Plíšková – Čang 2:1 (kon.) | Strýcová – Ostapenková 1:2 (kon.)
Šuaj Čang
1
4 6 4
Úterý 26.09.2017, 08:53WTA Wu-chan - Wuhan Open (tvrdý povrch) • 2. kolo

Je za námi zápas s krásným vyvrcholením a šťastným koncem pro Karolínu Plíškovou. První sadu pro sebe česká tenistka získala díky brejku v pátém gemu, k němuž jí soupeřka pomohla hned třemi dvojchybami. V druhém setu si čínská hráčka vyžádala poměrně dlouhou přestávku na ošetření ramene. Pauza Plíškovou rozhodila, Češka ztratila své podání a její soupeřka srovnala stav zápasu. V rozhodujícím setu nám obě hráčky předvedly parádní tenis s krásnými momenty na obou stranách. Obě si také dlouho držely svůj servis, až v desáté hře se Čangová při svém podání dopustila několika zbytečných chyb a to rozhodlo.

Karolína Plíšková tedy po téměř dvou hodinách hry vítězí nad Šuaj Čengovou 6:4, 3:6, 6:4 a postupuje do 3. kola turnaje ve Wuhanu. Tam jí čeká další Číňanka, 55. hráčka světa Qiang Wangová, která před chvílí vyhrála svůj zápas nad Rumunkou Soranou Cirsteaovou 6:3, 6:3.

Z tohoto zápasu je to vše, za pozornost Vám děkuje a nashledanou při dalších onlajnech se těší Dominik Hrubý! (11:08:11)

Konec zápasu

6:4
    Češka se skvělým returnem dostala do aktivní pozice, Čangová se nakonec v tísni neúspěšně pokusila o útok po lajně a Karolína tak v dnešním zápase vítězí!

40-30
    To je škoda! Nádherná výměna se šťastným koncem pro Čangovou, která zakončila forhendem křížem přesně na čáru.

40-15
    Čangová zkazila nahraný bekhend, její útok končí v síti a Plíšková má dva mečboly!

30-15
    Třetí nevynucená chyba v řadě, tentokrát v podání čínské hráčky. Její aut za základní čáru potvrdilo i jestřábí oko.

15-15
    Plíšková dala míčku příliš horní rotace a ten skončil v autu.

15-0
    Dlouhá výměna končí úderem Čangové do míst, kde se hrává čtyřhra.

5:4
    Esem na středovou čáru končí Karolína Plíšková další hru. Čangová půjde po přestávce podávat na udržení se v zápase.

40-30
    Přímý bod z podání znamená gembol.

30-30
    Plíšková si pomohla prvním servisem a následně míček nekompromisně zabila.

15-30
    A Číňanka fiftýn získává po parádním forhendu po lajně.

15-15
    Return Čangové se podle jestřábího oka těsně otřel o lajnu, výměna se bude opakovat.

15-15
    Dlouho výměnu zakončuje Plíšková nepovedeným bekhendem.

15-0
    Sedmé eso Plíškové.

4:4
    Těsný aut Plíškové znamená, že si Šuaj Čangová udržela své podání a rozhodující set je tak stále otevřený.

40-A
    Teď Čangová soupeřku rozběhala a nerozhodil jí ani čopovaný bekhend, po němž zahrála vítězný úder.

40-40
    Čínská tenistka ovšem odvrací esem!

A-40
    Čangová se pokusila o vítězný bekhend, zamířila ale těsně do autu a je tu brejkbol.