Kometa Brno – Stavanger 4:3 (po pr.) | Malmö Redhawks – Kuopio 6:2 (kon.) | Växjö – Liberec 6:3 (kon.)
Zug – JYP 6:3 (kon.) | Mannheim – HV71 6:3 (kon.) | TPS – Mountfield HK 3:1 (kon.)
Esbjerg – Třinec 1:2 (kon.) | Vienna Capitals – Něman Grodno 5:4 (2:1 po s.n.) | EC-KAC – Gap 4:2 (kon.)
Zürich – Frölunda 1:2 (kon.) | Nottingham – Bern 4:2 (kon.)
TPS Turku
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Mountfield HK
Sobota 02.09.2017, 18:00 • Gatorade Center, Turku • Hokejová Liga mistrů • Skupina F

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera! (20:18:05)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 31:33 (8:9, 12:10, 11:14)
    Zblokované střely – 5:6
    Vyhraná vhazování – 21:16

Hokejisté hradeckého Mountfieldu dnes nestačili na TPS Turku, na jehož ledě padli 1:3 a postup do play off Ligy mistrů se jim tak výrazně vzdálil. Domácí tým udělal velký krok za vítězstvím ve druhé třetině, ve které si po trefách Ilariho Filppuly a Teemua Väyrynena vypracovali dvoubrankový náskok. Hradečtí dostali šanci na zdramatizování duelu při vyloučení Tallindera na 2+2 minuty, což se jim částečně podařilo. V čase 56:28 totiž snížil př hře 6 na 4 bombou od modré Blaž Gregorc, ale další část početní výhody už hosté nevyužili a naopak ještě inkasovali z hole Markuse Nurmiho, který trefil přes celé hřiště opuštěnou klec soupeře.

59:13
    Domácí vyrazili do přečíslení 2 na 1. Po nahrávce Karvonena si musel Väyrynen skákavý puk rovnat a nedokázal překonat Jakuba Sedláčka.

58:29
    Domácí jsou už v plném počtu.
    57:58 Markus NURMI - 3:1

57:58
    TPS právě vstřelilo branku!
    MARKUS NURMI trefuje opuštěnou hradeckou branku z vlastního obranného pásma a velmi tak přiblížil TPS vítězství v dnešním duelu! Bez asistence.

57:42
    Velký tlak Mountfieldu, domácí odolávají s vypětím všech sil!

56:50
    Přesilovka Hradce pokračuje, hosté opět v šesti!
    56:28 Blaž GREGORC - 2:1

56:28
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté snižují a dramatizují tak závěrečné minuty duelu! Na modré čáře se opřel do kotouče BLAŽ GREGORC a jeho rána zapadla přesně pod břevno Setänenovy klece. Asistence: Jaroslav Bednář.

56:14
    Hosté odvolávají brankáře a zkoušejí to v šesti proti čtyřem!

55:59
    Henrik Tallinder narazil za brankou na hrazení Jaroslava Dvořáka a dostává trest na 2+2 minuty za vražení! Hosté si berou oddechový čas.

55:16
    Patrik Virta zkoušel překvapit Sedláčka pokusem ze záporného úhlu. Brankář Hradce puk odráží za svou svatyni.

54:10
    Nahození od červené čáry vyrazil Setänen jen před sebe. Vše ale řeší obránce Reunanen, který byl u kotouče nejrychleji.

54:01
    Domácí v postavení mimo hru. Je tu ještě jedna reklamní přestávka.

53:32
    Od modré čáry pálil René Vydarený, branku však netrefil.

52:53
    Hosté se snažili o rychlý přechod do útoku. Na Cingelovu přihrávku však na kruhu nedosáhl Bednář.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 31. Filppula (Lindsten), 39. Väyrynen (Forsström, Ekeståhl-Jonsson), 58. Nurmi – 57. Gregorc (Bednář)

TPS Turku: Setänen (Tirronen) – Tallinder, Heikkinen, Eronen, Reunanen, Forsström, Ekeståhl-Jonsson, Berger – Lindsten, Filppula, Kallio – Perrin, Virta, Nyström – Väyrynen, Karvonen, Pajuniemi – Virtanen, Pikkarainen, Nurmi – Taavitsainen.
    Mountfield HK: Sedláček (Pavelka) – Gregorc, F. Pavlík, Vydarený, Rosandić, Graňák, Cibulskis, Barák, Čáp – Bednář, Koukal, Cingel – Dvořák, Kukumberg, Šimánek – Miškář, Džerinš, Jirásek – Köhler, Zigo, Vopelka.

Rozhodčí: Halm NOR), Pajula – Neva, Sormunen (všichni FIN)