Večerní program (7. den) | (kon.) |
Jan Vojkůvka
Čtvrteční program
19:30 5000 metrů Ž, rozběhy
20:05 hod oštěpem M, kvalifikace A (Jaroslav Jílek, Vítězslav Veselý)
20:10 skok do výšky Ž, kvalifikace (Michaela Hrubá)
20:25 800 metrů Ž, rozběhy
21:20 trojskok M, finále
21:25 1500 metrů M, rozběhy (Jakub Holuša)
21:35 hod oštěpem M, kvalifikace B (Jakub Vadlejch, Petr Frydrych)
22:05 200 metrů Ž, SF
22:35 400 metrů překážek Ž, finále (Zuzana Hejnová)
22:50 200 metrů M, finále
400 metrů překážek žen, finále
1. Kori Carterová (USA) 53,07
2. Dalilah Muhammadová (USA) 53,50
3. Ristananna Traceyová (JAM) 53,74
4. Zuzana Hejnová (CZE) 54,20
5. Léa Sprungerová (SUI) 54,59
6. Sage Watsonová (CAN) 54,92
7. Cassandra Tateová (USA) 55,43
8. Eilidh Doyleová (GBR) 55,71
200 metrů mužů, finále
1. Ramil Guliyev (TUR) 20,09
2. Wayde van Niekerk (RSA) 20,11
3. Jereem Richards (TTO) 20,11
4. Nethaneel Mitchell-Blake (GBR) 20,24
5. Ameer Webb (USA) 20,26
6. Isaac Makwala (BOT) 20,44
7. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) 20,63
8. Isiah Young (USA) 20,64
Hod oštěpem mužů, kvalifikace
Skupina A
1. Johannes Vetter (GER) 91,20 Q
2. Tero Pitkämäki (FIN) 85,97 Q
3. Ahmed Bader Magour (QAT) 83,83 Q
4. Julius Yego (KEN) 83,57 Q
5. Marcin Krukowski (POL) 83,49 Q
6. Hamish Peacock (AUS) 82,46
7. Neeraj Chopra (IND) 82,26
8. Jaroslav Jílek (CZE) 80,97
9. Adrian Mardare (MDA) 80,18
10. Rolands Štrobinders (LAT) 79,68
11. Čchao-Tsun Čcheng (TPE) 77,87
12. Rjohej Araj (JPN) 77,38
13. Tanel Laanmäe (EST) 76,41
14. Vítězslav Veselý (CZE) 75,50
15. Pavel Mjaleška (BLR) 75,33
Edis Matusevicius (LTU) NM
Skupina B
1. Petr Frydrych (CZE) 86,22 Q
2. Keshorn Walcott (TTO) 86,01 Q
3. Andreas Hofmann (GER) 85,62 Q
4. Ioánnis Kiriazís (GRE) 84,60 Q
5. Davinder Singh (IND) 84,22 Q
6. Thomas Röhler (GER) 83,37 Q
7. Jakub Vadlejch (CZE) 83,37 Q
8. Magnus Kirt (EST) 83,86 Q
9. Cyrus Hostetler (USA) 79,71
10. Anderson Peters (GRN) 78,99
11. Norbert Rivasz-Tóth (HUN) 78,76
12. Ben Langton-Burnell (NZL) 76,46
13. Braian Toledo (ARG) 75,29
14. Alexandru Novac (ROU) 74,67
15. Rocco van Rooyen (RSA) 74,02
16. Waruna Rankoth Pedige (SRI) 73,16
Skok do výšky žen, kvalifikace
Skupina A
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 1,92 q
1. Inika McPhersonová (USA) 1,92 q
3. Vashti Cunninghamová (USA) 1,92 q
3. Airiné Palšytéová (LTU)1,92 q
5. Marie-Laurence Jungfleischová (GER) 1,92 q
6. Levern Spencerová (LCA) 1,89
7. Irina Gordějevová (ANA) 1,89
8. Kimberly Williamsonová (JAM) 1,89
9. Oksana Okuněvová (UKR) 1,89
10. Marija Vukovičová (MNE) 1,85
10. Erika Kinseyová (SWE) 1,85
12. Ana Šimicová (CRO) 1,85
13. Tatiána Goúsinová (GRE) 1,85
14. Erika Furlaniová (ITA) 1,80
Nicola McDermottová (AUS) NM
Skupina B
1. Maria Lasickeneová (ANA) 1,92 q
1. Julija Levčenková (UKR) 1,92 q
1. Kamila Licwinková (POL) 1,92 q
4. Mirela Demirevová (BUL) 1,92 q
4. Morgan Lakeová (GBR) 1,92 q
6. Michaela Hrubá (CZE) 1,92 q
7. Ruth Beitiaová (ESP) 1,92 q
8. Maruša Cernjulová (SLO) 1,89
8. Iryna Geraščenková (UKR) 1,89
10. Sofie Skoogová (SWE) 1,89
11. Alessia Trostová (ITA) 1,89
12. Nadija Dusanovová (UZB) 1,85
12. Alycandria Treasureová (CAN) 1,85
14. Elizabeth Pattersonová (USA) 1,80
15. Linda Sandblomová (FIN) 1,80
Trojskok mužů, finále
1. Christian Taylor (USA) 17,68
2. Will Claye (USA) 17,63
3. Nelson Évora (POR) 17,19
4. Cristian Nápoles (CUB) 17,16
5. Alexis Copello (AZE) 17,16
6. Chris Bernard (USA) 17,16
7. Andy Díaz (CUB) 17,13
8. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,79
9. Žuej-Tching Wu (CHN) 16,66
10. Pablo Torrijos (ESP) 16,60
11. Yordanys Duranona (DMA) 16,42
12. Lázaro Martínez (CUB) 16,25
1500 metrů mužů, rozběhy
1/3
1. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:45,93 Q
2. Asbel Kiprop (KEN) 3:45,96 Q
3. Timo Benitz (GER) 3:46,01 Q
4. Abdalaati Iguider (MAR) 3:46,03 Q
5. Marcin Lewandowski (POL) 3:46,06 Q
6. Jordan Williamsz (AUS) 3:46,11 Q
7. Mahiedine Mekhissi (FRA) 3:46,17
8. Samuel Tefera (ETH) 3:46,22
9. David Torrence (PER) 3:46,39
10. Ayanleh Souleiman (DJI) 3:46,64
11. Josh Kerr (GBR) 3:47,30
12. Abderrahmane Anou (ALG) 3:47,38
13. David Bustos (ESP) 3:47,52
14. Matthew Centrowitz (USA) 3:48,34
Thiago André (BRA) DNS
2/3
1. Sadik Mikhou (BRN) 3:42,12 Q
2. Jakub Holuša (CZE) 3:42,31 Q
3. Chris O'Hare (GBR) 3:42,53 Q
4. Ronald Musagala (UGA) 3:42,75 Q
5. Nicholas Willis (NZL) 3:42,75 Q
6. Robby Andrews (USA) 3:43,03 Q
7. Ronald Kwemoi (KEN) 3:43,10 q
8. Federico Bruno (ARG) 3:43,16
9. Ryan Gregson (AUS) 3:43,28
10. Marc Alcalá (ESP) 3:43,28
11. Benjamin Enzema (GEQ) 3:48,39
12. Dominic Lokinyomo Lobalu (ART) 3:52,78
13. Richard Douma (NED) 3:55,36
Chala Regassa (ETH) DNS
Brahim Akachab (MAR) DNS
3/3
1. Luke Mathews (AUS) 3:38,19 Q
2. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:38,41 Q
3. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:38,46 Q
4. Jake Wightman (GBR) 3:38,50 Q
5. Homiyu Tesfaye (GER) 3:38,57 Q
6. Adel Mechaal (ESP) 3:38,99 Q
7. Fouad Elkaam (MAR) 3:39,33 q
8. John Gregorek (USA) 3:39,62 q
9. Kalle Berglund (SWE) 3:39,62 q
10. Benson Kiplagat Seurei (BRN) 3:39,77 q
11. Michal Rozmys (POL) 3:40,28 q
12. Ismael Debjani (BEL) 3:43,71
13. Harvey Dixon (GIB) 3:44,03
14. Erick Rodríguez (NCA) 3:52,25
Taresa Tolosa (ETH) DNS
200 metrů žen, semifinále
1/3
1. Dafne Schippersová (NED) 22,49 Q
2. Deejah Stevensová (USA) 22,71 Q
3. Ivet Lalová-Colliová (BUL) 22,96
4. Rebekka Haaseová (GER) 23,03
5. Sashalee Forbesová (JAM) 23,09
6. Sarah Atchová (SUI) 23,12
7. Justine Palframanová (RSA) 23,21
8. Anthonique Strachanová (BAH) 23,21
2/3
1. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 22,49 Q
2. Kimberlyn Duncanová (USA) 22,73 Q
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 23,00
4. Simoney Faceyová (JAM) 23,01
5. Edidiong Ofonime Odiongová (BRN) 23,24
6. Bianca Williamsová (GBR) 23,40
7. Semoy Hackettová (TTO) 23,54
Rosangela Santosová (BRA) DQ
3/3
1. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,50 Q
2. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,73 Q
3. Crystal Emmanuelová (CAN) 22,85 q
4. Tynia Gaitherová (BAH) 22,85 q
5. Maria Belimpasakiová (GRE) 23,21
6. Vitoria Cristina Rosaová (BRA) 23,31
7. Jodean Williamsová (JAM) 23,32
8. Estelle Raffaiová (FRA) 23,45
5000 metrů žen, rozběhy
1/2
1. Hellen Onsando Obiriová (KEN) 14:56,70 Q
2. Almaz Ayanaová (ETH) 14:57,06 Q
3. Senbere Teferiová (ETH) 14:57,23 Q
4. Susan Kruminsová (NED) 14:57,33 Q
5. Shannon Rowburyová (USA) 14:57,55
6. Sheita Chepkirui Kiprotichová (KEN) 14:57,58 q
7. Laura Muirová (GBR) 14:59,34 q
8. Yasemin Canová (TUR) 15:08,20
9. Alina Rehová (GER) 15:10,01
10. Ana Lozanová (ESP) 15:14,23
11. Bontu Rebituová (BRN) 15:16,70
12. Mercyline Chelangatová (UGA) 15:16,75
13. Andrea Seccafienová (CAN) 15:19,39
14. Ajuko Suzukiová (JPN) 15:24,86
15. Eloise Wellingsová (AUS) 15:25,92
16. Camille Buscombová (NZL) 15:40,41
Sarah Lahtiová (SWE) DNS
2/2
1. Letesenbet Gideyová (ETH) 14:59,34 Q
2. Sifan Hassanová (NED) 14:59,85 Q
3. Shelby Houlihanová (USA) 15:00,37 Q
4. Eilish McColganová (GBR) 15:00,38 Q
5. Margaret Chelimo Kipkemboiová (KEN) 15:00,39 Q
6. Karoline Bjerkeli Groevdalová (NOR) 15:00,44 q
7. Molly Huddleová (USA) 15:03,60 q
8. Kalkidan Gezagneová (BRN) 15:07,19 q
9. Rina Nabešimová (JPN) 15:11,83
10. Madeline Hillsová (AUS) 15:13,77
11. Stella Chesangová (UGA) 15:23,02
12. Jessica O'Connellová (CAN) 15:23,16
13. Muriel Coneová (COL) 15:26,18
14. Heidi Seeová (AUS) 15:38,86
15. Stephanie Twellová (GBR) 15:41,29
16. Julija Šmatenková (UKR) 16:40,36
Genzebe Dibabaová (ETH) DNS
800 metrů žen, rozběhy
1/6
1. Ajee Wilsonová (USA) 2:00,52 Q
2. Noélie Yarigová (BEN) 2:00,99 Q
3. Egle Balciünaitéová (LTU) 2:01,21 Q
4. Sanne Verstegenová (NED) 2:01,50 q
5. Winnie Nanyondová (UGA) 2:02,65
6. Kore Tolaová (ETH) 2:03,01
7. Johana Arrietaová (COL) 2:07,36
Lovisa Lindhová (SWE) DNS
2/6
1. Angelika Cichocká (POL) 2:00,86 Q
2. Melissa Bishopová (CAN) 2:01,11 Q
3. Shelayma Oskan-Clarkeová (GBR) 2:01,30 Q
4. Brenda Martinezová (USA) 2:01,53 q
5. Esther Guerrerová (ESP) 2:02,22
6. Emily Cherotich Tueiová (KEN) 2:02,70
7. Lora Storeyová (AUS) 2:07,17
8. Nimali W. K. L. Arachchigeová (SRI) 2:08,49
3/6
1. Caster Semenyaová (RSA) 2:01,33 Q
2. Rose Mary Almanzaová (CUB) 2:01,43 Q
3. Joanna Józwiková (POL) 2:01,51 Q
4. Angela Pettyová (NZL) 2:01,76
5. Natoya Gouleová (JAM) 2:01,77
6. Brittany McGowanová (AUS) 2:02,25
7. Annie LeBlancová (CAN) 2:04,06
4/6
1. Margaret Nyairera Wambuiová (KEN) 2:00,75 Q
2. Lynsey Sharpová (GBR) 2:01,04 Q
3. Halima Nakaayiová (UGA) 2:01,80 Q
4. Marina Arzamasovová (BLR) 2:01,92
5. Mahlet Mulugetaová (ETH) 2:02,04
6. Olga Ljachovová (UKR) 2:02,07
7. Yusneysi Santiustiová (ITA) 2:02,75
8. Lindsey Butterworthová (CAN) 2:03,19
5/6
1. Charlene Lipseyová (USA) 2:02,74 Q
2. Hedda Hynneová (NOR) 2:02,85 Q
3. Dorcus Ajoková (UGA) 2:02,98 Q
4. Aníta Hinriksdóttirová (ISL) 2:03,45
5. Georgia Griffithová (AUS) 2:03,54
6. Siofra Cleirigh Buttnerová (IRL) 2:06,54
7. Kimarra McDonaldová (JAM) 2:09,19
Eunice Jepkoech Sumová (KEN) DNS
6/6
1. Francine Niyonsabaová (BDI) 1:59,86 Q
2. Habitam Alemuová (ETH) 2:00,07 Q
3. Selina Büchelová (SUI) 2:00,23 Q
4. Adelle Traceyová (GBR) 2:00,28 q
5. Christina Heringová (GER) 2:01,13 q
6. Hanna Hermanssonová (SWE) 2:01,25 q
7. Gena Löfstrandová (RSA) 2:01,73 q
8. Rose Nathike Lokonyenová (ART) 2:20,06
19:30 5000 metrů Ž, rozběhy
20:05 hod oštěpem M, kvalifikace A (Jaroslav Jílek, Vítězslav Veselý)
20:10 skok do výšky Ž, kvalifikace (Michaela Hrubá)
20:25 800 metrů Ž, rozběhy
21:20 trojskok M, finále
21:25 1500 metrů M, rozběhy (Jakub Holuša)
21:35 hod oštěpem M, kvalifikace B (Jakub Vadlejch, Petr Frydrych)
22:05 200 metrů Ž, SF
22:35 400 metrů překážek Ž, finále (Zuzana Hejnová)
22:50 200 metrů M, finále
400 metrů překážek žen, finále
1. Kori Carterová (USA) 53,07
2. Dalilah Muhammadová (USA) 53,50
3. Ristananna Traceyová (JAM) 53,74
4. Zuzana Hejnová (CZE) 54,20
5. Léa Sprungerová (SUI) 54,59
6. Sage Watsonová (CAN) 54,92
7. Cassandra Tateová (USA) 55,43
8. Eilidh Doyleová (GBR) 55,71
200 metrů mužů, finále
1. Ramil Guliyev (TUR) 20,09
2. Wayde van Niekerk (RSA) 20,11
3. Jereem Richards (TTO) 20,11
4. Nethaneel Mitchell-Blake (GBR) 20,24
5. Ameer Webb (USA) 20,26
6. Isaac Makwala (BOT) 20,44
7. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) 20,63
8. Isiah Young (USA) 20,64
Hod oštěpem mužů, kvalifikace
Skupina A
1. Johannes Vetter (GER) 91,20 Q
2. Tero Pitkämäki (FIN) 85,97 Q
3. Ahmed Bader Magour (QAT) 83,83 Q
4. Julius Yego (KEN) 83,57 Q
5. Marcin Krukowski (POL) 83,49 Q
6. Hamish Peacock (AUS) 82,46
7. Neeraj Chopra (IND) 82,26
8. Jaroslav Jílek (CZE) 80,97
9. Adrian Mardare (MDA) 80,18
10. Rolands Štrobinders (LAT) 79,68
11. Čchao-Tsun Čcheng (TPE) 77,87
12. Rjohej Araj (JPN) 77,38
13. Tanel Laanmäe (EST) 76,41
14. Vítězslav Veselý (CZE) 75,50
15. Pavel Mjaleška (BLR) 75,33
Edis Matusevicius (LTU) NM
Skupina B
1. Petr Frydrych (CZE) 86,22 Q
2. Keshorn Walcott (TTO) 86,01 Q
3. Andreas Hofmann (GER) 85,62 Q
4. Ioánnis Kiriazís (GRE) 84,60 Q
5. Davinder Singh (IND) 84,22 Q
6. Thomas Röhler (GER) 83,37 Q
7. Jakub Vadlejch (CZE) 83,37 Q
8. Magnus Kirt (EST) 83,86 Q
9. Cyrus Hostetler (USA) 79,71
10. Anderson Peters (GRN) 78,99
11. Norbert Rivasz-Tóth (HUN) 78,76
12. Ben Langton-Burnell (NZL) 76,46
13. Braian Toledo (ARG) 75,29
14. Alexandru Novac (ROU) 74,67
15. Rocco van Rooyen (RSA) 74,02
16. Waruna Rankoth Pedige (SRI) 73,16
Skok do výšky žen, kvalifikace
Skupina A
1. Katarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 1,92 q
1. Inika McPhersonová (USA) 1,92 q
3. Vashti Cunninghamová (USA) 1,92 q
3. Airiné Palšytéová (LTU)1,92 q
5. Marie-Laurence Jungfleischová (GER) 1,92 q
6. Levern Spencerová (LCA) 1,89
7. Irina Gordějevová (ANA) 1,89
8. Kimberly Williamsonová (JAM) 1,89
9. Oksana Okuněvová (UKR) 1,89
10. Marija Vukovičová (MNE) 1,85
10. Erika Kinseyová (SWE) 1,85
12. Ana Šimicová (CRO) 1,85
13. Tatiána Goúsinová (GRE) 1,85
14. Erika Furlaniová (ITA) 1,80
Nicola McDermottová (AUS) NM
Skupina B
1. Maria Lasickeneová (ANA) 1,92 q
1. Julija Levčenková (UKR) 1,92 q
1. Kamila Licwinková (POL) 1,92 q
4. Mirela Demirevová (BUL) 1,92 q
4. Morgan Lakeová (GBR) 1,92 q
6. Michaela Hrubá (CZE) 1,92 q
7. Ruth Beitiaová (ESP) 1,92 q
8. Maruša Cernjulová (SLO) 1,89
8. Iryna Geraščenková (UKR) 1,89
10. Sofie Skoogová (SWE) 1,89
11. Alessia Trostová (ITA) 1,89
12. Nadija Dusanovová (UZB) 1,85
12. Alycandria Treasureová (CAN) 1,85
14. Elizabeth Pattersonová (USA) 1,80
15. Linda Sandblomová (FIN) 1,80
Trojskok mužů, finále
1. Christian Taylor (USA) 17,68
2. Will Claye (USA) 17,63
3. Nelson Évora (POR) 17,19
4. Cristian Nápoles (CUB) 17,16
5. Alexis Copello (AZE) 17,16
6. Chris Bernard (USA) 17,16
7. Andy Díaz (CUB) 17,13
8. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,79
9. Žuej-Tching Wu (CHN) 16,66
10. Pablo Torrijos (ESP) 16,60
11. Yordanys Duranona (DMA) 16,42
12. Lázaro Martínez (CUB) 16,25
1500 metrů mužů, rozběhy
1/3
1. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:45,93 Q
2. Asbel Kiprop (KEN) 3:45,96 Q
3. Timo Benitz (GER) 3:46,01 Q
4. Abdalaati Iguider (MAR) 3:46,03 Q
5. Marcin Lewandowski (POL) 3:46,06 Q
6. Jordan Williamsz (AUS) 3:46,11 Q
7. Mahiedine Mekhissi (FRA) 3:46,17
8. Samuel Tefera (ETH) 3:46,22
9. David Torrence (PER) 3:46,39
10. Ayanleh Souleiman (DJI) 3:46,64
11. Josh Kerr (GBR) 3:47,30
12. Abderrahmane Anou (ALG) 3:47,38
13. David Bustos (ESP) 3:47,52
14. Matthew Centrowitz (USA) 3:48,34
Thiago André (BRA) DNS
2/3
1. Sadik Mikhou (BRN) 3:42,12 Q
2. Jakub Holuša (CZE) 3:42,31 Q
3. Chris O'Hare (GBR) 3:42,53 Q
4. Ronald Musagala (UGA) 3:42,75 Q
5. Nicholas Willis (NZL) 3:42,75 Q
6. Robby Andrews (USA) 3:43,03 Q
7. Ronald Kwemoi (KEN) 3:43,10 q
8. Federico Bruno (ARG) 3:43,16
9. Ryan Gregson (AUS) 3:43,28
10. Marc Alcalá (ESP) 3:43,28
11. Benjamin Enzema (GEQ) 3:48,39
12. Dominic Lokinyomo Lobalu (ART) 3:52,78
13. Richard Douma (NED) 3:55,36
Chala Regassa (ETH) DNS
Brahim Akachab (MAR) DNS
3/3
1. Luke Mathews (AUS) 3:38,19 Q
2. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:38,41 Q
3. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:38,46 Q
4. Jake Wightman (GBR) 3:38,50 Q
5. Homiyu Tesfaye (GER) 3:38,57 Q
6. Adel Mechaal (ESP) 3:38,99 Q
7. Fouad Elkaam (MAR) 3:39,33 q
8. John Gregorek (USA) 3:39,62 q
9. Kalle Berglund (SWE) 3:39,62 q
10. Benson Kiplagat Seurei (BRN) 3:39,77 q
11. Michal Rozmys (POL) 3:40,28 q
12. Ismael Debjani (BEL) 3:43,71
13. Harvey Dixon (GIB) 3:44,03
14. Erick Rodríguez (NCA) 3:52,25
Taresa Tolosa (ETH) DNS
200 metrů žen, semifinále
1/3
1. Dafne Schippersová (NED) 22,49 Q
2. Deejah Stevensová (USA) 22,71 Q
3. Ivet Lalová-Colliová (BUL) 22,96
4. Rebekka Haaseová (GER) 23,03
5. Sashalee Forbesová (JAM) 23,09
6. Sarah Atchová (SUI) 23,12
7. Justine Palframanová (RSA) 23,21
8. Anthonique Strachanová (BAH) 23,21
2/3
1. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 22,49 Q
2. Kimberlyn Duncanová (USA) 22,73 Q
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 23,00
4. Simoney Faceyová (JAM) 23,01
5. Edidiong Ofonime Odiongová (BRN) 23,24
6. Bianca Williamsová (GBR) 23,40
7. Semoy Hackettová (TTO) 23,54
Rosangela Santosová (BRA) DQ
3/3
1. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,50 Q
2. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,73 Q
3. Crystal Emmanuelová (CAN) 22,85 q
4. Tynia Gaitherová (BAH) 22,85 q
5. Maria Belimpasakiová (GRE) 23,21
6. Vitoria Cristina Rosaová (BRA) 23,31
7. Jodean Williamsová (JAM) 23,32
8. Estelle Raffaiová (FRA) 23,45
5000 metrů žen, rozběhy
1/2
1. Hellen Onsando Obiriová (KEN) 14:56,70 Q
2. Almaz Ayanaová (ETH) 14:57,06 Q
3. Senbere Teferiová (ETH) 14:57,23 Q
4. Susan Kruminsová (NED) 14:57,33 Q
5. Shannon Rowburyová (USA) 14:57,55
6. Sheita Chepkirui Kiprotichová (KEN) 14:57,58 q
7. Laura Muirová (GBR) 14:59,34 q
8. Yasemin Canová (TUR) 15:08,20
9. Alina Rehová (GER) 15:10,01
10. Ana Lozanová (ESP) 15:14,23
11. Bontu Rebituová (BRN) 15:16,70
12. Mercyline Chelangatová (UGA) 15:16,75
13. Andrea Seccafienová (CAN) 15:19,39
14. Ajuko Suzukiová (JPN) 15:24,86
15. Eloise Wellingsová (AUS) 15:25,92
16. Camille Buscombová (NZL) 15:40,41
Sarah Lahtiová (SWE) DNS
2/2
1. Letesenbet Gideyová (ETH) 14:59,34 Q
2. Sifan Hassanová (NED) 14:59,85 Q
3. Shelby Houlihanová (USA) 15:00,37 Q
4. Eilish McColganová (GBR) 15:00,38 Q
5. Margaret Chelimo Kipkemboiová (KEN) 15:00,39 Q
6. Karoline Bjerkeli Groevdalová (NOR) 15:00,44 q
7. Molly Huddleová (USA) 15:03,60 q
8. Kalkidan Gezagneová (BRN) 15:07,19 q
9. Rina Nabešimová (JPN) 15:11,83
10. Madeline Hillsová (AUS) 15:13,77
11. Stella Chesangová (UGA) 15:23,02
12. Jessica O'Connellová (CAN) 15:23,16
13. Muriel Coneová (COL) 15:26,18
14. Heidi Seeová (AUS) 15:38,86
15. Stephanie Twellová (GBR) 15:41,29
16. Julija Šmatenková (UKR) 16:40,36
Genzebe Dibabaová (ETH) DNS
800 metrů žen, rozběhy
1/6
1. Ajee Wilsonová (USA) 2:00,52 Q
2. Noélie Yarigová (BEN) 2:00,99 Q
3. Egle Balciünaitéová (LTU) 2:01,21 Q
4. Sanne Verstegenová (NED) 2:01,50 q
5. Winnie Nanyondová (UGA) 2:02,65
6. Kore Tolaová (ETH) 2:03,01
7. Johana Arrietaová (COL) 2:07,36
Lovisa Lindhová (SWE) DNS
2/6
1. Angelika Cichocká (POL) 2:00,86 Q
2. Melissa Bishopová (CAN) 2:01,11 Q
3. Shelayma Oskan-Clarkeová (GBR) 2:01,30 Q
4. Brenda Martinezová (USA) 2:01,53 q
5. Esther Guerrerová (ESP) 2:02,22
6. Emily Cherotich Tueiová (KEN) 2:02,70
7. Lora Storeyová (AUS) 2:07,17
8. Nimali W. K. L. Arachchigeová (SRI) 2:08,49
3/6
1. Caster Semenyaová (RSA) 2:01,33 Q
2. Rose Mary Almanzaová (CUB) 2:01,43 Q
3. Joanna Józwiková (POL) 2:01,51 Q
4. Angela Pettyová (NZL) 2:01,76
5. Natoya Gouleová (JAM) 2:01,77
6. Brittany McGowanová (AUS) 2:02,25
7. Annie LeBlancová (CAN) 2:04,06
4/6
1. Margaret Nyairera Wambuiová (KEN) 2:00,75 Q
2. Lynsey Sharpová (GBR) 2:01,04 Q
3. Halima Nakaayiová (UGA) 2:01,80 Q
4. Marina Arzamasovová (BLR) 2:01,92
5. Mahlet Mulugetaová (ETH) 2:02,04
6. Olga Ljachovová (UKR) 2:02,07
7. Yusneysi Santiustiová (ITA) 2:02,75
8. Lindsey Butterworthová (CAN) 2:03,19
5/6
1. Charlene Lipseyová (USA) 2:02,74 Q
2. Hedda Hynneová (NOR) 2:02,85 Q
3. Dorcus Ajoková (UGA) 2:02,98 Q
4. Aníta Hinriksdóttirová (ISL) 2:03,45
5. Georgia Griffithová (AUS) 2:03,54
6. Siofra Cleirigh Buttnerová (IRL) 2:06,54
7. Kimarra McDonaldová (JAM) 2:09,19
Eunice Jepkoech Sumová (KEN) DNS
6/6
1. Francine Niyonsabaová (BDI) 1:59,86 Q
2. Habitam Alemuová (ETH) 2:00,07 Q
3. Selina Büchelová (SUI) 2:00,23 Q
4. Adelle Traceyová (GBR) 2:00,28 q
5. Christina Heringová (GER) 2:01,13 q
6. Hanna Hermanssonová (SWE) 2:01,25 q
7. Gena Löfstrandová (RSA) 2:01,73 q
8. Rose Nathike Lokonyenová (ART) 2:20,06
Nebude to ale jen závod Hejnové, kterým vyvrcholí nabitý program sedmého dne. Ve hře bude hned kvartet českých oštěpařů, jež čeká kvalifikace na sobotní finále. Ve startovním poli budou Jaroslav Jílek, Vítězslav Veselý, Petr Frydrych a Jakub Vadlejch. Kvalifikaci výškařek absolvuje v náročné konkurenci Michaela Hrubá a na Jakuba Holušu čeká rozběh na 1500 metrů.
Medaile se budou rozdávat ještě v mužském trojskoku.
19:30 5000 metrů Ž, rozběhy
20:05 hod oštěpem M, kvalifikace A (Jaroslav Jílek, Vítězslav Veselý)
20:10 skok do výšky Ž, kvalifikace (Michaela Hrubá)
20:25 800 metrů Ž, rozběhy
21:20 trojskok M, finále
21:25 1500 metrů M, rozběhy (Jakub Holuša)
21:35 hod oštěpem M, kvalifikace B (Jakub Vadlejch, Petr Frydrych)
22:05 200 metrů Ž, SF
22:35 400 metrů překážek Ž, finále (Zuzana Hejnová)
22:50 200 metrů M, finále
Rolands Štrobinders (LAT)
Adrian Mardare (MDA)
Tero Pitkämäki (FIN)
Edis Matusevicius (LTU)
Pavel Mjaleška (BLR)
Jaroslav Jílek (CZE)
Johannes Vetter (GER)
Hamish Peacock (AUS)
Vítězslav Veselý (CZE)
Čchao-Tsun Čcheng (TPE)
Ahmed Bader Magour (QAT)
Rjohej Araj (JPN)
Marcin Krukowski (POL)
Julius Yego (KEN)
Neeraj Chopra (IND)
Tanel Laanmäe (EST)
1/2
1. Hellen Onsando Obiriová (KEN) 14:56,70 Q
2. Almaz Ayanaová (ETH) 14:57,06 Q
3. Senbere Teferiová (ETH) 14:57,23 Q
4. Susan Kruminsová (NED) 14:57,33 Q
5. Shannon Rowburyová (USA) 14:57,55
6. Sheita Chepkirui Kiprotichová (KEN) 14:57,58 q
7. Laura Muirová (GBR) 14:59,34 q
8. Yasemin Canová (TUR) 15:08,20
9. Alina Rehová (GER) 15:10,01
10. Ana Lozanová (ESP) 15:14,23
11. Bontu Rebituová (BRN) 15:16,70
12. Mercyline Chelangatová (UGA) 15:16,75
13. Andrea Seccafienová (CAN) 15:19,39
14. Ajuko Suzukiová (JPN) 15:24,86
15. Eloise Wellingsová (AUS) 15:25,92
16. Camille Buscombová (NZL) 15:40,41
Sarah Lahtiová (SWE) DNS
2/2
1. Letesenbet Gideyová (ETH) 14:59,34 Q
2. Sifan Hassanová (NED) 14:59,85 Q
3. Shelby Houlihanová (USA) 15:00,37 Q
4. Eilish McColganová (GBR) 15:00,38 Q
5. Margaret Chelimo Kipkemboiová (KEN) 15:00,39 Q
6. Karoline Bjerkeli Groevdalová (NOR) 15:00,44 q
7. Molly Huddleová (USA) 15:03,60 q
8. Kalkidan Gezagneová (BRN) 15:07,19 q
9. Rina Nabešimová (JPN) 15:11,83
10. Madeline Hillsová (AUS) 15:13,77
11. Stella Chesangová (UGA) 15:23,02
12. Jessica O'Connellová (CAN) 15:23,16
13. Muriel Coneová (COL) 15:26,18
14. Heidi Seeová (AUS) 15:38,86
15. Stephanie Twellová (GBR) 15:41,29
16. Julija Šmatenková (UKR) 16:40,36
Genzebe Dibabaová (ETH) DNS
Skupina A
1. Johannes Vetter (GER) 91,20 Q
2. Tero Pitkämäki (FIN) 85,97 Q
3. Ahmed Bader Magour (QAT) 83,83 Q
4. Julius Yego (KEN) 83,57 Q
5. Marcin Krukowski (POL) 83,49 Q
6. Hamish Peacock (AUS) 82,46
7. Neeraj Chopra (IND) 82,26
8. Jaroslav Jílek (CZE) 80,97
9. Adrian Mardare (MDA) 80,18
10. Rolands Štrobinders (LAT) 79,68
11. Čchao-Tsun Čcheng (TPE) 77,87
12. Rjohej Araj (JPN) 77,38
13. Tanel Laanmäe (EST) 76,41
14. Vítězslav Veselý (CZE) 75,50
15. Pavel Mjaleška (BLR) 75,33
Edis Matusevicius (LTU) NM
1/6
1. Ajee Wilsonová (USA) 2:00,52 Q
2. Noélie Yarigová (BEN) 2:00,99 Q
3. Egle Balciünaitéová (LTU) 2:01,21 Q
4. Sanne Verstegenová (NED) 2:01,50 q
5. Winnie Nanyondová (UGA) 2:02,65
6. Kore Tolaová (ETH) 2:03,01
7. Johana Arrietaová (COL) 2:07,36
Lovisa Lindhová (SWE) DNS
2/6
1. Angelika Cichocká (POL) 2:00,86 Q
2. Melissa Bishopová (CAN) 2:01,11 Q
3. Shelayma Oskan-Clarkeová (GBR) 2:01,30 Q
4. Brenda Martinezová (USA) 2:01,53 q
5. Esther Guerrerová (ESP) 2:02,22
6. Emily Cherotich Tueiová (KEN) 2:02,70
7. Lora Storeyová (AUS) 2:07,17
8. Nimali W. K. L. Arachchigeová (SRI) 2:08,49
3/6
1. Caster Semenyaová (RSA) 2:01,33 Q
2. Rose Mary Almanzaová (CUB) 2:01,43 Q
3. Joanna Józwiková (POL) 2:01,51 Q
4. Angela Pettyová (NZL) 2:01,76
5. Natoya Gouleová (JAM) 2:01,77
6. Brittany McGowanová (AUS) 2:02,25
7. Annie LeBlancová (CAN) 2:04,06
4/6
1. Margaret Nyairera Wambuiová (KEN) 2:00,75 Q
2. Lynsey Sharpová (GBR) 2:01,04 Q
3. Halima Nakaayiová (UGA) 2:01,80 Q
4. Marina Arzamasovová (BLR) 2:01,92
5. Mahlet Mulugetaová (ETH) 2:02,04
6. Olga Ljachovová (UKR) 2:02,07
7. Yusneysi Santiustiová (ITA) 2:02,75
8. Lindsey Butterworthová (CAN) 2:03,19
5/6
1. Charlene Lipseyová (USA) 2:02,74 Q
2. Hedda Hynneová (NOR) 2:02,85 Q
3. Dorcus Ajoková (UGA) 2:02,98 Q
4. Aníta Hinriksdóttirová (ISL) 2:03,45
5. Georgia Griffithová (AUS) 2:03,54
6. Siofra Cleirigh Buttnerová (IRL) 2:06,54
7. Kimarra McDonaldová (JAM) 2:09,19
Eunice Jepkoech Sumová (KEN) DNS
6/6
1. Francine Niyonsabaová (BDI) 1:59,86 Q
2. Habitam Alemuová (ETH) 2:00,07 Q
3. Selina Büchelová (SUI) 2:00,23 Q
4. Adelle Traceyová (GBR) 2:00,28 q
5. Christina Heringová (GER) 2:01,13 q
6. Hanna Hermanssonová (SWE) 2:01,25 q
7. Gena Löfstrandová (RSA) 2:01,73 q
8. Rose Nathike Lokonyenová (ART) 2:20,06
Yordanys Duranona (DMA)
Chris Bernard (USA)
Lázaro Martínez (CUB)
Alexis Copello (AZE)
Jean-Marc Pontvianne (FRA)
Žuej-Tching Wu (CHN)
Nelson Évora (POR)
Will Claye (USA)
Pablo Torrijos (ESP)
Andy Díaz (CUB)
Christian Taylor (USA)
Cristian Nápoles (CUB)
Waruna Rankoth Pedige (SRI)
Braian Toledo (ARG)
Petr Frydrych (CZE)
Cyrus Hostetler (USA)
Ben Langton-Burnell (NZL)
Magnus Kirt (EST)
Thomas Röhler (GER)
Keshorn Walcott (TTO)
Rocco van Rooyen (RSA)
Jakub Vadlejch (CZE)
Ioánnis Kiriazís (GRE)
Anderson Peters (GRN)
Alexandru Novac (ROU)
Andreas Hofmann (GER)
Norbert Rivasz-Tóth (HUN)
Davinder Singh (IND)
Skupina A
1. atarina Johnsonová-Thompsonová (GBR) 1,92 q
1. Inika McPhersonová (USA) 1,92 q
3. Vashti Cunninghamová (USA) 1,92 q
3. Airiné Palšytéová (LTU)1,92 q
5. Marie-Laurence Jungfleischová (GER) 1,92 q
6. Levern Spencerová (LCA) 1,89
7. Irina Gordějevová (ANA) 1,89
8. Kimberly Williamsonová (JAM) 1,89
9. Oksana Okuněvová (UKR) 1,89
10. Marija Vukovičová (MNE) 1,85
10. Erika Kinseyová (SWE) 1,85
12. Ana Šimicová (CRO) 1,85
13. Tatiána Goúsinová (GRE) 1,85
14. Erika Furlaniová (ITA) 1,80
Nicola McDermottová (AUS) NM
Skupina B
1. Maria Lasickeneová (ANA) 1,92 q
1. Julija Levčenková (UKR) 1,92 q
1. Kamila Licwinková (POL) 1,92 q
4. Mirela Demirevová (BUL) 1,92 q
4. Morgan Lakeová (GBR) 1,92 q
6. Michaela Hrubá (CZE) 1,92 q
7. Ruth Beitiaová (ESP) 1,92 q
8. Maruša Cernjulová (SLO) 1,89
8. Iryna Geraščenková (UKR) 1,89
10. Sofie Skoogová (SWE) 1,89
11. Alessia Trostová (ITA) 1,89
12. Nadija Dusanovová (UZB) 1,85
12. Alycandria Treasureová (CAN) 1,85
14. Elizabeth Pattersonová (USA) 1,80
15. Linda Sandblomová (FIN) 1,80
1/3
1. Elijah Motonei Manangoi (KEN) 3:45,93 Q
2. Asbel Kiprop (KEN) 3:45,96 Q
3. Timo Benitz (GER) 3:46,01 Q
4. Abdalaati Iguider (MAR) 3:46,03 Q
5. Marcin Lewandowski (POL) 3:46,06 Q
6. Jordan Williamsz (AUS) 3:46,11 Q
7. Mahiedine Mekhissi (FRA) 3:46,17
8. Samuel Tefera (ETH) 3:46,22
9. David Torrence (PER) 3:46,39
10. Ayanleh Souleiman (DJI) 3:46,64
11. Josh Kerr (GBR) 3:47,30
12. Abderrahmane Anou (ALG) 3:47,38
13. David Bustos (ESP) 3:47,52
14. Matthew Centrowitz (USA) 3:48,34
Thiago André (BRA) DNS
2/3
1. Sadik Mikhou (BRN) 3:42,12 Q
2. Jakub Holuša (CZE) 3:42,31 Q
3. Chris O'Hare (GBR) 3:42,53 Q
4. Ronald Musagala (UGA) 3:42,75 Q
5. Nicholas Willis (NZL) 3:42,75 Q
6. Robby Andrews (USA) 3:43,03 Q
7. Ronald Kwemoi (KEN) 3:43,10 q
8. Federico Bruno (ARG) 3:43,16
9. Ryan Gregson (AUS) 3:43,28
10. Marc Alcalá (ESP) 3:43,28
11. Benjamin Enzema (GEQ) 3:48,39
12. Dominic Lokinyomo Lobalu (ART) 3:52,78
13. Richard Douma (NED) 3:55,36
Chala Regassa (ETH) DNS
Brahim Akachab (MAR) DNS
3/3
1. Luke Mathews (AUS) 3:38,19 Q
2. Timothy Cheruiyot (KEN) 3:38,41 Q
3. Filip Ingebrigtsen (NOR) 3:38,46 Q
4. Jake Wightman (GBR) 3:38,50 Q
5. Homiyu Tesfaye (GER) 3:38,57 Q
6. Adel Mechaal (ESP) 3:38,99 Q
7. Fouad Elkaam (MAR) 3:39,33 q
8. John Gregorek (USA) 3:39,62 q
9. Kalle Berglund (SWE) 3:39,62 q
10. Benson Kiplagat Seurei (BRN) 3:39,77 q
11. Michal Rozmys (POL) 3:40,28 q
12. Ismael Debjani (BEL) 3:43,71
13. Harvey Dixon (GIB) 3:44,03
14. Erick Rodríguez (NCA) 3:52,25
Taresa Tolosa (ETH) DNS
Skupina A
1. Johannes Vetter (GER) 91,20 Q
2. Tero Pitkämäki (FIN) 85,97 Q
3. Ahmed Bader Magour (QAT) 83,83 Q
4. Julius Yego (KEN) 83,57 Q
5. Marcin Krukowski (POL) 83,49 Q
6. Hamish Peacock (AUS) 82,46
7. Neeraj Chopra (IND) 82,26
8. Jaroslav Jílek (CZE) 80,97
9. Adrian Mardare (MDA) 80,18
10. Rolands Štrobinders (LAT) 79,68
11. Čchao-Tsun Čcheng (TPE) 77,87
12. Rjohej Araj (JPN) 77,38
13. Tanel Laanmäe (EST) 76,41
14. Vítězslav Veselý (CZE) 75,50
15. Pavel Mjaleška (BLR) 75,33
Edis Matusevicius (LTU) NM
Skupina B
1. Petr Frydrych (CZE) 86,22 Q
2. Keshorn Walcott (TTO) 86,01 Q
3. Andreas Hofmann (GER) 85,62 Q
4. Ioánnis Kiriazís (GRE) 84,60 Q
5. Davinder Singh (IND) 84,22 Q
6. Thomas Röhler (GER) 83,37 Q
7. Jakub Vadlejch (CZE) 83,37 Q
8. Magnus Kirt (EST) 83,86 Q
9. Cyrus Hostetler (USA) 79,71
10. Anderson Peters (GRN) 78,99
11. Norbert Rivasz-Tóth (HUN) 78,76
12. Ben Langton-Burnell (NZL) 76,46
13. Braian Toledo (ARG) 75,29
14. Alexandru Novac (ROU) 74,67
15. Rocco van Rooyen (RSA) 74,02
16. Waruna Rankoth Pedige (SRI) 73,16
1/3
1. Dafne Schippersová (NED) 22,49 Q
2. Deejah Stevensová (USA) 22,71 Q
3. Ivet Lalová-Colliová (BUL) 22,96
4. Rebekka Haaseová (GER) 23,03
5. Sashalee Forbesová (JAM) 23,09
6. Sarah Atchová (SUI) 23,12
7. Justine Palframanová (RSA) 23,21
8. Anthonique Strachanová (BAH) 23,21
2/3
1. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 22,49 Q
2. Kimberlyn Duncanová (USA) 22,73 Q
3. Mujinga Kambundjiová (SUI) 23,00
4. Simoney Faceyová (JAM) 23,01
5. Edidiong Ofonime Odiongová (BRN) 23,24
6. Bianca Williamsová (GBR) 23,40
7. Semoy Hackettová (TTO) 23,54
Rosangela Santosová (BRA) DQ
3/3
1. Marie-Josée Ta Louová (CIV) 22,50 Q
2. Dina Asherová-Smithová (GBR) 22,73 Q
3. Crystal Emmanuelová (CAN) 22,85 q
4. Tynia Gaitherová (BAH) 22,85 q
5. Maria Belimpasakiová (GRE) 23,21
6. Vitoria Cristina Rosaová (BRA) 23,31
7. Jodean Williamsová (JAM) 23,32
8. Estelle Raffaiová (FRA) 23,45
Finále poběží tyto ženy –
Eilidh Doyleová (GBR)
Cassandra Tateová (USA)
Dalilah Muhammadová (USA)
Léa Sprungerová (SUI)
Zuzana Hejnová (CZE)
Ristananna Traceyová (JAM)
Sage Watsonová (CAN)
Kori Carterová (USA)
1. Kori Carterová (USA) 53,07
2. Dalilah Muhammadová (USA) 53,50
3. Ristananna Traceyová (JAM) 53,74
4. Zuzana Hejnová (CZE) 54,20
5. Léa Sprungerová (SUI) 54,59
6. Sage Watsonová (CAN) 54,92
7. Cassandra Tateová (USA) 55,43
8. Eilidh Doyleová (GBR) 55,71
Trojskok mužů, finále
1. Christian Taylor (USA) 17,68
2. Will Claye (USA) 17,63
3. Nelson Évora (POR) 17,19
4. Cristian Nápoles (CUB) 17,16
5. Alexis Copello (AZE) 17,16
6. Chris Bernard (USA) 17,16
7. Andy Díaz (CUB) 17,13
8. Jean-Marc Pontvianne (FRA) 16,79
9. Žuej-Tching Wu (CHN) 16,66
10. Pablo Torrijos (ESP) 16,60
11. Yordanys Duranona (DMA) 16,42
12. Lázaro Martínez (CUB) 16,25
Nethaneel Mitchell-Blake (GBR)
Wayde van Niekerk (RSA)
Isiah Young (USA)
Ramil Guliyev (TUR)
Isaac Makwala (BOT)
Jereem Richards (TTO)
Abdul Hakim Sani Brown (JPN)
Ameer Webb (USA)
1. Ramil Guliyev (TUR) 20,09
2. Wayde van Niekerk (RSA) 20,11
3. Jereem Richards (TTO) 20,11
4. Nethaneel Mitchell-Blake (GBR) 20,24
5. Ameer Webb (USA) 20,26
6. Isaac Makwala (BOT) 20,44
7. Abdul Hakim Sani Brown (JPN) 20,63
8. Isiah Young (USA) 20,64