Nizozemsko – Japonsko 1:6 (kon.) | Chorvatsko – Velká Británie 2:4 (kon.) | Estonsko – Litva 0:3 (kon.)
Estonsko
0:3 (0:1, 0:2, 0:0)
Litva
Neděle 23.04.2017, 20:30 • SSE Arena, Belfast • Mistrovství světa - I. B Divize • 1. kolo

55:37
    Asi poslední šance pro Estonce, aby něco udělali s dnešním zápasem a vstřelili aspoň čestný gól. Dvě minuty za sekání obdržel Gintautas.

50:12
    Ale Estonsko se vrátí do tří mužů v poli! A tentokrát budou čelit pěti hokejistům Litvy. Marko Kettunen je vyloučen za držení soupeře.

49:08
    Makrov se na modré čáře dostal do problémů a málem ztratil puk. aby ho udržel, tak si pomohl sekáním a odchází na dvě minuty na trestnou lavici. Estonci jdou do tří!

47:53
    A nakonec to přesilovka nebude. Za zdržování hry totiž dostal dvě minuty posléze také Domantas Cypas. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

47:53
    Litva si zahraje další přesilovku. Na dvě minuty za hákování odchází posedět Alexandr Ossipov.

44:12
    Chyba estonské střídačky! Příliš mnoho hráčů na ledě a z toho vzniká přesilová hra Litvy.

38:06
    Bude se vylučovat na litevské straně. Na dvě minuty na trestnou lavici odchází Bogdziul za hákování.

31:17
    Litva si navíc zahraje přesilovku. Na modré čáře obejmul Petrov jednoho ze soupeřů a stáhl ho s sebou k zemi.

27:35
    Estonsko dostane svou příležitost při přesilovce po vyloučení Cizase za hru vysokou holí.

21:56
    Estonsko si zahraje poprvé dnes přesilovku. Dvě minuty za podražení vyfasoval Krakauskas.

14:49
    Litva si navíc zahraje další přesilovku. Faul podražením předvedl Filipp Svarogin.

09:56
    S rozehrávkou si sice dali na čas, ale jakmile to zkusili, přichází přerušení. Na trestnou lavici putuje Andrej Markov za sekání.

07:00
    Nicméně se bude vylučovat na estonské straně. Novikov se provinil nedovoleným bráněním.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 15. Rulevicius (Gintautas), 31. Bendzius (Verenis), 38. Cizas (Bosas, Pliskauskas)

Estonsko: Koitmaa (Šumichin) – Svarogin, Lahesalu (C), Kettunen, Ossipov, J. Petrov, Novikov – Parras, Makrov, A. Petrov (A) – Titarenko, Sibircev, Andrejev – Gornostajev, Vasjonkin, Embrich – Sorokin, Ljubobratec, Rooba (A) – Arrak, Fursa.
    Litva: Pavljukov (Baltrunas) – Kieras, Jonuška, Jasinevičius, Protcenko, Aliukonis (A), Cypas, Katulis (A) – Pliskauskas, Cizas, Bosas – Rulevicius, Gintautas, Bogdziul – Četvertak, Krakauskas, Kaleinikovas – Bendzius, Verenis, Rybakov.

Rozhodčí: Kristijan Nikolic (AUT) – James Kavanagh (GBR), Mariusz Smura (POL)