Pittsburgh – Buffalo 5:4 (kon.) | Washington – New Jersey 1:4 (kon.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 0:4 (kon.)
Montreal Canadiens
2:4 (2:0, 0:3, 0:1)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 28.09.2017, 01:00 • Quebeck • Příprava NHL

58:45
    Montreal už to zkouší s prázdnou bránou v šesti proti čtyřem!

58:35
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Brown – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:35
    Ve velké šanci se ocitl Galchenyuk! Svou dorážkou ale trefil jen břevno. Následně Brown odpálil kotouč mimo hru a je vyloučen.

55:45
    Drouin našel mezi kruhy Galchenyuka. Ten okamžitě vypálil a dorážet se ještě pokoušel Gallegher. Vše bylo marné.

54:39
    Vyloučení v týmu Toronto Maple Leafs (Brown – 2 min.).

47:42
    Jonathan Drouin dnes podruhé najížděl sám na McElhinneyho. Poprvé v první třetině uspěl, tentokrát ho brankář Toronta vychytal.

45:55
    Nyní mu ale pomohla tyčka. Holland nedokázal kotouč procpat vedle jeho betonu do brány.
    41:30 JOHNSSON - 2:4

41:30
    Toronto právě vstřelilo branku!
    I začátek třetí třetiny se podařil Torontu na jedničku. Stejně jako druhou část zápasu zahajuje i tu třetí gólem. Prosadil se Johnsson, který si tak připisuje ke dvěma přihrávkám i gól. Asistence: Colin Greening, Connor Brown.

39:28
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Pacioretty – 2 min., sekání).
    37:25 BORGMAN - 2:3

37:25
    ANDREAS BORGMAN se prosazuje a Toronto otáčí skóre zápasu! Znovu načala gólovou situaci střela Johnssona od modré. Puk se odrazil k Borgmanovi a ten jej dorazil do sítě. Asistence: Andreas Johnsson.
    35:46 MARINČIN - 2:2

35:46
    Montreal začínal mít více ze hry, ale je to Toronto, které střílí gól a vyrovnává! Od modré čáry vystřelil Johansson a puk tečoval před Pricem MARTIN MARINČIN. Puk se od jeho hokejky vznesl do vzduchu a pak za Price. Asistence: Andreas Johansson.

30:50
    Pacioretty přihrál přes celou šíří pásma na Drouina. Ten vypálil nebezpečně z první, McElhinney se dokázal rychle přesunout a střelu vyrazit.

29:55
    Dobrá střela Paciorettiho z pravé strany. Puk se pak snažil za McElhinneyho dotlačit Gallagher, ale nedokázal to.

29:26
    Fehr v útočném pásmu podrazil soupeře a je vyloučen na dvě minuty.

28:39
    McElhinney se vrací po opravě brusle zpět do brány. Spark zůstal bez práce.

28:28
    Oprava brusle McElhinneyho zabere více času a tak Toronto střídá brankáře. Do branky už přijel Sparks.

27:27
    Střela Toronta od modré orazítkovala tyčku Priceovy branky.
    20:57 CARRICK - 2:1

20:57
    CONNOR CARRICK se trefuje z přesilovky pět na tři a Toronto snižuje na 1:2. Carrick dostal přihrávku na pravý kruh, tvrdě vypálil a využil toho, že Price měl zakrytý výhled.

19:40
    Minutu a 27 sekund bude hrát Toronto dvojnásobnou přesilovku po vyloučení Davidsona za hákování.

19:07
    Streit je vyloučen za podražení. První přesilovka pro Toronto.
    18:00 SHAW - 2:0

18:00
    Montreal právě vstřelil branku!
    Obrovská chyba obrany Leafs! ANDREW SHAW stál úplně sám před brankou a se štěstím se k němu odrazil puk. On se s ním rychle otočil a vystřelil do horní části branky. McElhinney na kotouč nedosáhl. Bez asistence.

17:34
    Aaltonen se dopustil držení a odjíždí na trestnou lavici. Rád by tam byl plné dvě minuty.

05:16
    Mccarron a Greening se do sebe pustili pěstmi. Krátkou bitku vyhrál Mccarron. Oba stráví příštích pět minut na trestné lavici.
    05:09 DROUIN - 1:0

05:09
    Montreal poprvé vystřelil na bránu a je z toho hned gól! JONATHAN DROUIN dostal krásnou přihrávku za obranu, ujel Aaltonenovi a pak překonal McElhinneyho učebnicovým blafákem do bekhendu. Asistence: Brandon Gallagher.

01:21
    Dominic Moore se dopustil sekání a odchází na trestnou lavici.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 6. Drouin (Gallagher), 18. Shaw – 21. Carrick, 36. Marinčin (Johnsson), 38. Borgman (Johnsson), 42. Johnsson (Greening, Brown)

Montreal Canadiens: Price (Fucale) – Weber, Mete, Davidson, Gélinas,Streit, Morrow – Gallagher, Drouin, Pacioretty – Shaw, Mccarron, Galchenyuk – Froese, Holland, Carr, Mitchell, De La Rose, Terry
    Toronto Maple Leafs: McElhinney (Sparks) – Carrick, Borgmann, Dermott, Rosen, Holl, Marinčin – Brown, Aaltonen, Leivo – Kapanen, Moore, Rychel – Grundstrom, Smith, Greening – Sošnikov, Fehr, Johnsson