Česko – Lotyšsko 11:5 (kon.) | Slovensko – Švédsko 0:13 (kon.)
Česko
11:5 (2:1, 3:4, 6:0)
Lotyšsko
Středa 03.05.2017, 11:00 • Sweden, Växjö, VIDA Arena • Mistrovství světa juniorů

Z mé strany je to už pro tenhle zápas všechno, sledujte další počínání českých hráčů na juniorském světovém šampionátu. Loučí se Petr Sumbal. (13:01:20)

Nejlepším hráčem Lotyšska je vyhlášen Kriss Treimanis, který vstřelil gól z trestného střílení. Na české strany je nejlepším hráčem po právu vyhlášen střelec dvou českých branek Ondřej Němeček.

Je konec, Češi vstupují do juniorského mistrovství světa vítězstvím 11:5 nad Lotyšskem. Lotyši překvapivě dlouho vzdorovali a během první třetiny dokonce několikrát vedli. Rozhodla ale třetí třetina, kterou Češi vyhráli 6:0. Tam už Lotyši úplně odpadli.

59:34
    Němeček nepustil Popovse do zakončení.

59:04
    Běží poslední minuta utkání a o vítězi je už dávno rozhodnuto.

58:22
    Lotyši drží balónek a budou se ještě pokoušet o čestný zásah.
    57:06 BRAUTFERGER - 11:5

57:06
    Česko právě vstřelilo branku!
    Ale čeští mladíci ještě nemají dost a korunují zmar Lotyšů ve třetí třetině. Přesnou střelou z levé strany se prosazuje PETR BRAUTFERGER. Asistence: Milan Meliš.

56:35
    Češi už nemají kam spěchat, vedou o pět gólů, takže nutně už skórovat nemusí.

55:19
    Karlis Pops je vyloučen za sekání.
    53:55 KOLÁČNÝ - 10:5

53:55
    Desítka je na světě, tohle utkání už by mělo být definitivně vyhrané. Erglis nedokázal chytit střelu PETRA KOLÁČNÉHO z pravé strany. Asistence: Mikuláš Krbec.
    53:29 KREJČA - 9:5

53:29
    Už vedeme o čtyři branky! Dnes už podruhé se dokázal trefit JAN KREJČA. Erglise překonal přesnou střelou do horního růžku. Asistence: Marek Zouzal
    52:47 KREBNER - 8:5

52:47
    Tenhle gól už by mohl definitivně zlomit odpor Lotyšů. MATYÁŠ KREBNER dokázal se štěstím propasírovat míček z pravé strany do brány pod ležícím Erglisem. Asistence: Jakub Bína.

51:42
    Lotyši se snaží aktivní hrou o snížení, ale čeští obránci jim moc prostoru nedávají.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 12. Němeček (Langer), 17. Krejča (Zouzal), 35. Bína (Meliš), 36. Kolísko (Koláčný), 40. Němeček (Krebner), 45. Zakonov, 47. Mühflait (Brautferger), 53. Krebner (Bína), 54. Krejča (Zouzal), 54. Koláčný (Krbec), 58. Brautferger (Meliš) – 6. Birkis (Popovs), 24. Treimanis (TS), 27. Degins, 35. Ozolins (Trekse), 37. Eglitis

Česko: Mück (Eckhardt) – Zakonov, Mühlfait, Maxa, Krbec, Němeček, Krebner, Koláčný – Krejča, Zouzal, Brautferger – Kolísko, Tlapák, Juha – Meliš, Langer, Krbec – Bína, Pakosta
    Lotyšsko: Erglis (Pops) – Trekse, Ozolins, Polis, Treimanis, Purins. Popovs, Blumfelds – Orste, Eglitis, Luzinskis – Metra, Stiprais, Ragovskis – Degins, Birkis, Pupils – Ginko, Kuratniks

Rozhodčí: Bartosz Burek, Wojciech Czarnecki