Detroit – New Jersey 4:1 (kon.) | NY Islanders – Ottawa 4:2 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Toronto – Columbus 2:3 (kon.) | St. Louis – Colorado 3:2 (kon.) | NY Rangers – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Philadelphia – Carolina 3:4 (1:2 po s.n.) | Washington – Florida 0:2 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 4:3 (po pr.)
Edmonton – Vancouver 5:2 (kon.)
Edmonton Oilers
5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Vancouver Canucks
Pondělí 10.04.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

49:29
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., sekání).
    42:35 Nikita TRJAMKIN - 5:2

42:35
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Nyní se prosazují hostující hokejisté. Čistě vyhrál buly v útočném pásmu Bo Horvat, puk poslal na modrou, kde byl NIKITA TRJAMKIN. Jeho rána z první na vzdálenější tyč překvapila brankáře Brossoita, který nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Bo Horvat.
    41:50 Leon DRAISAITL - 5:1

41:50
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Connor McDavid vybojoval kotouč ve vlastním obranném pásmu, přebruslil hrací plochu a v útočné třetině přihrál do míst, kde byl LEON DRAISAITL. Jeho rána se štěstím proklouzla za brankovou čáru. Stý kanadský bod v této sezóně pro McDavida. Asistence: Connor McDavid.
    40:31 Jordan EBERLE - 4:1

40:31
    Výborně vstoupili domácí hokejisté do třetí třetiny, po půlminutě hry dává po krásné akci spoluhráčů gól JORDAN EBERLE, který tak zkompletoval hattrick. Druhý ve své kariéře v NHL. Asistence: Ryan Nugent-Hopkins a Milan Lucic.

35:25
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 2 min., držení protihráče).
    34:46 Drake CAGGIULA - 3:1

34:46
    Nyní se už domácí hokejisté do dvoubrankového vedení dostávají. Leon Draisaitl vyhrál buly, puk získal Connor McDavid, který se dostal do situace dva na jednoho. Přihrál do míst, kde byl připravený DRAKE CAGGIULA, který celkem snadno překonal brankáře soupeře. Asistence: Connor McDavid

31:34
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Christopher Tanev – 2 min., podražení).

29:00
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Matt Benning – 2 min., sekání).
    24:10 Jordan EBERLE - 2:1

24:10
    Domácí hokejisté se dostávají poměrně rychle po inkasované brance zpět do vedení. Hostující defenziva špatně přihrála, k puku se na ose hřiště dostal JORDAN EBERLE, jehož rána pod horní tyčku slavila úspěch. Edmonton znovu vede.
    22:00 Nikolaj GOLDOBIN - 1:1

22:00
    Z kraje druhé třetiny hostující celek vyrovnává. Po kombinaci první formace se prosazuje povedenou tečí střílené přihrávky před brankou NIKOLAJ GOLDOBIN. Asistence: Daniel Sedin a Henrik Sedin.
    18:46 Jordan EBERLE - 1:0

18:46
    Po krásné přesilovkové kombinaci se domácí dostávají do vedení. Přesilovou hru pět na tři dokázal pohotovou střelou proměnit JORDAN EBERLE. Asistence: Leon Draisaitl a Oscar Klefbom.

17:19
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alexander Edler – 2 min., sekání).

17:09
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Nikita Trjamkin – 2 min., hrubost).

10:32
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Eric Gryba – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Ben Hutton – 5 min., bitka).

02:52
    Reid Boucher se probojoval do střelecké pozice, nabral rychlost ve středním pásmu, dostal se do předbrankového prostoru, a pak trefil tyčku branky.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 19. Eberle (Draisaitl, Klefbom), 25. Eberle, 35. Caggiula (McDavid), 41. Eberle (Nugent-Hopkins, Lucic), 42. Draisaitl (McDavid) – 22. Goldobin (D. Sedin, H. Sedin), 43. Trjamkin (Horvat)

Edmonton Oilers: Brossoit (Talbot) – Klefbom, A. Larsson, Sekera, Russell, Benning, Gryba – McDavid, Draisaitl, Lucic – Nugent-Hopkins, Eberle, Caggiula – Kassian, B. Pouliot, Desharnais – Pakarinen, Hendricks, Slepyšev.
    Vancouver Canucks: Bachman (R. Miller) – Edler, Stecher, Sbisa, Ch. Tanev, B. Hutton, Trjamkin, Larsen, Biega – H. Sedin, D. Sedin, Goldobin – Boucher, Horvat, Boeser – Chaput, B. Sutter, Jayson Megna – Shore.

Rozhodčí: Morton, Dwyer – Gibbons, Galloway