Nashville – Florida 3:5 (kon.) | Columbus – Chicago 2:5 (kon.) | Boston – Detroit 4:2 (kon.)
Buffalo – Pittsburgh 4:3 (po pr.) | Tampa – Carolina 1:2 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:5 (kon.)
Nashville – Florida 3:2 (po pr.) | Dallas – St. Louis 5:3 (kon.) | Colorado – Vegas 1:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 5:0 (kon.)
Columbus Blue Jackets
2:5 (0:1, 0:4, 2:0)
Chicago Blackhawks
Středa 20.09.2017, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • Příprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. Kolotoč s názvem přípravné zápasy se roztočil. V tomto duelu proti sobě nastoupí Columbus Blue Jackets a Chicago Blackhawks.

Trenéři obou týmů využijí přípravné zápasy k tomu, aby se pokusili najít co nejvhodnější složení jednotlivých formací. Vzhledem k tomu, že oba týmy mají hodně hráčů na soupiskách, není možné předem odhadnout sestavy.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zápas začne o něco později.

00:01

00:34
    Jako první se ke střele dostal David Kampf, který od modré čáry ale nedokázal trefit přesně.

01:06
    Vhazovat se bude před brankou hostujícího celku, Columbus přišel o kotouč.

01:32
    Hostující akci vedl Henri Jokiharju, jehož zakončení postrádalo přesnost.

01:59
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, kotouč vypadl z hrací plochy. Následně se puku zmocnil domácí tým.

02:18
    Dlouhou dobu to trvalo rozhodčím, ale nakonec odpískali domácímu týmu postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

03:03
    Z horní hranice kruhu vypálil velmi dobře Gabriel Carlsson, který se následně dostal k opakovanému zakončení. Ani jeden pokus domácího hráče nebyl úspěšný.

03:30
    Zkušený Zach Werenski se protlačil k zakončení. Z bezprostřední blízkosti ale brankáře Antona Forsberga nepřekonal.

03:46
    Domácí celek hraje momentálně velmi dobře, naopak hosté se musí bránit tlaku soupeře. Chicago se zatím může spolehnout na brankáře Forsberga, který podává dobrý výkon.

04:27
    Hra se nyní poněkud uklidnila, více ze hry mají stále ale hokejisté Blue Jackets.

04:47
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Mark Stuart – 2 min., nedovolené bránění).

05:01
    Domácí celek sice hraje přesilovou hru, ale do útočného pásma se stabilněji s kotoučem probojovat nemůže.

05:30
    Chicago Blackhawks se pokoušelo rychle dostat do útočného pásma. To se ale nepovedlo, je pískáno postavení mimo hru.

05:56
    Savard byl zcela volný před brankou, ale nikdo ze spoluhráčů mu nedokázal dobře přihrát puk.

06:24
    Přesilovka se Blue Jackets vůbec nedaří. Nyní se ke střele z velké dálky dostal Savard. Jeho ránu drží Anton Forsberg.

07:01
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Zach Werenski – 2 min., nedovolené bránění).

07:05
    Přesilovou hru si také vyzkouší hostující celek, domácí tým ji neproměnil.

07:28
    Gustav Forsling se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval Nick Foligno.

08:08
    Dobře před brankou tečoval kotouč John Hayden, ale brankáře Joonase Korpisala nepřekonal. Minuta zbývá z vyloučení hráče Columbusu.

08:23
    Henri Jokiharju zajímavě vypálil zápěstím, jeho pokus zablokoval jeden z domácích.

08:52
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (David Savard – 2 min., sekání).

09:11
    Cody Franson dobře vypálil, jeho pokus drží brankář Korpisalo. Buly před jeho bránou.

09:11
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Sam Vigneault – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

09:22
    V přesilovce pět na tři minu Forsilng. Nejprve trefil tyčku, a pak jeho pokus vyrazil brankář Columbusu.

09:33
    Buly před brankou domácího celku, který se musí bránit ve třech proti pěti.

10:13
    Dobře vypálil Cody Franson, jeho ránu od modré před domácím brankáře ještě někdo tečoval, ale i tak dokázal zasáhnout.

10:31
    Korpisalo znovu pozorný proti střele Fransona.

10:47
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Gól v přesilovce pět na tři znamená, že se hostující celek dostává do vedení. Krásnou ránou našel mezírku v postoji brankáře CODY FRANSON. Asistence: Nick Schmaltz, Gustav Forsling.
    10:47 Cody FRANSON - 0:1

12:00
    Komerční přestávka, hra je přerušena.

12:00
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (John Mitchell – 2 min., sekání).

12:24
    Hodně nevýrazně hraje domácí celek přesilovou hru, nemůže se probojovat do střelecké pozice.

12:45
    To se podařilo až nyní, kdy před brankou zkoušel tečovat kotouč Nick Foligno. To se mu sice povedlo, ale branku minul.

13:46
    David Savard čekal na přihrávku od spoluhráče, ale nedočkal se ji. Přesilovka tak končí.

14:00

14:03
    Vhazovat se bude před brankou hostů, kotouč totiž vypadl z hrací plochy.

14:25
    Hra je přerušena, puk končí mezi střídačkami.

14:42
    Rychle po buly se ke střele dostal hostující tým. Z kruhu vypálil Matthew Highmore, ale Joonas Korpisalo byl pozorný.

15:05
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Vinnie Hinostroua – 2 min., sekání).

15:44
    Domácí se dostali do střelecké pozice, David Savard nedokázal přesněji vypálit. Jeho pokus snadno kryje Anton Forsberg.

16:08
    Minuta přesilovky je pryč.

16:11
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Michal Kempný – 2 min., vražení na hrazení).

16:40
    Abramov, Werenski, Panarin. Ani jeden z nich nedokázal překonat hostujícího brankáře.

17:05
    To nejhorší hosté zvládli, nyní hrají ve čtyřech.

18:00
    Carter Camper tečoval před bránou letící kotouč, ale pozorný Forsbeg kryje.

18:11

18:25
    Chicago se probojovalo ke střele. Od modré neuspěl John Hayden, Korpisalo byl pozorný. Na druhé straně z rychlé protiakce neuspěl Tyler Motte.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:20
    Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme poklidný závěr prvního dějství.

19:29
    Střelecky je aktivnější domácí celek vede v tomto ohledu 14:9, jenže na góly Columbus prohrává.

20:00

Úvodní třetina nabídla jednu jedinou branku, vstřelil ji hostující Cody Franson. Díky jeho trefě vede Chicago po dvaceti minutách.

20:01

20:35
    Jako první se ve druhé třetině dostal ke střele hostující Michal Kempný. Jeho pokus celkem snadno zastavil domácí brankář.

20:58
    Z kraje druhé třetiny navyšuje hostující celek své vedení. Skvělé čtení hry předvedl Tomáš Jurčo, který byl za brankou a všiml si zcela volného LAURENTA DAUPHINA. Ten dostal přihrávku a snadno překonal brankáře Jackets. Asistence: Tomáš Jurčo.
    20:58 Laurent DAUPHIN - 0:2

21:57
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Graham Knott – 2 min., podražení).

22:19
    Do dobré střelecké pozice se dostal domácí Vitaly Abramov, jehož ránu zápěstím celekm snadno kryje brankář Chicaga.

22:38
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet, pak ale vinou špatné přihrávky Columbus o pásmo přišel.

22:43
    Hra je přerušena, ještě 45 sekund přesilové hry zbývá.

23:24
    Tyler Motte tečoval před brankou, ale jeho pokus celkem snadno kryje maskovaný muž.

24:10
    Miles Koules se propracoval do střelecké pozice, ale jeho pokus celkem bez potíží kryje Anton Forsberg.

24:10
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Miles Koules – 2 min., zdržování hry / porušení postupu vhazování).

24:40
    Od modré čáry to zkoušel Henri Jokiharji, ale jeho pokus nebyl nejpovedenější.

25:07
    Pět minut hry ze druhé třetiny je už pryč. Více ze hry mají nyní hosté, kteří se pokouší navýšit své vedení. Columbus se musí bránit.

25:39
    Guslav Forling dostal přihrávku do mezikruží, ale z jízdy minul branku.

25:59
    Střelou zápěstím to zkoušel hostující Nick Schmaltz. Brankář Joonas Korpisalo by pozorný.

26:36
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. Střeleckých pokusů je k vidění velmi málo.

27:20
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující obránce tak musí spěchat za kotoučem.

27:52
    Blake Siebelaner střelou příklepem zatopil brankáři. Komerční přestávka.

28:06
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Hayden – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Moutrey – 2 min., hrubost).

28:41
    Přesilovku hraje domácí celek, který by už chtěl snížit a vstřelit kontaktní branku.

29:13
    Dobois ani Panarin nedokázali své dobré střelecké pozice proměnit. Výborně hraje hostující obrana.

29:58
    Jan Rutta senzačně zablokoval střelecký pokus Panarina. Následně neprošla ani střela Werenského, kterou zastavil Laurent Dauphin.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase. Chicago navýšilo své vedení, vede o dva g=oly.

31:01
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

31:16
    Korpisalo raději kryje kotouč po střele hostujícího hráče. Následovat bude komerční přestávka.

31:20
    18:15, střelecky aktivnější je domácí celek, kterému se ovšem nedaří překonat brankáře Forsberga.

31:49
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Columbusu.

32:18
    K velké radosti českých fanoušků se prosazuje JAN RUTTA. Jeho tvrdá rána rána od modré čáry se odrazila od mantinelu za branku do brankoviště. Puk si bruslí tečoval brankář do vlastní branky. Asistence: Matthew Highmore, Graham Knott.
    32:18 Jan RUTTA - 0:3

32:56
    Bleskově navyšuje hostující celek své vedení. Po rychlé akci se dostal puk do míst, kde byl NICK SCHMALTZ. Jeho rána na vzdálenější tyč se ukázala jako dobré zakončení. Asistence: Tomáš Jurčo a Cody Franson.
    32:56 Nick SCHMALTZ - 0:4

34:16
    Hostující celek dominuje dění na hrací ploše.

34:25
    Chicago Blackhawks dostalo kotouč za brankovou čáru znovu. Domácí trenér si vzal výzvu a nechal situaci prověřit, zda nešlo o nedovolené bránění brankáři. A opravdu Knott bránil gólmanovi. Gól tak zcela správně nemůže platit.

35:01
    Hostující celek hraje aktivněji, i za tohoto stavu se pokouší něco vymyslet. Zatím ale marně.

35:32
    Sledujeme rychlý hokej, který nabízí poměrně hodně osobních soubojů a střetů.

36:00
    Kotouč se za brankou Chicaga, ale domácí celek se k němu nedokázal probojovat.

36:26
    Forsberg výborně zasáhl proti rychlé střele domácího týmu. Zakončoval Motte.

37:20
    Skvělé čtení hry předvedl hostující VINNIE HINOSTROZA. Dostal přihrávku od Knotta, vypracoval si dobrou střeleckou pozici a vyslal nechytatelnou střelu. Asistence: Graham Knott.
    37:20 Vinnie HINOSTROZA - 0:5

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:51
    Columbus se musí bránit velkého tlaku hostujícího celku. Chicagu se v tomto zápase daří snad úplně všechno.

39:16
    Dobře se vrátil Jones, který zastavil zajímavě vypadající akci domácího můžstva.

40:00

Ve druhé třetině vstřelil hostující celek další čtyři branky, a tak učinil důležitý krok k výhře v tomto přípravném duelu. Columbusu nevychází v tomto zápase zatím vůbec nic. Domácí fanoušci mnoho důvodů k radosti nemají.

40:01

40:41
    Sledujeme třetí třetinu už pravděpodobně rozhodnutého zápasu.

40:57
    Domácí cele se dostal ke střele, tu nejprve zablokoval jedno ze soupeřů, a pak musel zasahovat brankář Forsberg.

41:37
    Columbus odehrál jen na zakázané uvolnění, vhazovat se bude před jeho brankou.

42:13
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útoku.

42:48
    Dva hráči se střetli ve středním pásmu, zdá se, že budou v zápase pokračovat, i když jsou otřesení.

43:04
    Tyler Motte velmi dobře zápěstím vypálil, jeho pokus vyrazil brankář. Následně pak na druhé straně musel zasahovat Kivlenieks po střele Highmorea.

44:12
    Hra se přelévá bez nějaké výraznější šance ze strany na stranu. Hostující celek vede o pět branek.

44:37
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku Chicaga. Forsberg si poradil s nahozením na svou branku. Vhazování se bude opakovat.

45:04
    Další zakázané uvolnění, poměrně dlouhou dobu jsme neviděli pořádnou útočnou akci. Brankáři nyní mají méně práce.

45:27
    Domácí celek se propracoval do zajímavé střelecké pozice Seth Jones nejprve minul branku z pravé strany, a pak byl podobně nepřesný z z levé.

45:52
    Columbus právě vstřelil branku!
    Domácí hokejisté se dočkali čestného úspěchu. Carlsson vypálil od modré čáry, kotouč se od mantinelu odrazil do míst, kde byl SETH JONES. Jeho rána bez přípravy zapadla mezi betony. Asistence: Gabriel Carlsson a Carter Camper.
    45:52 Seth JONES - 1:5

46:39
    Sam Vigneault se protlačil do zakončení, jeho rána zápěstím ale byla snadnou prací pro brankáře.

46:41
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Nick Moutrey – 2 min., krosček).

47:05
    Markus Hannikainen to vzal na sebe, rozhodl se pro samostatnou akci, ale pořádně nevystřelil.

47:19
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Vinnie Hinostroza – 2 min., sekání).

47:30
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Více ze hry mají hosté.

47:51
    John Mitchell se dostal do zakončení, jeho rána ale nebyla přesná.

48:16
    Střelou zápěstím to zkoušel Panarin, ale jeho zakončení nebylo nejpovedenější.

48:41

49:10
    Mnoho střeleckých pokusů momentálně k vidění není, pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny.

49:28
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Gustav Forsling – 2 min., hákování).

50:01
    Polovina třetí třetiny je minulostí. K vidění je poměrně málo šancí. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit před brankou.

50:44
    Pierre-Luc Dubois ze napřáhl na modré čáře, ale jeho pokus se mezi tři tyče opravdu nevešel.

51:27
    Zach Werenski to myslel dobře, ale jeho pokus do středu branky kryje brankář. Následně neuspěl ani Lukáš Sedlák, který tečoval kotouč před bránou.

52:11
    Michal Kempný dobře tečoval kotouč po střele domácího hráče do bezpečí.

53:00
    Sedm minut hry nás dělí od závěrečného hvizdu a pravděpodobně i konce zápasu.

53:08
    Chicago se pokoušelo něco vymyslet před brankou, ale přihrávka byla příliš dlouhá.

53:33
    Ani jeden celek se nikam nežene. Opravdu ve třetí třetině sledujeme podprůměrnou hokejovou podívanou. Chicago hraje takticky.

54:10
    Hostující brankář musel být pozorný, kotouč se před ním pohyboval.

54:28
    Blackhawks zakončili rychlou akci. Drew Miller tečoval kotouč malý kousek od branky Columbusu, ale kotouč do ní nezapadl.

55:12
    Sledujeme rychlý hokej, v poklidném tempu se dohrává. Více ze hry má nyní hostující tým.

55:49
    Do výborné střelecké pozice se dostal Zach Werenski. Jeho první pokus vrazil brankář, a pak trefil jen brankovou konstrukci.

55:52
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Gustav Forsling – 2 min., sekání).

56:20
    Přesilovku má domácí celek, který se sice nastěhoval do útočného pásma, ale má velké problémy s koncovkou.

56:41
    Domácí celek využívá přesilovou hru. K první výraznější střele se dostal SETH JONES. Jeho zakončení od modré čáry prošlo až za brankovou čáru. Asistence: Carter Camper, David Savard.
    56:41 Seth JONES - 2:5

57:02
    Komerční přestávka.

57:40
    Domácí celek odvolal brankáře a pokouší se o zázrak.

58:00
    Byly oznámeny poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:15
    Domácí mají kotouč za svou brankou, nemohou se probojovat do výraznějších pozic.

58:37
    Forsberg senzačně zastavil střelecký pokus, který vyslal Panarin. Hostující brankář své spoluhráče nyní dokázal podržet.

59:00
    Kotouč končí v ochranné síti nad brankou, vhazovat se bude v útočném pásmu Blue Jackets.

59:07
    Alex Broadhurst bekhendovou stranou hole zakončoval. Brankář Chicaga musel předvést své umění.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane, v poklidném tempu se tento zápas dohrává.

59:31
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Artěmij Panarin – 2 min., hákování).

59:40
    Kivlenieks kryje další střelecký pokus Chicaga, vhazovat se bude před brankou domácího mužstva.

Úvodní dvě třetiny tohoto zápasu vyšly výborně hostujícímu celku, který se propracoval do pětibrankového vedení. Ve třetí třetině už Chicago polevilo, čehož Columbus dokázal využít a vstřelil dva góly. Zcela zaslouženě vyhrává tento duel Chicago.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 46. Jones (Carlsson, Camper), 57. Jones (Camper, Savard) – 11. Franson (Schmaltz, Forsling), 21. Dauphin (Jurčo), 33. Rutta (Highmore, Knott), 33. Schmaltz (Jurčo, Franson), 38. Hinostroza (Knott)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (41. Kivlenieks) – Carlsson, Jones, Werenski, Sibenaler, Kukan, Savard – Panarin, Dubois, Foligno -Broadhurst, Camper, Abramov – Motte, Vigneault, Moutrey – Hannikainen, Sedlák, Koules
    Chicago Blackhawks: Forsberg (Glass) – Jokihurju, Stuart, Kempný, Rutta, Forsling, Franson – Dauphin, Schmaltz, Jurčo – Miller, Kampf, Baun – Highmore, Knott, Hinostroza

Diváci: 10 548