Izrael – Turecko 5:0 (kon.) | Čína – Mexiko 4:3 (kon.) | Nový Zéland – KLDR 8:1 (kon.)
Nový Zéland
8:1 (2:1, 4:0, 2:0)
KLDR
Pondělí 10.04.2017, 10:00 • Paradice Ice Skating Rink Botany Downs, Auckland • Mistrovství světa - II. B Divize • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Hezké dopoledne. Srdečně vás vítám u sledování textového přenosu z duelu hokejového MS 2. divize, skupiny B, v němž domácí Nový Zéland od 10 hodin změří síly s KLDR. Tak si to nenechte ujít!

KLDR

Vyslancům z vládnoucí odinou Kimů podrobené země se zatím na šampionátu v Aucklandu příliš nedaří. Korejci zatím mají na kontě tři body za jasnou výhru 11:3 proti Turecku, jinak si ale připsali vysoké porážky proti Mexiku, Číně i Izraeli. Podaří se dnes KLDR bodovat, aby zvýšili své naděje na záchranu?

NOVÝ ZÉLAND

"Tento rok máme jasný cíl a tím je zlato z domácího mistrovství. Dokázali jsme sestavit nejsilnější tým od našeho dosavadního nejlepšího výsledku z roku 2011 a vešli jsme do turnaje s přesvědčením, že dokážeme uspět," hlásí obránce Ice Blacks Andrew Hay. Novozélanďanům se to zatím docela daří, dva ze tří zápasů vyhráli a naposledy si poradili jednoznačně 5:2 s Izraelí.

Nový Zéland: Brookes (Parry) – Lawrence, Craig (A), A. Hay, Jackson, Haines (C) – Henderson, Heyd, Challis – Cox (A), Ratcliffe, Eaden – Polozov, Harrop, O. Hay – Sandoy, Ruddle, Attwell – Burns, Soffer, Ellis.

KLDR: I. Pak (Rju) – P. I. Ri, Č. H. Kim, N. H. Kim, An – H. Č. Kim, M. Č. Kim, Č. M. Ri – Č. G. Kim, I. H. Kang, Kw. H. Kim – Č. R. Kim, Won, M. G. Kang – Ku. Č. Kim, I. Č. Ri.

Rozhodčí: Ferguson (CAN) – Cornell (USA), Jamaguči (JPN).

00:01

00:57
    Nový Zéland právě vstřelil branku!
    Tak to bylo rychlé, domácí tým se k radosti aucklandského publika ujímá vedení zásluhou trefy JORDANA CHALLISE! Asistence: Paris Heyd a Nicholas Henderson.

02:15
    Novozélanďané po sestupu do Skupiny B tradičně patří k silnějším týmům této divize a to herní převahou v úvodu potvrzují.

04:41
    Teď ale Andrew Hay (NZL) vyfasoval dvouminutový trest za držení.

05:35
    Na druhou stranu hráči Severní Koreje se na MS II. divize, skupině B objevují teprve podruhé, v posledních letech totiž hráli pouze nejnižší, III., divizi.

06:50
    Vyloučený Hay už se vrátil na led, toto oslabení domácí bez sebemenších problémů ubránili.

09:08
    Zatím sledujeme poměrně vyrovnané utkání, po úvodní trefě Nového Zélandu se ale hra vcelku uklidnila.

11:12
    Mjong Čchol Kim (PRK) půjde pykat na dvě minuty za držení hole.

12:28
    Korejci se zatím brání zcela s přehledem, Il Pak v tomto oslabení ještě nemusel zasahovat.

13:30
    KLDR už je v plném počtu. Na střely na branku Korejci vedou 7:6, nechme se překvapit, zdali se to promítne také do ukazatele skóre.

15:20
    KLDR právě vstřelila branku!
    Skutečně tomu tak je, máme vyrovnáno. Po přihrávce od Man Gum Kanga překonal Brookese přesnou střelou ČCHOL GWANG KIM. Asistence: Man Gum Kang.

18:51
    Man Gum Kang (PRK) a Oliver Hay (NZL) se dostali do vzájemné strkanice a oba vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.

19:42
    V samotném závěru první třetiny si domácí berou zpět ztracené vedení zásluhou JACOBA RATCLIFFEA! Asistence: Nick Craig.

20:00

První třetina nabídla vyrovnaný hokej s pár šancemi na obou stranách. Nový Zéland se ujal vedení už v první minutě a ačkoliv se Korejcům podařilo pracně vyrovnat, hostitelský tým si vzal ještě před první sirénou svůj náskok zpět.

Střely na branku: 10 – 9

Další třetina začne přibližně v 10:47.

20:01

22:24
    Vstup do druhé třetiny domácím vychází stejně jako závěr té první, RYAN RUDDLE zvyšuje už na 3:1! Bez asistence.

25:01
    Kuk Čchol Kim (PRK) se nyní navíc nechal vyloučit na dvě minuty za podražení.

26:44
    Ice Blacks přesilovku využívají, druhá třetina zatím Zélandu vychází na výbornou. Il Pak neměl proti přesné střele ANDREWA COXE nárok. Asistence: Nicholas Henderson a Jordan Challis.

29:03
    V prostřední dvacetiminutovce jsou zatím Korejci zcela bezradní a Aston Brookes je po změně stran prakticky bez práce.

33:04
    Pong Il Ri (PRK) si vykoledoval dvouminutový trest za hrubost.

34:12
    No a Ice Blacks i tuto početní výhodu dokázali využít, opět se o to postaral RYAN RUDDLE! Asistence: Alexandr Polozov.

35:06
    Ani v případě vítězství by se Novozélanďané už ze druhého místa ve skupině neposunuli.

37:08
    Korejci se s nejvyšší pravděpodobností díky lepšímu skóre vyhnou poslednímu místu ve skupině, vysoká porážka by je ale odsoudila na předposlední místo za Mexiko.

38:48
    In Hjok Kang (PRK) byl vyloučen na dvě minuty za hákování.

39:26
    Callum Burns (NZL) a Pong Il Ri (PRK) za vzájemnou strkanici vyfasovali dvouminutové tresty za hrubost.

39:58
    Novozélanďané stihli využít přesilovku těsně před druhou sirénou zásluhou přesné střely RYANA RUDDLEA, který tak zkompletoval hattrick! Asistence: Nick Craig a Jacob Ratcliffe.

40:00

Zatímco první třetina přinesla vyrovnaný hokej, v té druhé Nový Zéland zcela dominoval. Zářil především autor hattricku Ryan Ruddle, Ice Blacks vedou po čtyřiceti minutách už 6:1.

Střely na branku: 30:17

Další třetina začne přibližně v 11:37.

40:01

40:45
    Čchol Hjok An (PRK) vyhodil puk až mezi diváky a vyfasoval za to dvouminutový trest.

41:38
    Korejci se osvobozují, tato přesilovka se zatím Ice Blacks příliš nedaří.

42:51
    Hosté už hrají v plném počtu. Novozélanďané už tolik netlačí na pilu a dohrávají zápas v exhibičním tempu.

43:52
    Remy Sandoy (NZL) se nechal vyloučit na dvě minuty za nedovolené bránění.

45:53
    Ice Blacks oslabení ubránili, ihned po Sandoyově návratu na led ale chybně vystřídali a chvilku byli na ledě v šesti. Trest odpyká Frazer Ellis (NZL).

47:36
    Kotouč letí až k Il Pakovi, zdá se, že Ice Blacks i toto oslabení přečkají bez ztráty kytičky.

48:50
    Za necelých devět minut třetí třetiny vystřelili Novozélanďané jen čtyřikrát, hostitelský celek už očividně nehraje na plné obrátky.

52:15
    Laxní Berton Haines (NZL) si po prohraném souboji pomohl podražením, Zéland tak jde opět do čtyř.

53:44
    Síly na ledě se ale vyrovnají, dvě minuty za faul kolenem vyfasoval Čchol Gwang Kim (PRK).

54:30
    Ice Blacks už hrají v plném počtu, v přesilové hře se ale nikam neženou a vyměňují si kotouč okolo červené čáry.

55:55
    V závěru už se hraje prakticky bez přerušení, za rozhodnutého stavu utkání rychle spěje k poslední siréně.

59:17
    JORDAN CHALLIS se prosadil v první minutě a nyní i v té poslední, náskok Ice Blacks je tak už šestigólový. Asistence: Nicholas Henderson.

59:40
    K velké radosti aucklandského publika přidali domácí ještě osmý gól, jmenovitě se o to postaral ANDREW HAY! Asistence: Alexandr Polozov a Dale Harrop.

Třetí třetina už se spíše jen dohrávala, nicméně v poslední minutě se ještě dokázali prosadit Jordan Challis a Andrew Hay, a Nový Zéland tak nakonec poráží KLDR jasně 8:1. Ice Blacks rozhodli o svém vítězství čtyřgólovou smrští ve druhé třetině, na jejich druhém místě ve skupině už to ale nic nemění.

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (12:12:36)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 1. Challis (Heyd, Henderson), 20. Ratcliffe (Craig), 23. Ruddle, 27. Cox (Henderson, Challis), 35. Ruddle (Polozov), 40. Ruddle (Craig, Ratcliffe), 60. Challis (Henderson), 60. A. Hay (Polozov, Harrop) – 16. Č. G. Kim (M. G. Kang)

Rozhodčí: Ferguson (CAN) – Cornell (USA), Jamaguči (JPN)