Francie – Španělsko 1:1 (kon.) | Německo – Česko 5:1 (kon.) | Nizozemsko – Irsko 0:0 (kon.)
Anglie – Norsko 0:2 (kon.)
Francie
1:1 (1:0)
Španělsko
Pondělí 08.05.2017, 14:00 • Přeštice • ME U17 - ženy • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Všem fanynkám a fanouškům ženského fotbalu přeji příjemné pondělní odpoledne. Základní skupiny Mistrovství Evropy žen do 17 let finišují a o postup do vyřazovací části se v atraktivním souboji utkají Francie a Španělsko.

Francie

Francie vstoupila do turnaje těsným vítězstvím nad Českou republikou, kterou díky gólům Malardové porazila 2:1. Svůj druhý zápas ve skupině už ale reprezentace země galského kohouta nezvládla, když poměrem 1:2 podlehla Němkám.

Španělsko

Na úvod šampionátu se Španělsko utkalo s Německem a utrpělo debakl 1:4. Tuto vysokou porážku však hned v dalším utkání odčinilo výhrou 5:1 a k nelibosti českých fanoušků to odnesl výběr pořádající země.

Francie: Lerondová – Kouacheová, Kacková, Lakrarová (K), Baltimoreová – Politová, Sureauová – Rouxová, Martinová, Bachaová – Malardová
    Náhradníci: Esnaultová – Deslandesová, Georgesová, Philippeová, Pimentelová, De Carvalhová, Cardiaová

Španělsko: Collová – Hernándezová (K), Pujadasová, Torrodáová, Abellaová – Andújarová, Eizaguirreová, E. Navarrová – Baenaová, Pinaová – L. Navarrová
    Náhradníci: Subíesová – Aleixandriová, Estebanová, Manriqueová, Ruizová, Bautistaová, Dueñasová

Rozhodčí: Kulmalaová (FIN) – Cebanová (MDA), Keinersdorferová (SUI).

1

3
    Prvním důvodem k přerušení hry byl nedovolený zákrok Abellaové na francouzskou soupeřku Rouxovou.

5
    Francie právě vstřelila branku!
    Země galského kohouta skóruje hned ze své premiérové střely a v páté minutě se ujímá vedení. Po přihrávce Baltimoreové otevřela skóre zápasu LAURÈNE MARTINOVÁ.

7
    Rouxová svým dobrým pohybem donutila Španělky k faulu. Provinila se jím Pujadasová.

9
    Z Rouxové na začátku utkání srší aktivita, kterou Hernándezová znovu musela utlumit faulem.

11
    Hernándezová opět zastavila Rouxovou v rozporu s pravidly. Bude z toho francouzská standardka.

12
    Do role exekutorky nařízeného přímého kopu se převtělila Bachaová a vypálila přesně do míst, v nichž se nacházela gólmanka Collová.

15
    Po necelé čtvrthodině hry mohl být náskok Francouzek dvougólový! Kdyby jen střela Bachaové byla o několik decimetrů přesnější.

16
    Pozor, Bachaová je totiž při chuti! Francouzská hráčka si opět vytvořila palebnou pozici, nicméně tentokrát branku minula o podstatný kus.

17
    K zakončení došlo také na opačné straně hřiště, kde vystřelila L. Navarrová. Na francouzskou brankářku si ale nepřišla.

18
    Francie založila útočnou akci a vybojovala rohový kop.

19
    Martinová z něj našla Baltimoreovou a ta trefila pouze některou ze svých protihráček.

20
    Politová nepřiměřeně atakovala Pinaovou, takže finská rozhodčí Kulmalaová přisoudila míč reprezentantkám Španělska.

23
    Španělky po několika minutách o míč přišly a následný protiútok skončil rohovým kopem.

24
    Z rohového čtvrtkruhu míč vyslala Bachaová, ale žádná ze spoluhráček se jí výrazně nenabídla.

27
    Po vyrovnání toužila Abellaová, ale francouzská gólmanka ho povedeným zákrokem striktně odmítla.

28
    Jen o chvíli později musela Lerondová vytáhnout další zákrok a znovu to bylo po střele Abellaové.

30
    Nyní se dopředu vydaly hráčky Francie. Pokus, který vyrobila Sureauová, zastavila zformovaná obrana.

33
    Za námi je už více než půlhodina hry a díky trefě Martinové z páté minuty Francie stále disponuje nejtěsnějším možným náskokem.

36
    Andújarová byla při své samostatné akci nedovoleně zastavena Baltimoreovou.

37
    Za předchozí faul zahrávaly Španělky standardní situaci. Abellaová z ní oslovila Pinaovou, která měla tu smůlu, že netrefila cílené zařízení.

39
    V závěru úvodní části Španělsko kopalo roh a jeho exekuce se Abellaové vůbec nevydařila.

40+1

Po prvním poločase je blíže k postupu do semifinále Francie, která díky trefě Martinové vede nad Španělskem 1:0. Španělky určitě nedají svou kůži lacino a o postup do vyřazovací části se ještě budou chtít porvat. Ve druhé půli se tedy máme na co těšit!

41

42
    Hned na začátku druhého dějství došlo k francouzskému faulu, který na E. Navarrové spáchala Bachaová.

46
    Úvodní minuty druhé půle nabízejí poněkud ospalejší tempo. Hra je velice nezáživná.

48
    Míče se zmocnily Španělky a E. Navarrová s ním postupovala až k hranici vápna, kde nastřelila soupeřku.

49
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Sandy Baltimoreová, přichází Caroline Pimentelová.

52
    Za faul na Abellaovou uviděla Eva Kouacheová (Francie) žlutou kartu a stala se vůbec první napomenutou hráčkou utkání.

54
    Protože si Malardová nepohlídala ofsajdovou linii, mohou hrát s míčem španělské fotbalistky.

55
    Ani jejich akce netrvala dlouho, neboť do ofsajdové pasti byla chycena E. Navarrová.

58
    Hra zabředla doprostřed hřiště, kde se odehrávají urputné bitvy o míč.

62
    Španělsko právě vstřelilo branku!
    Španělky po hodině hry vyrovnávají a mají z toho obrovskou radost, protože remíza jim stačí k postupu do semifinále! Přihrávku Pinaové přetavila v gól ROSA BAENAOVÁ.

64
    Autorku vyrovnávací trefy teď za cenu žluté karty zfaulovala Laure Sureau (Francie).

65
    Střídání v týmu Francie: ze hřiště odchází Jessy Rouxová, přichází Mickaélla Cardiaová.

68
    L. Navarrová odmítla respektovat pravidlo o ofsajdu, takže Francie rozehraje ze svého území nepřímý volný kop.

71
    Do konce zápasu zbývá deset minut. V nich musejí reprezentantky Francie pořádně zabrat! Remíza by je totiž poslala domů.

73
    Nebude to však snadné a Francouzky se teď dokonce musely bránit, když Lerondová zneškodnila pokus Andújarové.

74
    Andújarová v další šanci! Tentokrát jen o vlásek minula francouzskou bránu. Už mohlo být rozhodnuto!

75
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Claudia Pinaová, přichází Irene Ruizová.

76
    Ránu Cardiaové srazila obránkyně na roh. Bezprostředně po jeho provedení se ke střele dostala Politová a také její střela skončila po teči soupeřky vedle brány.

77
    Ani napodruhé Francouzky nedokázaly vymyslet nic světoborného.

78
    Z rychlé protiakce vzešel střelecký pokus Ruizové, který francouzská brankářka bez potíží lapila.

80
    V samém závěru klání Francie zahrávala ještě jeden roh. Ani tentokrát však nezahrozila.

80+3
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Nerea Eizaguirreová, přichází Carla Bautistaová.

80+5
    Vítězství Francie měla na kopačce Malardová, která v páté minutě nastavení jen těsně minula tyčku!

80+5
    Střídání v týmu Španělsko: ze hřiště odchází Lorena Navarrová, přichází Nora Estebanová.