Finsko – Kanada 6:3 (kon.) | Švédsko – USA 1:5 (kon.) | Česko – Rusko 4:5 (po pr.)
Švýcarsko – Slovensko 1:2 (kon.)
Toronto Maple Leafs
4:3 (1:2, 2:1, 0:0 - 1:0) Stav série: 2:1
Washington Capitals
Úterý 18.04.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Play-off NHL • Čtvrtfinále V. konference

1. Tyler Bozak (TOR) 1+0
    2. Auston Matthews (TOR) 1+1
    3. Nicklas Bäckström (WSH) 1+1 (04:15:59)

Statistiky: Střely na bránu: 28-26; Zablokované střely: 11-24; Vhazování: 48%-52%; Hity: 42-31; Přesilové hry: 1/3-0/3; Trestné minuty: 12-12.

Auston Matthews poprvé v sérii bodoval a dvěma body za gól a asistenci pomohl Maple Leafs dovršit comeback, po kterém oba týmy vstupovaly do třetí části za stavu 3:3. Klíčový okamžik nastal 16 sekund před koncem normální hrací doby, kdy byl vyloučen Lars Eller a přesilová hra se přehoupla do prodloužení, ve kterém ji 7 sekund před jejím vypršením využil domácí Tyler Bozak. Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 4 Washington Capitals 3 po prodloužení.

61:37 Tyler BOZAK - 4:3

61:37
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Air Canada Centre propuká obrovskou radostí a šály se zběsile točí ve vzduchu poté, co TYLER BOZAK využil přesilovou hru a otočil gólem v prodloužení zápas i sérii na stranu Maple Leafs! Nazem Kadri na levém křídle diagonálně nahodil puk mezi kruhy pro vhazování, kde do něj vložil skvěle čepel hole Tyler Bozak a od ní se odrazil nad lapačkou klečícího Bradena Holtbyho k pravé tyči. Maple Leafs vítězí po prodloužení 4:3! Asistence: Nazem Kadri a Morgan Rielly.

61:07
    Střela Maple Leafs skončila v ochranné síti a do konce přesilové hry zbývá odehrát 38 sekund.

60:48
    Maple Leafs v úvodu prodloužení dohrávají přesilovou hru. William Nylander pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, Braden Holtby byl ale připravený a jeho pokus mířící pod horní tyč vyrazil vyrážečkou mimo tři tyče své brány.

60:06
    Lars Eller usedl zpět na trestnou lavici a v Torontu v Kanadě začalo prodloužení. Capitals ihned vypálili po vhazování ze středového kruhu a Frederik Andersen puk vyrazil.

60:01

Statistiky po třetí třetině: Střely na bránu: 27-25; Zablokované střely: 11-24; Vhazování: 50%-50%; Hity: 42-31; Přesilové hry: 0/3-0/3; Trestné minuty: 12-12.

Prodloužení začne přibližně ve 3:57.

Stejně jako předchozí dva zápasy i třetí bude muset rozhodnout prodloužení. Úvodní třetina nabídla tři góly, druhá část přinesla tři góly, zatímco poslední žádný, a tak nás čeká nadstavba. Poslední utkání vyhráli Maple Leafs, když ve druhém prodloužení rozhodl Kasperi Kapanen. Skóre po třetí třetině: Toronto Maple Leafs 3 Washington Capitals 3.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Lars Eller dostal dvě minuty za vysokou hůl, a pokud ji Maple Leafs nevyužijí, budou vstupovat do prodloužení v početní výhodě 5 na 4. Do konce zbývá 16 sekund.

59:28
    Tom Wilson a Zach Hyman jsou zpět na ledě a oba týmy hrají těsně před koncem třetí třetiny v plném počtu.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá odehrát 1 minuta.
    57:28 FOTO: Důkaz, jak fyzicky náročný je dnešní střetnutí.

❤️ ol' time hip checks #RockTheRed

Příspěvek sdílený Washington Capitals (@capitals),

57:28
    Tom Wilson se pustil ve středním pásmu do Zacha Hymana a oba hráči byli vyloučeni za hrubost. Hra 4 na 4.

57:00
    Čas se krátí a vypadá to, že zápas číslo 3 dojde stejně jako předchozí dva do prodloužení. Navíc stejně jako zápas číslo 2 je vyrovnaný 3:3.
    55:53 Jevgenij Kuzněcov mohl rozhodnout zápas série číslo 3!

55:53
    Jevgenij Kuzněcov se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci a mohl rozhodnout, jenže jeho střela zápěstím se od horní tyče odrazila zpět do hry! Frederik Andersen ležel bezmocně na boku.

55:29
    Nazem Kadri od modré čáry a Tyler Bozak z pravého kruhu pro vhazování v rychlém sledu pálili, obě střely hráčů Maple Leafs ale byly zablokovány. Rozhodnutí nikde.

54:57
    Tým z hlavního města USA tvrdě vypálil od modré čáry a Frederik Andersen puk snadno vyrazil vestoje.

54:13
    Capitals se nepodařilo rozehrát a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Bradenem Holtbym.

53:37
    Hra byla přerušena a na řadu přichází krátká reklamní přestávka. Dokáže jeden z týmů rozhodnout?

Best buds. #TMLtalk

Příspěvek sdílený Toronto Maple Leafs (@mapleleafs),

53:28
    Capitals se konečně dostali po více než 13 minutách ke střele, Frederik Andersen ale jejich táhlou střelou od modré čáry mířící k levé tyči pravým betonem dobře vyrazil.

52:54
    Kasperi Kapanen se řítil od modré čáry sám na bránu, jenže Kevin Shattenkirk ho dokázal dohnat a v blízkosti pravé tyče mu puk zezadu fantasticky a čistě vypíchl!

52:42
    Fanoušci Toronta cítí šanci a ženou svůj tým kupředu. Fantastické a dramatické utkání pokračuje.

51:54
    Maple Leafs zasypali bránu Washingtonu několika tvrdými ránami, většina z nich ale skončila mimo a vyloučený Tom Wilson se vrátil zpět na ledovou plochu.

50:28
    Tyler Bozak se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, Braden Holtby ho ale dokázal vychytat a u levé tyče se nepodařilo puk dorazit do brány Nazemovi Kadrimu, který puk promáchl!

50:15
    Možná se Vám to bude zdát neuvěřitelné, ale Capitals se již přes 11 minut nedostali ke střele!

49:54
    Tom Wilson dostal dvě minuty za nedovolené bránění a Leafs mají další šanci na velký obrat.

49:54
    William Nylander napřáhl na vrcholu pravého kruhu pro vhazování ke tvrdé střele s příklepem, kterou zřejmě Tom Wilson dokázal zablokovat. Důležitý obranný zákrok. Hra pokračovala plynula dál, do té doby, než hosté fauly. Po komerční přestávce si Leafs zahrají druhou přesilovou hru.

49:25
    Tom Wilson na pravém křídle nabral rychlost, jenže skončil s pukem za bránou Frederika Andersena, kde ho srovnal Matt Hunwick a tvrdým hitem poslal k ledu.

48:57
    Leafs se dostali v rychlém sledu ke třem střelám, všechny tři ale dokázali hráči Washingtonu zablokovat.

48:20
    Brooks Orpik vyhrál v levém kruhu obranného pásma Capitals důležitý souboj, když zablokoval střelu Mitchella Marnera.

47:46
    Kasperi Kapanen si na levé straně dobře pokryl puk bekhendem, jenže vzápětí byl vytlačen do levého rohu ledové plochy a k ničemu se nedostal. Caps dobře brání.

47:09
    Matt Martin spěchal podél střídaček do třetiny, jenže před modrou čárou byl rychle odzbrojen.

45:50
    Jeden z hráčů Maple Leafs napřáhl na pravém křídle z ostrého úhlu k prudké střele, kterou Braden Holtby na přední tyči dobře vyrazil svým levým betonem.

45:34
    Vyloučený Kevin Shattenkirk se vrátil zpět na led a hokejisté Capitals přečkali důležité oslabení.

45:19
    Mitchell Marner napřáhl na pravé křídle od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou těsně před bránou tečoval Tyler Bozak, puk ale zamířil vedle levé tyče.

45:02
    Tohle se Maple Leafs nepovedlo. Domácí spěchali na levé straně do útočného pásma, jenže předvedli nepřesnou kolmou přihrávku, po které se pískalo zakázané uvolnění.

44:44
    Jay Beagle získal puk na pravé straně obranného pásma a poté ho vyhodil až k Frederikovi Andersenovi.

43:34
    Kevin Shattenkirk vyhodil puk mimo ledovou plochu z blízkosti obranné modré čáry a dostal dvě minuty za zdržování hry. Toronto si zahraje první přesilovou hru a má šanci otočit skóre na svou stranu!

43:32
    Stejně jako zápas číslo 2, i ten dnešní nabízí velké zvraty. Tentokrát ovšem ve prospěch Maple Leafs.

43:00
    Hra se v rychlém sledu přelévá ze hry na stranu a oba týmy se snaží strhnout vedení na svou stranu.

41:29
    Maple Leafs vyhodili puk na zakázané uvolnění, ještě předtím se ale v blízkosti pravé tyče ocitl ve velké šanci Auston Matthews, z úhlu ale trefil hruď Bradena Holtbyho, který puk vyrazil!

40:29
    Všem fanouškům dlužím omluvu. Střela Nazema Kadriho se odrazila do sítě od hýždí Brookse Orpika, takže střelec byl označen správně. Zprvu to ovšem vypadalo jinak.

40:26
    T. J. Oshie nedokázal na levém křídle zachytit puk a proti Capitals se po 26 sekundách pískalo zakázané uvolnění.

40:01

Statistiky po druhé třetině: Střely na bránu: 18-22; Zablokované střely: 9-14; Vhazování: 46%-54%; Hity: 27-23; Přesilové hry: 0/0-0/3; Trestné minuty: 10-4.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:07.

The buds hit the ice for game 3. #TMLTalk

Jevgenij Kuzněcov sice v úvodu druhé části vrátil Capitals dvoubrankové vedení, jenže Maple Leafs poté pořádně zvýšili obrátky a zásluhou Nazema Kadriho a Williama Nylandera se jim podařilo vyrovnat. Fantastické utkání nebere konce. Skóre po druhé třetině: Toronto Maple Leafs 3 Washington Capitals 3.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    39:20 William NYLANDER - 3:3

39:20
    WILLIAM NYLANDER využil skvělé přihrávky Austona Matthewse zpoza brány a v blízkosti levé tyče pálil pod horní tyč. Braden Holtby sice jeho první střelu hrudí skvěle vyrazil, proti jeho následné dorážce už byl ale bezmocný! William Nylander si srovnal puk, potáhl ho doprava a po ledě zamířil do prázdné brány. Je vyrovnáno 3:3! Asistence: Auston Matthews a Zach Hyman.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

38:56
    Capitals na levém křídle vypálili od modré čáry a Frederik Andersen si tentokrát připsal snadný zákrok.

38:41
    Jevgenij Kuzněcov si na pravém křídle z ostrého úhlu sjel před bránu a snažil se puk zasunout na vzdálenější levé tyči za Frederika Andersena, brankář Toronta se ale skvěle roztáhl na brankové čáře a sebral útočníkovi Caps gól!

37:29
    Jsem si stoprocentně jistý, že střelu Nazema Kadriho tečoval pravým loktem clonící Connor Brown. Dalším důkazem je fakt, že se Brown ke Kadrimu okamžitě otočil a ukazoval mu, že tohle udělal parádně a je to jeho gól. Bude korekce?

37:11
    Maple Leafs se pokusili vyrovnat, jejich táhlá střela ale skončila v ochranné síti a po přerušení hry následuje ve druhé třetině poslední reklamní přestávka.

37:00
    Air Canada Centre okamžitě ožilo a fanoušci Maple Leafs touží po vyrovnání. Nabídne druhý zápas v řadě šest branek v základní hrací době. Možná se jich dočkáme více.

35:39
    Matt Martin napřáhl na pravém křídle od modré čáry k táhlé střele, kterou Braden Holtby ukryl v náručí. Po přerušení hry a gólu Toronta dostává prostor reklamní přestávka.
    35:13 Nazem KADRI - 2:3

35:13
    NAZEM KADRI na pravém křídle vypálil od modré čáry a puk se zřejmě od pravého lokte Connora Browna odrazil k ledu a pravé tyči! Tak nakonec to byla hýždě Brookse Orpika, od kterých se puk odrazil do brány – 2:3! Asistence: Leo Komarov.

35:00
    Maple Leafs si vytvořili obrovský tlak, jenže zatím se jim nepodařilo zaměstnat Bradena Holtbyho.

33:35
    Capitals napřáhli z mezikruží ke střele, která byla tečována, a puk se ze vzduchu nebezpečně snášel pod horní tyč, Frederik Andersen ale předvedl skvělý reflex a vytáhl ho nad!

33:00
    Maple Leafs přečkali dva kritické momenty, když nejprve ubránili přesilovou hru 5 na 3 a poté běžnou 5 na 4.

31:48
    John Carlson pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování střelou s příklepem těsně nad, zatímco za několik sekund později ze stejného prostoru zkusil štěstí Alexandr Ovečkin, Frederik Andersen ale puk vyrazil a William Nylander se vrátil zpět na led.

29:48
    William Nylander usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
    29:02 Braden Holtby dal vzpomenout na Dominika Haška!

29:02
    Mitchell Marner vyrazil podél střídaček do rychlého protiútoku, jenže jakmile překročil útočnou modrou čáru, vyrazil proti němu z brány Braden Holtby a po vzoru Dominika Haška mu puk vpádu vyrazil holí!

28:52
    Capitals nevyužili přesilovou hru 5 na 3 a oba týmy hrají v plném počtu. Skóre zůstává 3:1 pro Washington.

28:22
    Kevin Shattenkirk mohl v blízkosti vrcholu pravého kruhu pro vhazování pálil, jenže krásnou přihrávkou napříč útočným pásmem přenesl hru doleva, kde ze stejného prostoru pálil bez přípravy Alexandr Ovečkin, Frederik Andersen ho ale dokázal tentokrát vychytat!

26:52
    Tom Wilson dostal dvě minuty za držení, stejně jako na opačné Matt Hunwick, který byl pro změnu vyloučen za hákování. Kromě něj ale dostal menší trest za hrubost Matt Martin, jeho trest byl ale dvojnásobný, takže Capitals si zahrají přesilovou hru 5 na 3!
    25:39 Jevgenij KUZNĚCOV - 1:3

25:39
    Washington právě vstřelil branku!
    JEVGENIJ KUZNĚCOV si na levém křídle najel na přihrávku Justina Williamse ze středového kruhu a poté puk předložil bekhendem Marcusovi Johanssonovi, jehož střelu letící těsně nad ledem Frederik Andersen pravým betonem vyrazil, proti následné dorážce prvního jmenovaného hráče z ostrého úhlu už byl ale bezmocný a puk nad jeho betonem zamířil do sítě! Capitals vedou v Torontu opět o dva góly. Asistence: Marcus Johansson a Justin Williams.

24:56
    Leafs na opačné straně vyrazili do útoku, po kterém přišla střela z levého křídla, Braden Holtby byl ale připravený a puk ukryl ve svém náručí. Hra byla přerušena.

24:46
    T. J. Oshie vyrazil na pravé straně do přečíslení dva na jednoho a krásnou žabičkou přes jednoho z ležících hráčů Maple Leafs poslal puk na vzdálenější levou tyč, kam si najel Alexandr Ovečkin, bekhendem ale bez přípravy Frederika Andersena nepřekonal! Brankář Leafs puk skvěle vyrazil!

23:32
    Jay Beagle si po vzoru Larse Ellera z levého rohu vybruslil do levého krohu a z otočky napřáhl ke střele zápěstím, kterou Frederik Andersen na přední tyči vyrazil.

23:25
    Akce Toronta sice pokračoval, jenže Capitals se zanedlouho dostali k puku a mohli vyrazit do protiútoku.

22:46
    Brian Boyle se snažil prosadit v pravém kruhu, jeho následná střela zápěstím ale byla sražena do rohu levého plochu. Akce Maple Leafs mohla pokračovat.

22:06
    Lars Eller si zkoušel z pravého rohu útočného pásma vybruslit před bránu, jeden z protihráčů mu ale puk vypíchl.

21:25
    Nazem Kadri v pravém kruhu pro vhazování vypálil pěkně z otočky a mířil mezi betony Bradena Holtbyho, brankář Capitals je ale včas sklapl k sobě a puk vyrazil!

20:58
    Capitals se sice osvobodili, Maple Leafs se ale rychle vrátili zpět do třetiny a Nazem Kadri krátce za modrou čárou napřáhl k táhlé střele, po které si Braden Holtby připsal další zákrok.

20:43
    Austin Matthews na pravém křídle vypálil z úhlu a Braden Holtby na přední tyči ukryl puk ve své výstroji.

20:16
    V Air Canada Centre začal prostřední část utkání a Maple Leafs po 16 sekundách vyhodili puk na zakázané uvolnění.

20:01

Statistiky po první třetině: Střely na bránu: 10-7; Zablokované střely: 5-8; Vhazování: 46%-54%; Hity: 13-14; Přesilové hry: 0/0-0/0; Trestné minuty: 2-2.

Druhá třetina začne přibližně ve 2:07.

Maple Leafs se během úvodní třetiny prezentovali hodně fyzickým hokejem, jenže dvakrát bezmocně přihlíželi tomu, jak puk končí v jejich bráně. Nejprve se prosadil z blízkosti Nicklas Bäckström a zanedlouho nádhernou střelou z vrcholu mezikruží Alexandr Ovečkin. První jmenovaný hráč zaznamenal dva body za gól a asistenci. V závěru úvodní části ovšem vrátil domácí tým zpět do zápasu z dorážky nováček Auston Matthews, který zaznamenal v playoff první bod. Zatím se hraje parádní hokej. Skóre po první třetině: Toronto Maple Leafs 1 Washington Capitals 2.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:31
    Capitals se po levé straně rychle vrhli do útočného pásma, tak rychle, až jim bylo odpískáno postavení mimo hru.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

18:54
    Mitchell Marner dobře pálil z pravého kruhu pro vhazování, jeho pokus po rychlém protiútoku ale zamířil nad ledem vedle vzdálenější levé tyče brány Washingtonu Capitals.

18:31
    Frederik Andersen si pohlídal prostor u své levé tyče, kde vyrazil střelu Capitals z pravého křídla a ostrého úhlu, a poté na levém křídle pálil v blízkosti modré čáry Dmitrij Orlov, jehož prudká střela byla zablokována. Puk se odrazil do ochranné sítě.
    17:29 Brankář Frederik Anderson a jeho parádní semafor!

17:29
    Justin Williams mohl zakončovat v blízkosti pravé tyče, jenže rychle objel bránu a nabil puk na střelu Dmitrimu Orlovovi, který na vrcholu levého kruhu napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a mířil přesně do vzdálenějšího pravého horního rohu brány, Frederik Andersen ale předvedl úžasný semafor, po kterém puk ukryl v lapačce!

16:46
    Hra je nyní často přerušována, ovšem oba týmy se nadále prezentují fyzickým hokejem, zejména domácí Leafs.
    15:23 Krásně sehrané přečíslení Leafs rozbil Braden Holtby!

15:23
    Mitchell Marner nabral na levém křídle rychlost a vyrazil do přečíslení dva na jednoho, následovala krátká diagonální přihrávka mezi kruhy pro vhazování, po které se Tyler Bozak řítil sám na bránu, bekhendovou střelou ale vyklepal pouze pravý beton Bradena Holtbyho, který si vzápětí poradil i s jeho dorážkou z nulového úhlu!
    14:08 Auston MATTHEWS - 1:2

14:08
    Morgan Rielly napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele zápěstím, která zamířila vedle pravé tyče a po odrazu puku od mantinelu za bránou se v její blízkosti z dorážky prosadil AUSTON MATTHEWS, který zaznamenal svůj první gól a zároveň bod v playoff. Maple Leafs se vrátili zpět do hry. Asistence: Morgan Rielly.

13:54
    Nazem Kadri v levém rohu obranného pásma Maple Leafs tvrdě dohrál Brookse Orpika a na pravé straně útočného pásma poté Leo Komarov kapitána Caps Alexandra Ovečkina, kterého přišpendlil na mantinel hned třikrát!

12:27
    Po krátké reklamní přestávce byla hra znovu přerušena. Puk byl ve středním pásmu sražen na jednu ze střídaček.

11:54
    Tom Wilson krásně vypálil z pravého kruhu pro vhazování směrem na vzdálenější levou tyč, Frederik Andersen měl ovšem skvělý výhled a pravým betonem puk vykopl.

11:24
    Hra nabrala obrovský spád. Capitals se ovšem nepodařilo rozehrát a puk podél střídaček zamířil na zakázané uvolnění.

11:05
    William Nylander napřáhl na vrcholu levého kruhu pro vhazování k prudké střele s příklepem, kterou fantasticky zablokoval Kevin Shattenkirk. Braden Holtby nyní zasahovat nemusel.

10:12
    T. J. Oshie udělal na levém křídle tři rychlé kroky a v blízkosti levé tyče napřáhl k bekhendové střele, která mířila ke vzdálenější pravé tyči, Frederik Andersen ji ale skvěle vyrazil!

09:24
    Lars Eller nabral na pravé straně obrovskou rychlost a po zavezení puku do útočného pásma objel bránu, následovala střela z otočky v blízkosti levé tyče, kterou Frederik Andersen svým pravým betonem vyrazil mimo.

08:12
    Morgan Rielly na levé straně středního pásma napřáhl k táhlé střele s příklepem, se kterou Braden Holtby neměl žádný problém a ukryl ji ve svém náručí. Snadný zákrok.

08:04
    Maple Leafs se ihned po vhazování nepodařilo rozehrát a hra byla přerušena po jejich zakázaném uvolnění.

07:58
    Puk byl v útočném pásmu Capitals přizvednut do vzduchu a opustil hrací plochu. Po přerušení hry přichází na řadu první reklamní přestávka. Capitals vedou v Torontu 2:0.

06:53
    Kasperi Kapanen se pokusil v levém kruhu pro vhazování vstřelit svůj třetí gól v sérii, jeho střela ale minula přední tyč.
    04:49 Alexandr OVEČKIN - 0:2

04:49
    Nicklas Bäckström krásnou bekhendovou přihrávkou z pravého rohu útočného pásma našel na vrcholu mezikruží ALEXANDRA OVEČKINA, který bez přípravy napřáhl ke tvrdé střele s příklepem a vymetl levý horní roh brány! Parádní trefa kapitána Washingtonu, který navýšil vedení týmu z hlavního města na 2:0. Asistence: Nicklas Bäckström a T. J. Oshie.

04:08
    Mitchell Marner napřáhl v pravém kruhu k prudké střele, která mířila do bližšího horního rohu brány, Braden Holtby ale dokázal puk lapačkou senzačně vyrazit!

03:35
    Maple Leafs na pravém křídle vypálili od hrazení a Braden Holtby vyrazil puk pouze před sebe, čehož mohl využít dorážející Connor Carrick, mezi betony ale brankáře Caps nepropálil!

03:08
    Matt Hunwick tvrdě vypálil na pravém křídle od hrazení, Braden Holtby ale jeho prudkou střelu z úhlu vyrazil.
    02:43 Nicklas BÄCKSTRÖM - 0:1

02:43
    NICKLAS BÄCKSTRÖM si na vzdálenější levé tyči najel na krásnou přihrávku Natea Schmidte z ostrého úhlu a zřejmě mezi betony propálil Frederika Andersena! Washington vede nad Leafs 1:0! Asistence: Nate Schmidt a T. J. Oshie.

02:10
    Tyler Bozak se na vrcholu levého kruhu pro vhazování se štěstím dostal k puku po přihrávce z pravého křídla a poté napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, která mířila nad ledem k přední tyči, Braden Holtby ale dokázal puk zastavit mezi vyrážečkou a tělem!

01:51
    Matt Niskanen napřáhl na vrcholu mezikruží k jedovaté ráně s příklepem, která zasvištěla vedle pravé tyče brány.

01:33
    Justin Williams fauloval ve středním pásmu a dostal dvě minuty za držení, zatímco Morgan Rielly za přehrávání. Hra tedy bude pokračovat ve hře 4 na 4.

01:03
    Nikita Zajcev se během úvodního střídání vůbec nemazlil s Alexandrem Ovečkinem a dvakrát ho tvrdě dohrál.

00:15
    T. J. Oshie se postaral o první střelu dnešního střetnutí, jeho střela z levého kruhu ale zamířila do ochranné sítě.

00:01
    Puk dopadl na led a první utkání v Air Canada Centre série mezi Torontem a Washingtonem právě začalo!

00:01

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick (A), Rielly, Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov (A), Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Connolly, Eller, Burakovsky – Winnik, Beagle, T. Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh. Čároví: Steve Barton, Jonny Murray.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vzájemné zápasy čtvrtfinálové série (Východ):

14.04.2017 Washington – Toronto 3:2 po prodl.
    Vítězný gól zápasu č. 1: Tom Wilson
    15.04.2017 Washington – Toronto 3:4 po prodl.
    Vítězný gól zápasu č. 2: Kasperi Kapanen

WASHINGTON CAPITALS

Pokud něco potřebují Capitals zlepšit, tak je to hra ve hře pět na pět. Washington během úvodních dvou zápasů série vstřelil šest gólů, z nichž polovina padla v přesilových hrách. Útočník Alexandr Ovečkin musí ještě více šlápnout do pedálů, aby společně se spoluhráči pořádně zaměstnal Frederika Andersena.

Nejproduktivnější hráči v playoff

1. Justin Williams 3 body (2+1)
    2. T.J. Oshie 2 body (0+2)
    3. Alexandr Ovečkin 1 bod (1+0)

TORONTO MAPLE LEAFS

Toronto bude spoléhat proti Washingtonu na útočníka Austina Matthewse, který během základní části nastřílel 40 gólů, což je rekord mezi nováčky, a skončil celkově druhý o čtyři góly za Sidneym Crosbym z Pittsburghu. Maple Leafs potřebují, aby začal sbírat body, protože během série zatím nezaznamenal žádný.

1. Kasperi Kapanen 2 body (2+0)
    2. James van Riemsdyk 2 body (1+1)
    3. Marner Mitchell 2 body (1+1)

Série mezi Washingtonem a Torontem je nesmírně vyrovnaná a za stavu 1:1 se přesouvá do Air Canada Centre v Torontu. Oba předchozí zápasy skončily v normální hrací době nerozhodně, první vyhrál po prodloužení domácí Washington, zatímco druhý po prodloužení číslo 2 Toronto. Dočkáme se vyrovnaného střetnutí i v Kanadě nebo jeden z týmů jasně vyhraje?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 15. Matthews (Rielly), 36. Kadri (Komarov), 40. W. Nylander (Matthews, Hyman), 62. Bozak (Kadri, Rielly) – 3. Bäckström (Schmidt, Oshie), 5. Ovečkin (Bäckström, Oshie), 26. Kuzněcov (Ma. Johansson, Williams)

Rozhodčí: Dan O'Halloran, Ian Walsh. Čároví: Steve Barton, Jonny Murray

Diváci: 19861