Lotyšsko – Dánsko 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Slovinsko 5:4 (1:0 po s.n.) | Slovensko – Itálie 3:2 (po pr.)
Bělorusko – Česko 1:6 (kon.) | Německo – Švédsko 2:7 (kon.) | Norsko – Francie 3:2 (kon.)
Anaheim Ducks
4:3 (0:0, 0:3, 3:0 - 0:0, 1:0) Stav série: 3:2
Edmonton Oilers
Sobota 06.05.2017, 04:30 • Honda Center, Anaheim • Play-off NHL • Semifinále Z. konference

Dnešní utkání sledovalo 17 358 diváků.
    86:57 Corey PERRY - 4:3

86:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Anaheim dotáhl neskutečný obrat do vítězného konce! Ve druhém prodloužení byli domácí jasně lepší, Edmonton v podstatě jen vyhazoval puky ze třetiny a bylo jen otázkou času, kdy domácí udeří. Ryan Getzlaf vybojoval puk v rohu, přihrál COREY PERRYMU, který si sjel před branku a celkem pohodlně zasunul puk podél levého betonu Talbota do branky Edmontonu. Asistence: Ryan Getzlaf a Rickard Rakell.

75:56
    Hodně zbytečná chyba Edmontonu. Hosté pokazili střídání, když hráli v šesti a velký fanoušek Oilers, Wayne Gretzky v hledišti kroutí hlavou. Dvě trestné minuty odsedí Patrick Maroon (EDM).

71:26
    Desharnais s Caggiulou rozjeli rychlé přečíslení. Zakončení na sebe vzal druhý zmíněný, avšak Gibson dokázal zasáhnout vyrážečkou.

68:54
    Draisaitl puk bekhendem dostal před Gibsona a dobře si najíždějící Lucic kotouč dokázal usměrnit. Bohužel pro hosty šel touš těsně vedle brány.

67:27
    Po McDavidově bekhendu se k dorážce z bezprostřední blízkosti tlačil Caggiula. Gibson odolal!

65:38
    Po nahození od modré čáry se puk zjevil za Talbotovými zády. Skvěle ale zahrál Russell, který puk rychle dostal do bezpečí.

65:29
    Do výborné pozice se dostal Logan Shaw. Rozjetý útočník Ducks zakončoval od levého kruhu, ale Talbot si připsal důležitý zákrok.

59:45
    Gól platí! Domácí se během chvíle vyhrabali ze stavu 0:3 a míříme do prodloužení.

59:45
    Jenže pozor! Hostující trenér ještě zkouší Coach's Challenge a reklamuje nedovolené bránění vůči brankáři.
    59:45 Rickard RAKELL - 3:3

59:45
    Tak to je něco neuvěřitelného! Po nahození od modré čáry byly před Talbotem velké zmatky, kotouče se ujal RICKARD RAKELL a jeho bekhend se mezi nohami brankáře dostal do brány. Neskutečný závěr třetí třetiny. Asistence: Corey Perry, Cam Fowler.

58:49
    John Gibson potřetí opouští brankoviště a Anaheim se pokouší o vyrovnání.

58:23
    Nugent-Hopkins při přečíslení našel Pouliota, který zakončoval z prvního doteku, ale místo gólu přišla jen tyč. Následně je hra přerušena po souboji u mantinelu.
    57:19 Cam FOWLER - 2:3

57:19
    Tak pozor! Rozdíl už je pouze jednobrankový. Domácí dostali hned tři hráče do těsné blízkosti Talbota, který vůbec nic neviděl a CAM FOWLER ho prostřelil svižným zakončením od modré čáry. Asistence: Jakob Silfverberg, Corey Perry.
    56:44 Ryan GETZLAF - 1:3

56:44
    No a hra bez brankáře se vyplatila. K tvrdé střele od modré čáry se odhodlal RYAN GETZLAF, který nejprve sestřelil Draisaitla a druhou střelu otřel o záda ležícího Němce. Dráha puku se tedy změnila, kvůli čemuž byl Talbot bez šance. Asistence: Jakob Silfverberg a Ryan Kesler.

56:26
    Anaheim zkusí štěstí při power-play. Do útočného pásma míří šestice domácích hráčů.

55:55
    Z velkého úhlu to zkusil Connor McDavid, nicméně Gibson včas zareagoval a natlačil se k bližší tyči. Čas na poslední komerční přestávku.

54:38
    Tvrdé zakončení od modré čáry se zastavilo kdesi před Talbotem, ale následná dorážka mířila kousek mimo prostor vymezený třemi tyčemi.

48:59
    Rozjetý Fowler puk přenechal Rackellovi, nicméně tomu byla střela nejprve znemožněna a pak si zakončení pohlídal Talbot! Důležitý zákrok hostujícího brankáře.

44:51
    Šance pro Kačery. Dvě trestné minuty za držení protihráče totiž dostává Leon Drisaitl (EDM).

33:36
    Zdálo se, že budeme svědky přesilové hry, ale současně s Mattem Benningem (EDM) je vyloučen i Andrew Cogliano (ANA). Oba hráči se dopustili sekání.
    32:28 Drake CAGGIULA - 0:3

32:28
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Teď už je situace pro domácí velmi obtížná. Bleskové přečíslení tří na jednoho vyřešil McDavid přihrávkou doprava, kde byl rozjetý DRAKE CAGGIULA. Gibson dělal, co mohl, ale přesunout se prostě a jednoduše nestihl. Asistence: Connor McDavid, Kris Russell.

31:02
    Nick Ritchie (ANA) se Zackem Kassianem (EDM) dostávají pětiminutový trest za bitku a k tomu osobní trest na deset minut.

31:02
    Hned po buly po komerční přestávce se do sebe pustila dvojice Nick Ritchie (ANA) – Zack Kassian (EDM). Oba kohouti se od sebe nechtěli odtrhnout, ale nyní už míří do kabin.
    30:45 Nick Ritchie (ANA) puk tečoval vysokou holí - gól neplatí

30:45
    Nahození od modré čáry teď dokázal tečovat Nick Ritchie, nicméně učinil tak jednoznačně vysokou holí a branka proto není uznána.

25:46
    Po rychlém přechodu do útočného pásma šla přihrávka před odkrytou bránu, nicméně Lucic puk vůbec netrefil!

24:56
    Naopak mohlo být pro Ducks ještě hůře. Rychlé přečíslení dvou na jednoho zakončoval Anton Slepyšev, ale ten mířil trochu výše než měl.
    22:55 Connor MCDAVID - 0:2

22:55
    Nyní však hosté dávají svou druhou branku. John Gibson se sice prezentoval skvělým zákrokem proti střele Letesta, ale právě tento hráč následně vrátil puk před brankoviště. Pozorný CONNOR MCDAVID již si věděl rady a ze vzduchu kotouč poslal do odkryté brány. Asistence: Mark Letestu, Ryan Nugent-Hopkins.

22:02
    Cam Fowler (ANA) již následuje Ritchieho. Dostává totiž dvě trestné minuty za hákování.

21:25
    Domácí pochopitelně okamžitě začali makat, ale Nick Ritchie (ANA) nyní přehnal důraz u zadního mantinelu. Jeho střet s Russellem je po dlouhé debatě rozhodčích odměněn pouze dvěma trestnými minutami za napadení.
    20:15 Leon DRAISAITL - 0:1

20:15
    Skvělý vstup do druhé třetiny pro Edmonton Oilers! LEON DRAISAITL nejprve přihrávkou zprava oslovil Klefboma, ale jeho střelu Gibson vyrazil právě k německému mladíkovi. Ten na nic nečekal a rychlou dorážkou s trochou štěstí dostal kotouč za záda přesunujícího se brankáře. Asistence: Oscar Klefbom, Adam Larsson.

18:26
    Jemně tečované nahození Getzlafa šlo jen pár centimetrů vedle Talbotovy brány. Teď měl hostující gólman notnou dávku štěstí.

16:57
    Talbot lapil kotouč a na lavici hanby již míří Matthew Benning (EDM), který seknul Coreyho Perrryho.

15:56
    Teď se však do šance dostal Letestu, který se dostal na hranici brankoviště a mohl těžit z přihrávky zpoza brány. Gibson ale stačil zasáhnout.

13:20
    A nakonec je to právě Nick Ritchie (ANA), kdo dostává dvě trestné minuty. Sudí ho vylučují za nedovolené bránění vůči brankáři.

11:11
    Patrick Maroon (EDM) se sice trochu diví, ale i přesto usedá na trestnou lavici. Provinil se vysokou holí.
    09:12 Neproměněné trestné střílení Ryana Getzlafa (ANA)

09:12
    Ve skvělé formě hrající Getzlaf volil zakončení střelou, avšak ta se nevlezla do prostoru brány. Talbot tak mohl zůstat relativně v klidu.

09:12
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – trestné střílení, držení protihráče).

09:12
    Ryan Getzlaf se natlačil před Lucice a ten ho při úniku fauloval. Uvidíme trestné střílení!

05:18
    Ale nyní John Gibson musel rychle reagovat na šikovnou teč v podání Connora McDavida. Kotouč za svá záda ale domácí brankář nepustil.

03:34
    Do perfektní pozice se dostal Lindholm, který obdržel přihrávku na střed útočného pásma, avšak rychlou střelou trefil pouze tyč.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 57. Getzlaf (Silfverberg, Kesler), 58. Fowler (Silfverberg, Perry), 60. Rakell (Perry, Fowler), 87. Perry (Getzlaf, Rakell) – 21. Draisaitl (Klefbom, A. Larsson), 23. McDavid (Letestu, Nugent-Hopkins), 33. Caggiula (McDavid, Russell)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Montour, Fowler, Manson, H. Lindholm, Vatanen, Theodore – Perry (A), Getzlaf (C), Rakell – Silfverberg, Kesler (A), Cogliano – Kerdiles, Vermette, L. Shaw – N. Ritchie, N. Thompson, Wagner.
    Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – A. Larsson, Klefbom, Russell, Sekera, Benning, Nurse – Draisaitl, McDavid (C), Maroon – Eberle, Nugent-Hopkins (A), Lucic (A) – Kassian, Letestu, Caggiula – Slepyšev, Desharnais, B. Pouliot.

Rozhodčí: Chris Rooney, Francois St. Laurent – Scott Cherrey, Brian Murphy

Diváci: 17 358