Den Haag – Excelsior 4:1 (kon.) | Alkmaar – Utrecht 2:3 (kon.) | Feyenoord – Heracles 3:1 (kon.)
GA Eagles – Sparta Rotterdam 1:3 (kon.) | Heerenveen – Nijmegen 0:2 (kon.) | Willem II – Ajax 1:3 (kon.)
Eindhoven – Zwolle 4:1 (kon.) | Arnhem – Kerkrade 3:0 (kon.) | Twente – Groningen 3:5 (kon.)
Go Ahead Eagles
1:3 (0:0)
Sparta Rotterdam
Neděle 14.05.2017, 14:30 • De Adelaarshorst, Deventer • Nizozemská Eredivisie • 34. kolo

Darren Maatsen sice odpověděl na úvodní gól Martina Pušiće, který vzápětí svému týmu vedení vrátil a minutu před koncem ho ještě navýšil Craig Goodwin. Vzhledem k tomu, že Roda prohrála, Sparta Rotterdam se v posledním zápase sezóny dokázala zachránit a vyhnout baráži. Eagles už měli sestup jistý několik kol před koncem. Konečný výsledek: Go Ahead Eagles 1 Sparta Rotterdam 3. (16:17:46)

90
    89. Craig GOODWIN - 1:3

89
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    CRAIG GOODWIN na pravé straně hřiště rozehrál volný přímý kop a krásnou přízemní střelou zpoza šestnáctky zamířil ke vzdálenější levé tyči! Sparta Rotterdam je zachráněna!

88
    Ilias Alhalft se nadechl na pravé straně k velkému sólu a těsně před šestnáctkou narazil na vidle Xandra Schenka.

87
    Do konce utkání zbývá odehrát něco málo přes tři minuty. Za pár okamžiků se dozvíme, kolik se bude nastavovat.

86
    Mladí fanoušci Rotterdamu už to nevydrželi a jejich dvojice vtrhla na hrací plochu, jeden po pěkném sprintu zamířil do tunelu, zatímco druhého "výtržníka" musel zpacifikovat pořadatel.

85
    Craig Goodwin unikal po levém křídle a Pedro Chirivella ho zezadu poslal k zemi ostrým skluzem. Jasná karta.

84
    Roda už navíc prohrává o dvě branky, takže Spartě Rotterdam stačí udržet současný výsledek.

83
    Sparta Rotterdam je za současného stavu zápasu zachráněna, jelikož Roda v souběžně hraném zápase prohrává.

82
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Sander Fischer, přichází Patrick Maneschijn.

81
    Eagles připravili poslední střídání, ze hřiště odejde Sander Fischer a nahradí ho čerstvý Patrick Maneschijn.
    80. Martin PUŠIĆ - 1:2

80
    MARTIN PUŠIĆ si naběhl do šestnáctky na krásný přízemní centr z levé strany hřiště a ve skluzu míč poslal k levé tyči! Sparta Rotterdam podruhé v zápase vede a je blízko k záchraně!

79
    Joey Suk u pravé postranní čáry ostře fauloval střídajícího Kennetha Dougalliho a viděl žlutou kartu.

78
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází David Mendes da Silva, přichází Kenneth Dougall.

77
    Roda sice v souběžném zápase prohrává, jenže má v aktuální tabulce jednobodový náskok před Spartou Rotterdam.

76
    Do konce utkání zbývá odehrát patnáct minut a vypadá to vypadá, že Sparta Rotterdam půjde do baráže o udržení.

75
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Michel Breuer, přichází Bart Vriends.

74
    David Mendes da Silva předvedl na levé straně útočné poloviny svého týmu ostrý skluz a mohl být rád, že neviděl kartu.

73
    Domácí hráči napřáhli zpoza šestnáctky k nádherné táhlé střele, která mířila do bližšího levého horního rohu brány, nakonec se ale od spojnice levé tyče a břevna odrazila zpět do hry!

72
    Eagles vyrovnávací gól polil živou vodou a snaží se rychle otočit stav utkání na svou stranu, zatím ale marně.
    71. Darren MAATSEN - 1:1

71
    Go Ahead Eagles právě vstřelili branku!
    DARREN MAATSEN si naběhl do šestnáctky na krásný přízemní centr z levého křídla a přízemní střelou bez přípravy propálil trojici hostujících hráčů a v první řadě brankáře Michaela Verripse! Kapitán Sander Duits se na střídačce raduje z vyrovnání.

70
    Do konce utkání zbývá odehrát 20 minut. Hosté rozehrávali na pravé straně rohový kop, následný centr byl ale odvrácen.

69
    Fotbalisté hostujícího celu vybojovali na levé straně hřiště standardní situaci, kterou rozehrál Craig Goodwin, jeho následný centr ale žádného ze spoluhráčů nenašel.

68
    Sparta Rotterdam se snažila prosadit po levé straně hřiště, kde v rychlém sledu dvakrát vybojovala autové vhazování.

67
    Kapitán Sander Duits dostal bezprostředně po odchodu z trávníku jako poděkovaní květinu a nyní už na lavičce sleduje počínání svých spoluhráčů. Dokáží Eagles vyrovnat?

66
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Joey Groenbast, přichází Rochdi Achenteh.

66
    Střídání v týmu Go Ahead Eagles: ze hřiště odchází Sander Duits, přichází Elvis Manu.

65
    Eagles připravili první střídání a ze hřiště odchází za potlesku fanoušků domácí kapitán Sander Duits.

65
    Sander Duits sice dokázal uprostřed šestnáctky vybojovat míč, jenže si pomohl faulem, za který navíc viděl žlutou kartu.

64
    Na opačné straně centrovali z levé strany hřiště ze hry Eagles, jejich prudký centr byl ale na přední tyči taktéž odhlavičkován do bezpečí, a po přestávce se zatím marně snaží dostat do zakončení.

63
    David Mendes da Silva z pravé strany hřiště posílal do šestnáctky po rozehrání standardní situace ostrý centr, který fotbalisté Eagles dokázali na přední tyči odhlavičkovat.

62
    Standardní situace Rotterdamu sice žádné nebezpečí nepřinesla, u pravé postranní čáry ale opět bojoval o míč Denzel Dumfries a Pedro Chirivella ho zezadu ostře sestřelil.

61
    Denzel Dumfries se snažil prosadit podél pravé postranní čáry a Joey Suk byl zřejmě hráčem, který fauloval.

60
    Ze zápasu uplynula necelé hodina hry a Sparta Rotterdam se po necelé hodině hry ujala vedení, které se je k dosavadnímu průběhu druhého poločasu absolutně zasloužené.

59
    Eagles pokračovali v akci a na levé straně hřiště zkusili vypálit zpoza šestnáctky, jejich pokus ovšem zamířil vysoko nad.

58
    Eagles musí začít hrát a z pravé strany hřiště posílali do šestnáctky přízemní centr, který hosté na vzdálenější levé tyči odvrátili. Domácí se ovšem k míči rychle vrátili.
    57. Martin PUŠIĆ - 0:1

57
    Ryan Sanusi se snažil prosadit podél pravé postranní čáry, kdo do něj narazil pravým ramenem Sander Duits. Následoval faul a standardní situace, po které se uprostřed šestnáctky prosadil po ostrém centru točeném do brány MARTIN PUŠIĆ a pohotovou hlavičkou z blízkosti zamířil pod břevno! Theo Zwarthoed nemá čisté svědomí, protože mohl míč vyboxovat. Sparta vede 1:0!

56
    Eagles jako by po přestávce, do kterého oba týmy nastoupily ve stejném složení, úplně rezignovali směrem do ofenzivy.

55
    Ze druhého poločasu je odehráno téměř deset minut a stále marně čekáme na úvodní gól zápasu.

54
    Stijn Spierings sice dokázal v blízkosti levého rohového praporku doběhnout míč po prudké kolmé přihrávce, pouze ho ale usměrnil za postranní čáru, aby se nekopalo od brány.

53
    Martin Pušić si v blízkosti středového kruhu na levé straně útočné poloviny svého týmu dobře zpracoval míč na prsa a poté přišel do souboje s Sanderem Duitsem, který ho fauloval.

52
    Sparta Rotterdam pokračovala v tlaku a na levé straně hřiště se dostala k centru, který byl na přední tyči odvrácen.
    51. Ilias Alhalft si posunul míč na levačku a poté vypálil.

51
    Ilias Alhalft si z pravé strany po krásné kolmé přihrávce za obranu na hranici šestnáctky srovnal míč na levačku a napřáhl k přízemní střele, která mířila k přední tyči, zároveň ale také do náruče Thea Zwarthoeda, který byl včas na zemi.

51
    Sparta Rotterdam je v úvodu druhého poločasu mnohem aktivnější a Eagles se zatím nedostali přes půlící čáru.

50
    Ryan Sanusi zkusil na pravé straně hřiště po přetaženém centru z rohového kopu vypálit zpoza šestnáctky, jeho následný halfvolej ovšem zamířil vysoko vedle pravého horního rohu brány.

49
    Stijn Spierings využil volného prostoru na levé straně hřiště a z ostrého úhlu poté poslal do šestnáctky střílený přízemní centr, který byl na přední tyči odvrácen na rohový kop.

48
    Fotbalisté domácího celku se ocitli pod tlakem, který vyřešil po zpětné přihrávce Theo Zwarthoed, když míč podél pravé postranní čáry odkopl na polovinu hostující Sparty.

47
    David Mendes da Silva byl zřejmě fotbalistou, který na pravé straně hřiště obstaral autové vhazování a přímo po něm odevzdal míč domácím hráčům Eagles.

46
    Sparta Rotterdam rozehrála druhý poločas a zvolila z vlastní poloviny hřiště dlouhý nákop vpřed, který skončil vedle pravé postranní čáry. Domácí mohli vhazovat.

46
    Střídání v týmu Sparta Rotterdam: ze hřiště odchází Jerson Cabral, přichází Craig Goodwin.

46

Druhý poločas začne přibližně v 16:31.

Sparta po prvním poločase hraje na hřišti Eagles v závěrečném zápase letošní sezóny Eredivisie a důležitém souboji o záchranu bez branek. Mnohem blíže měli ke vstřelení gólu Eagles, v jejichž dresu byl hodně vidět Darren Maatsen, ani jedna z jeho střel ovšem v síti hostů neskončila. Skóre po prvním poločase. Go Ahead Eagles 0 Sparta Rotterdam 0.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45
    45. Krásná technická střela v podání Darrena Maatsena.

45
    Darren Maatsen si v blízkosti šestnáctky zády k bráně skvěle zastavil míč, poté si na něj dvakrát šlápl a napřáhl k technické střele, která minula vzdálenější pravý horní roh brány!

45
    Sparta Rotterdam si vytvořila v závěru prvního poločasu velký tlak, jenže nadějnou příležitost překombinovala.

44
    Hosté v blízkosti pokutového území akci zbytečně překombinovali a poté se dostali ke dvěma střelám, z nichž první byla zablokována a druhá minula vzdálenější pravou tyč.

43
    David Mendes da Silva na levé straně hřiště z ostrého úhlu pronikl do šestnáctky a zpětnou přihrávkou našel jednoho ze spoluhráčů, který promeškal ideální okamžik pro střelu a nakonec se k ní vůbec nedostal.

42
    Nutno konstatovat, že ke vstřelení gólu měli blíže domácí fotbalisté, kteří si vypracovali tři slibné brankové příležitosti.

41
    Do konce prvního poločasu zbývá odehrát pět minut a Sparta Rotterdam zatím hraje na hřišti Eagles bez branek.

40
    Eagles měli výhodu standardní situace a po centru na vzdálenější pravou tyč se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, která z ostrého úhlu zamířila pouze do rukavic připraveného Michaela Verripse.

39
    Jarchinio Antonia čechral ze středu hřiště do šestnáctky centr, který zasáhl pravý loket clonícího Ryana Sanusiho.

38
    Fotbalisté Sparty Rotterdam pochopili, že si koledují o inkasovaný gól, a začali být opět směrem vpřed aktivní.

37
    Martin Pušić byl hráčem, který zřejmě loktem zasáhl svého protihráče. Domácí fotbalista už je ale na nohou.

36
    Sparta se dostala na levé straně hřiště k táhlé střele, která zamířila vysoko nad, a poté byla hra přerušena, protože ve středovém kruhu zůstal jeden z domácích hráčů ležet na hřišti.

35
    A znovu Ilias Alhalft, který se snažil zamotat hlavy dvěma obráncům Eagles na pravé straně šestnáctky, jenže nakonec se ztratil sám ve vlastních kličkách a o míč přišel.

34
    Ilias Alhalft se snažil prosadit po pravé straně hřiště, jenže Jarchinio Antonia do něj ostře vlétl a odvrátil míč do autu.

33
    Eagles zvolili tentokrát útok po levém křídle, kde se sice prosadit nedokázali, mohou ovšem alespoň vhazovat.

32
    Sparta Rotterdam se začíná ocitat pod obrovským tlakem a jen zřídka se dostává přes půlící čáru.
    31. Darren Maatsen byl hodně blízko k otevření skóre!

31
    Joey Suk na pravé straně šestnáctky vyhrál osobní souboj a z ostrého úhlu poslal před bránu centr, který byl na přední tyči odvrácen. Jenže hned vzápětí ze středu šestnáctky ze vzduchu pohotově vypálil Darren Maatsen a jeho střelu mířící těsně nad zemí k pravé tyči vyrazil jeden ze sedících hráčů Rotterdamu na brankové čáře hlavou! Obrovská šance!

30
    Ze zápasu uplynulo téměř třicet minut a zatím čekáme na úvodní gól, ke kterému měli blíže fotbalisté Go Ahead Eagles.

29
    Eagles se nedokázali prosadit po kolmé přihrávce za obranu, která zamířila do území nikoho. Následoval odkop od brány.

28
    Po pohledné pasáži hry, během které se domácí prezentovali přímočarým fotbalem, je k vidění hodně osobních soubojů.

27
    Fotbalisté Eagles převzali iniciativu a zatím dělají vše, aby Spartu Rotterdam poslali do baráže o udržení se.

26
    Sparta Rotterdam sice dokázala míč odvrátit, na levé straně šestnáctky se ale poté dostal k přízemní střele Sébastien Locigno, jehož pokus mířil těsně nad zemí k přední tyči, Michael Verrips byl ale opět na svém místě a připsal si snadný zákrok.

25
    Eagles si vytvořili velký tlak, který bude pokračovat. Domácí fotbalisté mají po sraženém centru výhodu rohového kopu.
    24. Sam Hendriks se krásně uvolnil a vypálil z otočky.

24
    Pedro Chirivella ve středu útočné poloviny svého týmu skvěle vybojoval míč a poté kolmou přihrávkou našel na hranici šestnáctky Sama Hendrikse, který si první dotykem krásně zpracoval míč zády k bráně na střelu a poté z otočky mířil přízemní střelou k levé tyči, jeho pokus ovšem neměl dostatečnou razanci a přesnost. Michael Verrips si připsal první ostrý zákrok a podržel svůj tým.

23
    Eagles zvýšili obrátky a snažili se prosadit podél pravé postranní čáry, tam ovšem jejich útočnou snahu uťal Michel Breuer.

22
    Hosté se nyní pokusili dvakrát v rychlém sledu zrychlit hru kolmou přihrávkou, která středem hřiště nejprve zamířila k brankářovi Theovi Zwarthoedovi a druhá podél pravé postranní čáry zamířila do zámezí. Domácí mohli v klidu vhazovat.

21
    Sparta Rotterdam je po vlažném vstupu do zápasu směrem vpřed aktivnější, zatím se ovšem stále dostala pouze k jedné střele na bránu, což je na boj o záchranu hodně málo.

20
    Stijn Spierings, Michel Breuer a Martin Pušić čekali v šestnáctce na centr ze standardní situace z levé strany hřiště a nakonec se dostal na přední tyči k hlavičce poslední jmenovaný hráč, jeho hlavička ovšem byla hodně nepřesná a minula levý horní roh brány.

19
    Eagles rozehrávali na levé straně hřiště třetí rohový kop, pokud se nepletu, jejich následný centr byl ale odvrácen.

19
    Darren Maatsen se dokázal prosadit na pravém křídle a poté poslal do šestnáctky z ostrého úhlu velmi nebezpečný centr, který se málem stočil do brány, nakonec ale nabral opačnou faleš a Michael Verrips míč vytáhl do bezpečí.

18
    Autové vhazování hostů nic kloudného nepřineslo, když jednomu z hráčů Sparty Rotterdam unikl míč do zámezí. David Mendes da Silva byl zřejmě hráčem, kterému se nepodařilo odcentrovat.

17
    Sparta vyrazila do protiútoku a po krásné přímočaré akci přenesla hru doleva, kde jeden z hostujících fotbalistů akci zpomalil a vzápětí se k centru do šestnáctky dostat nedokázal.

16
    Patnáct minut za námi a zatím jsme byli svědky pouze jedné střely na bránu, která přišla v podání hostů z volného přímého kopu, jenže nebyla dostatečně prudká.

15
    Fotbalisté Rotterdamu se snaží vysoko napadat rozehrávku Eagles a znepříjemňují jim tak dokonale život. Zatím se ovšem do žádné slibné brankové příležitosti nedostali.

14
    Ryan Sanusi odvedl na pravé straně obranné poloviny svého týmu dobrou práci, když míč odvrátil ve skluzu alespoň za postranní čáru. Autové vhazování Eagles nic nepřineslo.

13
    David Mendes da Silva předvedl ve středovém kruhu ostrý skluz poté, co si tělem dobře odstavil Sama Hendrikse, jeho spoluhráče už ovšem fauloval a hra byla přerušena.

12
    Rohový kop hostující Sparty Rotterdam byl odvrácen, poté ovšem z pravé strany posílal do šestnáctky parádní centr Jerson Cabral, na který těsně nedosáhl Martin Pušić, a míč zamířil vedle vzdálenější levé tyče. Následoval odkop od brány.

11
    Denzel Dumfries si to z pravé strany mezi dvěma protihráči drze namířil do šestnáctky, skvěle ho ovšem pokryl tělem Sébastien Locigno a poté míč odvrátil na rohový kop.

10
    Hosté se pokusili zahrozit po diagonálním centru z levé strany hřiště, jenže jejich centr nebyl úplně přesný a Theo Zwarthoed bez problému lapil míč do svých rukavic.

9
    Na obou stranách je nyní hodně nepřesností a ani jeden z týmů se zatím není schopný dostat k přesné střele na bránu. Hra se odehrává ve středu hřiště a v dostatečné vzdálenosti od brány.

8
    Na stadionu panuje fantastická atmosféra a domácí fanoušci Eagles by rádi viděli v závěru sezóny výhru svého týmu.

7
    Stijn Spierings a Jerson Cabral vyrazili po levém křídle do rychlého protiútoku a druhý jmenovaný hráč po vzájemné výměně míče posílal do šestnáctky od postranní čáry prudký centr, který jeden z domácích obránců na přední tyči odhlavičkoval do bezpečí.

6
    Ze zápasu uplynulo úvodních pět minut a oba týmy hrají s velkým nasazením. Aktivnější jsou ale přece jen domácí Eagles.

5
    Po odvrácení rohového kopu v podání hostujícího celku zkusil ze střední vzdálenosti vypálit Darren Maatsen a podle toho také jeho pokus dopadl, když zamířil vysoko nad bránu.

4
    Joey Suk si nabíhal na pravé straně šestnáctky po rychlém protiútoku na kolmou přihrávku a jeho centr z ostrého úhlu byl sražen na další rohový kop. Následný centr byl ale na přední tyči odvrácen.

3
    Sparta Rotterdam vybojovala ve třetí minutě volný přímý kop a střela hostujícího celku mířila přesně k levé tyči, jenže nebyla dostatečně prudká na to, aby pozorného brankáře Thea Zwarthoeda překonala.

2
    Eagles měli výhodu rohového kopu, jenže následný centr se jim vůbec nepovedl a Michael Verrips odkopával od brány.

1
    Domácí poslali do šestnáctky z pravého křídla nebezpečný centr, který sice nikoho nenašel, na vzdálenější levé tyči ho ale hrudí srazil na rohový kop Denzel Dumfries.

1
    Domácí fotbalisté Go Ahead Eagles právě rozehráli utkání, ve kterém Sparta Rotterdam potřebuje nutně zvítězit.

1

Fotbalisté obou týmů právě přicházejí na hrací plochu a před námi je dramatický souboj o záchranu, ve kterém se už jistě sestupující Eagles budou snažit znepříjemnit život Spartě Rotterdam, která musí nutně vyhrát a spoléhat na prohru Rody, aby se zachránila.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Go Ahead Eagles: Zwarthoed – Groenbast, Fischer, Schenk, Locigno – Suk, Chirivella, Duits (C) – Antonia, Hendriks, Maatsen.
    Náhradníci: Manu, Maneschijn, Lambooij, Rexhepi, Nieveld, Achenteh.

Sparta Rotterdam: Verrips – Dumfries, Breuer (C), van Drongelen, Floranus – Sanusi, Spierings, Mendes da Silva – Cabral, Pušić, Alhalft.
    Náhradníci: Kieboom, Janssen – Goodwin, Vriends, Saksela, Verhaar, Ketting, Dougall, van Moorsel, Dijkstra, Ache.

Rozhodčí: Jochem Kamphuis.
    STATISTIKY: Vzájemná bilance mezi GA Eagles a Rotterdamem.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně 2016/17:

21.08.16 Sparta Rotterdam – G.A. Eagles 1:0

Nizozemská Eredivisie vrcholí závěrečným 34. kolem, ve kterém Sparta Rotterdam bude bojovat na hřišti posledního GA Eagles o záchranu. Domácí už nemají šanci na záchranu, zatímco hosté musí vyhrát a doufat, že v souběžně hraném zápase prohraje Roda.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.