Strýcová – Siniaková 2:1 (kon.) | Plíšková – Haddad Maiová 2:1 (kon.)
Kateřina Siniaková
Kateřina Siniaková (8)
1
3 7 3
Čtvrtek 04.05.2017, 13:27WTA Praha - Livesport Prague Open (antuka) • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Pěkné čtvrteční poledne všem tenisovým fanouškům. Turnaj J&T Banka Prague Open má dnes na programu už čtvrtfinálové zápasy. Jako druhý v pořadí přijde na řadu souboj českých fedcupových reprezentantek Barbory Strýcové a Kateřiny Siniakové. Strýcová je z pohledu zkušeností i postavení na žebříčku papírovou favoritkou na postup, ale Siniaková, která je zástupkyní nastupující generace českého tenisu, rozhodně není bez šance.

Kateřina Siniaková:
    Dvacetiletá Siniaková je budoucností českého ženského tenisu. 39. hráčka žebříčku WTA letos vyhrála na okruhu svůj první turnaj. Podařilo se jí to hned na začátku roku, kdy triumfovala v čínském Shenzhenu. Tenistka s ruskou krví po otci si nedávno poprvé vyzkoušela i pozici fedcupové jedničky. V souboji s Američankami si z dvouher odnesla vyrovnanou bilanci 1:1 a v rozhodujícím deblu bohužel ve dvojici s Kristýnou Plíškovou nestačily na americký pár Matteková-Sandsová, Vandewegheová.

Na turnaji v Praze Kateřina absolvovala dva těžké třísetové zápasy. Nejprve zdolala 6:2, 4:6, 6:2 Danku Kovinićovou a ve středu otočila duel proti Natalii Vichljancevové – 4:6, 6:4, 6:4.

Letošní zápasová bilance – 12:8

Barbora Strýcová:
    O jedenáct let starší Strýcová je turnajovou trojkou. 18. hráčka světa to v Praze již potřetí dotáhla do čtvrtfinále, ale tentokrát by se ráda dostala ještě dále. Letošním maximem Strýcové jsou dvě semifinále, kam se probojovala Sydney a Bielu.

V Praze zatím neztratila ani set. V úvodním kole přehrála 6:4, 7:5 svou novou deblovou partnerku Julii Görgesovou a v osmifinále vyřadila po setech 6:3, 7:5 krajanku Lucii Hradeckou.

Obě hráčky se dosud utkaly třikrát. Dva zápasy vyhrála Strýcová, jednou se radovala Siniaková. Ta přehrála svou zkušenější soupeřku právě v Praze před dvěma lety, ve čtvrtfinále zvítězila ve dvou setech 6:4, 6:2.

Utkání se hraje jako druhé v pořadí. Tím prvním je probíhající souboj mezi Camilou Giorgiovou a Monou Barthelovou.

Mona Barthelová si zajistila postup do semifinále a o její soupeřce rozhodne právě námi sledovaný zápas. Strýcová i Siniaková jsou již na kurtu, nyní probíhá los.

Utkání zahájí na servisu Kateřina Siniaková.

0:0

15-0
    První výměna vyšla lépe Strýcové. Ta si na středu kurtu srovnala míč na forhend a zahrála vítězný úder.

15-15
    Nyní došla Siniaková až na síť a volej hrála do odkryté části kurtu.

15-30
    Siniaková tentokrát hrála těžký nabíhaný volej, ale trefila růžek kurtu!

15-40
    Forhend Strýcové skončil na síti.

30-40
    Siniaková zasmečovala přesně do míst, kde byla připravená Strýcová, od jejíž rakety se míček odrazil do volné části dvorce.

40-40
    A už je tu shoda!

A-40
    Siniaková zahrála do autu a Strýcová má k dispozici dokonce brejkbol!

1:0
    Výměna od základní čáry vyzněla pro Strýcovou! Ta tedy bere Siniakové servis, přestože ta měla gem skvěle rozehraný.

15-0
    Forhend Siniakové nebyl přesný, skončil v autu.

30-0
    Strýcová šla po kratší výměně ze základní čáry na síť a prohoz Siniakové pustila do autu.

40-0
    Strýcová si připravila pozici bekhendem po lajně a následný volej si už vychutnala.

2:0
    Return Siniakové byl příliš dlouhý. Barbora Strýcová navyšuje skóre čistou hrou!

15-0
    Siniaková zkusila stopbol, ale Strýcová byla u sítě včas a s následným těžkým volejem si už Kateřina neporadila.

15-15
    Po delší době získala fiftýn i Siniaková.

15-30
    A hned je tu další. Return Strýcové se snesl do autu.

30-30
    Siniaková hrála bekhend příliš nízko a poslala míček jen do sítě.

30-30
    Už to vypadalo na brejkbol pro Strýcovou, ale forhend Siniakové byl nakonec dobrý! Po zásahu empirové rozhodčí se bude výměna opakovat.

40-30
    Ale Strýcové to vadit nemusí. Brejkbol má i tak.

40-40
    Dobrý servis Siniakové. Je tu shoda.

A-40
    Siniaková zatím hodně chybuje. Nyní přepálila bekhendový úder. Brejkbol pro Barboru.

3:0
    Teď jsme sledovali dlouhou výměnu, která skončila dalším nepřesným forhendem Siniakové. Barbora Strýcová zatím duelu vládne.

3:0
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.

15-0
    Siniaková si s výborně bránící Strýcovou neví rady. Ukvapené údery pak posílá do autu, jako teď.

15-15
    Tak tenhle return Siniakové byl ale famózní! Strýcová se jen otočila za míčkem.

30-15
    Strýcová si teď ale servisem pomohla a dvěma smečemi si zajistila fiftýn.

40-15
    Strýcová se dobře pohybovala po základní čáře a počkala si na další chybu soupeřky.

4:0
    Return Siniakové dopadl za základní čáru. Barbora Strýcová pokračuje v krasojízdě.

15-0
    Siniaková se pokusila o kraťas, ale míček se snesl do sítě.

15-15
    Do autu nyní zahrála Strýcová.

15-30
    V autu skončil také křížný forhend Strýcové.

30-30
    Výborná obrana Barbory Strýcové! Ta pak zahrála vysoký balón, po kterém se vrátila do hry, přešla do útoku a vše ukončila bekhendovým winnerem do protipohybu.

40-30
    Strýcová naprosto dominuje. Míče se od ní odrážejí jako od zdi a SIniaková byla donucena k další chybě.

40-40
    I Strýcová si neodpustila chybičku. Forhend, který už mohl být finální, poslala do pásky.

40-A
    Siniaková si bekhendem do rohu dvorce připravila pozici pro útok a volej zvládla na jedničku. Má výhodu!

40-40
    Obrana Barbory Strýcové je neskutečná! Plzeňská hráčka běhala z jednoho rohu kurtu do druhého a nakonec zase přišla chyba Siniakové!

40-A
    Siniaková zamířila na síť a forhendový volej zvládla bezchybně.

4:1
    Strýcová odehrála z bekhendu míček do pásky a Kateřina Siniaková tak uhrála vůbec první gem v tomto zápase.

4:1

4:1

15-0
    Siniaková se snažila Strýcovou prohodit, ale míček končí za boční lajnou.

30-0
    Strýcová trefila servis přesně na čáru, poté i forhend přesně na čáru a Siniaková jen kroutí hlavou.

40-0
    Barbora Strýcová kráčí k pohodovému zisku svého servisu.

5:1
    Return Siniakové zamířil do sítě. Strýcová navyšuje skóre čistou hrou.

0-15
    Strýcová namířila pokus o prohoz mimo kurt.

0-30
    Siniakové zafungoval servis ven z kurtu.

15-30
    Tohle bylo od Siniakové naivní. Po zkrácení hry zamířila k síti a Strýcová ji v klidu prohazuje.

30-30
    A už jsme na stavu třicet obě.

40-30
    Křížný bekhend Siniakové končí v autu. Strýcová má setbol!

40-40
    Ten je ale nevyužit. Strýcová pálí míč do sítě.

40-A
    Siniaková si naběhla pro bekhendový volej a tentokrát to trefila parádně!

40-40
    Těsný aut Siniakové. Shoda.

40-A
    Strýcová hrála z forhendu do deblového koridoru. Výhodu má opět Kateřina.

40-40
    Stopboly na Strýcovou nefungují. Barbora byla na síti včas a forhendem poslala míč po lajně mimo dosah soupeřky.

A-40
    Strýcová má k dispozici druhý setbol. Siniaková chybovala na bekhendu.

40-40
    Ještě se ale bude hrát. Siniakové vyšel přechod na síť.

40-A
    Neskutečné, co dokázala Strýcová ještě vrátit! Na třetí volej Siniakové už ale nemohla dosáhnout ani ona.

5:2
    Strýcová posílá z forhendu míček do autu a Kateřina Siniaková se tedy ještě udržela v prvním setu.

5:2
    Následuje přestávka a výměna stran. Za Siniakovou přišla na lavičku Helena Suková, tedy nová členka jejího realizačního týmu.

5:2

0-15
    Strýcová byla nyní moc dlouhá. Fiftýn tedy získává Siniaková.

15-15
    Return Siniakové skončil za základní čárou.

15-30
    Strýcová posílá míček do autu a Siniaková se dostává na zajímavé skóre.

30-30
    I druhý servis Strýcové měl kvalitu a Siniaková si neporadila s returnem.

40-30
    Příliš dlouhý forhend Kateřiny Siniakové. Barbora Strýcová má setbol!

40-40
    Nabíhaný úder Strýcové byl moc dlouhý. Tohle bylo těžké na trefení. Shoda.

40-A
    Siniaková se poprvé v utkání dostává na brejkbol! Ve výměně od základní čáry se udržela déle.

40-40
    Strýcová si pomohla servisem na téčko. Další shoda.

A-40
    Kateřina Siniaková bekhendem těsně minula roh dvorce. Strýcová má čtvrtý setbol!

40-40
    Siniaková ale bojuje! Přešla na síť a volejem ukončila výměnu.

40-A
    Strýcová udělala dvojchybu a to už její raketa pocítila tvrdost sparťanského kurtu. Brejkbol!

5:3
    Kateřina Siniaková bere soupeřce servis a ještě dramatizuje závěr prvního setu!

15-0
    Strýcová po úderu upadla, nicméně fiftýn získává. Žádnou zdravotní újmu si snad nepřivodila.

30-0
    Ne, nepřivodila. Její pohyb na kurtu je totiž nadále výborný. Strýcová doběhla volej soupeřky a potrestala ji úderem do odkryté části kurtu.

30-15
    Return Strýcové byl příliš dlouhý. Siniaková ji zatím k dalším setbolům nepouští.

40-15
    Teď už ano! Strýcová ukázala dobrý odhad, když pustila míček do těsného autu. Setboly to jsou hned dva!

40-30
    První mečbol je pryč! Dlouho šlo o bekhendovou přestřelku. Když se Strýcová pokusila změnit rytmus forhendem po lajně, tak nedostala míček přes síť.

6:3
    Barbora Strýcová tentokrát už končí první sadu! Siniaková poslala smeč do autu, což tak trochu dokumentuje její výkon v prvním setu.

0:0
    Barbora Strýcová získala první set především díky skvělému nástupu, kdy rychle vedla už 4:0. Poté se už obě hráčky o gemy spíše tahaly, ovšem Strýcová sadu už dotáhla do vítězného konce. Teď je u její lavičky kouč Tomáš Krupa.

0-15
    První fiftýn druhého setu získává Siniaková.

15-15
    Bekhendový return Siniakové končil v autu.

15-30
    Strýcová chtěla hrát bekhend po lajně, je z toho však aut.

30-30
    Nyní chybuje zase Siniaková. Zahrála do sítě.

30-40
    Strýcová zahrála příliš dlouhý forhend. Obě hráčky na začátku druhé sady hodně chybují. Siniaková má brejkbol!

0:1
    Siniaková přešla na síť, prvním volejem zatlačila Strýcovou do obrany a další smeč už byla jednoduchá.

15-0
    Moc dlouhý úder Siniakové. Fiftýn tedy získává Strýcová.

30-0
    Dvojchyba Siniakové.

40-0
    Siniaková nezvládla stopbol. Strýcová má tři brejkboly!

1:1
    Barbora Strýcová si bere ztracený servis zpět čistou hrou. Vyrovnáno!

15-0
    Siniaková vyhazuje svůj forhend.

15-15
    Strýcová nezvládla úder po returnu soupeřky. Zřejmě ho uspěchala.

30-15
    Strýcová přešla po servisu na síť a volej otřela o boční lajnu.

40-15
    Tohle byla nádhera! Obě hráčky se sešly na síti, kde dokázaly zahrát neskutečné věci! Poslední míč pak hrála Strýcová do odkrytého kurtu.

40-30
    Výborný return Siniakové. Ta se ještě udržela v gemu.

2:1
    Barbora Strýcová ukončila gem esem a dostává se ve druhé sadě do vedení.

2:1

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Kateřina Siniaková.

15-0
    Bekhend Siniakové končí na síti. Kateřina je někdy příliš netrpělivá.

30-0
    Další chyba Siniakové na bekhendu.

30-15
    Tentokrát Siniaková bekhendem zabodovala. Míček dopadl k boční lajně.

30-30
    Další bekhendový winner z rakety Kateřiny. Ta je teď často nucena hrát tento typ úderu.

30-40
    Eso Siniakové! Ta má tedy rázem gembol.

2:2
    Kateřina Siniaková sice prohrávala v gemu nula třicet, ale nakonec ho dopodávala do vítězného konce.

15-0
    Return Siniakové spadl až za základní čáru.

15-15
    Velmi dobrý return Siniakové. Strýcová byla nucena hrát do autu.

15-30
    Forhend Strýcové od základní čáry byl dlouhý. No, zajímavý stav pro Kateřinu.

30-30
    Ve výměně od základní čáry byla úspěšnější Strýcová, která donutila soupeřku k chybě úderem, který dopadl těsně před základní čáru.

30-40
    Tentokrát zase trefila Siniaková ideálně dlouhý return a má brejkbol!

40-40
    Ten využit není. Křížný bekhend Kateřiny spadl do deblového koridoru.

A-40
    Siniakové dnes snad ani jeden dropshot nevyšel! Strýcová byla u míčku včas a prohodila soupeřku.

3:2
    Barbora Strýcová tenhle gem získává, byť v něm čelila brejkbolu. Opět se ujímá vedení.

3:2

3:2

15-0
    Strýcová využívá další chybičky své soupeřky.

15-15
    Nyní ale byla Siniaková úspěšná na síti. Tady je jedna z cest, kudy by se měla Kateřina vydat.

30-15
    Jedna z delších výměn, kterou Strýcová ukončila parádním stopbolem. Ten přitom vytáhla z těžké defenzivy!

30-30
    Siniaková opět uspěla na síti. Její volej už Strýcová nedoběhla.

40-30
    Příliš dlouhým forhendem daruje Siniaková soupeřce brejkbol!

40-40
    Bekhend Strýcové končí na síti, což vyvolalo typicky emotivní reakci plzeňské tenistky.

40-A
    Pěkná kombinace Siniakové. Bekhend po lajně následoval úspěšný stopvolej.

3:3
    Tohle si Kateřina výborně uhrála! Po přípravném bekhendu následoval úder do druhého rohu dvorce. Je srovnáno.

15-0
    Siniaková zahrála do sítě.

15-15
    Empirová rozhodčí zahlásila Strýcové těsný aut. Fiftýn je připsán na stranu Siniakové.

30-15
    Return Siniakové se nevešel do vymezeného území.

40-15
    Siniaková hodně přepálila forhend a Strýcová má dva gemboly na 4:3.

4:3
    Stopboly by už Siniaková zkoušet neměla. Zase jen nahrála soupeřce, která tedy ukončila tento gem.

4:3
    Následuje přestávka a výměna stran. Siniaková si zavolala k lavičce fyzioterapeutku a vypadá to, že se řeší nějaký problém se zády.

4:3
    Siniaková si bere pauzu na ošetření a odchází do útrob areálu. Nakonec se jedná zřejmě o pravé koleno.

4:3
    A Barbora Strýcová využívá přestávku k poradě se svým koučem Krupou.

4:3
    Kateřina Siniaková je zpět na kurtu. Zápas bude pokračovat.

0-15
    A Siniaková zahrála bekhend nízko nad zemí, kterým donutila soupeřku chybovat.

0-30
    Strýcová po pauze trochu vypadla z tempa. I další míček poslala do autu.

0-40
    Siniaková teď Strýcovou rozběhala a má tři gemboly.

4:4
    Siniaková trefila dobrý servis a forhendem do rohu kurtu ukončila gem. Čistá hra!

15-0
    Return Siniakové končí na pásce.

15-15
    Strýcová nacpala míček až do deblového koridoru. Po pauze dělá hodně chyb.

30-15
    Nyní ale trefila výborně servis.

30-30
    Siniaková donutila soupeřku běhat a forhend Strýcové skončil na síti.

30-40
    Strýcová poslala další úder mimo kurt a bude čelit brejkbolu!

40-40
    Barbora zahrála výborný servis na téčko a poté přešla na síť, kde zahrála parádní stopvolej! Shoda.

40-A
    Delší výměnu od základní čáry Siniaková ukončila křížným forhendem na boční lajnu! Má další brejkbol.

40-40
    Strýcová si ve výměně postupně připravila pozici pro útok a finální forhend zahrála na boční lajnu.

40-A
    Třetí brejkbol Siniakové v tomto gemu! Strýcová na základní čáře chybovala.

40-40
    Strýcová odvrací i další brejkbol! Forhendem po lajně zatlačila Siniakovou a na síti už pak ani nemusela hrát.

40-A
    Čtvrtý brejkbol v řadě! Bekhend Strýcové skončil na síti a následně zamířila na zem raketa plzeňské hráčky.

4:5
    Tenhle brejkbol už je využit a Kateřina Siniaková bude po přestávce servírovat na zisk druhého setu!

4:5

4:5

0-15
    Siniaková vykročila úspěšně. Strýcová hrála do pásky.

0-30
    Siniaková se dostala po servisu do tlaku a výměnu ukončila smečí na síti.

15-30
    Teď byla Kateřina příliš dlouhá.

30-30
    Další aut Siniakové! Forhend zamířil do deblového koridoru.

30-40
    Velmi dlouhá výměna. Strýcová se sice výborně bránila, ale poslední bekhend soupeřky, který mířil ven z kurtu, už nevzala. Setbol Kateřiny Siniakové!

40-40
    Tenhle míček z rakety Siniakové se nevešel do dvorce. Shoda!

40-A
    Siniakové se vyplatil přechod k síti po servisu a má k dispozici další setbol!

40-40
    Strýcová teď zahrála dva výborné forhendy. Vystřídala strany a do druhého rohu dvorce už se Siniaková dostat nemohla.

A-40
    A Strýcová má brejkbol! Zajistila si ho vítězným úderem.

5:5
    Kateřina Siniaková dva setboly nevyužila a naopak ztrácí svůj servis! Barbora Strýcová srovnává skóre.

0-15
    Strýcová to měla dobře připravené, ale její forhend zastavila síť.

0-30
    Strýcová se snažila tlumit svůj úder, ale stejně míček spadl až za základní čáru.

15-30
    Siniaková se snažila prohodit Strýcovou, ale netrefila se do kurtu.

15-40
    Barbora Strýcová zahrála z bekhendu do pásky a Siniaková má dva brejkboly na 5:6!

30-40
    První využit není, Siniaková se vyhodila.

5:6
    Strýcová se vyhodila také a Kateřina Siniaková má opět výhodu brejku! Po přestávce bude moci set doservírovat.

5:6

5:6

15-0
    Strýcová zaskočila Siniakovou vítězným returnem!

15-15
    Siniaková kontruje nádherným bekhendem po lajně!

15-30
    Strýcová poslala křížný úder do autu.

15-40
    Kateřina Siniaková má k dispozici dva setboly! Strýcová vzteky mrštila raketou.

30-40
    Strýcová soupeřku prohodila a odvrací první setbol.

5:7
    Kateřina Siniaková druhý set uzavírá a srovnává stav zápasu na 1:1! Drama tedy vyvrcholí třetí sadou.

0-15
    Strýcová zahrála dlouhý úder po returnu Siniakové.

0-30
    Siniaková to začala trefovat! Krásný bekhend po lajně Strýcová nedoběhla.

0-40
    Siniaková opět trefila nepříjemný return a má tři setboly hned na úvod setu!

15-40
    První Strýcová odvrací. Siniaková hrála obranný forhend do autu.

0:1
    Kateřina se rozehrála a je i trpělivá. Nyní tak dlouho bušila do obrany soupeřky, až ji prorazila. Brejk hned na úvod setu!

15-0
    Ne, kraťasy nefungují. Fiftýn zadarmo pro Strýcovou. To myslím samozřejmě s nadsázkou, Barbora byla u sítě včas.

30-0
    Strýcová útočí na rebrejk. Uhrála i další výměnu.

30-15
    Tohle byla hodně dlouhá výměna. Poslední bekhend Strýcové končí na síti.

40-15
    Siniaková zahrála forhend za základní čáru a Strýcová má dva brejkboly!

1:1
    Strýcová si opravdu vzala ztracený servis zpět. Pokračujeme tedy za vyrovnaného stavu.

0-15
    Dvojchyba Strýcové, která nyní baví diváky svými sebekritickými průpovídkami.

0-30
    Další kiks Strýcové. Podávajícím hráčkám se ve třetí sadě zatím nedaří.

15-30
    Strýcové zafungoval styl servis – síť.

30-30
    A následně zahrála volej, u kterého byla soupeřka pozdě. Třicet obě.

40-30
    Dlouhá výměna od základní čáry, která skončila chybou Siniakové na forhendu. Strýcová otáčí skóre a má gembol.

2:1
    Barbora Strýcová se na servisu konečně chytla a ujímá se ve třetí sadě vedení. Sledujeme podobný průběh jako ve druhém setu.

2:1

2:1

0-15
    Siniaková začala na servisu přímým bodem.

15-15
    Prosadila se také Strýcová. Po jejím returnu zahrála Siniaková do sítě.

15-30
    Zápas trvá už 2 hodiny a 18 minut. Sledovali jsme velmi dlouhou výměnu, kterou rozhodla na svou stranu Siniaková. Finální smeč sice hrála v záklonu, ale nacpala míč do kurtu.

15-40
    Také Siniaková se na servisu rozehrává. Vypadá to, že by mohla vyrovnat skóre.

2:2
    A dokonce eso! Čárový sice zahlásil aut, ale rychle přišla korekce od empirové sudí.

15-0
    Servis na téčko a byť následný volej zamířil do míst, kde Siniaková stála, poslala rodačka z Hradce míč do sítě.

30-0
    Strýcová si opět připravila pozici pro útok servisem.

30-15
    Siniaková načala Strýcovou křížným forhendem do rohu dvorce a po obranném úderu soupeřky hrála volej do zcela prázdného kurtu. Strýcová už na výměnu rezignovala.

30-30
    Siniaková trefuje forhend po lajně a srovnává na třicet obě.

40-30
    Tohle forhend už Katka hrála z hodně těžké pozice a nedostala míč do vymezeného území.

3:2
    Barbora Strýcová tuhle výměnu vydřela a uhrála si tento gem. Utkání se postupně změnilo v obrovskou bitvu!

3:2

3:2

15-0
    Siniaková přepálila forhend, který skončil za základní čarou.

30-0
    Další moc dlouhý úder.

40-0
    Tak tohle už může Kateřinu mrzet! Měla to výborně připravené, ale volej poslala do autu. Bude čelit třem brejkbolům!

4:2
    Barbora Strýcová brejkla soupeřku čistou hrou! Tenhle gem Siniakové vůbec nevyšel.

0-15
    Siniaková se nevzdává! Bekhendem po lajně změnila rytmus výměny a zasloužila si první fiftýn v gemu.

15-15
    Return Siniakové zamířil daleko za základní čáru.

30-15
    Strýcová uhrála další i fiftýn.

40-15
    Siniaková si naběhla na síť, ale Strýcová ji poslala forhend pod nohy a má dva gemboly na 5:2!

40-30
    U sítě teď byly obě hráčky a výhodu prvního úderu měla Siniaková. Umístila ho do protipohybu Strýcové.

5:2
    Siniaková zariskovala při returnu a míč skončil v autu. Gem tedy získává Barbora Strýcová, který je krůček od semifinále turnaje.

5:2

5:2

0-15
    Siniaková si už nemůže dovolit zaváhat. Do gemu vstupuje úspěšně.

0-30
    Return Strýcové se do kurtu nevešel.

0-40
    Siniaková šla po křížném bekhendu na síť a následně hrála jednoduchou smeč.

5:3
    A na závěr gemu ještě prasátko, za které se Siniaková Barboře omlouvá.

5:3
    Strýcová jde servírovat na postup do semifinále.

15-0
    Začala výborným servisem ven z kurtu.

30-0
    Další jedovatý servis. Siniaková opět nedokázala returnovat.

30-15
    Série výborných forhendů Siniakové. Ten poslední šel po lajně a Strýcová byla bez šance.

40-15
    Barbora Strýcová má po chytrém dropshotu k dispozici dva mečboly!

40-30
    Ještě se bude hrát. Forhend Strýcové byl příliš dlouhý.

40-40
    A pozor! Strýcová opět zahrála jen do autu a tento gem půjde přes shodu!

A-40
    Strýcová si pomohla servisem a má třetí mečbol!

6:3
    Tak tohle bylo hodně těsné! Kateřina Siniaková doběhla téměř ztracený míč a už se zdálo, že ho forhendem vrátila přesně na čáru. Strýcová ani neprotestovala, ovšem sudí z empiru se přišla osobně podívat na značku dopadu míčku a rozhodla, že se jednalo o těsný aut. Barbora Strýcová tedy postupuje!
    Poslední výměna zápasu. Siniakové chyběly centimetry, aby se ještě udržela ve hře.

Konec zápasu

Souboj dvou českých fedcupových reprezentantek trval 160 minut! Po velkém boji nakonec vítězí zkušenější Barbora Strýcová! Rozhodující moment utkání přišel za stavu 3:2 ve třetím setu, kdy Barbora čistou hrou sebrala Siniakové servis a následně utekla až na 5:2. Kateřina sice bojovala až do konce, ale žádné větší drama už Strýcová nedopustila.

Strýcová se v semifinále utká s Monou Barthelovou. (16:12:18)