Gruzie – Švédsko 2:1 (kon.) | Česko – Portugalsko 1:2 (kon.)
Česko
1:2 (1:1)
Portugalsko
Středa 05.07.2017, 18:00 • David Petriashvili Stadium, Tbilisi • Mistrovství Evropy U19 • Skupina A
    74. Rui PEDRO - 1:2

74
    Portugalsko právě vstřelilo branku!
    Tak pozor, Portugalci se zničehonic prosazují, a ztracené vedení si tak čtvrt hodiny před koncem berou zpět! Na dlouhý balon za obranu si naběhl Leao, jenž se v šestnáctce fantasticky zbavil Holíka a poté našel osamoceného RUIE PEDRA. Tomu už stačilo pouze trefit odkrytou branku, což portugalský útočník zvládl na jedničku a překonal přesouvajícího se Jedličku.
    40. Martin GRAICIAR - 1:1

40
    Česko právě vstřelilo branku!
    Na stadionu v Tbilisi je po zásluze srovnáno, čeští mladíci se pět minut před koncem prvního poločasu přeci jen dokázali prosadit! Výbornou práci na pravém kraji hřiště odvedl Libor Holík, jenž vyhrál důležitý souboj s Contém. Jeho centr skrze většinu pokutového území doskákal až k MARTINU GRAICIAROVI, na jehož ránu z první nestačil brankář Costa zareagovat.
    35. Mésaque DJÚ - 0:1

35
    Tohle může český tým, který byl v posledních minutách jasně lepší, opravdu hodně mrzet – Portugalci se totiž ujímají vedení! Čeští mladíci zaspali při návratu do obrany, trestuhodně neobsazený Quina měl dostatek času na centr, po němž si balon ve vápně našel MÉSAQUE DJÚ a přesnou ranou k tyči překonal marně se natahujícího Jedličku.

Vojtěch Tůma

Branky: 40. Graiciar – 35. Djú, 74. Pedro

Karty:   74. Havelka (CZE), 76. Granečný (CZE) – 64. D. Queirós (POR)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 11:11.
    Česko: Jedlička – Holík, Král, Chaluš (C), Granečný – Havelka, Tischler – Chvěja, Hlavatý (62. O. Šašinka), Sadílek – Graiciar (80. Turyna).
    Náhradníci: Plachý – Mareček, Turyna, Lingr, O. Šašinka, Novotný, Čech.

Portugalsko: D. Costa – Dalot, D. Queirós, J. Queirós, Conté – Pires (C), M. Luís, Quina (78. F. Luís) – Djú (90. Paz), Pedro, Filipe (69. Leao).
    Náhradníci: Figueira – Leite, Queta, Paz, F. Luís, Leao.

Rozhodčí: Ali Palabıyık (Turecko) – Daniel Da Costa (Portugalsko), Jurij Chomačenko (Bělorusko)