Finsko – Česko 2:0 (kon.)
Finsko
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Česko
Neděle 30.07.2017, 11:00 • WKK Sport Center, Wroclaw, Polsko • Světové hry 2022 • O 3.–4. místo

Čeští florbalisté v boji o bronz proti favorizovanému Finsku neuspěli. Z medailí se po výhře 2:0 radují Seveřané. Ty poslal ve 22. minutě do vedení v přesilovce Janne Lamminen. Čeští hráči si s blížícím se závěrem vytvořili tlak i několik šancí, ovšem poslední slovo si vzal půl minuty před koncem Miko Kailiala, který zpečetil skóre zápasu střelou do prázdné branky. To už je z mé strany vše. Přeji příjemně strávenou neděli! (12:33:33)

Nejlepší hráči zápasu: Lukáš Bauer (CZE) – Pyry Luukkonen (FIN)

Střely na branku – 14:11 (6:0, 5:6, 3:5)

44:48
    Bauer ještě znovu míří na střídačku, ale florbalisté Česka už mají příliš málo času.

44:32
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A je zřejmě hotovo! Míček se odrazil k MIKOVI KAILIALAOVI, jenž z vlastní poloviny trefil opuštěnou českou klec – 2:0. Bez asistence.

44:14
    Obrovský tlak českého týmu! Luukkonen ani netušil, kde míček je, ale pro Finy to dobře dopadlo.

43:49
    Velmi dobrou střelu Milana Tomašíka vyrazil Luukkonen. Finský gólman si pak poradil i s dorážkou Jendrišáka!

43:23
    Bauer zamířil na střídačku, český tým to zkouší bez brankáře!

43:19
    Oddechový čas si vyžádal český kouč Petri Kettunen.

43:04
    Hráči Česka už mají na vyrovnání jen dvě minuty.

42:43
    Milan Garčar přišel o míček. Finové budou rozehrávat a mohou pošetřit cenný čas.

41:29
    Milan Tomašík obral o míček Vaananena a ještě byl faulován. Volný úder pro český tým.

40:51
    Vstupujeme do závěrečné fáze celého utkání. Čeští hráči už musejí riskovat.

40:02
    Třetí třetina je nejlepší částí celého zápasu. Kivilehto nabil na pravou stranu Kailialovi, jenž těsně minul poloodkrytou českou branku!