Montreal – Tampa 2:4 (kon.) | Ottawa – NY Rangers 3:1 (kon.) | Philadelphia – Columbus 4:2 (kon.)
Boston – Washington 1:3 (kon.)
Ottawa Senators
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
New York Rangers
Sobota 08.04.2017, 18:30 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Ode mě je to již vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek sobotního večera! (21:30:11)

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Dnešní utkání sledovalo 18 976 diváků.

Utkání mezi Ottawou Senators a New Yorkem Rangers právě skončilo. Domácí v něm vítězí 3:1. Vítěznou branku vstřelil ve 30. minutě Derick Brassard. Craig Anderson přišel o čisté konto až v poslední minutě, v zápase si jinak připsal 18 zákroků.

Ottawa Senators si dnešní výhrou zajišťuje 2. místo v Atlantické divizi.

59:55
    Na vítězství Senators to však nic nezmění.

59:14
    Rangers právě vstřelili branku!
    Anderson přichází o čisté konto! MIKA ZIBANEJAD, bývalý hráč Sens, se obtočil kolem branky a vstřelil svou čtrnáctou branku v sezoně. Asistence: Chris Kreider.

59:01
    Hlasatelem v Canadian Tire Centre ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:51
    Wideman vyzkoušel střelou z modré čáry Lundqvistovu pozornost. Vhazování po levici brankáře Rangers.

57:59
    Puk na střídačce domácích, vhazovat se následně bude v jejich obranné zóně.

57:55
    Lindbergova střela zblokována holí Chrise Widemana.

57:46
    Ottawa vyhazuje na zakázané uvolnění.

56:47
    Kreider se již ke kotouči nedostal, kupředu tak mohou nyní domácí.

55:28
    Kampferova rána od modré, Anderson má puk v náručí.

55:25
    Gólman Sens má puk pod kontrolou, následovat tak bude další buly v obranné třetině domácích.

55:02
    Konec reklamní přestávky, Brassard a Pirri v souboji na vhazování po pravé ruce Craiga Andersona.

55:02
    Veseyova střela z pravého kruhu pro vhazování, Anderson má puk v rukavici a i nadále zůstává neprůstřelný. Na řadě další z reklamních přestávek.

54:20
    Výborný zásah Andersona proti Puempelovi sklidil v ochozech velký aplaus!

53:05
    Wingelsova střela z pravé strany, Lundqvist vyráží levým betonem.

52:57
    Ottawa se provinila zakázaným uvolněním. Vhazování po pravé ruce Craiga Andersona.

52:07
    Brassard a Hayes na vhazování ve středním pásmu.

52:05
    Lundqvist zapisuje další skvělý zákrok v tomto utkání! Nyní vychytal ve velké šanci Brassarda.

51:46
    Girardi s kotoučem v obranné třetině svého týmu.

50:35
    Brassardův pokus ze středního pásma sráží Lundqvist do rohu.

49:46
    Rangers vyhazují na icing. Vhazování po pravici Lundqvista.

49:26
    Pyatt hledal před brankou Wingelse, ale byl neúspěšný.

49:02

48:24
    Puk skončil v ochranné síti, vhazovat se bude po pravici Craiga Andersona.

48:03
    Začíná druhá minuta Turrisova trestu.

47:54
    Bučnevičova střela zblokována Phaneufem.

47:02
    Druhá početní výhoda Rangers v tomto utkání. Dokáží se v ní prosadit?

47:02
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Kyle Turris – 2 min., hákování).

47:00
    Wideman zblokoval Glassovu střelu, Anderson tak byl bez práce.

46:36

46:36
    Claessonova střela od modré končí v rukavici Henrika Lundqvista, na řadu přichází reklamní pauza.

46:18
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Sens v tříbrankovém vedení! Borowieckiho střelu tečoval před brankou JEAN-GABRIEL PAGEAU, pro něhož je to jedenáctá branka v sezoně a zároveň 100. bod v kariéře! Asistence: Mark Borowiecki, Mark Stone.

45:50
    Harpur s kotoučem v obranné třetině svého týmu.

45:06
    Wingelsova střela z mezikruží, Lundqvist musel předvést další dobrý zákrok!

44:37
    Turris v další skvělé šanci Sens! Lundqvist ale dokázal levým betonem udržet puk před brankovou čarou.

44:26
    Od modré napřáhl ke střele Kampfer, Anderson vyrazil puk před sebe.

43:54
    Anderson přikryl kotouč pod rukavici, vhazovat se bude po jeho pravici.

42:48
    Ceciho střela od modré, Lundqvist pozorný.

42:42
    Po střele Stona skončil puk v ochranné síti, hra vykázána do středního pásma.

42:39
    Hoffman ve skvělé příležitosti, Lundqvist však podržel svůj tým!

42:25
    Na druhé straně to zkoušel bekhendem Beck, Anderson byl ale u tyče včas připraven. Vhazování po pravici gólmana Ottawy.

42:06
    Turris se obtočil kolem Lundqvistovy branky, gólman Rangers hru přerušuje.

41:42
    Glendening vyhazuje jen zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v obranném pásmu jeho týmu.

40:45
    Skjei s kotoučem v obranné třetině svého týmu.

40:01

Přestávka po druhé dvacetiminutovce se blíží ke svému konci. Hráči již krouží po ledě Canadian Tire Centre, třetí třetina tak začne za malou chvíli!

Využití přesilové hry: 0/3 – 0/1

Také druhá třetině utkání mezi Ottawou Senators a New Yorkem Rangers je již minulostí. Domácí v ní dokázali soupeři odskočit o dvě branky! Ve 24. minutě nejprve otevřel skóre Mike Hoffman, krátce před polovinou druhé periody pak navýšil vedení Sens Derick Brassard, bývalý hráč Rangers. Po čtyřiceti minutách tak vede Ottawa nad Rangers 2:0.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:58
    Ve druhé třetině se již nic dalšího nestane, kotouč ve středním pásmu.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

38:55
    Hoffman přihrál Phaneufovi, jeho střelu od mantinelu ale Lundqvist vyrazil bez problémů mimo.

38:10
    Hoffman ihned po vyhraném vhazování Pageaua vyzkoušel Lundqvistovu pozornost, ten byl ale pozorný.

38:07
    Závar před Lundqvistovou brankou! Wingels si ale bekhendem na gólmana Rangers nepřišel.

37:35
    Puk opět mimo hrací plochu. Další vhazování proběhne v obranné třetině Senators.

37:26
    Kotouč končí v ochozech Canadian Tire Centre, hra je tak přerušena.

36:09
    Tentokrát už musel Lundqvist zasahovat. Vhazovat se následně bude po jeho levé ruce.

36:04
    Claessonova střela od modré jen do blokujícího Puempela.

35:26
    Hosté v postavení mimo hru, vhazovat se tak nyní bude ve středním pásmu.

35:18
    Po reklamní přestávce se vhazovalo po pravé ruce brankáře Ottawy.

35:12
    Další velká šance hostů! Harper neodkázal vyhodit kotouč z obranného pásmu, Anderson ale dokázal po střele Hayse podržel svůj tým.

34:53

34:42
    J.T. Miller trefuje z pravé strany tyč Andersonovy branky!

33:53
    Od modré to nyní zkusil Zibanejad, Anderson opět připraven.

33:39
    Skjeiova prudká rána, Anderson dokázal kotouč vyrazit mimo.

32:53
    Kyle Turris a Brandon Pirri na vhazování po levé ruce Craiga Andersona, začíná přesilová hra Rangers.

32:53
    Odehráno 32 minut a 53 vteřin. Domácí od začátku druhé dvacetiminutovky přímo vlétli na soupeře a díky brankám Mika Hoffmana a Dericka Brassarda vedou zaslouženě 2:0.
    Střely na branku: 15 – 6

32:53
    Po reklamní přestávce si Rangers zahrají první přesilovou hru v utkání.

32:53
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Jean-Gabriel Pageau – 2 min., vysoká hůl).

32:11
    Brassardova střela zblokována navrátilcem z trestné lavici Kevinem Hayesem.

31:53

30:54
    Začala druhá minuta Hayesova trestu.

30:06
    Hoffmanova střela, Lundvist má puk ve své moci.

29:53
    Třetí přesilová hra Senators v tomto utkání. Dokáží při ní navýšit své vedení?

29:53
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Kevin Hayes – 2 min., vysoká hůl).

29:39
    Rangers se pokouší o odpověď. Girardiho střela od modré zamířila ale mimo Andersonovu branku.
    29:24 Derick BRASSARD - 2:0

29:24
    Domácí vedou o dvě branky! Do přihrávky Stålberga se opřel DERICK BRASSARD a prudkou ranou z pravého kruhu pro vhazování na vyrážečku překonal svého bývalého spoluhráče Lundqvista. Pro devětadvacetiletého Kanaďana čtrnáctá trefa v sezoně. Asistence: Viktor Stålberg, Alexandre Burrows.

28:54
    Zpět do akce, Brassard a Zibanejad na vhazování po levici Craiga Andersona.

28:54
    V Canadian Tire Centre přichází na řadu reklamní přestávka.

28:06
    Dzingel odebral kotouč Smithovi, následně ale minul v dobré příležitosti Lundqvistovu branku.

27:09
    Hayesova střela od modré zblokována před brankou Claessonem, Anderson tak bez práce.

26:32
    Po icingu domácích se bude vhazovat po levici jejich brankáře Craiga Andersona.

25:54
    Turrisův pokus z levého kruhu pro vhazování, Lundqvist má puk pod kontrolou.

25:38
    Ceci zblokoval Kampferovu střelu, Anderson tak nyní zasahovat nemusel.

24:53
    Rangers vyhazují na zakázané uvolnění, vhazovat se bude po pravici jejich brankáře.

24:28
    Velká příležitost Rangers! Hayes a Miller se dostali do situace 2 na 1, první jmenovaný to vzal na sebe, Anderson však puk vyrazil. Poté se ale ještě před brankou dostal ke střele Grabner a trefil tyč Andersonovy branky!

24:12
    Icing Rangers, hra se tak přesouvá do jejich obranné zóny.

23:34
    Skjeiova střela od modré mimo branku Craiga Andersona.

23:12
    Kotouč skončil mimo hrací plochu, vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.
    23:04 Mike HOFFMAN - 1:0

23:04
    Senators otevírají skóre! Lundqvist nejprve předvedl vynikající zákrok proti dorážce Pageaua, na následný pokus MIKA HOFFMANA z mezikruží však již nestačil. Pro rodáka z Kitcheneru šestadvacátá branka v sezoně. Asistence: Mark Stone, Jean-Gabriel Pageau.

22:30
    Dzingel to nyní vzal na sebe a vyslal na Lundqvista střelu z prostoru mezi kruhy. Švédský brankář ve službách Rangers ale dokázal zasáhnout.

22:15
    Dzingel přihrál MacArthurovi, jeho pokus ze značného úhlu si ale Lundqvista pohlídal.

21:11
    Stålbergova střela od modré čáry zamířila mimo tři tyče.

20:27
    Další zásah gólmana Rangers. Z levého kruhu pro vhazování ho tentokrát vyzkoušel Pageau.

20:17
    O první střelu druhé třetiny se postaral Mike Hoffman, Lundqvist jen stěží vyrazil!

20:01

Oba týmy se vrací zpět na ledovou plochu Canadian Tire Centre, druhá dvacetiminutovka utkání mezi Senators a Rangers tak začne za několik málo okamžiků!

Využití přesilové hry: 0/2 – 0/0

Je za námi prvních dvacet minut zápasu mezi Ottawou Senators Senators a New Yorkem Rangers. Zatím se hraje celkem opatrný hokej. Senators měli v 15. minutě k dispozici 29 vteřin trvající přesilovku 5 na 3, Hoffmanova střela z první trefila ale jen tyč. Žádnou další výraznější šanci jsme neviděli. Po první třetině tak platí skóre 0:0.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:56
    Kampherův pokus končí v moci Craiga Andersona, vhazovat se tak ještě bude v obranném pásmu Sens.

19:49
    Puempelova střela z pravého kruhu pro vhazování zblokována Turrisem mimo.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:37
    Pirriho křižná přihrávka na Taylora Becka, pokus druhého jmenovaného zblokován Borowieckim.

17:39

17:39
    Rangers v postavení mimo hru, následně je tu další z reklamních přestávek.

17:23
    Z levého kruhu pro vhazování to zkusil Brandon Pirri, Anderson zapsal čtvrtý zákrok v utkání.

16:41
    Zakázané uvolnění svěřenců Allaine Vigneaulta.

16:00

15:58
    Hoffman hledal křižnou přihrávkou Widemana, ale neuspěl.

15:32
    Ofsajd domácího celku.

14:55
    Ottawa bude pokračovat v přesilové hře 5 na 4. Vhazování po levici Henrika Lundqvista.

14:55
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Alexandre Burrows – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brendan Smith – 2 min., krosček).

14:52
    Stoneova třela z pravého kruhu pro vhazování, Lundqvist byl pozorný.

14:29
    Hosté jsou ve čtyřech.

14:21
    Wideman nabil Hoffmanovi, jehož střela z první zamířila do tyče!

14:00
    Ottawa bude mít nyní k dispozici 29 vteřin trvající početní výhodu 5 na 3! Turris a Zibanejad na vhazování po pravici Lundqvista.

14:00
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Oscar Lindberg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

13:49
    Brassardova střela, gólman Rangers vyráží.

13:30
    Začíná druhá minuta Pirriho trestu, Lundqvist zatím bez práce.

13:22
    Špatná přihrávka Turrise, Zibanejad vyhazuje puk až k Andersonově bráně.

12:59
    Senators v postavení mimo hru, další vhazování tak proběhne v neutrální zóně.

12:29
    Nyní si však domácí zahrají první přesilovou hru v utkání! Vhazuje se po pravé ruce Henrika Lundqvista.

12:29
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brandon Pirri – 2 min., hákování).

11:49
    Oba borci se budou moci po pětiminutovém trestu vrátit zpět do utkání. Hrát se bude v pěti na obou stranách, vhazování v obranné zóně Rangers.

11:49
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Mark Borowiecki – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Tanner Glass – 5 min., bitka).

11:49
    Do bitky se pouštějí obránce Senators Mark Borowiecki a útočník Rangers Tanner Glass!

11:42
    Borowieckiho prudká rána mimo.

11:12
    Hosté vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu, konkrétně po pravé ruce brankáře Lundqvista.

10:56
    Widemenův pokus od modré tečován Stålbergem mimo tři tyče.

10:09

10:09
    Odehráno 10 minut a 9 vteřin, v Canadian Tire Centre se hraje bez branek.
    Střely na branku: 1:2

10:09
    Stålberg vyzkoušel Lundqvistovu pozornost, brankář Rangers tak zapisuje první zásah v utkání. Následuje reklamní přestávka.

09:25
    Smithova střela od modré čáry míjí Andersonovu branku.

09:18
    Anderson má puk v rukavici, hra přerušena. Vhazovat se bude po levé ruce brankáře Senators.

09:14
    Tvrdý hit Marka Borowieckiho na Pavla Bučneviče v neutrální zóně!

08:06
    Phaneuf již hrál ve středním pásmu, odpískán tak byl ofsajd.

07:11
    Konec reklamní přestávky, Brassard a Lindberg na vhazování po pravici Henrika Lundqvista.

07:11
    Phaneufova střela od modré zblokována Grabnerem do ochranné sítě. Na řadu přichází první reklamní přestávka.

06:31
    Pageauova střela z levého kruhu pro vhazování vedle Lundqvistovu branku. Gólman Rangers tak na první zákrok stále čeká.

06:03
    Zibanejadova střela z ostrého úhlu, Anderson vyráží.

04:53
    Ottawě nevyšel přechod do útočného pásma. Vhazování v neutrální zóně.

04:12
    Hayesova střela z pravého kruhu pro vhazování, Anderson zapisuje první zákrok v utkání.

03:45
    Lundqvist přikryl puk pod rukavici, vhazovat se následně bude po jeho levé ruce.

03:05
    Na modré napřáhl ke střele Brendan Smith, jeho projektil ale zamířil mimo Andersonovu branku.

02:29
    Wideman rozjíždí útočnou akci Senators.

01:33
    Zakázané uvolnění domácích, vhazovat se tak bude v jejich obranné třetině.

00:58
    Brendan Smith s kotoučem za vlastní brankou, oba týmy střídají.

00:22
    O první střelu se postaral Mike Hoffman, Lundqvist však zasahovat nemusel, jelikož pokus útočníka Sens byl zblokován Brendanem Smithem.

00:05
    Úvodní buly pro Rangers.

00:01

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu, následně si diváci v Canadian Tire Centre vyslechnou americkou a kanadskou státní hymnu.

Senators dnes odehrají poslední domácí utkání základní části ročníku 2016/2017, pro Rangers je to zase poslední venkovní zápas.

Z:56 V:31 P:19 OG:145 PR:2,74 ÚS(%):91,0 SO:2

Ottawa Senators: C. Anderson (Condon) – Phaneuf (A), Ceci, Claesson, Harpur, Borowiecki, Ch. Wideman – Hoffman, Turris (A), Mark Stone – Stålberg, Brassard, Burrows – Dzingel, Pageau, Pyatt – MacArthur, Kelly (A), Wingels.

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Skjei, Klein (A), Br. Smith, Girardi (A), Clendening, Kampfer – Vesey, Pirri, Beck – Kreider, Zibanejad, Bučněvič – Grabner (A), K. Hayes, J. T. Miller – T. Glass, Lindberg, Puempel.

Rozhodčí: Tim Peel, Ghislain Hebert – Steve Barton, Scott Driscoll.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zajímavosti

Mika Zibanejad, centr New Yorku Rangers, strávil v organizaci Senators celkem pět sezon. Dnes se v Canadian Tire Center objeví poprvé jako soupeř.

Brankář Rangers Henrik Lundqvist obdržel v každém z posledních pěti duelů proti Senators dvě nebo méně branek.

Češi a Slováci v tomto utkání

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

New York Rangers (47-27-6)

Také Rangers mají již postup do play-off zaručen. Na svém kontě mají 100 bodů a základní část už jistě dokončí na pozici první divoké karty Východní konference.
    Z posledních deseti zápasů vytěžil klub z Manhattanu pouze tři výhry. V posledním odehraném utkání podlehli Rangers na ledě Washingtonu Capitals 0:2. Mezi tři tyče se postavil Henrik Lundqvist, který si z 25 střel soupeře připsal 23 zákroků.
    Poslední zápas základní části odehrají Rangers doma proti Pittsburghu Penguins.

Ottawa Senators (43-27-10)

Senators mají jistý postup do vyřazovacích bojů, v případě dnešní výhry si však mohou také zajistit druhé místo v Atlantické divizi a rovněž výhodu domácího prostředí v prvním kole play-off.
    Svěřenci Guye Bouchera zvítězili ve dvou utkáních po sobě! V minulém zápase vyhráli na ledě Bostonu Bruins 2:1 po samostatných nájezdech. Brankář Craig Anderson si v utkání připsal 28 zákroků, jediným úspěšným střelcem v nájezdech byl pak Kyle Turris.
    Do konce základní části zbývá Ottawě odehrát dva zápasy.

Body: Erik Karlsson (O) 71 bodů

Góly: Kyle Turris (C) 27 gólů

Asist.: Erik Karlsson (O) 54 asistencí

+/-: Mike Hoffman LK +/-:15

Výhry: Craig Anderson (B) 24 výher

Zdravím všechny fanoušky National Hockey League! Závěr základní části zámořské soutěže se nezadržitelně blíží – do jejího konce zbývají už pouhé tři dny. Úvodní tři duely dnešní noci začnou pro české fanoušky v příznivém čase. Jedním z nich bude souboj mezi Ottawou Senators a New Yorkem Rangers. Úvodní vhazování bude v Canadian Tire Centre vhozeno v 18 hodin a 30 minut! Přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 24. Hoffman (Mark Stone, Pageau), 30. Brassard (Stålberg, Burrows), 47. Pageau (Borowiecki, Mark Stone) – 60. Zibanejad (Kreider)

Rozhodčí: Tim Peel, Ghislain Hebert – Steve Barton, Scott Driscoll

Diváci: 18 976