Žilina B – FC Košice 5:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – Pohronie 0:2 (kon.) | Haniska – Lipany 0:2 (kon.)
R. Sobota – Poprad 1:2 (kon.) | Nové Mesto n/V – Martin 2:0 (kon.) | Slovan Bratislava U21 – Svätý Jur 1:0 (kon.)
Bardejov – Sereď 2:1 (kon.) | L. Mikuláš – Skalica 2:1 (kon.) | Nitra – MFK Zvolen 3:1 (kon.)
FK Haniska
0:2 (0:0)
ŠK Odeva Lipany
sk Sobota 15.04.2017, 16:00 • FK Haniska • MONACObet liga

Lipany zaslúžene vyhrali nad domácou Haniskou. Odeva bola strelecky aktívnejšia, domácich pustila do hry iba za stavu 2:0. (17:47:04)

90+2
    Domáci loptu stratili, duel týchto dvoch tímov je už minulosťou.

90+1
    Jedna z posledných šancí pre domácich, nadstavuje sa totiž jediná minúta.

90
    Lipany sa ubránili, čaká sa ešte na údaj o nadstavenom čase.

90
    Veľká frustrácia na domácej strane, Haniska si vybojovala ešte rohový kop.

89
    Žltú kartu dostáva Molnár (FK Haniska).
    Žltú kartu dostáva Popovec (ŠK Odeva Lipany).
    Žltú kartu dostáva Miženko (ŠK Odeva Lipany).

88
    Nepresne zahraná situácia, hostia už tento zápas dovedú do víťazného konca.

87
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Hirka, prichádza Miženko.

87
    Tlak Hanisky sa stupňuje, dočkajú sa domáci fanúšikovia aspoň kontaktného gólu?

86
    Píska sa faul hostí na útočnej polovici.

84
    Nebezpečenstvo zažehnané, Lipany kráčajú za tromi bodmi.

83
    Štandardku z podobnej vzdialenosti majú k dispozícii aj domáci.

82
    Nasleduje nebezpečná štandardka, zahrávať ju budú hostia. Predchádzal jej nedovolený zákrok domáceho futbalistu pred hranicou veľkého vápna

81
    Posledná desaťminútovka sa práve začala, hostia zápas kontrolujú a nevyzerá to tak, že by sa nechali obrať o body.

80
    Streleckých pokusov nám pribúda, po jednom sme videli na oboch stranách. Ani v jednom prípade však brankári zasahovať nemuseli.

79
    Ďalší pokus mieri mimo, domáci sa teraz nevedia trafiť do priestoru troch žrdí.

78
    Zakončenie vedľa, Deronja si určite vydýchol.

77
    Hlavný rozhodca teraz rezolútne posúdil situáciu a nariaďuje voľný kop. Proti pravidlám hral jeden z domácich futbalistov. Výborná šanca na zvýšenie skóre z priameho kopu.

76
    Štvrté zakončenie mimo bránu od Hanisky, takto sa góly nedávajú.

75
    Faul domáceho futbalistu, Lipany pokračujú vo výbornom tempe.

73
    Domáci sa osmelili, času im nazvyš veľa neostáva.

72
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Miliutin, prichádza Krajňák.

71
    Dvadsať minút do konca duelu, Haniska sa naďalej bráni...

70
    Hostia pokračujú v dobrom výkone, Haniska to má dnes naozaj ťažké.

68
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Veliu, prichádza Stankovič.

68
    Lipany dali gól! Hostia pridávajú druhý gól, do konca zápasu chýba niečo vyše 20 minút, Haniska má čo doháňať. Autorom presného zásahu je KRISTIÁN HIRKA.

66
    Lipany sa hrnú do útoku a snažia sa pridať druhý gól.

65
    Haniska sa snaží, Bartoš v druhom polčase výraznejšie zasahovať nemusel.

64
    Zblokovaná strela po štandardke, štvrtý roh pre Hanisku.

63
    Jeden z hráčov hostí sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre domáce mužstvo z dobrej vzdialenosti.

62
    Žltú kartu dostáva Hovančík (ŠK Odeva Lipany).

61
    Nie, nie, gól z rohu nepadol.

60
    Rohový kop pre Lipany, príde ďalší gól práve na konci prvej hodiny zápasu?

58
    Nedovolené bránenie prieniku pozdĺž postrannej čiary znamená faul a loptu pre domáci celok.

57
    Zakončenie po centri, lopta tečovaná nebola, strela mimo bránu.

57
    Priame ohrozenie brány Deronju, prvý roh zápasu aj pre Lipany.

56
    Domáci hráč sa dopustil nedovoleného zákroku pred hranicou šestnástky. Voľný kop pre hostí z dobrej vzdialenosti.

55
    Po niečo vyše minútovej prestávke pokračujeme v hre.

54
    Pri faule na žltú kartu došlo k zraneniu hosťujúceho futbalistu, hra je prerušená, je nutný zásah lekárov.

53
    Žltú kartu dostáva Lukáč (FK Haniska).

53
    Domácim sa rohy veru nedaria. Ani z tejto šance nebude gól.

53
    Zblokovaný center domáceho hráča, uvidíme rohový kop.

52
    Hostia sa prezentovali faulom na vlastnom území, na priame ohrozenie brankára to však z domáceho pohľadu nebude.

52
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Šalagovič, prichádza Macák.

51
    Žltú kartu dostáva Miliutin (ŠK Odeva Lipany).

51
    Nasledujúci atak sa buduje až od domácej brány.

50
    Akcia domáceho mužstva po pravej strane nebola úspešná. Brankár hostí bude odkopávať od svojej svätyne.

49
    Píska sa faul domáceho mužstva na útočnej polovici.

48
    Ďalšie dva strely mimo od hostí, Haniska nezačala druhý polčas ideálne.

46
    Striedanie v tíme ŠK Odeva Lipany: z ihriska odchádza Jusko, prichádza Vysočan.

46
    Lipany dali gól! Tomu sa vraví bleskový štart do druhého polčasu! MARTIN HOVANČÍK strieľa prvý gól zápasu a dostáva svoj tím do vedenia.

46
    Začal sa druhý polčas.

Prvý polčas nám góly nepriniesol, diváci si na presné zásahy budú musieť počkať po prestávke.

45+1
    Nie, domáca obrana zneškodnila aj tento útok.

45
    Lopta pred šestnástkou domácich, dočkáme sa ešte jedného zakončenia?

45
    Poslednú minútu riadneho hracieho času prvej polovice zápasu načínajú s loptou na kopačkách Lipany.

44
    Vhadzovanie pre Hanisku, vyzerá to tak, že prvý polčas sa už iba dohrá, môžeme očakávať maximálne jednu nadstavenú minútu, hralo sa bez väčších prerušení.

43
    Futbalista hostí sa z ľavého krídla nedokázal presadiť. Nasleduje kop od brány.

42
    Hostia predviedli rýchly brejk, domáca obrana sa činila a atak zastavila.

40
    Tieto pokusy nemôžeme započítať ako strelecké zakončenia, vstupujeme do poslednej päťminútovky.

39
    Prvý polčas uplynul pomerne rýchlo, sily sa postupne vyrovnali. Dva fauly za sebou od hostí, Haniska upokojila situáciu.

38
    Ani táto štandardka sa gólom neskončí. Hostia prečkali tento center do šestnástky.

37
    Štandardná situácia spoza rohovej zástavky. Domáci zahrávajú roh.

35
    Tretia strela mimo od futbalistov z Lipian, Deronja zasahovať nemusel.

34
    Hráč hostí teraz poťahal protihráča za dres, domáci budú zahrávať voľný kop.

33
    Domáci získali loptu a postupne sa presúvajú k bráne svojho protivníka.

32
    Šanca hostí, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou domáceho mužstva.

31
    Držanie lopty na konci 31. minúty – 41% : 59%.

30
    Faul v strede ihriska od domáceho futbalistu, voľný kop pre Lipany.

29
    Prvá polhodina sa blíži ku koncu, oba tímy majú na konte po dvoch strelách na a mimo bránu.

27
    Protiútok futbalistom Odevy nevyšiel, lopta opäť zmenila majiteľa.

26
    Hostia sa ubránili a môžu zaútočiť.

25
    Ten prichádza o 60 neskôr, Bartoš musel zakončenie vyraziť na roh.

24
    Lipany majú v posledných minútach navrch, ale ani táto aktivita sa nebola vážnejšieho charakteru. Stále čakáme na prvý rohový kop.

22

21
    Ďalší pokus mieri mimo, hostia sa netrafili do priestoru troch žrdí.

20
    Pri lopte naďalej Odeva, Haniska sa musí brániť.

18
    Hostia z Lipian zatlačili na domácich, ktorí majú problém so získaním lopty.

17
    Hosťujúci hráč sa prezentoval strelou mimo brány.

16
    Ďalšia strela na bránu od hostí. Ani s týmto zakončením domáci brankár nemal problém.

15
    Šanca domácich, ktorá bola vedená stredom ihriska, bola zastavená dôraznou obranou hostí.

14
    Vhadzovanie pre hostí z ľavej strany.

13
    Domáci sú o niečo aktívnejší, hovorí o tom aj držanie lopty, ktoré hovorí nasledovné – 58% : 42%.

12
    Strela na domácu bránu! Deronja sa musel realizovať a tento pokus chytá.

10
    Strelecký pokus spoza šestnástky mieri vedľa. Vykopávať sa bude od brány hostí.

9
    Futbalista hosťujúceho celku to s aktivitou prehnal. Rozhodca odpískal útočný faul.

8
    Hra má pomerne dobré tempo, akcia strieda akciu. Bartoš bude vykopávať od svojej brány, ani tento atak Hanisky sa neskončil ohrozením brány.

6
    Faul domácich v stredovom kruhu. Voľný kop pre tím hostí.

5
    Nádejná šanca je minulosťou, nepresnosť pochovala nádeje hostí.

4
    Hostia sa usadili na polovici súpera a zakladajú postupný útok.

3

2
    Ofenzívne snaženie hostí slávi neúspech. Akcia z pravej strany nebola úspešná.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

FK Haniska: Deronja – Laczko, Šalagovič, Hrubovčák (C), Cuprišin, Veliu, Molnár, Horváth, Stropkay, Lukáč, Maník
    Náhradníci: Sonoga, Macák, Stankovič, Fejerčák

ŠK Odeva Lipany: Bartoš (C) – Vitovič, Popovec, Hirka, Miliutin, Kraľovič, Blaško, Hovančík, Jusko, Gomoľa, Štefčák
    Náhradníci: Krajňák, Vagaši, Vysočan, Žihala, Miženko, Varga

Rozhodca: Tomáš Marsal – Roman Poracký, Matej Zemko.

FK Haniska

Haniska prehrala obidva zápasy v skupine o zotrvanie, najprv nestačila na Rimavskú Sobotu po výsledku 0:2 a rovnako sa skončil aj duel s Popradom. Aj Haniska stráca na Poprad 20 bodov, je tu možnosť dať šancu mladým hráčom, ktorý sa chcú predviesť a vybojovať si miesto do ďalšej sezóny.

Lipany v prvom kole skupiny o zotrvanie prehrali s Popradom 0:4, v tom druhom si vylepšili chuť na Rimavskej Sobote, ktorú zdolali 3:0. Strata na Poprad činí už 20 bodov, Odeva sa lúči s druhou ligou, keďže dostihnúť Poprad je už takmer nereálne.

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 3. kola druhej ligy skupiny Východ – o zotrvanie. V dnešnom súboji sa stretnú FK Haniska a ŠK Odeva Lipany. Stretnutie sa začne o 16:00.