Lev Litvínov – Ještěři 1:4 (kon.) | Nordics Most – Jirkov 4:5 (kon.)
1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem
Neděle 24.09.2017, 13:30 • A.N.S. Most • 2. Liga - Čechy Sever

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Ještěrům se zatím nepodařilo v novém ročníku zvítězit když v prvním kole podlehli Kadani a v druhém konkurenčnímu týmu z Ústí, Dukle Ústí nad Labem. Určitě se to pokusí zítra napravit tak uvidíme jak se jim to proti mistrovskému Litvínovu povede.

Mistr minulé sezóny odehrál zatím jen jediné utkání ve kterém porazil Meziboří 12:3. Zítra ho však čeká papírově těžší soupeř a to ústečtí Ještěři. Tak uvidíme jestli si Litvínov přenesl mistrovskou formu i do nové sezóny.

00:01

1:22
    Ještěři právě vstřelili branku!
    Velmi brzký gól z holí ústeckého týmu, akci dva na jednoho krásně vyřešili Radek Fojt a JIŘÍ TOMÁŠ. Asistence: Radek Fojt.

2:18
    Přihrávka až obranného pásma na úplně volného Radka Fojta nevyšla, tomu míček o kousek utekl a dojel až k brankářovi Soukupovi který ho skryl ve své lapačce.

3:34
    Nahození Jiřího Tomáše končí až v ochranné síti.

4:56
    Jiří Švadleňák nahazoval míček před bránu, tam si ho po krátkém zmatku sebral brankář Želka.

5:53
    Litvínov se při pokusu přejít střední pásmo dopouští ofsajdu.

7:36
    Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Želka – 2 min., zdržování hry).

8:19
    Litvínov převedl v přesilovce nádhernou kombinaci, proti gólu byl ale Ondřej Želka, který teď podržel svůj tým.

9:25
    Ústí se podařilo vyhodit míček a přesilovka pomalu končí.

12:48
    Sražená střela Jiřího Tryšky končí mimo hrací plochu, vhazuje se po pravé ruce Soukupa.

14:25
    Další situace dva na jednoho a další branka Ještěrů. Tentokrát v akci Ludvík Schwarzurg a JIŘÍ VÍTKO. Asistence: Ludvík Schwarzurg.

15:00

Ač tomu stav možná nenapovídá byl Litvínov v první třetině o něco aktivnější, avšak Ústí vzdoruje i díky výbornému výkonu Ondřeje Želky.

15:01

15:31
    Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Straka – 2 min., podražení).

16:08
    Litvínov opět rozjel v přesilovce solidní kolotoč, ovšem teď zaváhal a Ústí toho ihned využilo a vyhodilo míček ze své třetiny.

17:35
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Po ose Kopýtko Kovář se míček dostal až na druhou na střílejícího ROZTINA SAZVAICE, který snižuje na 2:1. Asistence: Jakub Kovář, Radek Kopýtko.

19:18
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Rus – 2 min., nedovolené bránění).

20:00
    Ludvík Schwarzurg byl úplně sám před Soukupem, ten ale proti jeho střele vytasil svoji lapačku a ukryl v ní míček.

21:18
    Ještěři nebyli ve své první přesilovce tolik nebezpeční jako Litvínov, největší šanci neproměnil Ludvík Schwarzurg.

22:00
    Daniel Hora trefuje tyč Želkovo branky.

22:49
    Po souboji za brankou Želky se k míčku dostali Ještěři, kteří ho ale vyhazují pouze na zakázané uvolnění.

23:43
    Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Tomáš – 2 min., podražení).

25:20
    Tato přesilovka se Litvínovu příliš nedaří, zatím se jim nepodařilo vystřelit na branku a Ústí už dvakrát vyhodilo.

27:07
    Želka teď nejistým zákrokem způsobil zmatek v jeho brankovišti, nakonec ale našel míček mezi svými betony.

29:36
    Litvínovský hráč nevěděl co s míčkem tak ho vyhodil a ten se dokutálel až na zakázané uvolnění.

30:00

Ve druhé třetině Litvínov konečně vytěžil ze svého tlaku a vsítil aspoň kontaktní branku, jinak se hra celkem srovnala a žádné vážnější šance jsme neviděli.

30:01

32:55
    Hra se pohybuje ve středním pásmu, ani jeden z týmu se nedostal pořádně do pásma natož ke střele.

35:01
    Už to vypadalo že by se Ústí dostalo do útoku, ale jejich snažení zastavuje ofsajd.

37:07
    Další pokus o přechod středního pásma zastavuje zakázané uvolnění.

38:41
    Po tvrdém střetu zůstal na ploše ležet Tomáš Klíma, naštěstí už se zvedá a za potlesku spoluhráčů i protihráčů odchází po svých na střídačku.

39:38
    Po dlouhé době jsme viděli souvislejší tlak. Měli ho na svědomí hráči Ústí, ale brankář Soukup vše v pohodě zvládl.

40:44
    A Ústí se podařilo na svůj tlak navázat a připsat si dalších střel, Soukup opět vše v pohodě zvládl.

41:06
    Jiří Tomáš vběhl do útočného pásma kde přenechal DAVIDU HAASOVI, který prostřelil Soukupa. Asistence: Jiří Tomáš.

42:12
    A Ústí začalo tvrdě bránit a každý míček vyhazovat z pásma i za cenu zakázaného uvolnění.

43:02
    Litvínov zasypal Želka sprškou střel z velké vzdálenosti, když některé z nich mu i vypadli, ale žádný velký problém z toho nebyl.

43:02
    Litvínov si bere oddechový čas a zkouší hru bez brankáře.

43:26
    Jiří Tomáš vyvezl míček ze své třetiny, kde ještě předal RADKU FOJTOVI, který už ho v klidu dovezl až do prázdné litvínovské branky. Asistence: Jiří Tomáš.

44:49
    Vyloučení v týmu HBC Lev Litvínov (Rus – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem (Vítko – 2 min., hrubost).

Tak utkání si Ústí pohlídalo když v poslední třetině přidalo ještě dvě branky a odváží si výhru 4:1. (15:16:09)

Marek Payer

Branky a nahrávky: 18. Sazvaic (Kovář, Kopýtko) – 2. Tomáš (Fojt), 15. Vitilo (Schwarzurg), 42. Haas (Tomáš), 44. Fojt (Tomáš)

HBC Lev Litvínov: Soukup – Rus, Král, Kopýtko, Hora, Kapony, Švadleňák, Němeček, Pokorný, Kovář, Novák, Walz
    HSÚ HBC Ještěři Ústí nad Labem: Želka – Kučera, Burian, Tomáš, Čejka, Fojt, Formánek, Haas, Hladík, Klíma, Langr, Tyška, Panocha, Řezábek, Schwarzurg, Straka, Vítko

Rozhodčí: Kníže-Loskot