Kometa Brno – Stavanger 4:3 (po pr.) | Malmö Redhawks – Kuopio 6:2 (kon.) | Växjö – Liberec 6:3 (kon.)
Zug – JYP 6:3 (kon.) | Mannheim – HV71 6:3 (kon.) | TPS – Mountfield HK 3:1 (kon.)
Esbjerg – Třinec 1:2 (kon.) | Vienna Capitals – Něman Grodno 5:4 (2:1 po s.n.) | EC-KAC – Gap 4:2 (kon.)
Zürich – Frölunda 1:2 (kon.) | Nottingham – Bern 4:2 (kon.)
EV Zug
6:3 (3:2, 3:0, 0:1)
JYP Jyväskylä
Sobota 02.09.2017, 17:00 • Bossard Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Domácí hokejisté podali velmi dobrý výkon, zejména ve druhé třetině třemi góly výrazně nakročili k výhře v tomto duelu. Zug porazil svého soupeře 6:3. (19:22:55)

59:07
    Domácí hráči i fanoušci si závěr zápasu užívají, odpočítávají poslední desítky sekund.

58:52
    Arnold výborně zablokoval střelecký pokus soupeře od modré čáry.

58:46
    Další střelecký pokus hostů. Dobře vypálil Ikonen, jehož pokus kryje Stephan.

58:27
    V poklidném tempu se zápas dohrává. Mnoho šancí momentálně k vidění není.

57:50
    Stephan viděl středu od modré čáry. Kotouč na poslední chvíli zablokovat jeden z obránců před ním.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty zápasu, domácí se musí bránit.

56:01
    Probíhají poslední minuty zápasu, domácí celek se ale nyní musí bránit tlaku soupeře. Juuso Puustinen nahazoval od modré čáry, jeho pokus kryje domácí gólman.

54:55
    Sledujeme sice rychlý hokej, ale ani jeden celek si nemůže vypracovat výraznější střelecké pozice. Vhazovat se nyní bude před brankou Stephana.

53:33
    Jyväskylä přečkala oslabení o pokouší se něco vymyslet v útočném pásmu. Zatím ale marně, neboť domácí zadní řady podávají dobrý výkon.

53:20

52:56
    Hosté se dokázali osvobodit, domácím se tato početní výhoda vůbec nedaří. Chybí střelba.

52:35
    Stalberg zakončoval dobrou ránou, ale kotouč minul branku. Nechybělo jeho ráně mnoho.

52:15
    Hostující celek se brání, domácí elitní formace hraje aktivně na útočné třetině. JYP se musí bránit.

51:20
    Vyloučení v týmu JYP Jyväskylä (Janne Kolehmainen – 2 min., držení protihráče).
    50:44 Mikko MÄENPÄÄ - 6:3

50:44
    JYP právě vstřelilo branku!
    Hostující celek bleskově využívá přesilovou hru, po dobré přihrávce spoluhráče se ránou z první prosazuje MIKKO MÄENPÄÄ. Asistence: Juha-Pekka Hytönen.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 2. Kast (Klingberg), 5. Roe, 16. Roe, 27. Martschini, 31. Stalberg (Roe, Martschini), 37. Diaz (Stalberg, Kast) – 5. Vainio (Tuppurainen), 20. Hytönen (Puustinen), 51. Mäenpää (Hytönen)

EV Zug: Stephan (Bader) – Grossmann, Helbling, Morant, Diaz, Stadler, Schlumpf, Fohrler – Stalberg, Roe, Lammer – Schnyder, McIntyre, Martschnini – Senteler, Kast, Klingberg – Forrer, Klaey, Arnold
    JYP Jyväskylä: Laurikainen (Olkinuora) – Kalteva, Vainio, Kuukka, Mäenpëë, Jokinen, Ikonen, Allén, Saari – Kolehmainen, Hytönen, Rooba – Tuppurainen, Immonen, Puustinen – Turkulainen, Suomela, Nattinen – Likola, Kanninen, Sund

Rozhodčí: Ansons, Koch – Fluri, Obwegeser