Neapol – Nice 2:0 (kon.) | Başakşehir – Sevilla 1:2 (kon.) | Beer Ševa – Maribor 2:1 (kon.)
Celtic – Astana 5:0 (kon.) | Olympiakos – Rijeka 2:1 (kon.)
SSC Neapol
2:0 (1:0)
OGC Nice
Středa 16.08.2017, 20:45 • Stadio San Paolo, Neapol • Liga mistrů (předkola) • Play-off

Devadesát minut uběhlo a zápas končí! Neapol si poveze na jih Francie nadějné vedení 2:0. Naopak Nice bude muset před vlastním publikem přidat, pokud chce ještě pomýšlet na základní skupinu Ligy mistrů!

Úvodní poločas patřil domácímu týmu. Už po třinácti minutách otevřel po přihrávce Insigneho Dries Mertens. Do šaten se tak odcházelo za stavu 1:0 pro domácí. I ve druhém poločasu se hrálo více na branku Yoana Cardinala. Jediný zásah si ale domácí připsali z pokutového kopu. Brazilský záložník Jorginho rozvlnil síť kopem do protipohybu brankáře Nice. V osmdesáté minutě přišel další zásadní okamžik. Vincentu Koziellovi se zatmělo před očima a zcela zbytečně sestřelil Callejóna. Po právu šel po červené kartě do sprch. Hned o několik sekund později ho následoval Alassane Pléa, který si vysloužil druhou žlutou kartu za protesty. Nice tak dohrávalo posledních deset minut v devíti. Další branky už ale nepřišly a francouzský tým tak odjíždí z Neapole "jen" s dvoubrankovou ztrátou. (22:43:59)

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 11:4. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 14:12.

90+5

90+5
    Neapol měla ještě k dispozici rohový kop. Koulibaly ale ve snaze hlavičkovat fauloval a tak už se nic nestane.

90+4
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jallet, přichází Burner.

90+3
    Kdo jiný, než Lorenzo Insigne by mohl zakládat útočnou akci Neapole. Po dlouhém centru ale odhlavičkoval míč do bezpečí Dante.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90+1
    Dante je nyní oporou svého týmu. Prudký centr dokázal odvrátit z vápno Nice. Neapol ale stále zůstává u míče. Po další přihrávce mohl zakončovat Insigne. U balonu byl ale dříve Cardinale.

90
    Insigne je v posledních minutách hodně aktivní. Chtěl si narazit při průniku do pokutového území se Zielinskim, ale ani tentokrát se k němu míč nevrátil.

89
    Na levé straně zapracoval s míček Insigne, následně ale jeho průniková přihrávka Milika nenašla. Lehce se tak dostal k balonu Cardinale.

88
    Posledních zhruba pět minut i s nastavením. Neapol obléhá pokutové území francouzského týmu. Jorginho zkusil vystřelit zpoza vápna, ale míč končí mimo tři tyče.

87
    Italský tým tlačí na soupeře, ale vyložená šance nepřichází. Po centru z pravé strany se dostal za obranu Callejón. Z první ještě nacházel Milika. Polský střelec ale míč vůbec nezasáhl.

85
    Střídání v týmu SSC Neapol: ze hřiště odchází Allan, přichází Rog.

85
    Na druhé straně Nice se bude pokoušet dohrát zápas s dvoubrankovou ztrátou.

84
    Neapol bude chtít využít přesilovku a přidat třetí branku. Callejón dlouhý pas do vápna ale nezachytil.

83
    Další tvrdý faul předvedl před vlastním pokutovým územím Le Marchard. Insigne se postavil k rozehrávce, ale jeho pokus přes zeď končí mimo branku.

82
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Saint-Maximin, přichází Walter.

80
    Pléa chtěl zmírnit trest pro svého spoluhráče, vyjel po rozhodčím a byl odměněn druhou žlutou kartu a tím pádem společně s Koziellem opouští trávník.

80
    Vincent Koziello naprosto nezvládl závěr zápasu. Nesmyslně zajel do Callejóna a dostává po právu rovnou červenou kartu!