25 28 21 26
Kladno volejbal cz
1
17 26 25 24
Středa 19.04.2017, 18:00 • Sportovní hala, České Budějovice • Uniqa extraliga mužů • Finále

0:0
    Čtvrtý finálový souboj pokračuje již zítra od 18:20 znovu v českobudějovické sportovní hale. Pro tuto chvíli se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. (20:16:21)

0:0
    Jihostroj poráží ve čtyřech setech kladenský celek a v sérii hrané na čtyři vítězná utkání vede 2:1.

Úvod zápasu patřil jednoznačně domácímu týmu, který smetl svého soupeře v prvním setu o osm bodů. Také ve druhé sadě vedl velkým rozdílem, ale Kladno se přiblížilo. Nakonec však šel i druhý set na konto Jihostroje. Naopak třetí sadu si pohlídal po zlepšeném výkonu výběr trenéra Fortuníka. Už to vypadalo, že znovu budeme svědky tiebreaku, ale Kladno ve čtvrtém setu nedokázalo proměnit ani jeden ze dvou setbolů. Navíc přišel na podání kat Kladna z prvního finálového střetnutí Vladimír Sobotka, který v závěru sestřelil soupeře dalšími vynikajícímu servisy a vybojovat tak pro Jihostroj druhý důležitý bod v boji o titul.

26:24
    Čtvrtý set skončil.

26:24
    Sobotka znovu zatlačil servisem. Hosté se nedostali k útoku a poté celý zápas ukončuje Sebastian Gevert, který zavřel oči a bombou do rukou na bloku poslal míč daleko na tribunu.

25:24
    Sobotka pokračuje na podání. Michálek opustil palubovku, místo něj hraje Fila. A je tady další bod pro Jihostroj. Sobotka exceluje na podání v pravou chvíli. Mečbol.

24:24
    Vladimír Sobotka na podání. I druhý setbol je pryč. Hietanen dostává eso. Zasáhnout mohl také Hýský, ale míč padá na zem.

23:24
    Borek Fokt opět na podání. Sobotka nedal bod středem sítě, následně je hned dvakrát zablokován Hýský a nakonec Michálek přidává bod.

22:24
    Borek Fokt na servisu. Habr chtěl hrát na druhou přes, ale neuspěl. Poté mohl ještě vyrovnat Michálek, ale je zablokován. Dva setboly pro Kladno.

22:23
    Kladno znovu vede. Křesťan dostává jednu přihrávku za druhou.

22:22
    Matti Hietanen na podání. Jihostroj bez problémů srovnává po útoku přes blok.

21:22
    Sebastian Gevert je na servisu. Kladno si jde pro prodloužení zápasu. Křesťan smečuje přesně do kurtu.

21:21
    Právě van Haarlem na podání. Se servisem o pásku si domácí poradili. Gevert útočil do rozhozené obrany do diagonály. Je tady oddechový čas pro Kladno.

20:21
    Radek Mach na podání. Boduje Kladno. Fokt se prosazuje po odvážné van Haarlemově nahrávce.

20:20
    Trojan přišel na blok místo van Haarlema. Zajíček na podání. Gevert vytlouká blok Kladna a je znovu srovnáno.

19:20
    Znovu Michálek na podání. Křesťan nedal bod, ale poté je zablokován Kuliha. Velká škoda pro Jihostroj.

19:19
    Petr Michálek na podání. Hietanen útočil z kroku a to se mu nevyplácí. Je zablokován.

18:19
    Tomáš Hýský za koncovou lajnou. Mach se středem neprosadil, ale domácí dostali druhou šanci, kterou už proměňuje Sebastian Gevert.