tyč hostující klece!

12:52
    Dickinson vletěl do útočného pásma, kde přihrával před bránu Nashvillu, jenže zde si hosté Johnse pohlídali.

13:02
    Arvidsson nahrál ve středním pásmu CRAIGU SMITHOVI, jenž se následně po pravé straně protlačil až do zakončení, které překvapivě skončilo mezi betony Niemiho. Asistence: Viktor Arvidsson.
    13:02 Craig SMITH - 0:2

13:02
    Dallas střídá své brankáře, když Antiho Niemiho vystřídal Kari Lehtonen.

13:55
    Hosté nahodili puk na Lehtonena, který raději ukryl puk ve své lapačce a vhazuje se po jeho pravici.

16:00
    Bitteto vystřelil od modré čáry a jeho střela byla zblokována ještě někde před Lehtonenem.

16:22
    Další střela od modré čáry, kterou tentokrát vyslal Hunt a na puk jen čekala lapačka Lehtonena.

17:42
    Benn nahrál puk na modrou čáru Lindellovi, který ihned vystřelil, avšak jeho pokus přizvedl Forsberg do ochranné sítě.

17:56
    Kotouč je znovu v ochranné síti, když přihrávku Ellieho přizvedl Ekholm.

18:16
    Parenteau nahrál ve středním pásmu KEVINU FIALOVI, jenž byl následně jen proti Honkovi, kterému udělal kličku a střelou na bližší tyč prostřelil Lehtonena. Asistence: P.A. Parenteau, P.K. Subban.
    18:16 Kevin FIALA - 0:3

18:52
    Tak to je velká nakládačka už v první třetině, když VIKTOR ARVIDSSON dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud následně nastřelil kotouč před bránu, kde si ho do vlastní sítě tečoval Oleksiak. Asistence: Anthony Bitetto.
    18:52 Viktor ARVIDSSON - 0:4

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Nashvillu se první třetina podařila na jedničku, když se v ní Predators dostali do čtyřbrankového vedení, protože se postupně prosadili Arvidsson, C. Smith, Fiala a ještě jednou Arvidsson.

20:01

20:43
    Fiala se snažil zpoza brány najít některého ze svých spoluhráčů, avšak tento prostor si domácí pohlídali.

21:06
    Predators pokračují v tom v čem začali v první třetině, když Wilsonovu přihrávku dopravil za záda Lehtonena HARRY ZOLNIERCZYK. Asistence: Cody Wilson, P.K. Subban.
    21:06 Harry ZOLNIERCZYK - 0:5

22:47
    Dallas právě vstřelil branku!
    Stars se dočkávají alespoň kosmetické úpravy skóre, když Jamie Benn udržel puk v útočné třetině, kde si ho následně přebral JASON SPEZZA, jehož střela z levého kruhu skončila za zády Sarose. Asistence: Jamie Benn.
    22:47 Jason SPEZZA - 1:5

23:32
    Fiala si parádně najel mezi kruhy, odkud i následně vystřelil a jeho pokus končí na betonech Lehtonena.

23:37
    Kevin Fiala (NSH) je prvním vyloučeným hráčem utkání, když dostává dvě minuty za faul loktem.

23:56
    Arvidsson vyvezl puk mimo útočné pásmo Dallasu.

24:35
    Klingberg poslal puk před bránu Nashvillu, kde ho parádně tečoval Spezza, ale Saros byl pozorný a puk má ve své moci.

24:35
    Následně se před bránou Nashvillu strhla menší potyčka, po které jsou na dvě minuty vyloučení Jamie Benn (DAL) a Cody Wilson (NSH).

25:33
    Johansen se ve vlastním oslabení dostal až do zakončení, které skončil někde ve výstroji Lehtonena.

26:34
    Greg Pateryn (DAL) nedovoleně zastavil jednoho z hostujících hráčů a za svůj počin dostává dvě minuty na trestné.

26:50
    Dallasu se podařilo vytlačit Nashville až do jeho obranného pásma.

27:20
    Subbanova přihrávka na Josiho byla hodně nepřesná, takže puk míří až k Sarosovi.

28:03
    Josi vyslal další střelu směrem na bránu Dallasu, kterou Lehtonen vyrazil a Gemel Smith následně vyhodil puk.

28:36
    Pateryn se vrací z trestné lavice, takže se opět hraje v plném počtu hráčů.

29:16
    Hunt sestřelil pukem Oleksiaka do obličeje, který si tak odnáší menší krvavé zranění.

30:07
    Watson jel zcela sám na Lehtonena, kterého chtěl překonat střelou mezi betony, avšak finský brankář si tohle pohlídal.

30:30
    Nedáš dostaneš tedy platí dokonale. Hamhuis od modré poslal puk směrem na hostující klec, kde ho na jeho cestě tečoval RADEK FAKSA a Saros už na změnu směru nedokázal reagovat. Asistence: Dan Hamhuis, Gemel Smith.
    30:30 Radek FAKSA - 2:5

32:20
    Shore hledal někoho před bránou Nashvillu, ale hostující obrana si tohle pohlídala.

32:51
    Faksa dostal hodně prostoru na pravé straně, odkud i vystřelil a Saros jeho pokus vyrazil do rohu kluziště, kam si český útočník pro puk dojel a přihrál ho JASONU DICKINSONOVI, jehož střela už končí za zády brankáře Nashvillu. Asistence: Radek Faksa, John Klingberg, Remi Elie.
    32:51 Jason DICKINSON - 3:5

33:45
    Střela Parenteaua byla zblokována Hamhuisem do ochranné sítě, takže se bude vhazovat před Lehtonenem.

34:56
    Klingberg poslal puk od modré čáry do rohu kluziště, kam si pro něj jel Faksa, avšak toho hosté rychle odzbrojili.

35:37
    Lehtonen nyní ve své bráně předvedl hned sérii velmi těžkých zákroků, které tak drží Dallas stále ve hře.

35:45
    Julius Honka (DAL) trefil svou holí Neala do obličeje, takže dostává dvě minuty za hru vysokou holí.

36:28
    Ekholm dostal nabito na pravé straně a jeho pokus vyrazil Lehtonen mimo svou bránu.

36:45
    Elie vyhazuje puk až za bránu Sarose.

36:59
    Greg Pateryn (DAL) v souboji trefil Arvidssona svou holí do obličeje, takže si Nashville zahraje přesilovku proti třem.

37:13
    Forsberg dostal přihrávku do levého kruhu a jeho okamžitá střela končí u Lehtonena.

37:27
    Dělovka ROMANA JOSIHO skončila přesně ve vzdálenějším růžku domácí brány, a hosté tak využívají dvojnásobnou přesilovou hru. Asistence: James Neal, Viktor Arvidsson.
    37:27 Roman JOSI - 3:6

38:03
    Hamhuisovi se podařilo dostat puk až do obranného pásma Nashvillu.

38:32
    Po zblokované střele Josiho se Dallasu opět podařilo dostat puk ze svého obranného pásma.

39:01
    Faksa teď společně s Gemelem Smithem dělali velké problémy rozehrávce Nashvillu.

39:38
    Jamie Benn sebral puk Nealovi a následně posílá kotouč Sarosovi.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině jsme mohli vidět ještě o jednu branku více, než tomu bylo v části první. Nejdříve navýšil vedení Nashvillu Zolnierczyk, ale následně se Dallas trochu vrátil do zápasu, když domácí vstřelili hned tři branky, o které se postupně postarali Spezza, Faksa a Dickinson. Preds poté hráli dvojnásobnou přesilovou hru, ve které se trefil Josi, a tak se do šaten odchází za stavu 6:3 pro Nashville.

40:01

40:30
    Subban nahrál na modrou Ekholmovi, jehož dělovka letěla těsně mimo bránu Dallasu.

40:58
    V závěru oslabení se domácí dostali do útoku, kde nakonec od modré střílel Lindell a jeho pokus končí v lapačce Sarose.

42:09
    Hosté ujížděli ve dvou na jednoho, jenže Salomaki už byl úplně bez sil, takže jej Honka bez větších potíží dojel a o puk obral.

43:48
    Spezza poslal z rohu puk před bránu Nashvillu, kde si jej málem srazil jeden z hostujících, ale kotouč přistál na betonech Sarose.

44:26
    Seguin vyslal hodně jedovatou střelu z levé strany, kterou Saros jen vyrazil za svou klec.

45:37
    Nashville nyní jen vyhodil puk přes celé kluziště, takže se bude vhazovat před bránou Sarose.

46:16
    Domácí hokejisté se dostali do ofsajdového postavení, takže se po komerční přestávce bude vhazovat ve středním pásmu.

48:28
    Eakin se snažil nahrát před bránu Dickinsonovi, avšak před ním byla hned dvojice hráčů v bílém.

48:59
    Kotouč skončil až na střídačce Dallasu, kam jej poslal Josi, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

49:28
    Zolnierczyk se dostal do zakončení z levého kruhu, které Lehtonen vyrazil bez větších potíží.

49:57
    Honka se prokličkoval až ke střele, kterou však zblokoval Neal do ochranné sítě.

50:13
    Stars nyní jen nahodili puk na Sarose, který si jej ponechává ve své lapačce.

50:40
    Kotouč skončil mezi diváky, a tak se bude vhazovat před střídačkou Nashvillu.

51:10
    Seguin svým pasem našel zcela volného Pateryna, jenž se svou dělovkou trefil tyč za zády Sarose.

53:52
    CRAIG SMITH vystřelil z levé strany a Lehtonen jeho pokus vyrazil před sebe, kde se od Klingberga odrazil do vlastní brány. Asistence: Bitetto, Hunt.
    53:52 Craig SMITH - 3:7

55:16
    Johnsova střela od modré čáry šla hodně mimo bránu Nashvillu.

55:40
    Spezza se pokusil překvapit Sarose z hodně velkého úhlu, avšak finský brankář si dával pozor.

56:58
    Elie vystřelil z pravé strany směrem na bránu Nashvillu, avšak Saros snad ani nemusel zakončit.

57:30
    Shore připravil střeleckou pozici pro Cracknella, jehož střela z pravého kruhu končí u Sarose.

57:55
    Subban vystřelil od modré čáry a jeho pokus končí v lapačce Lehtonena.

58:55
    Honkova střela prošla jen těsně vedle vzdálenější tyče Sarosovy klece.

59:42
    Klingberg je vytlačen mimo útočné pásmo, a tak se už zřejmě ničeho nedočkáme.

Je za námi utkání mezi Dallasem a Nashvillem, které už jen ve třetí třetině upravila vlastní branka Klingberga, jenž si srazil do vlastní sítě vyraženou střelu Smitha. Predators tedy poráží Stars 7:3.

Československá stopa v utkání:

Radek Faksa (DAL) – 1+1, -1, 3 střely, čas na ledě 18:55

Hvězdy utkání:

Viktor Arvidsson (NSH) – 2+2, +4, 3 střely, čas na ledě 14:47
    Craig Smith (NSH) – 2+1, +4, 4 střely, čas na ledě 13:59
    Roman Josi (NSH) – 1+0, +1, 4 střely, čas na ledě 21:59

To je tedy z tohoto utkání vše. Já se s vámi loučím a někdy zase na počtenou. (05:13:04)

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 23. Spezza (Ja. Benn), 31. Faksa (Hamhuis, G. Smith), 33. Dickinson (Faksa, Elie) – 2. Arvidsson (C. Smith, Järnkrok), 14. C. Smith (Arvidsson), 19. Fiala (Parenteau, P. K. Subban), 19. Arvidsson (Bitetto), 22. Zolnierczyk (C. Wilson, P. K. Subban), 38. Josi (Neal, Arvidsson), 54. C. Smith (Bitetto, Hunt)

Dallas Stars: Niemi (14. Lehtonen) – Klingberg, Lindell, Honka, Hamhuis, Oleksiak, Johns, Pateryn – Ja. Benn, Eakin, D. Shore – Elie, Seguin, G. Smith – Faksa, Spezza, Dickinson – Dowling, Cracknell.
    Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi, Ekholm, P. K. Subban, Bitetto, Irwin, Hunt – Forsberg, Johansen, Arvidsson – C. Wilson, C. Smith, Fiala – Järnkrok, Parenteau, Sissons – Salomäki, Zolnierczyk, Neal.

Rozhodčí: Walsh, O´Rourke – Gibbons, Murray