Olomouc B – Hlučín 3:0 (kon.) | Hulín – Mohelnice 1:1 (kon.) | Zlínsko – Uničov 0:2 (kon.)
Vyškov – Kroměříž 3:2 (kon.) | Slovácko B – Třebíč 1:0 (kon.) | Petřkovice – HFK Olomouc 2:2 (kon.)
Líšeň – Blansko 1:0 (kon.)
SK Sigma Olomouc B
3:0 (2:0)
FC Hlučín
Sobota 03.06.2017, 10:15 • Andrův stadion č.2 • Moravskoslezská fotbalová liga • 28. kolo

Utkání končí výhrou Olomouce 3:0. První dvě branky padly ve druhém poločase. To se domácí celek dokázal prosadit po rohovém kopu z pravé strany. Třetí branku přidal favorit střetnutí poté, co snadno získal míč po volném přímém kopu Hlučína. V kontextu celého utkání držel míč více domácí celek, hosté pouze jednou vystřelili na branku, zatímco domácí se prezentovali deseti pokusy na branku Hlučína. V tom byl celkem zásadní rozdíl. (12:09:46)

90+1

90
    Olomouc bude rozehrávat volný přímý kop z vlastní poloviny. Přidá ještě čtvrtou branku?

90
    A vtom byl jeden z domácích hráčů v ofsajdu, alespoň podle mínění pomezního rozhodčího.

89
    Sigma drží míč na polovině hřiště a je jisté, že domácí celek tohle utkání vyhraje.

87
    Tohle utkání se již bude zřejmě pouze dohrávat. Olomouc vhazuje z poloviny soupeře.
    85. DANIS - 3:0

85
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Zdá se, že je hotovo! Že je zkrátka o třech bodech pro domácí celek rozhodnuto. ŠTEFAN DANIS zakončil akci favorita zápasu přesně podle svých představ a překonal Hampela.

85
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Zifčák, přichází Kiška.

85
    Hlučín bude rozehrávat standardní situaci v podobě volného přímého kopu z poloviny hřiště.

85
    Domácí celek měl k dispozici zajímavý přímý kop z levé strany. Hráč Olomouce poté zakončil celou akci střelou do rukou Hampela.

84
    Jeden z jeho spoluhráčů bude poté vhazovat. Přesně tohle se domácím hodí.

83
    Nyní bude domácí brankář Reichl vykopávat od své branky.

83
    Za necelých 83 minut vystřelil hostující tým jednou na branku, a to je hodně málo.

82
    Sigma sahá po třech bodech z tohoto duelu, nyní navíc domácí hráči drží míč na svých kopačkách.

82
    Těžiště hry se přesunulo na polovinu hřiště, kde kombinuje hostující tým.

81
    Po autovém vhazování to jeden z hostů nevydržel a vystřelil mimo branku soupeře. Jako již poněkolikáté v dnešním zápase.

81
    Hlučín už musí riskovat, protože necelých devět minut před koncem prohrává o dvě branky. Nyní budou hosté vhazovat.

80
    Akce Sigmy pokračovala, ale domácím nevyšla finální fáze, míč šel do autu od jednoho z domácích hráčů.

80
    Načež svojí kombinaci zakončil střelou do náruče Hampela. Hostům už toho času na dvě branky moc nezbývá.

79
    Po autovém vhazování z levé strany kombinuje domácí celek na polovině hřiště.

79
    Po rohovém kopu jsme viděli střelu jednoho z domácích hráčů, která šla mimo branku Hampela.

78
    Domácí celek bude rozehrávat roh z levé strany.

77
    Žlutou kartu dostává Štefan Danis (SK Sigma Olomouc B).

77
    Olomouc v kontextu celého zápasu více drží míč a hlavně vede díky dvěma gólům po rohovém kopu z pravé strany.

77
    Ale následně favorit zápasu ztratil balon, vtom přišel faul na polovině hřiště a standardní situace hostů.

76
    Olomouc už nemá daleko ke třem bodům z dnešního zápasu, domácí tým bude vhazovat.

75
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Voleský, přichází Danis.

75
    Olomouc na nic nečekala a hnala se do zakončení, načež jeden z domácích hráčů poslal míč mimo tři tyče.

74
    Hlučín se nedostal ke střele, přišel o balon, a tak sledujeme kombinaci domácích hráčů.

74
    Hlučín držel míč na vlastní polovině, posléze budou hosté vhazovat z levé strany z poloviny domácích.

73
    Následoval kontr soupeře, který hosté zakončili střelou mimo branku Reichla.

73
    Po autovém vhazování to jeden z domácích hráčů vzal na sebe, ale narazil na připraveného Hampela.

73
    Nyní se bude muset Hlučín bránit, Olomouc už je na polovině hostů a bude vhazovat.

73
    Již poněkolikáté selhali hostující hráči ve finální fázi útoku, a tak na svojí první branku v zápase stále čekají.

71
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Galvas, přichází Krejčí.

71
    Nic podstatného z útoku domácích hráčů nebylo. Hlučín bude vhazovat.

70
    Olomouc se bez problémů ubránila, domácí tým má k dipozici přímý kop z vlastní poloviny.

69
    Jeden z domácích hráčů fauloval hostujícího fotbalistu, nebude to za žlutou kartu.

68
    Avšak domácí hráči nevystřelili, Hampel nezasahoval. Hosté kombinují na vlastní polovině.

68
    Snaha domácího týmu o třetí branku v zápase bude pokračovat autovým vhazováním z levé strany.

67
    Hlučín se nyní musí bránit, Olomouc bude rozehrávat standardní situaci v podobě přímého kopu z levé strany.

67
    Žlutou kartu dostává Robin Štefek (FC Hlučín).

67
    Nejprve se Olomouc bez problémů ubránila, následně byl jeden z hráčů Hlučína v ofsajdu.

66
    Hlučín je v blízkosti vápna soupeře a nyní bude rozehrávat přímý kop z velice dobré pozice.

66
    Útok hostujícího mužstva vypadal zajímavě, ale byl zakončený střelou vedle branky Reichla.

65
    Střídání v týmu SK Sigma Olomouc B: ze hřiště odchází Látal, přichází Schmidt.

65
    Reichl bude vykopávat poté, co při akci z hostů srazil míč do autu jeden z hráčů Hlučína.

64
    Nyní bude domácí tým vhazovat. Co předvedou hráči Olomouce v útočné fázi?

64
    Po rohu z levé strany se Hlučín nedostal ke střele, a tak je to Olomouc, kdo jde do útoku.

63
    A následně rohem z levé strany...

63
    Akce hostů bude pokračovat zajímavým přímým kopem z levé strany.

62
    Po výkopu Reichla přišel domácí tým o balon zhruba na polovině hřiště, a tak hosté kombinují.

61
    A ani nyní domácí brankář nezasahoval, jelikož hosté vyslali střelu mimo jeho branku.

61
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Lukáš, přichází Jančík.

60
    Dá se říci, že Olomouc kontroluje průběh hry. Reichl toho dnes moc na práci neměl.

60
    Při akci domácího týmu se nic podstatného nestalo, Hampel tím pádem nezasahoval.

59
    Krátce před vypršením hodiny hry bude mít domácí celek k dispozici volný přímý kop z vlastní poloviny.

58
    Posléze hostující mužstvo kombinuje na polovině soupeře, dostane se Hlučín k zakončení?

58
    Hlučín toho zatím moc v útočné fázi nepředvedl, nyní bude hostující tým vhazovat.

57
    To už jeden z domácích hráčů vystřelil, ale Hampel nemusel zasahovat, protože míč šel vedle branky Hlučína.

56
    Zatím domácí nevystřelili. Co se stane po rohu z levé strany?

56
    Sigma má k dispozici volný přímý kop z poloviny Hlučína. Není to vůbec špatná pozice.

55
    Olomouc nebyla v útoku vůbec špatná, avšak domácí hráči selhali ve finální fázi.

55
    Olomouc se snadno dostala k míči a nyní bude právě ona házet aut.

54
    Po výkopu Hampela zasáhl do hry jeden z hráčů Olomouce, je z toho aut pro hosty.

54
    Jenže netrvalo dlouho a favorit zápasu ztratil balon, aniž by zakončil.

53
    Olomouc bude vhazovat z levé strany z poloviny Hlučína.

53
    Sigma chtěla přidat třetí branku, avšak do hry zasáhl pomezní sudí. Ofsajd.

52
    V úvodu druhého poločasu zatím platí, že ani jeden z týmů nemá žádnou větší převahu.

51
    Po výkopu Reichla sice Olomouc obléhala vápno soupeře, avšak k zakončení se domácí celek nedostal.

50
    Po rozehraní přímého kopu vystřelil jeden z hráčů Hlučína, avšak Reichl zasahovat nemusel.

49
    Je to Hlučín, kdo bude rozehrávat volný přímý kop z levé strany z poloviny Olomouce.

49
    Hlučín byl výborný po ztrátě balonu, Olomouc se víceméně nedostala k ničemu.

48
    A tak vykopával Hampel, jeho spoluhráči už kombinují na vlastní polovině.

48
    Svůj útok zakončil favorit zápasu z Olomouce střelou mimo branku soupeře.

47
    Po výkopu Hampela ztratil Hlučín balon na polovině hřiště, nyní se musí hosté bránit.

47
    Po rohovém kopu z levé strany vystřelil jeden z domácích hráčů mimo branku hostů.

46
    Neuběhlo ani dvacet sekund hry ve druhém poločase a Olomouc bude kopat roh z levé strany.

46
    Střídání v týmu FC Hlučín: ze hřiště odchází Hudeczek, přichází Štefek.

46

První poločas nabídl převahu domácího týmu zhruba v úvodních dvaceti minutách zápasu. Poté se obraz hry vyrovnal. I tak Olomouc drží dvoubrankové vedení a obě gólové akce měly jedno společné – favorit zápasu se dokázal prosadit po rohovém kopu z pravé strany.

45+1

45
    Hlučín se s tím moc nepáral, byl přímočarý a svůj rychlý kontr zakončil svojí vůbec první střelou na branku Olomouce.

45
    V době, kdy začala poslední minuta prvního poločasu drží míč na polovině hřiště hostující tým.

44
    Jenže hosté prakticky ihned po rozehraní standardní situace ztratili míč.

44
    Svojí aktivitou při této akci si hosté vybojovali rohový kop z pravé strany.

43
    Je tady volný přímý kop pro hosty z vlastní poloviny. Hlučínu už moc času na snížení v prvním poločase nezbývá.

43
    Olomouc se snaží ještě prosadit v závěru prvního poločasu, a sice trpělivou kombinací na polovině hřiště.

42
    Další roh z pravé strany pro Olomouc!

41
    Po rohovém kopu z pravé strany se jeden z domácích hráčů dostal k zakončení, ale Hampel byl na svém místě.

41
    První fáze útoku domácích nevypadala vůbec zle, Olomouc bude mít rohový kop z pravé strany.

39
    Olomoučtí budou mít k dispozici standardní situaci v podobě volného přímého kopu z vlastní poloviny.

39
    Po rohovém kopu z pravé strany zakončoval jeden z hostů mimo branku soupeře.

38
    Přímočarý útok hostů skončil poté, co jeden z domácích hráčů poslal míč do autu. Je tady roh z pravé strany.

38
    Hlučín bude rozehrávat volný přímý kop z poloviny hřiště. Zatím hostům vůbec nefunguje útočná fáze.

37
    Útok domácího mužstva přerušil vůbec poprvé v zápase ofsajd.

36
    Olomouc zakončila svůj útok poměrně rychle, a sice střelou mimo branku Hampela.

36
    Hlučín se bude snažit prosadit v útoku, momentálně je tady autové vhazování z levé strany z poloviny domácích.

35
    Co předvede Olomouc v útočné fázi? Nyní domácí tým kombinuje s míčem u nohou.

34
    O něco více ze hry měla v úvodní fázi zápasu Olomouc, nyní drží balon více Hlučín.

34
    Olomouc bude rozehrávat volný přímý kop z poloviny hřiště, zatím tedy může být Hlučín v klidu.

33
    Díky tomu, že jeden z domácích hráčů fauloval svého soupeře zhruba na polovině hřiště, tak domácí tým neměl problémy po ztrátě míče.

33
    Posléze domácí mužstvo celkem lacino přišlo o balon na polovině hostů.

32
    Olomouc bude vhazovat z levé strany z poloviny Hlučína!

31
    Nicméně, ani nyní hostující mužstvo nezakončilo svojí akci střelou na branku soupeře.

30
    Jeden z domácích hráčů se prezentoval faulem těsně za polovinou hřiště.

30
    Po výkopu Reichla se nic podstatného v útočné fázi domácích neudálo, a tak je to Hlučín, kdo drží míč.

29
    Po autovém vhazování zakončil jeden z hostů tuhle akci Hlučína střelou vedle branku soupeře.

29
    Je to Hlučín, kdo bude vhazovat z levé strany z poloviny domácího týmu.

29
    Olomouc velice snadno získala balon a žene se směrem na branku Hlučína.

28
    Hlučín má k dispozici volný přímý kop z vlastní poloviny. Nebezpečí ještě Olomouci nehrozí.

28
    Nicméně, nyní je to Olomouc, kdo se trpělivou kombinací na vlastní polovině snaží dostat k zakončení.

27
    Domácí tým zakončil svůj útok celkem rychle, a sice střelou vedle branky Hampela.

27
    Po autovém vhazování z levé strany nefungovala Sigmě finální fáze, Hampel nemusel zasahovat.

26
    Olomouc je zatím o něco aktivnější, a sice nejen, co se týče herního projevu, ale také střel na branku.

25
    A ubránil se velice dobře. Nyní bude Sigma vhazovat z poloviny Hlučína.

24
    Po rohovém kopu z pravé strany domácí tým nevystřelil, a tak se musí favorit zápasu bránit kombinaci soupeře.

23
    Olomouc zakončila svojí kombinací střelou, po které zasáhl brankář Hlučína Hampel.

23
    Nepředvedl vůbec nic, a tak kombinuje domácí tým na polovině hřiště.

23
    Olomouc po výkopu Reichla přišla o balon na polovině hřiště, co předvede Hlučín v útočné fázi?

22
    Další střelu jsme viděli na Andrově stadionu č. 2. Hlučínský fotbalista zakončil mimo branku Reichla.

21
    Olomouc se hnala do útoku, jednalo se o rychlý kontr domácího týmu zakončený střelou do náruče Hampela.

20
    Olomouc ovšem předvedla solidní obranu a nyní může domácí celek tvořit hru.

20
    A nyní uvidíme třetí poté, co Hlučín bude rozehrávat z levé strany.

20
    V dosavadním průběhu zápasu jsme viděli dva rohové kopy, oba na straně domácích a po obou se favorit zápasu dostal k přesnému zásahu.
    19. KOTOUČ - 2:0

19
    Olomouci vyšla dokonale další standardní situace, po které favorit zápasu vede o dvě branky. Byl to opět rohový kop z pravé strany, po kterém se domácí tým dokázal prosadit zásluhou svého kapitána JANA KOTOUČE.

18
    Hlučín se v útočné fázi nedokázal prosadit, a tak můžeme vidět kombinaci domácího celku.

16
    Útok hostujícího týmu vypadal zajímavě, ale Olomouc jej včas přerušila, následovat bude aut z levé strany.

15
    V útočné fázi šel míč do autu od olomouckého hráče. Hampel bude vykopávat.

15
    Těžiště hry se přesunulo na pravou stranu, kde přišel faul hostujícího hráče, Olomouc bude rozehrávat přímý kop z dobré pozice.

14

14
    I po něm ovšem platí, že hostující mužstvo zatím nevystřelilo na olomouckou branku, nyní se musí outsider zápasu bránit.

13
    Na pořadu dne je nyní volný přímý kop hostů zhruba na polovině hřiště.

13
    Navíc jeden z domácích hráčů se prezentoval faulem ihned po ztrátě míče, Olomouc se bez problémů vrátí do obrany.

13
    Olomouc držela míč po výkopu Reichla sotva za polovinou hřiště, načež o balon přišla.

12
    Jeden z hostů srazil míč v útočné fázi za branku domácích, a tak bude Reichl vykopávat.

11
    Olomouc zakončila svůj postupný útok střelou vedle branky Hampela. Hostující brankář bude vykopávat.

11
    Je tady volný přímý kop pro hosty z celkem zajímavé pozice. Co z něj Hlučín vytěží?

10
    Nyní je to hostující mužstvo, kdo drží míč a snaží se o srovnání stavu zápasu.

9
    Avšak outsider zápasu nepřešel s balonem na svých kopačkách ani polovinu hřiště a opět můžeme sledovat kombinaci favorita zápasu.

9
    Nicméně, je to Hlučín, kdo má k dispozici volný přímý kop z vlastní poloviny.

8
    Olomouc má zatím daleko lepší útočnou fázi. Je aktivnější a asi po zásluze vede nad Hlučínem 1:0.

7
    Jeden z domácích hráčů fauloval, ale hosté nevystřelili po volném přímém kopu ze středového kruhu z poloviny Olomouce.

7
    Jenže Olomouc byla výborná v defenzivě, domácí tým bez větších problémů získal balon.

6
    Hlučín se tak ujal rozehrávky z poloviny hřiště.
    6. LÁTAL - 1:0

6
    Po rohovém kopu z pravé strany se potvrdilo, že zatím má Sigma uzemní převahu. Celek, který více drží míč v úvodních minutách jde do vedení. Hampel je překonaný po střele RADKA LÁTALA.

5
    Aktivní Olomouc se snaží diktovat tempo hry a nyní bude druhý celek tabulky MSFL zahrávat rohový kop z pravé strany.

5
    Opět celkem zajímavě vypadala útočná fáze domácího týmu, ale hostující celek srazil míč do autu.

4
    Hlučín po pár sekundách ztratil míč, Olomouc má k dispozici autové vhazování.

4
    První fáze domácího útoku vypadala zajímavě, i přesto se domácí tým nedostal k zakončení.

3
    Sigma bude vhazovat z levé strany z poloviny soupeře.

2
    Domácí celek ovšem balon ztratil zhruba na polovině, favorit zápasu se nedostal k ničemu podstatnému v útočné fázi.

2
    Olomouc momentálně kombinuje na vlastní polovině a snaží se překonat obranu soupeře trpělivou kombinací.

1

SK Sigma Olomouc B: Reichl – Jemelka, Surzyn, Antl, Amrozek, Kotouč (C), Bala, Látal, Voleský, Seibert, Zifčák
    Náhradníci: Skýva – Schmidt, Danis, Antwi, Kiška, Juráš, Richter

FC Hlučín: Hampel – Massaniec, Heiník, Žižka (C), Málek, Foltyn, Dostál, Hudeczek, Lukáš, Galvas, Kraut
    Náhradníci: Bartoš – Krejčí, Jančík, Štefek

Rozhodčí: Cieslar – Mojžíš, Bureš.

Delegace
    Tento duel se pochopitelně neobejde bez trojice sudích. Jako hlavní rozhodčí bude dnešní utkání 28. kola MSFL mezi Sigmou Olomouc B a Hlučínem rozhodovat Ondřej Cieslar. Jako asistenti mu budou pomáhat Jakub Mojžíš a jeho jmenovec Jakub Bureš. Delegátem FAČR budu poté Zdeněk Rumplík.

FC Hlučín
    Hostující mužstvo je zřejmě outsiderem dnešního souboje na Andrově stadionu č. 2. Hostům patří v tabulce MSFL třetí pozice, o bod za svým soupeřem pro tento duel.

Také Hlučín naposledy prohrál. Jednalo se o domácí utkání s Hulínem, které třetí celek tabulky MSFL ztratil poměrem 0:2. Obě branky padly v prvním poločase – jednu vstřelil Šrom, tu druhou Ondřejka.

Venku se Hlučín naposledy představil 23. května, když z utkání s Petřkovicemi bral celkem cenný bod. Protivník vedl 2:0, ale nejprve v 86. minutě snížil Kraut, posléze v 92. minutě zajistil dělbu bodů Málek.

Hosté ve venkovních zápasech nejsou špatní, v tabulce zápasů na hřištích soupeře jsou na druhé pozici. Ze čtrnácti duelů mají bilanci sedmi výher, dvou remíz a pěti proher.

Nejlepším střelcem hostujícího mužstva je Szotkowski s deseti přesnými zásahy na svém kontě.

Domácí mužstvo je po osmadvaceti odehraných duelech letošního ročníku MSFL na druhém místě. Na vedoucí Uničov ztrácí jedenáct bodů. Na svém kontě má celkem devětačtyřicet bodů.

Naposledy Sigma prohrála na hřišti Blanska poměrem 0:1, když se jako jediný v celém utkání prosadil ve 26. minutě Stehlík. Olomoučtí si před vlastními příznivci zahráli 20. května a tehdy získali tři body za výhru 2:0. Svými góly se o to v prvním poločase zasloužili v 11. minutě Ambrozek a ve 30. minutě poté Yunis.

Co se týče domácích zápasů, tak v letošní sezoně zatím doma Olomouc neprohrála, pouze jednou remizovala, jinak třináctkrát vyhrála. Pochopitelně se tak jedná o nejlepší celek soutěže v tabulce domácích duelů.

Hezké dopoledne! V dnešním zápase fotbalové MSFL se zaměříme na utkání SK Sigma Olomouc B versus FC Hlučín. Zápas začíná v 10:15 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:15.