Skalica – Martin 3:2 (kon.)
HbK HOKEJMARKET Skalica
3:2 (0:0, 1:1, 2:1) Stav série: 2:1
ŠKB Martin
sk Sobota 29.04.2017, 13:00 • THE PALETY ARÉNA • Play-off Extraligy (SK) • Semifinále

Skončilo sa nám ďalšie semifinálové kolo, Skalica získala veľmi dôležitý bod v sérii a už zajtra sa môžu radovať z postupu do finále. Na dnešnej výhre má obrovskú zásluhu Richard Válek, ktorý sa presadil 3-krát. Od nás je to pre dnešok všetko. Tešíme sa na vás zajtra. Pekný zvyšok dňa. (14:53:57)

44:28
    Skalica dáva gól! S najväčšou pravdepodobnosťou máme rozhodnuté. RICHARD VÁLEK strieľa dnes svoj tretí gól, a tak okrem hetriku vybojoval pre Skalicu dôležitý bod v sérii. Skalica využila početnú výhodu. Asistencie Martinusík.

42:47
    Ruttkay strieľal z otočky, len do Komedového pravého betónu.

41:22
    Javorka sa už chystal k strele, no v dobrej pozícii bol však odtlačený.

40:05
    Rampáček nabil Miklíkovi, ktorý chcel vrátiť loptičku prvému menovanému, no do prihrávky mu doslova skočil Holbus, a o loptičku ich obral.

39:50
    Peter Smetana sa snažil preveriť Heczka, no jeho strela bola veľmi nepresná.

38:19
    V tomto momente môžme vidieť kopec súbojov o loptičku pri zadných mantineloch.

37:58
    Perfektný zákrok Komendu v domácej bráne, ktorý vychytal nebezpečnú strelu Zezulu.

36:29
    Miklík nahodil loptičku do útočného pásma naslepo, a tak sa loptičky zmocnili hostia z Martina.

35:46
    Ďalšia šanca pre domácich, no Škadrovi utiekla loptička, a tak sa jej zmocnili hostia.

34:20
    Michal Holaza v súboji o loptičku s Hrivnákom, ktorý ale domáci hráč napokon prehral.

33:16
    Nepresná rozohrávka hostí sa končí zakázaným uvoľnením. Hra sa tak presunie pred Komendu.

32:29
    Skalica dáva gól! RICHARD VÁLEK svojim druhým gólom vyrovnáva stav zápasu na 2:2. Asistencie Vladimír Lantoš.

31:19
    Hrá sa nám rýchli hokejbal, hra sa prelieva z jednej strany na druhú, no o niečo vážnejšie akcie si tvoria hráči z Martina.

30:18
    Martin dáva gól! Raketový štart hostí do 3. tretiny. LUKÁŠ TOMKA po krásnej prohrávke Hrivnáka skóruje na 1:2 Asistencie Hrivnák.

30:01
    Začala sa tretia tretina.

Máme za sebou druhú tretinu, skóre sa menilo 2 – krát. Domáci si vedenie udržali necelé 4 minúty. Za pár minút pokračujeme.

30:00
    Druhá tretina sa skončila.

29:50
    Pri loptičke domáce mužstvo, v tejto časti hry sa už s najväčšou pravdepodobnosťou nič neudeje.

28:22
    Drábik sa popri mantinely odhodlal k strele švihom, no zaskočiť brankára domácich sa mu nepodarilo.

27:50
    Richard Válek to skúsil z prvej príklepom, no jeho strela letela mimo Heczkovej brány.

26:36
    Zelenkova tvrdá bomba od modrej narobila Heczkovi mierne problémy, no nakoniec skryl loptičku pod svoju lapačku.

25:09
    Martin dáva gól! Hostia vyrovnávajú. Postaral sa o to RÓBERT DRÁBIK, ktorý posiela loptičku za bránkovú čiaru Komendu. Asistencie Zluky.

24:03
    Martin išiel do menšieho úniku. Domáci sa však aj so šťastím ubránili.

23:11
    Opäť Daniel, najskôr vycvičil obrancov hostí, ktorý ostali dezorientovaný, vnikol pomedzi kruhy, ale strelou švihom nedokázal prekonať dobre postaveného Heczka!

22:54
    Domáci sa zatiaľ veľmi dobre bránia a do ničoho vážnejšieho hostí nepúšťajú.

21:17
    Skalica dáva gól! A máme tu úvodný gól stretnutia. RICHARD VÁLEK krásnou strelou prekonáva Heczka . Asistencie Holaza.

18:47
    Kollár to skúsil individuálne, a tak získal útočné pásmo pre hosťujúci Martin. Po buly ihneď pálil Zluky, no neúspešne.

17:41
    Domáci získali útočné pásmo, a tak nasleduje vhadzovanie po pravici pripraveného Heczka.

16:04
    Bieleného nebezpečná strela, ktorá letela našťastie pre domácich priamo do pravého Komedovho betónu.

15:20
    Domáci sa od úvodu druhej tretiny tlačia pred Heczka, ktorý bez problémov vyrazil nebezpečne letiace loptičky na jeho bránu.

15:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme za sebou prvú tretinu, ktorá nám priniesla mnoho gólových šancí, no ani jedna sa gólom neskončila. Domáci prežili oslabenie, a tak máme stav nerozhodný 0:0.

15:00
    Prvá tretina sa skončila.

14:33
    Šanca hostí, Komenda bol na správnom mieste a prípadný gól do šatne nedopustil. Vyzerá to tak, že sa už nič zaujímavé nestane.

13:56
    Turoň sa už chystal k strele, no v poslednej chvíli ho čisto odstavil od loptičky Salajka.

12:03
    Záhorákom sa nedarí v rozohrávke, a tak musia začať svoju útočnú akciu až od vlastnej obrannej tretiny.

11:40
    Domáci usadený v útočnom pásme a snažia sa niečo vymyslieť, no chýba tam strelec, ktorý by vytvoril závar pred Heczkom.

10:10
    Opäť v tom bol Martinusík, ktorý nahodil loptičku na brankára hostí, no Vadíkova dorážka sa skončila v lapačke pozorného Heczka.

09:11
    Pekná akcia domácich, ktorú zakončoval Martinusík, no Heczko bol na správnom mieste.

08:20
    Domácim sa nedarí vyhodiť loptičku z ich vlastného obraného pásma, a tak má Komenda o zábavu postarané.

07:01
    Lantoš sa snažil niečo vymyslieť, no obrana hostí je dnes poriadne dôsledná.

06:19
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich, nasleduje vhadzovanie po pravici domáceho gólmana.

05:28
    Hostia vytvorili tlak. Najprv zachránil domácich Zelenka, ktorý zachytil loptičku za Komendom letiaci do siete, následne trafili hostia žŕďku, no Skalica radšej vyhadzuje na zakázané uvoľnenie.

04:06
    Řiman niekoľkokrát po sebe preveril pripraveného Komendu, ktorý s prehľadom vyráža loptičku do bezpečia.

03:50
    Rampáček sa snažil ideálne trafiť skackajúcu loptičku, no do strely sa vložil až príliš, a tak nakoniec prestrelil.

02:16
    Holbus to skúsil z ťažkého uhlu, no minul Komendovu bránu.

01:22
    Hostia sú od začiatku stretnutia aktívnejším mužstvom. Skalicu uzavreli v obrannom pásme a točia kolotoč.

00:06
    Začal sa nám zápas medzi domácou Skalicou a hosťami z Martina. Po úvodnom buly sú pri loptičke hráči v domácich dresoch.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HBK Hokejmarket Skalica: Komenda (Petrovič) – Zelenka, Salajka, Miklík, Sobol, Daniel, Smetana – Rampáček, Vadík, Holaza, Martinusík, Škadra, Smetana, Válek, Lantoš, Romančík, Janáč, Čulen

ŠKB Imperial Vitamins Martin: Heczko (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Fedor, Javorka S., Řiman, Holbus, Turoň, Zezula – Bielený, Kollár, Drábik, Tomka, Hrivnák, Javorka B, Ruttkay, Tomečko, Lunter.

Dobrý deň. Srdečne Vás pozývam k sledovaniu tohto duelu medzi Skalicou a Martinom. Dnes nám pokračuje semifinále play off. Po úvodných 2 dueloch je stav série vyrovnaný 1:1. V prvom zápase doma Martin zdolal Skalicu tesne 3:2 po samostatných nájazdoch. Druhý deň sa zrodil ten istý výsledok, až na to, že tentoraz vyhrala 3:2 Skalica v riadnom hracom čase. Martin, ako víťaz základnej časti mal najlepšiu ofenzíve v lige. No Skalica gólovo nezaostáva, čiže táto séria bude vyrovnaná zo všetkých strán.

V dnešnom zápase je zrejme favorit mierne jasný, no play off je niečo úplne iné, ako základná časť. Priebeh a konečný výsledok dnešného stretnutia sa dozviete od 13:00!

Vítame vás pri online prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 22. Válek (Holaza), 33. Válek (Lantoš), 45. Válek (Martinusík) – 26. Drábik (Zluky), 31. Tomka (Hrivnák)

HbK HOKEJMARKET Skalica: Komenda (Petrovič) – Zelenka, Salajka, Miklík, Sobol, Daniel, Smetana – Rampáček, Vadík, Holaza, Martinusík, Škadra, Smetana, Válek, Lantoš, Romančík, Janáč, Čulen
    ŠKB Martin: Heczko (Jurošek) – Fodrek, Zluky, Fedor, Javorka S., Řiman, Holbus, Turoň, Zezula – Bielený, Kollár, Drábik, Tomka, Hrivnák, Javorka B, Ruttkay, Tomečko, Lunter

Rozhodčí: Pavela – Kralovič