Finsko – Švýcarsko 5:1 (kon.) | USA – Rusko 5:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Kanada
4:3 (3:1, 0:1, 0:1 - 1:0)
Slovensko
Sobota 15.04.2017, 19:38 • Aréna Poprad, Poprad • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Střely v prodloužení: 4-1
    Střely celkem: 36:29

Nejlepší hráči utkání:

Tým Kanady: Jaret Anderson-Dolan
    Tým Slovenska: Adam Liška (22:13:42)

Všichni, kdo přišli na zimní stadion v Popradu, viděli krásný zápas! Slovenští hokejisté byli svému kanadskému protivníkovi více než vyrovnaným soupeřem . Hned v úvodu třetí třetiny vyrovnal na 3:3 Adam Liška, a tento nerozhodný stav vydržel až do šedesáté minuty.

I v prodloužení viděli diváci velmi vyrovnanou partii a oba brankáři předvedli, co v nich je. Rozhodující byla akce Stelio Mattheose, který rozhodl o vítězství svého týmu.

67:38 Stelio MATTHEOS - 4:3

67:38
    Kanada právě vstřelila branku!
    A javorové listy svůj tlak proměňují ve vítězný gól. V mezikruží napřáhl STELIO MATTHEOS a překonal Kostelného. Bonusový bod tedy putuje na účet Kanady. Asistence: Jared McIsaac.

67:10
    Entwistle se prezentoval povedenou střelou z kruhu, Kostelný puk vykopl mimo. Kanada teď ale svírá Slováky.

66:21
    Mitchell pouze nahodil puk do pásma a odchází střídat.

65:33
    Pěknou individuální akcí se prezentoval Smith. Kanadský bek se po otočce zbavil protihráče a vystřelil, Kostelný vyrazil puk mimo.

65:06
    Slovensko rychle zavezlo puk do útočného pásma, vybojovat jej za brankou Scotta se mu ale nepovedlo.

60:01

Slovensko dokázalo ve vlastním oslabení srovnat po gólu Adama Lišky a poprvé tak na letošním šampionátu uvidíme prodloužení.

Střely na branku ve třetí třetině: 15:6
    Střely celkem: 32:28

60:00

59:59
    Entwistle vyslal na branku Kostelného povedenou střelu, slovenský brankář vytáhl efektní zákrok lapačkou a puk zachytil.

59:48
    Strome je na ledě, Kanada v pěti.

59:36
    Brook vyhazuje puk přes všechny čáry, vypadá to, že uvidíme prodloužení.

58:37
    Miloš Roman prohrál za brankou souboj o puk a dopředu spěchal Brook. Kanadský bek donutil Kostelného zasáhnout a přerušit hru.

58:15
    Žiak se řítil za pukem marně, zakázanému uvolnění svého týmu zabránit nedokázal.

57:53
    Hra je vykázána do středního pásma, což se vůbec nelíbí slovenským fanouškům. Halou zní ohlušující pískot.

57:48
    Strome dostává dvě minuty za napadení a Slovensko má skvělou šanci na vstřelení gólu.

Martina Sikorová

Branky a nahrávky: 19. Olson (Entwistle), 19. Mattheos (Chainey), 20. Ratcliffe, 68. Mattheos (McIsaac) – 9. Liška (Ružička), 37. Hrehorčák (Miloš Roman), 43. Liška (Fafrák)

Kanada: Scott (McGrath) – Brook, Smith, Mitchell, McIsaac, Chainey, Woo, Noël (C) – Anderson-Dolan (A), Mattheos (A), Comtois – Olson, Entwistle, M. Strome – Ratcliffe, Schnarr, Dellandrea – Thomas, Hawel.
    Slovensko: Sklenár (Kostelný) – Ivan, Fehérváry (C), Kupec (A), Žiak, Korenčík, Dúžek, Demo – Fafrák, Liška (A), Miloš Roman – Krivošík, Hrehorčák, Ružička – Köver, Pospíšil, Urbánek – Stacho, Havrila, Regenda.

Rozhodčí: Hejduk (CZE), Piragic (CRO) – Park (KOR), Yletyinen (SWE)