Večerní program (1. den) | (kon.) |
Tomáš Kubečka
Výsledky mužů na 10 000 metrů
1. Mohamed Farah 26:49.51
2. Joshua Kiprui Cheptegei 26:49.94
3. Paul Kipngetich Tanui 26:50.60
4. Bedan Karoki Muchiri 26:52.12
5. Jemal Yimer 26:56.11
6. Geoffrey Kipsang Kamworor 26:57.77
7. Abadi Hadis 26:59.19
8. Mohammed Ahmed 27:02.35
9. Shadrack Kipchirchir 27:07.55
10. Andamlak Belihu 27:08.94
Výsledky kvalifikace diskařů
1. Daniel Stahl 67.64
2. Andrius Gudžius 67.01
3. Robert Harting 65.32
4. Piotr Malachowski 65.13
5. Fedrick Dacres 64.82
6. Mason Finley 64.76
7. Simon Pettersson 63.69
8. Robert Urbanek 63.67
9. Gerd Kanter 63.61
10. Lukas Weisshaidinger 63.57
11. Apostolos Parellis 63.36
12. Traves Smikle 63.23
Výsledky kvalifikace tyčkařek
1. Ekateríni Stefanídiová 4.60
2. Lisa Ryzihová 4.55
2. Sandi Morrisová 4.55
2. Robeilys Peinadová 4.55
5. Alysha Newmanová 4.55
6. Yarisley Silvaová 4.55
7. Nicole Büchlerová 4.55
8. Angelica Bengtssonová 4.55
8. Olga Mullinaová 4.55
10. Anicka Newellová 4.50
10. Holly Bradshawová 4.50
12. Eliza McCartneyová 4.50
Postupující z rozběhů na 100 metrů mužů
Julian Forte 9.99
Christian Coleman 10.01
Ben Youssef Meité 10.02
Reece Prescod 10.03
Bingtian Su 10.03
Justin Gatlin 10.05
Abdul Hakim Sani Brown 10.05
Usain Bolt 10.07
Chijindu Ujah 10.07
Jak Ali Harvey 10.13
Christopher Belcher 10.13
Yohan Blake 10.13
Zhenye Xie 10.13
James Dasaolu 10.13
Jimmy Vicaut 10.15
Akani Simbine 10.15
Shuhei Tada 10.19
Andrew Fisher 10.19
Cajhae Greene 10.21
Aska Vambridge 10.21
Emre Zafer Barnes 10.22
Emmanuel Matadi 10.24
Alex Wilson 10.24
Ramon Gittens 10.24
Kim Kukyong 10.24
Výsledky kvalifikace dálkařů
1. Radek Juška 8.24
2. Maykel Massó 8.15
3. Rushwal Samaai 8.14
4. Luvo Manyoga 8.12
5. Michel Torneus 8.07
6. Aleksandr Menkov 8.07
7. Yuhao Shi 8.06
8. Jarrion Lawson 8.05
9. Emiliano Lasa 7.96
10. Damer Forbes 7.93
11. Jianan Wang 7.92
12. Fabrice Lapierre 7.91
Postupující z rozběhů na 1500 metrů žen
Genzebe Dibabaová 4:02.87
Caster Semenyová 4:02.84
Faith Cepngetich Kipeyegenová 4:03.09
Winny Chebetová 4:03.19
Meraf Bahtaová 4:03.23
Angelika Cichocká 4:03.27
Sofia Ennaouiová 4:03.35
Laura Weightmanová 4:03.50
Besu Sadová 4:03.55
Konstanze Klosterhalfenová 4:03.60
Rababe Arafiová 4:03.67
Jessica Juddová 4:03.73
Gabriela Staffordová 4:04.55
Sara Vaughnová 4:04.56
Kate Graceová 4:04.76
Nicole Sifuentesová 4:05.24
Zoe Buckmanová 4:05.44
Sarah Mcdonaldová 4:05.48
Siffan Hassanová 4:08.89
Jennifer Simpsonová 4:08.92
Gudaf Tsegayová 4:08.96
Laura Muirová 4:08.97
Malika Akkaouiová 4:09.05
Hanna Kleinová 4:09.32
Postupující z "předrozběhů" na 100 metrů
Ján Volko 10.15
Emre Zafer Barnes 10.22
Mario Burke 10.23
Abdullah Abkar Mohammed 10.23
Ramon Gittens 10.25
Emmanuel Matadi 10.27
Joseph Millar 10.29
Warren Fraser 10.30
Brendon Rodney 10.37
Mark Otieno Odhiambo 10.40
Hassan Saaid 10.44
Ambdoul Karim Riffayn 10.59
Jean Tarcicius Batambok 10.71
1. Mohamed Farah 26:49.51
2. Joshua Kiprui Cheptegei 26:49.94
3. Paul Kipngetich Tanui 26:50.60
4. Bedan Karoki Muchiri 26:52.12
5. Jemal Yimer 26:56.11
6. Geoffrey Kipsang Kamworor 26:57.77
7. Abadi Hadis 26:59.19
8. Mohammed Ahmed 27:02.35
9. Shadrack Kipchirchir 27:07.55
10. Andamlak Belihu 27:08.94
Výsledky kvalifikace diskařů
1. Daniel Stahl 67.64
2. Andrius Gudžius 67.01
3. Robert Harting 65.32
4. Piotr Malachowski 65.13
5. Fedrick Dacres 64.82
6. Mason Finley 64.76
7. Simon Pettersson 63.69
8. Robert Urbanek 63.67
9. Gerd Kanter 63.61
10. Lukas Weisshaidinger 63.57
11. Apostolos Parellis 63.36
12. Traves Smikle 63.23
Výsledky kvalifikace tyčkařek
1. Ekateríni Stefanídiová 4.60
2. Lisa Ryzihová 4.55
2. Sandi Morrisová 4.55
2. Robeilys Peinadová 4.55
5. Alysha Newmanová 4.55
6. Yarisley Silvaová 4.55
7. Nicole Büchlerová 4.55
8. Angelica Bengtssonová 4.55
8. Olga Mullinaová 4.55
10. Anicka Newellová 4.50
10. Holly Bradshawová 4.50
12. Eliza McCartneyová 4.50
Postupující z rozběhů na 100 metrů mužů
Julian Forte 9.99
Christian Coleman 10.01
Ben Youssef Meité 10.02
Reece Prescod 10.03
Bingtian Su 10.03
Justin Gatlin 10.05
Abdul Hakim Sani Brown 10.05
Usain Bolt 10.07
Chijindu Ujah 10.07
Jak Ali Harvey 10.13
Christopher Belcher 10.13
Yohan Blake 10.13
Zhenye Xie 10.13
James Dasaolu 10.13
Jimmy Vicaut 10.15
Akani Simbine 10.15
Shuhei Tada 10.19
Andrew Fisher 10.19
Cajhae Greene 10.21
Aska Vambridge 10.21
Emre Zafer Barnes 10.22
Emmanuel Matadi 10.24
Alex Wilson 10.24
Ramon Gittens 10.24
Kim Kukyong 10.24
Výsledky kvalifikace dálkařů
1. Radek Juška 8.24
2. Maykel Massó 8.15
3. Rushwal Samaai 8.14
4. Luvo Manyoga 8.12
5. Michel Torneus 8.07
6. Aleksandr Menkov 8.07
7. Yuhao Shi 8.06
8. Jarrion Lawson 8.05
9. Emiliano Lasa 7.96
10. Damer Forbes 7.93
11. Jianan Wang 7.92
12. Fabrice Lapierre 7.91
Postupující z rozběhů na 1500 metrů žen
Genzebe Dibabaová 4:02.87
Caster Semenyová 4:02.84
Faith Cepngetich Kipeyegenová 4:03.09
Winny Chebetová 4:03.19
Meraf Bahtaová 4:03.23
Angelika Cichocká 4:03.27
Sofia Ennaouiová 4:03.35
Laura Weightmanová 4:03.50
Besu Sadová 4:03.55
Konstanze Klosterhalfenová 4:03.60
Rababe Arafiová 4:03.67
Jessica Juddová 4:03.73
Gabriela Staffordová 4:04.55
Sara Vaughnová 4:04.56
Kate Graceová 4:04.76
Nicole Sifuentesová 4:05.24
Zoe Buckmanová 4:05.44
Sarah Mcdonaldová 4:05.48
Siffan Hassanová 4:08.89
Jennifer Simpsonová 4:08.92
Gudaf Tsegayová 4:08.96
Laura Muirová 4:08.97
Malika Akkaouiová 4:09.05
Hanna Kleinová 4:09.32
Postupující z "předrozběhů" na 100 metrů
Ján Volko 10.15
Emre Zafer Barnes 10.22
Mario Burke 10.23
Abdullah Abkar Mohammed 10.23
Ramon Gittens 10.25
Emmanuel Matadi 10.27
Joseph Millar 10.29
Warren Fraser 10.30
Brendon Rodney 10.37
Mark Otieno Odhiambo 10.40
Hassan Saaid 10.44
Ambdoul Karim Riffayn 10.59
Jean Tarcicius Batambok 10.71
1. Mohamed Farah 26:49.51
2. Joshua Kiprui Cheptegei 26:49.94
3. Paul Kipngetich Tanui 26:50.60
4. Bedan Karoki Muchiri 26:52.12
5. Jemal Yimer 26:56.11
6. Geoffrey Kipsang Kamworor 26:57.77
7. Abadi Hadis 26:59.19
8. Mohammed Ahmed 27:02.35
9. Shadrack Kipchirchir 27:07.55
10. Andamlak Belihu 27:08.94
1. Ekateríni Stefanídiová 4.60
2. Lisa Ryzihová 4.55
2. Sandi Morrisová 4.55
2. Robeilys Peinadová 4.55
5. Alysha Newmanová 4.55
6. Yarisley Silvaová 4.55
7. Nicole Büchlerová 4.55
8. Angelica Bengtssonová 4.55
8. Olga Mullinaová 4.55
10. Anicka Newellová 4.50
10. Holly Bradshawová 4.50
12. Eliza McCartneyová 4.50
1. Daniel Stahl 67.64
2. Andrius Gudžius 67.01
3. Robert Harting 65.32
4. Piotr Malachowski 65.13
5. Fedrick Dacres 64.82
6. Mason Finley 64.76
7. Simon Pettersson 63.69
8. Robert Urbanek 63.67
9. Gerd Kanter 63.61
10. Lukas Weisshaidinger 63.57
11. Apostolos Parellis 63.36
12. Traves Smikle 63.23
Julian Forte 9.99
Christian Coleman 10.01
Ben Youssef Meité 10.02
Reece Prescod 10.03
Bingtian Su 10.03
Justin Gatlin 10.05
Abdul Hakim Sani Brown 10.05
Usain Bolt 10.07
Chijindu Ujah 10.07
Jak Ali Harvey 10.13
Christopher Belcher 10.13
Yohan Blake 10.13
Zhenye Xie 10.13
James Dasaolu 10.13
Jimmy Vicaut 10.15
Akani Simbine 10.15
Shuhei Tada 10.19
Andrew Fisher 10.19
Cajhae Greene 10.21
Aska Vambridge 10.21
Emre Zafer Barnes 10.22
Emmanuel Matadi 10.24
Alex Wilson 10.24
Ramon Gittens 10.24
Kim Kukyong 10.24
1. Radek Juška 8.24
2. Maykel Massó 8.15
3. Rushwal Samaai 8.14
4. Luvo Manyoga 8.12
5. Michel Torneus 8.07
6. Aleksandr Menkov 8.07
7. Yuhao Shi 8.06
8. Jarrion Lawson 8.05
9. Emiliano Lasa 7.96
10. Damer Forbes 7.93
11. Jianan Wang 7.92
12. Fabrice Lapierre 7.91
Genzebe Dibabaová 4:02.87
Caster Semenyová 4:02.84
Faith Cepngetich Kipeyegenová 4:03.09
Winny Chebetová 4:03.19
Meraf Bahtaová 4:03.23
Angelika Cichocká 4:03.27
Sofia Ennaouiová 4:03.35
Laura Weightmanová 4:03.50
Besu Sadová 4:03.55
Konstanze Klosterhalfenová 4:03.60
Rababe Arafiová 4:03.67
Jessica Juddová 4:03.73
Gabriela Staffordová 4:04.55
Sara Vaughnová 4:04.56
Kate Graceová 4:04.76
Nicole Sifuentesová 4:05.24
Zoe Buckmanová 4:05.44
Sarah Mcdonaldová 4:05.48
Siffan Hassanová 4:08.89
Jennifer Simpsonová 4:08.92
Gudaf Tsegayová 4:08.96
Laura Muirová 4:08.97
Malika Akkaouiová 4:09.05
Hanna Kleinová 4:09.32
Ján Volko 10.15
Emre Zafer Barnes 10.22
Mario Burke 10.23
Abdullah Abkar Mohammed 10.23
Ramon Gittens 10.25
Emmanuel Matadi 10.27
Joseph Millar 10.29
Warren Fraser 10.30
Brendon Rodney 10.37
Mark Otieno Odhiambo 10.40
Hassan Saaid 10.44
Ambdoul Karim Riffayn 10.59
Jean Tarcicius Batambok 10.71
V dnešním programu budeme sledovat pět českých zástupců. Od 20:30 se v kvalifikaci ve skoku do dálky představí Radek Juška. O pět minut později se v rozběhu na 1500 metrů ukáže Simona Vrzalová. Ve 20:45 poté započne kvalifikace žen v tyčkařském sektoru. V něm se představí Švábíková, Maláčová a také Jiřina Ptáčníková.
20:00 100 metrů M, 1. kolo
20:20 hod diskem M, kvalifikace A
20:30 skok do dálky M, kvalifikace A a B Juška
20:35 1500 metrů Ž, rozběhy Vrzalová
20:45 skok o tyči Ž, kvalifikace Švábíková, Maláčová, Ptáčníková
21:20 100 metrů M, rozběhy
21:45 hod diskem M, kvalifikace B
22:20 10 000 metrů M, finále
Letošní atletický šampionát se bude konat na olympijském stadionu v Londýně. Stánek, který pojme až 60 000 návštěvníků, leží v londýnské čtvrti Stanford. Od minulé sezóny na něm své domácí zápasy anglické Premier League hraje West Ham United. Fanoušci se mohou těšit na střechu, která by měla zajistit nižší možnost větrů, které by mohly znehodnotit případné rekordy.