Vítkovice – Pardubice 5:4 (po pr.) | Mladá Boleslav – Otrokovice 9:4 (kon.) | Chodov – Ostrava 0:0 (odl.)
Bulldogs – Sparta 7:6 (1:0 po s.n.) | Znojmo – Bohemians 2:3 (kon.) | Florbal Ústí – Liberec 8:10 (kon.)
Česká Lípa – Střešovice 5:4 (po pr.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
5:4 (2:1, 2:3, 0:0 - 1:0)
PSN Tatran Střešovice
Čtvrtek 28.09.2017, 18:00 • SH Česká Lípa • Livesport Superliga • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný sváteční podvečer všem florbalovým fanouškům! Mužská Tipsport Superliga míří do pátého kola a my se spolu podíváme na souboj FBC 4CLEAN Česká Lípa a Tatran Střešovice. Celým textovým přenosem vás provede Týna Zíková.

Česká Lípa jako nováček nevstoupila do nejvyšší soutěže zrovna špatně. Z pěti odehraných utkání dokázala získat šest bodů a drží se tak na průběžném šestém místě tabulky.
    V posledních dvou utkáních nerozhodla o vítězi základní hrací doba a muselo se rozhodovat až v prodloužení. V severské bitvě nakonec přálo štěstí Liberci a českolipští prohráli poměrem 5:6.
    Druhé prodloužení sehrála Česká Lípa proti nováčkovi z Ústí. Opět se jednalo o velmi vyrovnané utkání, avšak se šťastným koncem pro Českou Lípu. Ta nakonec vyhrála poměrem 6:5.

Statistiku hráčů vede s osmi body Štěpán Slaný. Jeden bod na něj ztrácí Marek Dzierža. A se šesti body se představuje Kamil Břiška.

Tatran Střešovice

Tatran dokázal ve čtyřech utkáních sesbírat pět bodů a drží se tak na sedmém místě tabulky hned za Českou Lípou.
    Pražský celek v posledních dvou utkáních příliš nezazářil. S Libercem svedl vyrovnaný souboj a v prodloužení nakonec zvítězil poměrem 6:5. Zápas s Vítkovicemi byl taktéž velmi vyrovnaný, avšak se smutným koncem. Tatran nestačil na Vítkovice jen těsně 7:8.

Tabulku hráčů vede se šesti body Jakub Slavík. Jeden bod na něj ztrácí hned tři hráči. Konkrétně Jakub Kolísko, Ondřej Němeček a Ondřej Vítovec.

Tatran potkala v posledním zápase nepříjemná situace. Do potyčky se dostal obránce Ondřej Němeček. Disciplinární komise rozhodla o nižším možném trestu a Němeček dostal stop na tři týdny. Nezahraje si tak do 14. října a Tatran v dnešním utkání nastoupí bez něj.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Ponomarev (Dvořák) – Dzierža, Kadlec, Slaný, Legner, Vlček – Mlejnek, Novák, Spilka – Hřebřina, Karel, Matějíček – Kněžour, Pastor, Jirsa – Štěrba, Břiška, Ekl – Böhme.

Rozhodčí: Čížek Lukáš, Laštovička Lukáš.

Hostující Tatran se představí ve svých klasických červených dresech. Domácí Lípa v dresech modro bílých.

Zahajovací sestavy obou celků se již připravují k úvodnímu buly.

00:01

00:05
    První úvodní buly patří domácím.

00:26
    První útočná akce nevyšla a Tatran může rozehrávat.

00:49
    Tatran se dostává na polovinu soupeře.

01:03
    Míčku se však ujímají domácí. Tatran jim však nedovoluje opustit polovinu.

01:50
    U balónku jsou stále domácí. Na druhou polovinu se už ale dostávají.

02:13
    Dvořák musí poprvé zasahovat.

02:34
    Jirsa postupuje do rychlého protiútoku. Jeho akci však zastavuje hostující obrana.

02:59
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    A je tu první branka tohoto utkání. Ekl našel křižnou přihrávkou MARKA DZIERŽU, jenž zakončil do odkryté svatyně. Asistence: Jaromír Ekl.

03:38
    Tatran právě vstřelil branku!
    Je srovnáno! Tatran se dostal do přečíslení 4 na 2 a finální střelu přesně vypálil MARTIN MÜHLFAIT. Asistence: Tomáš Váňa.

04:29
    Lípa tlačí své soupeře, ale obrana Tatranu drží.

04:50
    Tatran mohl přejít do dalšího rychlého protiútoku, ale ztratil míček.

05:32
    Tatran kombinuje na vlastní polovině a snaží se dostat do útočné akce.

05:40
    Slaný zkusil nahodit před branku hostí, ale míček neprošel obranou.

06:34
    Lípa měla k dispozici standardní situaci, kterou nevyužila.

06:57
    Slavíkova střela jde mimo branku a odráží se od zadního mantinelu.

07:32
    Spilka zachytil přihrávku Střešovic a trefuje tyčku branky!

07:59
    Obrana Tatranu je zatím velmi aktivní a nedává domácím téměř žádnou šanci ke střelbě.

08:46
    Štěrba hledal před brankou spoluhráče, ale míček byl moc dlouhý.

09:35
    Tatran kombinuje na útočné polovině, ke střelbě se však nedostává.

10:40
    Legner se dostal do šance, zařízení ale netrefil.

11:45
    Domácí útok pohotově zastavila obrana Tatranu.

11:57
    Krásná situace 2 na 1 v roli Tatranu! Závěrečná střelba však nebyla přesná.

12:27
    Na druhé straně zase v šanci domácí! Briškův únik zastavil až gólman.

13:18
    Spilkovi se podařilo vstřelit gól! Rozhodčí ho však nemohli uznat kvůli faulu českolipských.

14:50
    Tatran uklidňuje hru a kombinuje na vlastní polovině.

15:09
    Hráči začínají přitvrzovat. Spilka nyní uzemnil jednoho z obránců hostí. Vylučovat se ale zatím nebude.

15:58
    Domácí gólman si připisuje další zákrok.

16:20
    Střešovice se drží na míčku a tlačí se do domácí branky.

16:54
    Domácí se opět dostávají do vedení! Břiška poslal balónek svou zadovkou na RADKA MATĚJÍČKA, jenž ho nadvakrát dorazil do branky. Asistence: Kamil Břiška.

17:35
    Domácí se drží na balónku.

18:30
    A gólman Dvořák musí opět zasahovat.

18:43
    Hra se rychle přesouvá z jedné strany na druhou.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:28
    Lípa se dostává do rychlého protiútoku, zakončující Dzierža však nemíří přesně.

19:53
    Domácí se snaží využít posledních sekund a tlačí své soupeře.

20:00

První třetina byla velmi vyrovnaná. Lépe do ní vstoupili domácí, když ve třetí minutě skórovali. Tatran si to ale nenechal líbit a za 39 vteřin dokázal srovnat stav na 1:1. Domácím se podařilo skórovat ještě v sedmnácté minutě a do druhé části budou vstupovat s jednobrankovým náskokem.

20:28
    Beneš se snaží vysoko napadat domácí rozehrávku.

21:09
    Je opět srovnáno! Na několikátý pokus dotlačil TOMÁŠ VÁŇA balónek až za záda domácího gólmana. Asistence: Petr Brautferger.

21:58
    Tatran opět vysoko napadá rozehrávku Lípy.

22:10
    Legner si nabíhal podél levého mantinelu. Branku hostí ale minul.

23:30
    Domácí gólman opět úspěšně zasahuje.

24:10
    Pastor se postavil do střely jednoho ze strešovických útočníků.

24:55
    Švejkovského střela končí v rukou gólmana.

25:20
    Standardní situace se domácím opět nepovedla a musí se vracet do obranné poloviny.

25:49
    Chybu v domácí obraně Tatran nakonec nepotrestal.

26:25
    Tatran je v této části hry více aktivnější.

27:10
    Domácí jdou opět do vedení a to zásluhou KAMILA BŘIŠKY a jeho parádně umístěné střely. Asistence: Jakub Jirsa.

27:40
    Domácí fanoušci vytvářejí v hale opravdu skvělou atmosféru.

28:32
    Štěrba vystihl přihrávku Tatranu a ihned poslal na druhou DANIELU KNĚŽOUROVI, který parádně zakončil. Asistence: Daniel Štěrba.

29:22
    Domácí nyní určují tempo hry. Další šanci musel hasit až gólman Blaha.

30:14
    Eklův pokus jen těsně minul branku hostí.

30:46
    Beneš se dokázal uvolnit podél pravého mantinelu, ale mířil nepřesně.

30:54
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Daniel Kněžour – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

31:19
    Střela Slavíka neprošla obranou domácích.

31:40
    Odraženého balónku se ujímá Dvořák a vyhazuje míček až na polovinu Tatranu.

32:17
    Beneš se před brankou snažil dorazit balónek, ale do cesty se mu postavil domácí gólman.

32:45
    Dvořák opět úspěšně zasahuje.

32:54

33:05
    Ani Vítovcova střela neprošla obranou Lípy.

33:38
    Česká Lípa uklidňuje hru a zakládá útočnou akci.

34:03
    Hosté sice nedokázali zužitkoval přesilovou hru. Nicméně proti ráně JANA KOLÍSKA už gólman Dvořák nic nezmohl. Asistence: Jakub Slavík.

34:18
    Další rychlá branka Střešovic a je opět srovnáno! MILAN MELIŠ sice trefil pouze Dvořáka, tomu ale balónek propadl až za záda. Asistence: Marek Beneš.

35:13
    Nehila zkusil štěstí ze středu, ale Dvořák pohotově vyráží.

36:35
    Domácí opět kombinují na vlastní polovině a Tatran se snaží napadat.

37:14
    Beneš se prokličkoval až před Dvořáka, nakonec však minul.

37:30
    Proti šanci Tatranu pohotově zakročil Štěrba.

38:46
    Tatran sice dobře kombinoval na útočné polovině, vystřelit se mu ale nepodařilo.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

39:43
    Lípa drží balónek za vlastní brankou a spíše dohrává třetinu v klidu.

40:00

Druhá třetina nabídla více zajímavých akcí než úvod utkání. Domácím se podařilo dostat do dvoubrankového vedení. Tatran měl k dispozici přesilovou hru, kterou nedokázal využít. Nicméně i tak se hostům podařilo srovnat stav na 4:4. Třetí třetina tak bude rozhodovat o dnešním vítězi.