Finsko – Kanada 6:3 (kon.) | Švédsko – USA 1:5 (kon.) | Česko – Rusko 4:5 (po pr.)
Švýcarsko – Slovensko 1:2 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
2:3 (0:1, 2:1, 0:1)
HC Dukla Jihlava
Úterý 18.04.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Baráž o extraligu • 10. kolo

46:46
    Tohle není příjemné pro Motor. Zaprvé Miloslav Čermák oslabil tým na dvě minuty kvůli krosčeku, o chvíli později si vysloužil ještě osobní desetiminutový trest za nesportovní chování. Menší trest odpyká Jakub Babka.

43:45
    Důrazný forvard Michal Důras fauloval Miloslava Čermáka vysokou holí a oslabí svůj mančaft.

25:29
    Emoce stříkají na všechny strany. Petr Šidlík se nejprve vyfauloval sekáním, při odjezdu na trestnou lavici pak ještě znovu zbytečně atakoval Žigu Pavlina a inkasoval další dvouminutový trest za nedovolené bránění. Motor bude hrát čtyřminutovou přesilovou hru.

21:53
    Obránce Václav Půža je vyloučený na dvě minuty za vysokou hůl a Motor si vyzkouší přesilovou hru.

19:42
    Martin Heřman dostává 2 + 10 minut za zásah do oblasti hlavy a krku.

17:37
    Jihlavští vyhazují puk z obranného pásma mimo hřiště a sudím to neuniklo. Potrestaným hráčem je Radek Hubáček.

12:00
    Jihlavský David Kajínek dostává dvě minuty za hákování a bude se tedy hrát 20 sekund čtyři na tři.

10:20
    Jak je při takových situacích běžné, sudí vylučuje po jednom hráči na obou stranách. Jiří Říha dostává dvě minuty za hrubost, Tomáš Vak za sekání.

06:53
    Tohle se jen tak nevidí. Sudí jsou dnes hodně přísní na Motor, protože posílají dalšího jeho hráče na trestnou lavici! Žiga Pavlin dostává dvě minuty za sekání.

06:22
    Pozor, tak to může být jeden z rozhodujících momentů zápasu! Miloslav Čermák dostává dvě minuty za nedovolené bránění a Motor jde do tří! Dvojnásobnou přesilovku bude Dukla hrát 1:43.

06:05
    Domácí faulují a na trestnou lavici si odchází za hákování sednout Michal Chovan.

03:13
    Za následnou potyčku jsou vyloučeni hráči z obou mužstev. Hostující Jiří Říha i domácí Štěpán Hřebejk dostávají menší tresty za hrubost.

00:48
    Filip Seman je prvním vyloučeným hráčem utkání a Motor bude mít hned zkraje zápasu přesilovku. Jeho přestupkem bylo nedovolené bránění.

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 25. Mucha (Babka, Vak), 38. Nouza (Vlček) – 8. Kajínek (Důras, J. Skořepa), 21. F. Seman (Zeman), 51. J. Skořepa (Jiránek, Šidlík)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, Novák (C), Pavlin, Pýcha, Suchánek, Mucha, Žovinec – Chovan, Pajič, M. Čermák (A) – Nouza, Vlček, Heřman – Hřebejk (A), Vak, Rob – Dostálek, Babka, Šulek – Bárta.
    HC Dukla Jihlava: Svoboda (Brož) – Říha, Dundáček, Szathmáry, Šidlík, Půža, Kajínek, Kaláb – Jiránek, Skořepa, Anděl – Čachotský (C), Seman (A), Zeman – Důras (A), Hubáček, Diviš – D. Čermák, Březina, Jícha – Danišovský.

Rozhodčí: Hribik, Svoboda – Jelínek, Komárek.

Diváci: 6 421 (vyprodáno)