Čína – KLDR 8:3 (kon.) | Mexiko – Turecko 0:1 (kon.) | Izrael – Nový Zéland 2:5 (kon.)
Mexiko
0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Turecko
Pátek 07.04.2017, 06:30 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 06:30.

Vítejte při sledování textového on-line přenosu z dalšího zápasu mistrovství světa 2. divize skupiny B. Proti sobě se postaví reprezentace Mexika a Turecka.

Turecko

Turkové odjeli do Aucklandu s touhou udržet se ve druhé divizi. V historii se jim to podařilo pouze jednou, ve všech ostatních případech se po postupu z nejnižší divize vždy další rok vrátili zpátky. Letošní ročník mistrovství však nezačali vůbec dobře a se záchranou to budou mít hodně obtížné. Nejdříve Turecko nestačilo na Nový Zéland, ve druhém utkání pak schytalo debakl 3:11 od KLDR. Navíc před Turky stojí zřejmě silnější soupeři, a pokud proti nim uspějí, byl by to velký úspěch.

Mexiko

Oproti Turecku by Mexičané na Novém Zélandu rádi oslavili historický postup do vyšší divize. Několikrát se o to pokoušeli v předchozích letech, ani jednou se jim to však nepovedlo. V dosavadním průběhu mistrovství však nepůsobí jistě. V Úvodním utkání si sice Mexiko poměrně hladce poradilo s KLDR, ve druhém duelu ale překvapivě nestačilo na Izrael. Pokud se tedy chtějí reprezentanti ze Střední Ameriky udržet v boji o postup, nesmí už dopustit další zaváhání.

Poslední dva vzájemné zápasy

9.4.2014: Turecko – Mexiko 1:5
    21.4.2013: Turecko – Mexiko 4:6

Mexiko: Albrecht (de Alba) – Ugarte, Colas, de la Vega, Pierce, Pineyro, Padilla, Martínez – Majul, Sierra, Gonzalez – Pérez, Gomez, Bermejo – Cuevas, Rubio, Najera – Tommasi.

Turecko: Bozaci (Karagül) – Öztürk, Cetinkaya, Savas, Y. Kars, Faner, Secer, Coskun – Gümüs, Halil, Kamis – Uzunali, Semiz, Bakal – O. Kars, Bingol, Kavaz – Taygar, Akay, Inanc – Aytac.

Rozhodčí: Ferguson (CAN) – Čae (KOR), Haslemore (NZL).

00:01

Z technických důvodu budeme z tohoto zápasu přinášet jen změny stavu. Omlouváme se.

03:45
    První početní výhodu budou mít k dispozici Mexičané, vyloučen je Yusuf Kars (TUR) za hákování.

05:45
    Yusuf Kars zůstal na trestné lavici celé dvě minuty, což znamená, že Mexiko přesilovku nevyužilo.

10:00
    V polovině první části jsou hokejisté ze Střední Ameriky střelecky aktivnější, když vypálili sedmkrát, zatímco Turkové prověřili soupeřova brankáře jen dvakrát.

13:02
    Na trestnou lavici musí Doruk Kamis (TUR) za podražení, je tu tedy druhá přesilovka pro Mexiko. Ta první zůstala nevyužita, jak dopadne ta druhá?

15:02
    Tak ani tentokrát Mexičané neskórovali, Kamis se vrátil zpátky do hry.

16:27
    V pěti proti čtyřem budou hrát znovu Mexičané. Za podražení je totiž potrestán Doruk Kamis (MEX).

17:11
    Turecko právě vstřelilo branku!
    A Turkové jdou do vedení, když se dokázali prosadit ve vlastním oslabení! Po buly poslal Savas do úniku FERHATA BAKALU, a ten se trefil přesně k tyčce! Asistence: Emrah Savas.
    17:11 Ferhat BAKAL - 0:1

19:24
    V závěru zápasu se Mexičané snažili o nápor a snížení, dobře zformovaná turecká obrana se ale zatím ubránila.

20:00

První dvacetiminutovka dopadla lépe pro Turecko, které se zásluhou přesilovkové trefy Bakala dostalo do vedení. Mexičanům zatím nevychází koncovka, zatím na tureckého brankáře ani jednou nevyzráli.

Střely na branku po 1. třetině: 11:6.

20:01

20:23
    Vyloučení v týmu Mexiko (Jorge Pérez – 2 min., nedovolené bránění).

22:23
    Mexičané jsou v plném počtu.

22:39
    Turkové byli nesmírně blízko dvoubrankovému vedení! Kavaz si zajel za obranu, dostal přihrávku a střílel k tyčce. Ve stoprocentní šanci ale turecký útočník ztroskotal na skvělém brankáři!

24:13
    Vyloučení v týmu Turecko (Emrah Savas – 2 min., krosček).

24:53
    Mexiku se daří držet v útočném pásmu, zatím ale bez střeleckého pokusu.

25:24
    Po tureckém vyhození se chtěli hráči středoamerické země vrátit do útočného pásma rychle, nepřesnou rozehrávkou však zahráli puk na zakázané uvolnění.

26:13
    Turkové už hrají v plném počtu.

26:18
    Vyloučení v týmu Mexiko (Antonio Najera – 2 min., držení protihráče).

28:18
    Najera je zpátky na hrací ploše.

28:39
    Mexičané vyčkávají za vlastní brankou a kombinují ve vlastním pásmu.

29:43
    Mexiko se odhodlalo k dlouhé přihrávce, která skončila až na zakázaném uvolnění.

30:27
    Pierce vyslal střelu od modré, kterou Bozaci vytěsnil jen k protihráči, který však nedokázal z úhlu zamířit přesně.

31:29
    Vyloučení v týmu Mexiko (Carlos Gomez – 2 min., hákování).

31:57
    Mexiko ihned puk vyhodilo přes celé hřiště a Turkové se zatím nemohou vrátit do útočného pásma.

32:31
    Tentokrát už to Turecko zvládlo a po nahození na branku se bude vhazovat po levici Albrechta.

32:49
    Dlouho ovšem puk před mexickým brankářem nebyl, spoluhráči Albrechta totiž znovu dokázali vyhodit.

33:14
    Z pravé strany pálil Kamis, puk ale přes obránce neprošel.

33:29
    Gomez je zpátky ve hře.

34:58
    Bozaci si dojel pro odražený kotouč, který chtěl ihned rozehrát, žabičkou ale trefil mexického hráče. Ten však nemohl puk pořádně zpracovat, a tak se turecký brankář stihl v klidu vrátit do brankoviště.

36:25
    Po souboji u mantinelu skončil puk mimo hrací plochu.

37:08
    Turecko vstřelená branka v první části zřejmě hodně nabudila, ve druhé části je totiž lepším celkem. Mexiko se prakticky zatím nedostalo k nebezpečnějšímu ohrožení branky.

37:10
    Z pravé strany to zkoušel Bakal, povedenou ránu po ledě vytěsnil Albrecht do rohu.

37:35
    Mexičané se dostávali do slibné příležitosti, zastavil je však těsný ofsajd.

37:50
    Turkové se budou v závěru druhé části bránit ve čtyřech, Serkan Gümüs (TUR) dostal trest do konce utkání za plivnutí.

38:45
    Mexiko mohlo hrát přesilovku pět minut, dvě minuty se ale bude hrát ve čtyřech na obou stranách. Za podražení si totiž odpočine Arunas Bermejo (MEX).

39:27
    Ani jeden z týmů už se nikam nežene, čeká se na konec druhé periody.

40:00

Prostřední třetina branku nenabídla, Turkové tedy drží těsné vedení. V závěru dvacetiminutovky si to sice trochu zkomplikovali, když jeden z hráčů dostal pětiminutový trest a k tomu automaticky osobní trest do konce utkání, na druhou stranu ani ne po minutě dlouhého trestu rozhodčí vyloučil i mexického hráče. Třetí dějství tak bude začínat na obou stranách ve čtyřech, následovat bude zbytek pětiminutové mexické přesilovky.

Střely na branku po 2. třetině: 14:13.

40:01

40:18

40:45
    Mexiko už je ve čtyřech.

42:18
    Mexičané už jsou v plném počtu a před sebou mají necelý minutový zbytek z pětiminutové přesilovky.

42:50
    Turecko se dokázalo ubránit a po delší době se hraje na obou stranách v pěti hráčích.

44:27
    Turkové stále drží těsný jednogólový náskok a Mexiko se marně snaží o vyrovnání.

45:39
    Bozaci musel dávat pozor, proti střele z levé strany si ale poradil.

47:16
    Gurkan Cetinkaya (TUR) je potrestán za hákování a Mexiko má šanci na srovnání.

47:39
    Ugartemu přeskočil puk přes hokejku, a tak se Mexiko musí vrátit do středního pásma.

48:26
    Tentokrát byl Mexičanům odpískán ofsajd, vhazuje se tak ve středním pásmu.

48:53
    Bozaci znovu podržel svůj tým, když zastavil střelu od modré i následnou dorážku.

49:16
    Cetinkaya je zpátky na hrací ploše.

49:41
    Turkové odehráli puk na zakázané uvolnění a trenéři se následně rozhodli vzít si oddechový čas.

50:35
    Cuevas neměl komu nahrát, a tak jen nahodil puk na Bozaciho, který si bez problémů poradil.

51:24
    Perez se lehce dostal až do útočného pásma, jeho střelu ale srazila turecká obrana vysoko nad branku.

51:49
    Mexičané zvyšují svůj tlak a Turecko se v posledních minutách spokojí s pouhými vyhozeními do středního pásma. Albrecht už delší dobu nemusel zasahovat.

52:37
    Gomez byl úplně sám před brankářem, kam také dostal přihrávku zpoza klece. Zradilo ho však zpracování, a tak mexický útočník ani nevystřelil!

53:07
    Dva mexičtí útočníci byli příliš netrpěliví, a tak přejeli útočnou modrou příliš brzo. Odpískán je ofsajd.

55:29
    Mexičané ve třetí části vystřelili už desetkrát, ani jedna střela však neprošla přes skvělého tureckého brankáře.

56:34
    Je tu zakázané uvolnění Turecka, dokáže toho Mexiko využít?

57:15
    Po nepřesné střele od modré čáry vyhazují turečtí hokejisté puk přes celé kluziště na další zakázané uvolnění.

57:48
    Semiz to udělal perfektně, po levě straně dovezl kotouč až do útočného pásma, a pomohl tak spoluhráčům, kteří mohli v klidu vystřídat.

58:26
    Mexiku zbývá na vyrovnání už jen minuta a půl, trenéři si tak berou oddechový čas.

58:26
    Vhazuje se ve středním pásmu, Albrecht tedy ještě zůstává v brance.

58:35
    Mexičané dostali kotouč do útočného pásma, jenže Turkové se ihned puku zmocnili a poslali ho přes celé kluziště až k Albrechtovi.

58:55
    Po rozehrání odjel Albrecht ihned na střídačku, Mexiko to tedy zkouší v šesti!

59:27
    Turkové se zatím brání skvěle a drží protihráče u mantinelu, Bozaci zatím nemusel zasahovat.

59:55
    Pět vteřin před koncem je za napadení potrestán Carlos Gomez (MEX), o vítězi je tedy už jasno.

60:00

Turecko si připisuje skvělý výsledek, když poráží favorizované Mexiko! O vítězi zápasu rozhodl jeden jediný gól, který vstřelili Turkové při vlastním oslabení, když Bakal ujel všem protihráčům a prostřelil brankáře. Mexiko se ve zbytku duelu snažilo alespoň o srovnání, jenže na tureckého brankáře nenašlo recept.

Střely na branku: 24:18.