Hlučín – Opava 1:2 (kon.) | Plzeň – Jihlava 1:2 (kon.) | Brno – Teplice 1:1 (4:5 po pen.)
FC Hlučín
1:2 (1:1)
Slezský FC Opava
Pátek 12.05.2017, 10:30 • Městský fotbalový stadion • Celostátní liga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Celostátní liga staršího dorostu má v pátek na programu zápas FC Hlučín – SFC Opava. Toto utkání vám v tomto textovém přenosu přiblížíme.

SFC Opava
    Hostující tým se momentálně nachází na 16. místě tabulky, na kterém má při bilanci 7-8-13 celkem 29 bodů. Všech osm zápasů, které dospěly do penaltového rozstřelu, Opava nezvládla a připsala si tak pouze jeden bod. V posledním kole se Opava utkala na domácí půdě se Slavii Praha a utrpěla porážku 0:7. Týden zpátky zajížděla Opava do Českých Budějovic, kde prohrála 0:2. Venkovní bilance Opavy je 1-3-10 a skóre 12:33.

FC Hlučín
    Domácí tým se nachází na 18. místě tabulky, na kterém má při bilanci 3-4-23 celkem 12 bodů. Hlučín se dostane do baráže pouze v případě, že zbývajících šest utkání zvítězí a Opava všechny zápasy, včetně dnešního, prohraje. Takže Hlučín už zřejmě počítá s tím, že ligu opustí. O víkendu zajížděl Hlučín do Příbrami, kde prohrál 0:2. Poslední domácí utkání Hlučín podlehl Mladé Boleslavi po penaltách. Domácí bilance Hlučína je 2-3-10 a skóre 16:52.

Poslední vzájemný zápas
    Oba celky se spolu utkaly na podzim v Opavě, kde vítězství slavilo domácí mužstvo, které bylo od prvních minut aktivnější.

SFC Opava 5:0 (3:0) FC Hlučín
    Branky: 1. Vrána, 33. Hurta, 38. Socha, 79. Keller, 90. Hartmann

FC Hlučín: Virec – Lubovský, Kopečný, Malík, Fojtík, Holiš (K), Bernatík, Kodeš, Pecuch, Macík, Kebísek
    Náhradníci: Charvát – Matějček, Kulig, Ságner, Podraza, Velička, Martiník

SFC Opava: Kubný – Souček, Vrána, Socha, Veselý, Keller, Rychlý (K), Musila, Kuzník, Kolísek, Hurta
    Náhradníci: Mosler – Štefka, Dybal, Litwiak, Hluchý, Stošek, Schlossár

Rozhodčí: Šištík Petr – Galásek Michal, Černoevič Alexandr..

-3
    Oba týmy nastupují za doprovodu rozhodčích na hrací plochu.

1

1
    Domácí rozehráli dnešní utkání, ihned se dostali na polovinu soupeře, Malík ale poslal dlouhý míč a Kubný uvede míč do hry odkopem od své branky.

2
    Ani Opava nebyla u míče dlouho a opět je to Hlučín, který drží míč.

4
    Musila poslal míč do vápna, jeho centr byl ale přetažený.

6
    Ze stejné strany poslal střílený centr Socha, ale Souček na míč nedosáhl.

7
    Rychlý to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho pokus byl ale zablokovaný. Opava v posledních minutách daleko častěji na míči než soupeř.

9
    Hlučín se vydal na polovinu soupeře a hned z toho bylo zakončení, když si na centr naběhl Holiš, který ale netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

11
    Fojtík posílal střílený centr do vápna, Macík jeho nabídku využil, do branky ale míč nedostal.

13
    Hosté vybojovali první rohový kop v dnešním zápase.

16
    Opava právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Po rohovém kopu se k zakončení dostal ADAM RYCHLÝ, který překonal brankáře, na hranici brankové čáry ale jeden z obránců zakročil a odkopl míč do bezpečí. Hosté se dožadovali branky a po krátké domluvě asistenta s hlavním rozhodčí nakonec branku uznávají a stav se tak poprvé mění! – 0:1.

17
    Míč se drží kolem středového kruhu, Hlučín se snaží o odpověď.

19
    Kuzník centroval pouze do hráče, další rohový kop pro hosty.

20
    Souček mířil pouze pánu bohu do oken.

21
    Na druhé straně to zkusil z velké dálky Malík, branku ale přestřelil.

23
    Hlučín je nyní častěji u míče, Opava v obraně pozorná.

25
    První žlutou kartu vidí domácí kapitán Holiš za faul kolem středového kruhu.

26
    Další rohový kop pro hostující tým.

27
    Domácí se ubránili, nicméně hosté vybojovali standartní situaci poblíž vápna.

28
    Další rohový kop pro Opavu.

29
    Virec si došel pro míč a rychle rozehrává.

31
    Centr Fojtíka skončil v rukavicích hostujícího brankáře, který uklidňuje hru.

32
    Holiš poslal dobrý centr do vápna, Kubný vyrazil míč na malé vápno, Kubovský se ale k zakončení nedostal.

34
    Rohový kop měli k dispozici opět hosté, nyní se ale domácí bez problémů ubránili.

35
    Domácí se drží na polovině soupeře, k zakončení se ale zatím nedostali.

36
    Hlučín právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají stav! ROMAN HOLIŠ si postavil míč a zhruba z pětatřiceti metrů se trefuje přesně k tyči! Brankář tuto situaci hodně podcenil. – 1:1.

38
    Domácí jsou aktivnějším týmem a opět se drží na polovině soupeře.

39
    Pecuch se k zakončení dostal, trefil však pouze bránícího hráče. Následně Holiš netrefil míč ideálně a Kubný bude rozehrávat od své branky.

41
    Hosté se v útoku neprosadili a i Virec se zapojí do hry.

43
    Míč se drží kolem středového kruhu, konec prvního poločasu se blíží a ani jeden z týmů nechce udělat chybu.

44
    Rohový kop pro hostující tým.

45
    Domácí se ubránili..

45

Skončil první poločas Celostátní ligy staršího dorostu, ve kterém domácí FC Hlučín hraje s týmem SFC Opava zatím nerozhodně 1:1. Do vedení se dostali po sporné situaci hosté, když podle rozhodčích dostal míč za brankovou čáru Rychlý. Domácí odpověděli o dvacet minut později, když povedenou střelou prostřelil brankáře Holiš. Sledujeme vyrovnané utkání a o bodech rozhodne druhý poločas.

Oba týmy se vrací zpět na hrací plochu.

46

48
    Hosté se hned v úvodu druhého poločasu dostávají do vedení! Socha dostal míč za obranu, následně poslal míč na levou stranu, kde byl VÍT VESELÝ, který s velkým štěstím nadvakrát zpracoval míč a překonal domácího brankáře! – 1:2.

49
    Opava zůstává u míče, Socha centroval pouze do hráče, vybojoval však rohový kop.

50
    Rychlý se dostal k hlavičce, jeho pokus sražený na další roh.

51
    Domácí se ubránili a postupují směrem k brance soupeře.

53
    Opava v druhém poločase aktivnější a soupeře k ničemu nepouští.

54
    Malík neměl moc na výběr a jeho střela z velké dálky neohrozila branku soupeře.

55
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Kodeš, přichází Ságner.

56
    Ságner se dostal hned k hlavičce, Kubný pozorný.

58
    Útočný faul na hostujícího brankáře, který zůstává otřesený na hrací ploše.

60
    Kebísek centroval pouze do rukavic Kubného a hosté nikam nespěchají.

63
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Musila, přichází Štefka.

64
    Ságner byl na pravé straně zřejmě faulovaný, hlavní rozhodčí ale nepíská a za protesty vidí Macík žlutou kartu.

65
    Domácí se snaží o vyrovnání, Opava se nikam nevytahuje.

66
    Rohový kop pro domácí tým.

67
    Lubovský hlavičkoval pouze do připraveného brankáře.

69
    Domácí tlačí svého soupeře, nejprve měl problém Kubný s centrovaným míčem, následně Bernatík ze střední vzdálenosti přestřeluje branku.

71
    Hosté nikam nespěchají a soustředí se hlavně na obrannou činnost.

72
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Vrána, přichází Dybal.

74
    Opava vybojovala faul u středového kruhu, zhruba patnáct minut zbývá do konce utkání, hosté stále vedou o jednu branku.

76
    Bernatík ztratil míč a hosté šli do protiútoku, Malík musel útok zastavit pouze za cenu faulu a vidí žlutou kartu.

77
    Domácí se ubránili, nicméně je tady další faul u postranní čáry a Kebísek vidí od rozhodčího žlutou kartu.

77
    Rohový kop si vyzkouší hostující tým.

78
    Domácí posílají míč daleko od své branky a vytahují se od své branky.

80
    Hosté se zatáhli do bloku a čekají, co soupeř vymyslí.

81
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Bernatík, přichází Kulig.

83
    Střídání v týmu SFC Opava: ze hřiště odchází Socha, přichází Schlossár.

83
    Hlučín nastěhovaný na polovině soupeře.

84
    Domácí tým zastavuje zdvižený praporek, který signalizuje ofsajd.

85
    Pomezní rozhodčí trochu nepochopitelně mává míč v zamezí a domácí o míč přicházejí.

86
    Pro centr do vápna si došel Kubný a uklidňuje hru.

87
    Velký závar v hostující šestnáctce, hosté na poslední chvíli odkopávají míč do zamezí!

88
    Dlouhý míč do vápna, střela Holiše sražena pryč.

89
    Centr byl příliš dlouhý a končí v zamezí, Kubný bude odkopávat od své branky.

90

Hlavní rozhodčí nenastavil ani minutu a Opava si odváží z Hlučína všechny tři body. V prvním poločase poslal do vedení hosty Rychlý, vyrovnal dokázal Holiš. V druhém poločase se za hosty trefil Veselý a rozhodl tak o výhře svého týmu. Hlučín i přes aktivitu nedokázal vyrovnat a do tabulky si tak nepřipíše ani bod. (12:21:36)