Bautista-Agut – Nadal 0:3 (kon.) | Thiem – Zeballos 3:0 (kon.)
6 6 6
Horacio Zeballos
0
1 3 1
Neděle 04.06.2017, 17:38 • kurt Suzanne Lenglen • French Open - muži - Roland Garros (antuka) • Osmifinále

Ode mě je to nyní vše, přeji krásné prožití večera. (19:27:38)

Ve čtvrtfinále se Thiem utká s vítězem duelu Albert Ramos – Novak Djokovič.

Dominic Thiem postupuje do čtvrtfinále letošního French Open! Rakouský tenista po zásluze poráží Horacia Zeballose, kterého přehrál za necelou hodinu a tři čtvrtě.
    Třiadvacetiletý borec vstoupil do zápasu výborně, když hned ve druhé hře vzal soupeři podání. Ten sice protihráče rebrejknul, přesto další dva servisy Zeballos nedokázal udržet.
    Po jednoznačné první sadě následovala druhá vyrovnanější do pátého gemu, kdy Argentinec přišel znovu o podání. Jelikož Thiem za celý druhý set ztratil při vlastním podání jediný míček, byl výsledek dějství 6:3.
    V závěrečném setu již mladší hráč dominoval, k čemuž pomohl i brejk v druhém gemu. Soupeř již nedokázal najít síly na obrat, pouze si ve čtvrté hře vyhrál podání.
    Sedmý hráč světa byl v zápase lepším tenistou, dopouštěl se méně nevynucených chyb a také často v pravou chvíli zahrál kvalitní vítězný úder.

Konec zápasu

6:1
    Zápas končí, Dominic Thiem uzavírá utkání po esu na kříž! Jednalo se o čtvrté eso v duelu!

40-30
    Zeballos zariskoval forhendový return, ten však skončil jen v autu. Mečbol!

30-30
    Bekhendová nevynucená chyba mladšího borce rozhodla od vítězném fiftýnu.

30-15
    Dominic Thiem je dva balónky od vítězství a postupu do čtvrtfinále, soupeř se dopustil nevynucené chyby do autu.

15-15
    Zeballos soupeře vyhnal z kurtu, při přechodu na síť však forhend po lajně zahrál příliš ke středu kurtu. Thiem se ubránil a nakonec sledoval, jak soupeř výměnu kazí po chybě.

0-15
    I Horacio Zeballos umí zahrát nádherné balónky, tak jako to ukázal nyní, kdy trefil krásně bekhendový úder po lajně.

5:1
    Druhý brejk v setu znamená vedení 5:1! Thiem šel do výměny aktivně a agresivně a nemohlo to skončit jinak, než vynucenou chybou soupeře. Ten se dopustil této chyby při úderu křížem do sítě!

40-15
    Dva brejkboly, které mohou mít smrtící účinky! Hráč na podání se snadno vyhazuje do autu, čímž nabízí soupeři velkou šanci!

30-15
    Krásná práce Thiema! Ten returnoval z forhendu křížem a jelikož soupeř nabíhal na síť, tak ho pohledně prohodil.

15-15
    Zeballos stál přesně na místě, kde měl. Thiem mu poslal forhendový úder přímo na bekhend, ze kterého mohl zahrát winner po lajně.

15-0
    Úplně zbytečná nevynucená chyba přišla v podání zkušenějšího hráče, který svým bekhendem zahrál až za základní čáru.

4:1
    Konec přestávky, podávat bude Horacio Zeballos.

4:1
    Následuje přestávka a výměna stran.

4:1
    Favorit vede 4:1, když na bekhendový úder soupeře křížem zareagoval fantastickým bekhendem zaslaným po lajně.