Švýcarsko
Středa 19.07.2017, 17:30 • Sportcentrum Lužánky, Brno • Reprezentace do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

První utkání skončilo pro České borce po kvalitním výkonu velice dobře.

Čeští hráči vůbec na nic nečekali a hned ve druhé minutě vstřelili branku, konkrétně Albert Michnáč. Rychlý vstup do zápasu se naší reprezentaci podařil a od této chvíle prakticky řídili hru. Svoji převahu potvrdili ve třinácté minutě, když využili přesilovku. Kaut objel branku a nahrál na volného Marka Zachara, který střelou z první prostřelil gólmana hostů. Švýcarům se však také podařilo proměnit přesilovku a vstřelit kontaktní branku. Marco Miranda se dostal ke kotouči a vymetl šibenici. Lvíčata se však nenechala zaskočit a minutu před koncem si vzala vedení zpět. Opět to byl Marek Zachar, jenž po dlouhém tlaku svého týmu vzal zodpovědnost na svá bedra a vrátil dvoubrankový náskok na stranu domácích.

Ve druhé periodě branka nepadla, ale hra byla opravdu svižná a Švýcaři ukázali, že je není radno podcenit. Jednu z největších příležitostí měl Berni, který se obtočil kolem branky a chtěl překvapit Kořenáře, ale ten byl u vzdálenější tyče se svým betonem včas. Hosté dokonce trefili i tyčku, ale skóre se nezměnilo a druhá třetina skončila pro naše mladíky příznivě.

Domácí hráči nastoupili do třetí třetiny oslabeni o jednoho muže, neboť si Zadina odpykával trest z druhé třetiny, kdy podrazil jednoho ze soupeřů. První větší šance třetiny přišla po necelých čtyřech minutách, když se ostrou ranou prezentoval Kachyňa, ale Meier jeho ránu viděl a dokázal ji zlikvidovat. Krátce po polovině poslední periody se mezi kruhy zjevil Zadina, ale svou ránu poslal příliš vysoko a Meier nemusel vůbec zasahovat. Pět minut před koncem utkání sevřeli svěřenci Filipa Pešána Švýcary před jejich brankou, ti si nepohlídali Tomáše Havránka a ten rychlou bekhendovou kličkou překonal brankáře s helvetským křížem na hrudi a definitivně rozhodl o tom, že vítězství zůstane na domácím ledě.

V minulém utkání se zranili Nečas s Chytilem a ani jeden nedohrál tento zápas do konce. Žádné z těchto zranění však nevypadalo vážně a oba tahouni národního týmu by mohli do tohoto duelu nastoupit.
    Včerejší utkání vyšlo české dvacítce na výbornou a Švýcarsko porazila 4:1! Dočkáme se dnes dalšího vítězství svěřenců Filipa Pešána?

???? Včera výhra 4:1! ???? Dnes je v Brně na programu odveta! ✌️#U20CZE #MadeOfHockey (#repost @juniorskyhokej)

Příspěvek sdílený CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Oba týmy jsou seřazeny na lajnách a hrají se státní hymny. Za český národní tým dnes nenastoupí Nečas, který se včera zranil a má pravděpodobně natažený břišní sval. Naopak Chytil vypadá v pořádku a dnes bude hrát.

00:01

00:01
    Utkání právě začalo. Úvodní buly vyhráli domácí.

00:10
    Čechům se nepovedla rozehrávka a píská se zakázané uvolnění.

00:19
    První ohrožení naší svatyně. Brízgala je však pozorný.

01:29
    Oba týmy střídají a rozehrávají Švýcaři od svojí branky.

01:46
    Zadinova střela letěla mimo.

02:05
    Švýcaři se osvobodili ze svárů české ofenzivy a zakládají protiútok.

02:53
    Češi teď byli až moc rychlí a útočnou akci jim zastavuje ofsajd.

03:31
    Miranda nebezpečně dorážel, ale Brízgala byl rychlý a všechny jeho pokusy zastavil.

05:09
    Vála (CZE) si půjde odpykat dvě minuty.

05:19
    Češi ihned po buly vyhazují kotouč do bezpečné zóny.

05:54
    Hráčům s křížem na prsou se nedaří přechod přes střední pásmo.

06:15
    Počet hráčů na ledě se vyrovná. Švýcarská lavice byla potrestána za příliš mnoho hráčů na ledě.

07:14

07:40
    A Švýcaři jdou do třech. Miranda (SUI) si jde odsedět dvě minuty za vysokou hůl.

08:01
    Češi teď lítají kolem svatyně hostů a pálí z každé pozice.

08:24
    Švýcaři jsou ve čtyřech a vyhazují.

08:44
    Sirota se na modré čáře rozhlíží komu přihraje a začíná kolotoč v podání domácích.

09:43

09:56
    Wüthrich schoval Kautovu svižnou střelu v lapačce.

10:10
    Helt si najel na pravý kruh a z něj vypálil. Puk však letěl těsně nad.

10:20
    Rozhodčí píská zakázané uvolnění Švýcarska.

10:24
    Michnáč pálil ihned po vhazování, ale jeho střela byla zblokována.

10:38
    Michnáč (CZE) si jde sednout na dvě minuty za hákování.

10:57
    Hosté mají tlak a snaží se roztočit obranu Česka.

11:38
    Česko právě vstřelilo branku!
    Češi otevírají skóre utkání ve vlastním oslabení. Pro hrubé chybě na modré čáře se kotouče ujmul FILIP ZADINA, ujel sám na Wüthricha a našel skulinku mezi jeho betony. Bez asistence.

12:21
    Zmatek před brankou domácích. Vše řeší Brízgala, jenž schovává touš v lapačce.

12:41
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko chvilku po skončení přesilovky využili hosté tlaku. Po vyražené střele se dostal ke kotouči SVEN LEUENBERGER a dorazil puk za bezmocného gólmana Česka. Asistence: Oehen, Geisser.

13:17
    Kurasgev najíždí po levém mantinelu do útočného pásma, ale je brzy zastaven českým bekem.

13:56
    Král (CZE) byl vyloučen na dvě minuty.

14:36
    Chytilova střela letěla mimo.

15:14
    Po delším tlaku hostů se k puku dostali Češi a rychle vyhazují.

15:53
    Hrdinka (CZE) si jde sednout na dvě minuty a Češi jdou do třech.

16:05
    Byli ve třech však jen tři sekundy a domácí teď hrají ve čtyřech.

16:26
    Lvíčata teď drží hru v útočném pásmu a to jim vyhovuje.

17:05
    Akci Švýcarska přerušil hvizd sudího – ofsajd.

17:15
    Leuenbergerovu střelu Brízgala vyrazil.

17:53

18:20
    Wüthrich zachytil ztečované nahození na branku.

18:44
    Hrdinkova dělovka od modré skončila v lapačce gólmana Švýcarska.

19:09
    Standler (SUI) si odpyká dvě minuty za podražení.

19:29
    Kautova střela skončila v ochranné síti.

19:45
    Švýcaři vyhazují a vypadá to, že se trest přenese do druhé části hry.

20:00

V úvodní dvacetiminutovce jsme viděli vcelku vyrovnaný hokej a hlavně plno vyloučení. Oba týmy daly jednu branku a hra vypadá docela jinak než včera. Další třetina začne přibližně v 18:20.

20:01

20:01
    Druhá perioda právě odstartovala. Vhazování vyhrávají domácí.

20:32
    Češi si navezli kotouč do útočné třetiny a rozjíždí kolotoč.

20:58
    Švýcaři vyhodili kotouč a šetří čas.

21:43
    V zápalu boje zahrál jeden ze Švýcarů vysokou hůl.

21:44
    Domácím se nepovedla rozehrávka podle představ a sudí píská zakázané uvolnění.

22:12
    Jäger (SUI) dostává dvouminutový trest za podražení.

22:51
    Hosté vyhazují a střídají.

23:24
    Naší reprezentaci se nedaří v této přesilovce udržet v útočném pásmu delší čas.

24:12

24:20
    Jäger pálí rychlou střelu z pravého kruhu, ale ta končí v připravené lapačce ochránce naší svatyně.

24:37
    Teď si hosté nerozuměli a píská se zakázané uvolnění.

24:40
    Ihned po buly jeden z českých útočníků pálí, ale Wüthrich byl pozorný.

24:50
    Douderova střela byla několikrát ztečována a skončila na hokejce soupeře.

25:53
    Defenziva hostů teď zapracovala na výbornou, když zmařila pokus Čechů o usazení se v útočné třetině.

26:26
    Riva se dostal pod tlak a vyhodil kotouč přes všechny čára. Vhazuje se v obranné třetině hostů.

26:57
    Vála (CZE) je vyloučen na dvě minuty za krosček.

27:05
    Češi vyhráli buly a okamžitě vyhazují.

28:03
    Oehen zabrzdil před Brízgalem a udělil mu spršku. Za to si následně jde sednout na dvě minuty.

28:20
    Leuenberger střílel z pravého kruhu, ale pouze do připraveného brankáře Česka.

28:54

29:38
    Michnáč střílel od modré a tato střela byla ještě tečována. Wüthrich měl štěstí, že jej kotouč zasáhl, protože by na tak rychlou změnu směru střely nebyl schopen reagovat.

29:56
    Sirota se s Oehenem do sebe pustili po odpískání a oba jdou za hrubost na dvě minuty na trestnou lavici. Oehen k tomu dostává ještě dvě minuty za napadení. Tento trest odsedí Volejnicek.

30:01
    Machnáč (CZE) si jde odpykat dvě minuty za vysokou hůl.

30:19
    Nyní se hraje ve čtyřech.

30:39
    Švýcarsko střílí tyč!

31:16
    Češi jdou do vedení. ONDŘEJ MACHALA ujel všem a s ledovým klidem překonal Wüthricha krásným bekhendovým blafákem. Asistence: Mikyska

32:01
    Oba týmy hrají v plném počtu.

32:43
    Standler střílel od modré a nastaly horké chvilky pro Čechy. Kotouč projel mezi betony gólmana domácích a jen o centimetry minul branku.

33:50
    Le Coultre (SUI) si odsedí dvě minuty za hákování.

34:03
    Douderova střela byla zblokována.

34:30
    Češi se teď usadili v útočném pásmu a střílí z každé pozice.

35:12
    Kautova střela trefila místo branky obránce Švýcarska, který teď pajdá na střídačku.

35:30
    Puk končí na střídačce hostů, kde trefil jednoho z hráčů do helmy.

35:50

36:07
    Eggenbergergova střela letěla mimo.

36:35
    Michnáč (CZE) si jde odpočinout na dvě minuty za nedovolené bránění.

36:54
    Jäger přišel o touš u levého mantinelu a domácí hned vyhazují.

37:36
    A Češi se opět osvobozují. Švýcarům se nedaří vytvořit si souvislý tlak.

38:35

39:16
    Ztečovaný touš skončil na střídačce hostů.

39:48
    Těsně před koncem se vylučuje. Chytil (CZE) si odpyká dvě minuty na trestné lavici.

40:00

Druhá perioda je minulostí a emoce se začínají vyhrocovat. Švýcaři měli několik dobrých příležitostí, ale chybělo jim to pověstné štěstí. Češi jednu ze svých mnoha šancí dokázali proměnit a vedou, ale jen o jednu branku. Vypadá to, že třetí část tohoto duelu nám přinese napínavý a bojovný hokej. Další třetina začne přibližně v 19:13.

40:01

40:01
    Třetí dějství tohoto klání začalo. Češi hrají ve čtyřech, jelikož si Chytil přenesl většinu svého trestu do třetí třetiny.

40:25
    Domácí vyhazují a šetří čas.

41:05
    Češi se po krátkém tlaku hostů osvobozují vyhozením.

41:48

42:17
    Kachyňova střela letěla mimo.

42:21
    Chytil dostal hokejkou do obličeje a Standler (SUI) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

42:39
    Hráči s helvetským křížem však na nic nečekají a vyhazují.

43:23
    Kvasničkovu střelu ještě tečoval jeden z útočníků a Wüthrich měl štěstí, že ho touš trefil.

44:10
    Sirota pálil od modré, ale kotouč letěl mimo hrací plochu.

44:21

44:38
    Kautova dělovka z první Wüthricha nepřekvapila a stihl zavřít mezírku mezi betony.

45:18
    Safin střílel nebezpečně do skulinky mezi gólmana a tyč, ale brankář hostů byl pozorný.

46:14
    Po sérii šancí, kdy se hrálo nahoru dolu se puku ujala obrana hostů a hra se lehce uklidnila.

47:19
    Doudera (CZE) zamezil samostatnému úniku protihráče nedovoleně a odsedí si dvě minuty za podražení.

47:28
    Le Coultre pálil od modré, Brízgala měl však lapačku připravenou.

47:50
    Domácí vyhazují a postupně střídají.

48:30
    Riva pálil od modré, ale puk byl zblokován.

48:49
    Zachar vyvezl kotouč až do útočné třetiny, vypálil svižnou střelu, ale ta byla zblokována a puk odletěl mimo hrací plochu.

49:15
    Češi jdou do třech. Kodýtek (CZE) dostal dvě minuty.

49:22
    Náš národní tým už hraje ve čtyřech.

49:59
    Machala pálil z levého kruhu, Wüthrich si však celou situaci pohlídal.

50:19
    Česká reprezentace vyhazuje touš a z trestu zbývá necelá minuta.

50:57
    Volejnicek dostal přihrávku na levý kruh a měl před sebou odkrytou branku. Celá střídačka se radovala, ale Volejnicek minul.

51:09
    Matewa (SUI) sekl Chytila a je vyloučen na dvě minuty.

51:27

52:10
    Domácí teď mají drtivý tlak, ale chybí jim koncovka.

53:05
    Zadinova střela byla ztečována.

53:15

53:25
    Chytilovu střelu schoval Wüthrich ve své lapačce.

53:25
    Oddechový čas pro hosty.

53:40
    Kaut (CZE) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

54:20
    Švýcaři se derou za vyrovnáním, ale obrana Česka zatím funguje dobře.

55:07
    Le Coultre vypálil dělovku, ale ta nepadla na úrodnou půdu. Brízgala byl pozorný.

55:41
    Michnáč (CZE) posílá svůj tým do třech, je vyloučen za podražení.

56:23
    Hosté se snaží seč jim síly stačí, ale střely letí mimo, přihrávky nejsou přesné a chybí jim úspěšná koncovka.

57:25
    Češi se dostali ke kotouči a vyhazují.

57:45

58:15
    Necelé dvě minuty do konce. Hra se začíná přiostřovat.

58:47
    Lvíčata budou chtít těsný náskok už ubránit. Právě zahrála zakázané uvolnění.

59:15
    Švýcaři odvolali brankáře a hrají v šesti.

59:37
    A je rozhodnuto. Do prázdné branky se po bratrské nahrávce Chytila trefuje MAREK ZACHAR. Asistence: Chytil, Michnáč

I druhý zápas zvládli Češi lépe. Nejlepší hráč na straně hostů je Geisser a na straně domácích je to brankář Brízgala.

Máme za sebou dvě utkání naší juniorské reprezentace se Švýcarskem a obě byla vítězná. V prvním utkání předvedli Češi o něco přesvědčivější hru, ale díky své bojovnosti zvládli dotáhnout do vítězného konce i duel druhý. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou! (19:55:39)

Jiří Komárek

Branky a nahrávky: 12. Zadina, 32. Machala (Mikyska), 60. Zachar (Chytil, Michnáč) – 13. Leuenberger (Oehen, Geisser)

Česko: Brízgala (Kořenář) – Doudera, Vála, Kvasnička "A", Sirotka "C", Mikyska, Král, Hrdinka, Kachyňa – Reichel, Zadina, Havránek, Chytil, Kaut, Michnáč, Kodýtek, Safin, Kurovský, Helt, Machala, Zachar "A"
    Švýcarsko: Wüthrich P. (Meier) – Geisser, Wüthrich D., Stadler "A", Riva, Le Coultre, Matewa, Brantschen, Öjdemark -
    Eggenberger "C", Maillard, Miranda "A", Kurashev, Sigrist, Müller, Heim, Jäger, Rüegsegger, Volejnicek, Leuenberger, Oehen

Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Měkýš, Rampír