0
0

Středa 03.05.2017, 17:00WTA Praha - Livesport Prague Open (antuka) • Osmifinále
Videopřenos

Lucie Šafářová kvůli nemoci nenastoupí do utkání proti Kristýně Plíškové. Ta tedy bez boje postupuje do čtvrtfinále. Více si o problémech Šafářové můžete přečíst na webu www.tenisovysvet.cz. (12:24:54)

bilance na antuce: letos 1/0, v kariéře 94/92

Kristýna Plíšková si dala pro tuto sezonu smělý cíl, ráda by rok zakončila v nejlepší dvacítce. Zatím má ke svému cíli poměrně daleko a nyní je na řadě antuková sezona, přičemž antuka je nejméně oblíbeným povrchem české hráčky. Nejlepší výsledek Kristýna uhrála letos Šenčenu a Bielu, kde došla do čtvrtfinále a zmínit musíme také 3. kolo Indian Wells a Australian Open. Tady v Praze startovala Plíšková i loni a vypadla v 1. kole.

Cesta turnajem:
    Jankovičová 6:4, 6:4

Česko
    žebříček: 37. místo (maximum 5. místo)
    letošní bilance: 18/8
    bilance na antuce: letos 2/1, v kariéře 133/72

Lucie Šafářová loni kvůli dlouhým nemocím a zraněním neprožila dobrou sezonu a žebříčkem se propadla dolů. Letos je jejím cílem znovu se přiblížit první desítce. Zatím se jí nejlépe zadařilo v Budapešti, kde prohrála až ve finále. Semifinále si připsala v Taipeia čtvrtfinále na velkém turnaji v Miami. Na antuce sehrála zatím jediný turnaj, v Charlestonu vypadla v osmifinále. Na tento turnaj má Lucka ty nejlepší podmínky, protože jej v minulosti již třikrát vyhrála. Z toho dvakrát, když byl ještě v nižší kategorii ITF. Dnes začíná pro Lucii obhajoba loňského titulu.

1. kolo: Kučová 3:6, 7:5, 6:3

Informace o turnaji:

Hraje se na antuce v Praze v tenisovém areálu ve Stromovce. Vítěz turnaje získá do žebříčku 280 bodů a zbohatne o 43 000 €. Dnes se bude hrát o 60 bodů, které jsou za čtvrtfinálové kolo.
    V kategorii WTA se jedná o třetí ročník, předtím se hrál turnaj v rámci kategorie ITF. Oba dva předchozí odehrané ročníky vyhrála česká hráčka. Nejprve v roce 2015 Karolína Plíšková a loni titul získala Lucie Šafářová. Vždy se finále rozhodlo až ve třetím setu. Šafářová tento turnaj navíc ještě vyhrála dvakrát, když patřil ještě do kategorie ITF.

Zdravím a vítám všechny tenisové fanoušky u sledování textového přenosu utkání osmifinále turnaje WTA International J&T Banka Prague Open mezi Lucií Šafářovou a Kristýnou Plíškovou . Utkáním vás provede Petr Sumbal.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.