Bosna a Hercegovina – Tchaj-wan 0:5 (kont.) | Lucembursko – Gruzie 6:4 (kon.) | SAE – Jihoafrická rep. 0:8 (kon.)
Hongkong – Bulharsko 3:10 (kon.)
Spojené arabské emiráty
0:8 (0:1, 0:4, 0:3)
Jihoafrická republika
Úterý 11.04.2017, 15:35 • Palác zimních sportů, Sofia • Mistrovství světa - III. A Divize • Skupina B

Jihoafrická republika vyhrává tento zápas naprosto jednoznačně, porazila svého soupeře 8:0. Spojené Arabské Emiráty vysoko prohrály i druhý zápas na turnaji.

Nejlepší hráči:
    Obaid Al Mehairbi (Spojené Arabské Emiráty)
    Reelan Malgas (Jihoafrická republika) (17:48:53)

59:48
    Ještě jedno buly před brankou Emirátů.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, za rozhodnutého stavu se zápas v poklidném tempu dohrává.
    58:28 Jason GONSALVES - 0:8

58:28
    Jihoafrická republika právě vstřelila branku!
    Osmou branku přidává Jihoafrická republika při vlastním oslabení. Střelou mezi betony brankáře soupeře se prosazuje JASON GONSALVES.

57:58
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Deen Magmoed – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

57:22
    Vhazovat se bude v útočném pásmu Spojených Arabských Emirátů. Ty jsou v tomto zápase výrazně horším týmem, ani v přesilových hrách se nemohou probojovat do útočného pásma stabilněji.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny, Marinus de Jager se pokoušel přidat další branku, ale tentokrát jeho pokus zastavil brankář Khaled Al Suwaidi.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, Jihoafrická republika je jednoznačně aktivnější a v poklidném tempu míří za výhrou.
    54:29 Jean-Michel van Doesburgh - 0:7

54:29
    Krásná akce při vlastním oslabení. Xander Botha výborným pasme našel zcela volného před brankou JEANA-MICHELA VAN DOESBURGHA, jehož rána zapadla předně pod horní tyčku. Asistence: Xander Botha.

53:00
    10:28, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Khaled Al Suwaidi musí být pozorný, neboť Afrika hraje hodně aktivně na útočné polovině.

52:36
    Emiráty hrají na hranici pravidel, ostré zákroky jim procházejí. Naopak Afrika hraje už za hranicí pravidel, proto přicházejí tresty.

52:36
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Marc Giot – 2 min., krosček).

51:00
    Emiráty hrají přesilovou hru, ale nemohou se dostat přes polovinu hrací plochy, tento celek bude mít co dělat, aby zaznamenal alespoň jednu výhru na turnaji.

50:19
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Keenan Gordon – 2 min., vražení na hrazení).

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, stav zápasu je jednoznačný. Reelan Malgas mohl přidat další branku svého celku, prostor vymezený třemi tyčemi však minul.

49:05
    Po dlouhém pobytu v útočném pásmu dává reprezentace Afriky další branku. Tentokrát se prosazuj střelou k odkryté tyčce MARINUS DE JAGER. Asistence: Michael Edwards a Brandon Husselman.
    49:05 Marinus de Jager - 0:6

48:27

47:07
    Denzil Varwey se při vlastním oslabení probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale branku minul. Nechybělo však mnoho.

46:27
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Michael Edwards – 2 min., faul loktem).

45:31
    Khaled Al Suwaidi na druhé straně měl poměrně hodně práce, hned tři hokejisté Afriky zůstali před brankou a zkoušeli kotouč dorazit.

45:02
    Charl Pretorius musel v brance svého týmu zasahovat proti ojedinělé střele soupeře.

44:16
    Cameron Birell se probojoval do dobré pozice, ale jeho ránu dokázal s vypětím všech sil zastavit Khaled Al Suwaidi.

43:41
    Mnoho šancí k vidění není, třetí třetina se v podstatě dohrává z povinnosti, Afrika vede o pět branek a míří za výhrou.

43:03

41:35
    Jihoafrická republika hraje v oslabení, ale nyní se stabilně usadila v útočném pásmu a nikam se nežene.

41:03
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Xander Botha – 2 min., vysoká hůl).

40:50
    Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Emirátů.

40:01
    Úvodní buly vyhrává tým Jihoafrické republiky.

40:01

Jihoafrická republika ve druhé třetině přidala další čtyři branky a vede celkem už 5:0. Spojené Arabské Emiráty se stabilněji nemohou probojovat do útočného pásma.

40:00
    38:52 Deen MAGMOED - 0:5

38:52
    Afrika dává pátou branku, tentokrát se tvrdou ránou od modré čáry prosazuje DEEN MAGMOED. Asistence: Cameron Birell a Xander Botha.

37:31
    Vyloučení v týmu Spojené Arabské Emiráty (Salem Al Yafeai – 2 min., nedovolená hůl / měření hole).

37:30
    Marc Giot to udělal dobře, našel dlouhým pasem spoluhráče, který však nedokázal důrazněji zakončit.

37:25
    Mohamed Al Haddad se zkoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho pokus nebyl povedený.

36:11
    Čtyři minuty před koncem druhé třetiny odehrály Emiráty na zakázané uvolnění. Buly v jejich obranném pásmu.

35:24
    Buly před brankou Charla Pretoriuse, který nakonec čelit střele nemusel, neboť jeho spoluhráči vyhráli buly.

35:00
    Sledujeme početní výhodu Spojených Arabských Emirátů, které se nemohou stabilněji dostat od útočného pásma. Přesilová hra v jejich podání není příliš dobrá.

34:48
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Brandon Husselman – 2 min., hákování).

33:14
    Po pěkné kombinaci přidávají hokejisté z Afriky další branku, tentokrát se po krásné individuální akci prosazuje UTHMAN SAMAAI. Asistence: Cameron Birell.
    33:14 Uthman SAMAAI - 0:4

33:08
    Vyloučení v týmu Spojené Arabské Emiráty (Aeyez Al Muhairbe – 2 min., hákování).
    32:48 Jean-Michel van Doesburgh - 0:3

32:48
    A je to už 0:3. JEAN-MICHEL VAN DOESBURGH dostal velmi dobrou přihrávku, kterou dokázal proměnit v gól. Asistence: Uthman Samaai a Marinus de Jager.

31:25
    Obaid Al Muharrami velmi dobře odhalil pokus o šanci soupeře a obětavě se položil do jeho střely.

30:51
    Jean-Michel van Doesburgh se probojoval do dobré pozice, z osy hrací plochy dokázal trefit střel branky, kde byl připravený brankář Khaled Al Suwaidi.

30:33
    Oba týmy hrají v plném počtu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase.

29:50
    Fanoušci nesledují příliš kvalitní hokejovou podívanou, ani jeden celek se nikam nežene. Střelecky aktivnější jsou hosté – 15:8.

29:10
    Jihoafrický tým hraje aktivně, snaží se probojovat do střelecké pozice, zatím ale marně.

28:33
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Cameron Birell – 2 min., nedovolené bránění).

28:28

27:20
    Jihoafrická republika hraje aktivně, snaží se přidat další branku, hra je ale poznamenána častými vyloučeními, a tak není k vidění příliš plynulý hokej.
    26:43 Dylan COMPTON - 0:2

26:43
    Tým vedený jako hostující se po krásné akci dostává do dvoubrankového vedení. Výbornou přihrávku vymyslel Joaquim Valadas a kotouč tečoval do branky DYLAN COMPTON. Asistence: Joaquim Valadas.

25:41
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Uthman Samaai – 2 min., vysoká hůl).

25:40
    Deen Magmoed se probojoval do velmi dobré střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. Khaled Al Suwaidi kryje další pokus.

25:33
    Vyloučení v týmu Spojené Arabské Emiráty (Obaid Al Muharrami – 2 min., podražení).

24:10
    Spojené Arabské Emiráty sice mají z dispozici přesilovou hru, ale na obrázku hry se to nijak výrazně nepodepisuje. Sledujeme aktivní hru Afriky.

23:38

22:10
    Michael Edwards ani nadvakrát nedokázal kotouč dostat za brankovou čáru. Emiráty v úvodním zápase prohrály vysoko 0:17 a ani dnes nepodávají lepší výkon.

21:31
    Jihoafrická republika pokračuje v aktivní hře, snaží se přidat druhou branku v zápase, zatím dobře chytá brankář Khaled Al Suwaidi.

21:15
    Turki Al Shamsi odehrál kotouč nepřesně, získal ho Marc Giot, který ale nedokázal přihrát do předbrankového prostoru.

20:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

20:01

Jednu jedinou branku jsme viděli v první třetině. Prosadil se Xander Botha, díky jehož gólu vede Jihoafrická republika 1:0.

20:00

19:54
    Ještě jedno přerušení hry, buly ve středním pásmu.

19:35
    Afrika kombinuje v útočném pásmu, snaží se vypracovat si vyloženou střeleckou pozici. Zatím ale marně. Denzil Varwey špatně přihrál na najíždějícího soupeře.

19:11
    "Hosté" v plném počtu.

18:52
    Další práce pro brankáře Spojených Arabských Emirátů. Nyní zastavil střelecký pokus Brandon Husselman Brandona Husselmana pohotovým zákrokem betonem.

18:12
    Marinus Willemstijn dostal kotouč z obranného pásma do útočného, Khaled Al Suwaidi v brance Emirátů musel zasahovat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, která nabídla zatím jeden jediný gól.

17:50
    Přesilovku hrají hokejisté, kteří jsou vedení jako domácí, nemohou se dostat do vyložené střelecké pozice.

17:11
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Reelan Malgas – 2 min., hákování). V jasné pozici fauloval soupeře, který unikal do brejku.

16:41
    Salem Al Yafeai se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale nedokázal důrazněji zakončit. Oba týmy hrají v plném počtu.

16:00
    Dostáváme se o finální fáze první třetiny, ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidnější pasáž hry.

15:31
    Obaid Al Mehairbi se probojoval do vyložené střelecké pozice, ale trefil jen obránce Deena Magmoeda. Ten předvedl velmi dobré čtení hry.

15:12
    Uthman Samaai se po pěkné samostatné akci probojoval do zakončení, jeho pokus kryje brankáře Emirátů.

15:00
    Jihoafrická republika hraje aktivněji, tlačí se do branky, nyní neuspěl z dobré pozice útočník Dylan Compton.

14:41
    Vyloučení v týmu Spojené Arabské Emiráty (Khaled Al Hebsi – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Jason Gonsalves – 2 min., hrubost).

14:35

14:07
    "Domácí" v plném počtu.

13:30
    Hraje se čtyři na čtyři a při této herní situaci jsou aktivnější hokejisté z Afriky.

12:50
    Sledujeme nepříliš pohledný hokej, rozdíl mezi první nebo druhou divizí je opravdu znatelný.

12:35
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Brandon Husselman – 2 min., vysoká hůl).

12:07
    Vyloučení v týmu Spojené Arabské Emiráty (Mohamed Al Haddad – 2 min., držení protihráče).

11:23
    Oddechový čas pro hosty.

11:23
    Sledujeme aktivní hru v přesilové hře, tým vedený jako hostující hraje aktivně.

10:18
    Jihoafrická republika hraje v plném počtu.

10:10
    Vyloučení v týmu Spojené Arabské Emiráty (Omar Al Shamsi – 2 min., podražení).

09:01
    Tým vedený jako domácí se vůbec nemůže probojovat do útočného pásma, Emiráty nepodávají dobrý výkon.

08:25
    Ani tentokrát se Emiráty nedokázaly udržet v předbrankovém prostoru. Zatím na ledě existuje jeden jediný tým.

08:18
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Joaquim Valadas – 2 min., sekání).

07:21
    Deen Magmoed vystřelil od modré čáry, jeho ránu možná před brankou ještě někdo tečoval, ale i tak dokázal brankář zasáhnout.

07:15
    Khaled Al Suwaidi kryje kotouč, hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu Afriky.

06:41
    Brandon Husselman se dostal do předbrankového prostoru a jeho pas na spoluhráče si málem bránící hráč srazil do vlastní branky.

06:30
    Xander Botha nedosáhl na přihrávku spoluhráče, a tak akce Jihoafrické republiky končí nepřesným pasem.

06:18
    Tým vedený jako hostující hraje v plném počtu.

05:26
    Jihoafrická republika hraje v útočném pásmu, Emiráty nedaří držet útočnou třetinu.

04:59
    Emiráty mají k dispozici další přesilovou hru, ale nemohou se stabilněji probojovat do střelecké pozice.

04:18
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Denzil Varwey – 2 min., hákování).
    04:05 Xander BOTHA - 0:1

04:05
    Jihoafrická republika se dostává do vedení, kotouč za záda brankáře dokázal dobrou střelou poslat XANDER BOTHA. Asistence: Callum Bremner.

03:46
    Tým vedený jako hostující hraje v plném počtu..

03:34
    Ani jeden celek se nemůže probojovat stabilněji do útočného pásma.

02:49
    Dylan Compton se při vlastním oslabení dostal až před branku, ale vypálit nedokázal.

02:27
    Emiráty se nyní dostaly do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

02:10
    Spojené Arabské Emiráty hrají aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

01:46
    Vyloučení v týmu Jihoafrická republika (Callum Bremner – 2 min., držení protihráče).

01:20
    Faisal Al Blooshi se dostal do útočného pásma, tým vedený jako domácí však nevystřelil.

00:50
    Marc Giot pokračuje v útočné akci, posílal kotouč na modrou čáru, tam ale nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

00:30
    Deen Magmoed nahazoval na branku od modré čáry, jeho pokus však nevyl přesný.

00:19
    Khaled Al Suwaidi kryje puk po střele, soupeře buly před jeho brankou.

00:01

Úvodní zápas Jihoafrické republiky byl výrazně dramatičtější. S Gruzií prohrála 5:6. Za Jihoafrickou republiku se prosadilo pět různých hráčů.

Spojené Arabské Emiráty v úvodní den šampionátu inkasovali vysokou porážku. V zápase s Lucemburskem prohrály 0:17. Na této destrukci se podílel Colm Cannon pěti brankami.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spojené Arabské Emiráty a Jihoafrická republika.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Botha (Bremner), 27. Compton (Valadas), 33. van Doesburgh (Samaai, de Jager), 34. Samaai (Birell), 39. Magmoed (Birell, Botha), 50. de Jager (Edwards, Husselman), 55. van Doesburgh (Botha), 59. Gonsalves

Spojené arabské emiráty: A. Al Dhaheri (Al Suwaidi) – M. Al Dhaheri, M. Al Haddad, T. Al Shamsi, Al Ameri, Al Hebsi – Al Yafeai, O. Al Shamsi, Al Muharrami – Al Blooshi, S. Al Nuaimi, Al Muhairbe – I. Al Nuaimi, O. Al Mehairbi, Ab. Al Haddad.
    Jihoafrická republika: Bock (Pretorius) – Varwey, Malgas, Magmoed, Gordon, Marais, Gonsalves, Bremner – Edwards, de Jager, Husselman – Valadas, Compton, Botha – Willemstijn, van Doesburgh, Samaai – Birell, Giot.