Švýcarsko – Německo 5:4 (kon.) | USA – Slovensko 7:1 (kon.)
5:4 (3:0, 0:2, 2:2)
Německo
Pátek 25.08.2017, 15:00 • RT TORAX ARENA • Turnaj pěti (U17)

Před zápasem:

Třetí hrací den Turnaje pěti zemí zahájí souboj německy mluvících zemí. Reprezentace Švýcarska v něm vyzve reprezentaci Německa.

Švýcarská cesta turnajem:

Švýcaři vstoupili do turnaje vítězstvím 4:2 nad Slovenskem. Ve druhém zápase však podlehli Spojeným státům americkým vysoko 8:1.

Německá cesta turnajem:

Němci zatím odehráli na Turnaji pěti zemí pouze jeden jediný zápas, ve kterém podlehli české reprezentaci 7:0.

Oba týmy se tak pokusí o nápravu předešlých nezdarů.

Utkání začíná v 15:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Švýcarsko: Seifert (Vucihard) – Villa, Delémont, Bobicanec, Widmer, Baragano, Rubin, Lombardi, Landolt – Stoffel, Schwenninger, Welter – Mermod, Rochtte, Andersson – Lanz, Gyger, Canova – Fuss, Burhalter, Duffey

Německo: Brunnert, (Kolarz) – Gnyp, Zimmermann, Länger, Zitzer, Jäger, Flade, Bauer, Maul – Kinder, Slezak, Alberg – Dosch, Lindner, Schimdt – Strom, Avgerinos, Rausendrof – Hanriquez, Chyzowski, Komov

Rozhodčí: Pražák – Hlavatý, Ganger.

Právě dozněly státní hymny a odpolední utkání každou chvíli začně.

Na buly už jsou nachystáni Schwenninger a Slezak.

00:01

Úvodní buly vyhrál tým Švýcarska.

00:10
    Němci se ale rychle dostali k puku a pokračují dopředu.

00:43
    Brunnert si připisuje první zákrok.

01:01
    Útoky druhých formací teď svedly tvrdý boj za brankou.

02:04
    První zákrok má i Seifert – švýcarský brankář zltumil puk ve své výstroji.

02:25
    Luca Bauer ve snaze zachytit vyhozený kotouč přihrál na hůl svému soupeři.

03:46
    Alberg minul v dobré pozici! Jeho střela mířila těsně vedle pravé tyče!

04:50
    Němci jsou povětšinu času na puku a působí aktivnějším dojmem.

05:40
    Jäger ztratil hůl a domácí celek se musel bránit ve čtyřech. Švýcarský hráč alespoň vykleknul střelu před vlastní brankou.

07:16
    Druhá německá formace opět operuje v pásmu soupeře.

07:48
    Averginos velmi špatně rozehrál a k puku se dostal Duffey – švýcarský útočník však nastřelil pouze betony německého gólmana Brunnerta.

08:45
    Švýcar Noah Fuss mířil přesně do tyče!

09:02
    Brunnert byl po svém zákroku povalen dojíždějícím Doschem.

10:04
    Alberg si najel do pásma ale jeden z jeho spoluhráčů byl rychlejší a je pískán ofsajd.

10:33
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    SILIAN GYGER dokázala využít své dobré postavení mezi kruhy a přesně k levé tyči propálil gólmana nad lapačku. Asistence: Alessandro Villa.

13:01
    MIKA BURKHALTER dobře schovanou střelou zvyšuje na rozdíl dvou branek!
    Snových 59 sekund švýcarské reprezentace!
    Asistence: Lukas Rubin a Inaki Baragano.

14:54
    Rochett dobře zavezl kotouč do pásma – následnou kombinaci ukončil zákrok Brunnerta.

15:45
    Švýcaři jeli dva na jednoho! Možnost přihrávky však nevyužili a střelecký pokus, který následoval, nebyl přesný.

16:07
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Bauer – 2 min., držení protihráče).

17:21
    Němci jsou při své přesilovce hodně aktivní – a Seifert musel řešit několik ošemetných situaci – žádná gólem ale neskončila.

18:07
    Tým Švýcarska v plném počtu.

18:30
    Welter po nepřesné přihrávce zpoza branky zakončoval v kleče!.

18:57
    Teď už byla přihrávka na ARONA WELTERA zpoza branky přesná – švýcarský útočník ještě dokázal zvednout puk přesně pod horní tyčku – 3:0! Asistence: Dean Schwenninger a Yves Stoffel.

20:00

Prvních dvacet minuty:

Máme za sebou tří gólovou první třetinu – ve které se dokázala prosadit pouze švýcarská reprezentace. V 11. minutě pálil přesně z mezikruží Silian Gyger – o minutu a půl později přidal druhý zásah dobře schvanou střelou Mika Burkhalter a na konečných 3:0 upravil minutu před koncem Aron Welter.

Na střely po první třetině:
    Švýcarsko 8:5 Německo

Druhá třetina začne 15:42

20:01

20:01
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Brunnert, přichází Kolarz.

21:09
    Německo právě vstřelilo branku!
    CHRISTOPHER SCHMIDT teď ukázal jak je důležité bytí aktivní při dorážení – útočník druhé německé formace, která je zatím v dnešním zápase nejaktivnější – dokázal dotlačit puk do branky! . Asistence: Elias Lindner.

22:25
    Němci málem postrestali chybné švýcarské vyhození! Henriquez-Morales se totiž ocitl sám před brankářem Seifertem – jím zvolené zakončení mezi betony ale nebylo úspěšné!

24:06
    Švýcaři mají problém se střídání a z celé pětice během minuty a půl vystřídal pouze jediný obránce.

24:31
    Vyloučení v týmu Německo (Avgerinos – 2 min., podražení).

25:46
    Burkhlater při kombinaci v německém obranném pásmu nastřelil hráče před sebou a byl z toho okamžitý německý výpad směr na švýcarskou branku! Slibný újezd a zakončení Slezaka zastavil skvělý zákrok Sieferta!

26:31
    Tým Německa v plném počtu.

27:29
    Vyloučení v týmu Německo (Jäger – 2 min., podražení).

28:28
    V půlce přesilové hry začíná tým Švýcarska útočnou kombinaci za vlastní brankou.

28:59
    Ve slibné pozici byl před brankou sám postavený Burkhlater – jeho zpracování však nebylo přesné!

29:29
    Německo v plném počtu.

30:09
    S tresty se v porubské RT TORAX Areně rozrthl pytel a uvidíme další vyloučení – tentokrát na straně Švýcarska.

30:09
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Gyger – 2 min., podražení).

31:01
    Kapitán Schwenninger vyhazuje přes všechny čáry.

31:19
    Bekhendový pokus Gnypa kryje Siefert.

31:43
    Další Seifertův zákrok – tentokrát proti střele Lindnera.

31:50
    Švýcaři půjdou do tří – jeden z obránců vyhodil kotouč nepovoleně.

31:50
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Delémont – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

32:03
    Švýcaři už jsou ve čtyřech!

32:28
    MANUEL ALBERG dobře zpracoval přihrávku přes celou šíři kluziště, která k němu – dobře postavenému – směřovala na modrou čáru. Německý útočník si vybruslil na levý kruh a přesně zakončil! 3:2! Asistence: Nino Kinder a Simon Gnyp.

S dalším vyloučením mají Němci jedinečnou šanci srovnat.

33:05
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Rubin – 2 min., krosček).

Během přesilovky byli nejaktivnější Kinder a Slezak – Němcům se však srovnat nepodařilo.

35:05

35:59
    Domácím je pískáno zakázané uvolnění.

36:17
    Kolarz kryje nahození zpoza modré čáry a hra se přerušuje.

36:29
    I přes vyhrané buly se domácí hráči v červených dresech v pásmu neudrželi.

37:47
    Kolarz si připisuje další zákrok – tentokrát přikryl kotouč u levé tyče.

38:16
    A další zákrok německého gólmana -tato střela ale už byla prudší a nebezpečnější.

38:43
    Ofsajd Švýcarska.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny – dokáčeme se ještě gólu?

39:30
    Villa mohl zvýšit v závěru třetiny na 4:2 – v zakončení mu však zabránila hůl soupeře!

40:00

Druhých dvacet minuty:

Druhá třetině patřila hráčům Německa,kteří stáhli tří gólovou ztrtátu na rozdíl jednihé gólu.

Němci vlétli do druhé části mnohem aktivněji než do té první – a odměnou jim byl gól ve 22. minutě. Ten svou důrazností obstral Christopher Schmidt.

Druhý zásah přidal po přesné přihrávce na modrou Manuel Alberg.

Na střely po druhé třetině:
    Švýcarsko 7:11 Německo

Další třetina začne v 16:27

Švýcarsky trenér ještě před začátkem třetiny hovoří s hlavním sudím Pražákem a začátek třetiny je opožděn.

40:01

40:01
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (2 min.- pozdní příchod na led). Trest odpyká Lanz.

Němci byli při přesilovce velmi aktivní a Seifert musel řešit několik tvrdých střel.

43:12
    Němcům se nadvakrát nepodařilo založit útočnou kombinaci a pokaždé byli vyhnáni zpět do svého pásma.

44:00
    Länger teď rozehrál přímo na hůl Alberga – německý útočník okamžitě posílal puk před branku – z obrovské šance se ale vyrovnávací branka nezrodila.

45:44
    Rausendorf dobrým vykleknutím ve středím pásmu zastavil rozehrávku Švýcarska.

46:00
    Kolarz si připisuje první zákrok ve třetí třetině.

46:35
    Neočkavaný bekhendový pokus Rochetta zaměstnal celou německou obranu včetně brankáře.

47:08
    Puk byl vyhozen z kluziště a hra se přerušuje.

47:48
    Tým Německa ten švýcarský jednoznačně přebrusluje.

48:36
    Celou vyrovnávací akci zahájil na vlastní modré Alexander Dosch, který skvěle zachytil přihrávku – probojoval se do středního pásma a tam přihrál na CHISTOPHERA SCHMIDTA – ten si vybruslil do mezi kruží a střelou mezi betony vyrovnává na 3:3! . Asistence: Alexander Dosch.

50:39
    SILIAN GYGER přesnou dorážkou Baraganovy střely vrací Švýcarsku vedení! . Asistence: Inaki Baragano a Aron Welter.

51:05
    Vyloučení v týmu Německo (Lindner – 2 min., hákování).

52:48
    Švýcarská přesilovka se chýlí ke konci a hráči helvétského kříže si v ní vypracovali několik příležitostí – za zmínku stojí největší šance Yvese Stoffela, který z první nastřelil Kolarze.

53:05

53:52
    Vyloučení v týmu Německo (Komov – 2 min., faul kolenem).

54:09
    NINO KINDER pohlednou akcí ve vlastní oslabení znovu vyrovnává! Německý útočník zachytil rozehrávku – najel si podél levého mantinelu do útočného pásma – a z prostoru mezikruží – střelou pod lapačku vyrovnává na 4:4

54:52
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Schwenninger – 2 min., sevření puku rukou).

55:42
    Vyloučení v týmu Německo (Zitzer – 2 min., nedovolené bránění).

56:10
    NOAH FUSS vrací Švýcarsku vedeni – na gólu měla největší podíl jeho brusle, od které se odrazila střela Inakiho Baraganova. Brankář Kolarz neměl šanci předvést jakýkoliv zákrok neboť reagoval na střelu původní. Asistence: Inaki Baragano a Samuel Widmer.

59:30
    Němci hrají v šesti!

Po zápase plném obratů:

Máme za sebou nejvyrovnanější utkání celého Turnaje pěti zemí. V utkáním plném branek a trestů byli nakonec o branku šťastnější hráči švýcarské reprezentace, kteří vítězí po šťastném odrazu od brusle Gygera.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 11. Gyger (Villa), 14. Burkhalter (Rubin, Baragano), 19. Welter (Schwenninger, Stoffel), 51. Gyger (Baragano, Welter), 57. Fuss (Baragano, Widmer) – 22. Schmidt (Lindner), 33. Alberg (Kinder, Gnyp), 49. Schmidt (Dosch), 55. Kinder

Rozhodčí: Pražák – Hlavatý, Ganger