Židenice – Liberec 7:3 (kon.) | Bohemians – Ostrava 7:10 (kon.) | Chodov – Královské Vinohrady 12:1 (kon.)
Tatran – Olomouc 5:4 (kon.) | Vítkovice – Ne 3:4 (kon.)
ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice
5:4 (3:2, 1:1, 1:1)
FBS Olomouc
Neděle 01.10.2017, 16:00 • STODOLA Aréna Střešovice • ČEZ Extraliga žen • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Všem fanouškům florbalu přeji krásné nedělní odpoledne. Florbalová Extraliga žen má dnes na programu další utkání pátého kola a v jeho rámci se utkají týmy Střešovic a Olomouce. Utkání je na programu už v 16:00, buďte u toho s námi!

Únětická 12 Tatran Střešovice

Dívky ze Střešovic začaly sezónu po návratu do nejvyšší florbalové ligy celkem v dobrém světle. V prvním utkání sice doma nestačily na tým Židenic, poté ale dokázaly vyhrát v Liberci, což jim zajistilo zatím jediné 3 body do tabulky. K posledním dvou utkáním zajížděly na půdu dvou posledních mistrovských klubů a to postupně do Vítkovic a Jižního Města. Vítkovicím po celkem dobrém výkonu podlehly 3:8, utkání s Ivanti Tigers už dopadlo mnohem hůře, jelikož v něm inkasovaly celkem 20 branek! Se ziskem tří bodů a skórem 11:34 jim zatím patří devátá pozice.

Hlavní tahounkami týmu jsou šestibodová Žaneta Reková (4+2), dále s pěti body Lenka Faltusová (5+0) a v neposlední řadě také čtyřbodová Adéla Kramperová (0+4).

FBC Olomouc

Olomoucké ženy jsou po udržení se v nejvyšší soutěži opět adeptkami na play down. Po čtyřech odehraných zápasech obsazují poslední příčku bez bodového zisku a s hrozivým skórem 12:45! Pravdou je, že los měly opravdu těžký. V prvním utkání doma podlehly týmu Ivanti Tigers poměrem 4:14, o dva dny později na tom nebyly lépe ani na půdě Vítkovic, kde prohrály poměrem 0:16. Následné utkání v Liberci bylo pro hráčky Olomouce docela smolné, ještě 10 minut před koncem totiž o jednu branku vedly, v 51. minutě ale hráčky Liberce srovnaly a necelé 3 minuty před koncem vstřelily vítěznou branku. Poté nestačily ani na Židenice a tak jediná a zřejmě nejlepší možnost k nápravě bude právě dnes na půdě Tatranu.

Olomoucké florbalistky táhne především čtyřbodová Barbora Lichnová (2+2). Za zmínku také rozhodně stojí brankařka Olomouce Martina Franková, která mi sice průměr obdržených branek na zápas 11,67. Z průměru 43 střel za utkání je to ale dost dobrá bilance!

Týmy Střešovic a Olomouce se naposled potkaly v roce 2016 v baráži o udržení v nejvyšší české lize. Hráčky Olomouce tehdy vyhrály 4:0 na zápasy po výsledcích 4:1, 4:0, 4:3 po s.n., 6:3 z jejich pohledu. Zda se můžeme těšit na podobně vyrovnané utkání, jako proběhlo začátkem dubna minulého roku (4:3 po s.n.), se dozvíme už dnes v 16:00, buďte u toho s námi!

Únětická 12 Tatran Střešovice: Drbalová (Humlová) – Sedmíková, Zehrerová, Zikmundová, Válková – Reková, Vachušková, Kubelková – Reindlová, Morová, Viplerová – Marko, Chaloupková, Matěvosová – Faťunová, Faltusová, Kramperová – Svobodová.

FBS Olomouc: Franková – Pejzlová, Peterková, Podroužková, Václavíková – Lichnová, Kylarová, Šablaturová – Horáčková, Tomanová, Cholinská – Reimerová, Pavlíková, Pařízková – Oháňková.

Rozhodčí: Bališ Přemysl, Varga Peter.

00:01

03:22
    Probíhá nám čtvrtá minuta utkání a stav zápasu je stále 0:0

06:31
    Olomouc právě vstřelila branku!
    JITKA OHÁŇKOVÁ vypálila od mantinelu a vymetla pravou šibenici domácí branky! Asistence: Tereza Reimerová.

07:33
    Tatran právě vstřelil branku!
    Autorem branky je LENKA MOROVÁ. Asistence: Lucie Chaloupková.

08:33
    Autorem branky je KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ. Asistence: Julie Faťunová.

09:15
    Nájezd pro Olomouc !

09:15
    Kateřina Peterková se ujala exekuce samostatného nájezdu, ale trefila tyčku střešovické branky ! Olomouc si tak zahraje přesilovku.

09:15
    Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Liana Matěvosová – 2 minuty, Hra na zemi).

10:02
    Šárka Kylarová střílela ze středu hřiště a jen těsně minula branku !

10:28
    Domácí hráčky dobře brání a nepouští olomoucké do žádné lepší střelecké pozice.

11:15

11:50
    Domácí hráčky kombinují na své polovině a snaží se postupně propracovat do nějaké střelecké možnosti.

12:44
    Jedna z hostujících hráček neustála souboj u mantinelu a zůstává ležet za mantinelem a žádá si ošetření. Snad bude v pořádku.

13:28
    Olomoucké hráčky drží míček a snaží se něco vymyslet. Domácí však dobře brání.

14:02
    Faul domácích hráček zastavuje hru a Olomouc má volný úder z poloviny hřiště.

14:36
    Lenka Faltusová se probíjela sama do dobré pozice před branku, ale na poslední chvíli ji míček ujel z čepele a nedostala se tak ke střele.

15:23
    Hostující hráčky kombinují v levém rohu hrací plochy a vybojovaly si volný úder.

15:50
    Barbora Pařízková se vytáčela ke střele, ale míček nechala za sebou. Škoda pro Olomouc, protože Pařízková byla v dobré pozici.

16:13
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc – Jitka Zacpalová (2 minuty – Bránění ve hře).

17:13
    Minuta z přesilové hry je pryč a domácí hráčky se zatím k ničemu nedostaly.

18:03
    Karolína Vachušková prověřila pozornost hostující brankářky, která s její střelou neměla problém.

18:13

19:40
    Hostující hráčky zaváhaly v rozehrávce a na polovině hřiště jim sebrala míček Viplerová, která předložila do naprosto prázdné branky míček LENCE FALTUSOVÉ. Asistence: Anežka Viplerová.

19:49
    Bleskurychlá odpověď hostujících hráček, které po dobré kombinaci dostaly míček až k ALICI PAVLÍKOVÉ, která vstřelila kontaktní branku ! Asistence: Tereza Reimerová.

20:00

20:01

Omlouváme se za zpoždění přenosu z technických důvodů.

22:29
    Matěvosová se pokusila střelou tahem od mantinelu překvapit brankářku, ale její projektil letěl těsně mimo.

23:17
    Hostující tým si vypracovává dost příležitostí na vyrovnání, ale zatím se jim nedaří dostat míček do sítě !

23:56
    Eliška Drbalová předvedla fantastický zákrok a zabránila tak srovnání stavu.

25:01
    Kateřina Peterková se pokusila vystřelit úderem, ale její střela končí mimo tři tyče.

28:26
    Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Liana Matěvosová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

30:23
    KATEŘINA PETERKOVÁ tvrdou střelou srovnává stav utkání! Asistence: Tereza Reimerová.

32:18
    KAROLÍNA VACHUŠKOVÁ vystřelila od mantinelu a trefila se přesně. Asistence: Hana Sedmíková.

33:10
    Olomoucké hráčky mají míček pod kontrolou a snaží se srovnat stav zápasu.

33:38
    Střešovice dobře brání a nepouští své soupeřky na svou polovinu hřiště.

34:05
    Domácí brankářka musela pochytat dvě dorážky, aby udržela vedení pro svůj tým !

35:15
    Žaneta Reková se tlačila před branku, ale na olomouckou brankářku si nepřišla a míček skončil za mantinelem.

35:48
    Střešovické hráčky hluboko napadají a nutí tak olomoucké hráčky k chybám v rozehrávce a k lehkým ztrátám míčku.

36:08
    Střešovice kombinují za brankou Olomouce.

36:42
    Domácí hráčky se hnaly dopředu, jenže útočný faul jejich akci zastavil. Míček pro Olomouc.

37:10
    Martina Podroužková se řítila na branku domácích a Eliška Drbalová musela předvést další skvělý zákrok !

37:48
    Hostující hráčky sice vstřelily branku, ale ta nemůže být uznána, protože byla dosažena hráčkou, která stála v malém brankovišti !

38:15
    Tatranské hráčky hluboko napadají a hostující hráčky mají velké potíže s rozehrávkou.

39:00
    Hostující hráčky přitvrdily hru, ale zatím jim to nic nevyneslo. Pouze útočné fauly.

39:18
    Lenka Morová se pokusila vystřelit, ale její pokus skončil někde v klubku hráček před brankou.

39:46
    Barbora Pařízková vystřelila úderem a její střela byla ještě tečována a udělala tak velký nepořádek v domácí obraně. Tatranské hráčky však přestály i tuto situaci.

39:58
    Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Hana Sedmíková – 2 minuty, Bránění ve hře).

40:00

Ve druhé třetině jsme viděli po jedné brance na každé straně. Nejprve dokázaly hostující hráčky srovnat stav utkání hezkou střelou, ale o chvíli později se prosadila střelou od mantinelu Vachušková, která vrátila vedení zpět na stranu Tatranu.

40:01

40:32
    Hostující hráčky se tlačily až moc do branky a sekly přes prsty domácí brankářku, a tak budou domácí hráčky rozehrávat od své branky.

41:18
    Domácí hráčky budou mít trestné střílení, které pojede Karolína Vachušková.

41:18
    Karolína šla svůj nájezd hodně pomalu a dostala se do těžkého úhlu. z něj se pokusila oběhnout brankářku, ale ta ji skvěle vychytala !

41:18
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Martina Podroužková – 2 minuty, Sekání).

41:28
    Ve hře 4 na 4 se hraje především u mantinelů a žádný z týmů nemá převahu.

41:58

42:13
    Domácí hráčky mají přesilovou hru a kombinují.

43:18

43:42
    TEREZA REIMEROVÁ zakončila krásnou souhru hostujících hráček střelou z bezprostřední blízkosti a vyrovnává tak stav utkání ! Asistence: Barbora Pařízková.

45:39
    Hostující hráčky tento gól nakopl a snaží se strhnout vedení na svou stranu !

46:18
    Olomoucké hráčky začaly dobře napadat a domácí hráčky s tím mají velké problémy a snadno přicházejí o míčky.

46:47
    Lenka Faltusová se hnala do přečíslení 2 na 1, ale její pokus tahem pokryla hostující brankářka. Dobrá šance domácího týmu.

47:08
    Domácí brankářka vyhodila přes celé hřiště a založila tak dobrou útočnou akci, kterou musela krýt dobrým zákrok brankářka Olomouce.

47:26
    Útočný faul zastavuje hráčky Tatranu.

47:52
    Domácí fanoušci hlasitě podporují tatranské hráčky a vytváří velmi dobrou kulisu pro dnešní utkání.

48:28
    Lenka Faltusová přestřelila olomouckou branku.

48:52
    Zacpalová se pokusila ohrozit domácí branku, ale Drbalová její pokus chytila.

49:06
    Střešovické hráčky to přehnaly s napadáním a je jim pískán nedovolený zákrok.

49:53
    Domácí hráčky stále na míčku. Vykombinují se do nějaké dobré střelecké pozice ?

50:10
    Olomouc je nyní pod velkým tlakem.

50:54
    Liana Matěvosová střílela úderem, ale její střela letěla těsně nad břevno.

51:09
    Střela Jitky Zacpalové byla zablokována.

51:43
    Kateřina Peterková se pokusila nahodit míček z půlky hřiště až na branku, ale její pokus byl zastaven jednou z obránkyň před velkým brankovištěm.

52:33
    Domácí hráčky se snaží ujmout vedení, ale nedaří se jim překonat olomouckou obranu.

53:17
    LENKA FALTUSOVÁ měla několik dorážek a tou poslední, odrazem o břevno, dostává míček do sítě a posílá domácí opět do vedení ! Asistence: Liana Matěvosová.

53:17
    Oddechový čas pro hosty.

53:46
    Hostující hráčky musejí zvýšit aktivitu, aby si z Prahy odvezly alespoň nějaké body.

54:32
    Liana Matěvosová v obrovské šanci trefila pouze masku brankářky !

54:37
    Vyloučení v týmu FBS Olomouc (Jitka Zacpalová – 2 minuty, Bránění ve hře).

54:43
    Vyloučení v týmu Únětická 12 Tatran Střešovice (Adéla Zehrerová – 2 minuty, Sekání).

55:02
    Lucie Cholinská překonala domácí brankářku, ale míček doplachtil jen na branku ! Veliká šance na vyrovnání !

55:29
    Při hře ve čtyrech je aktivnější hostující celek.

56:03
    Lucie Cholinská běžela sama na branku, ale Eliška Drbalová ji skvělým zákrokem vychytala !

56:37

56:43

57:15
    Domácí hráčky dobře brání svůj jednobrankový náskok, ale stačí jediná střela a máme opět srovnáno. podaří se domácím udržet vedení ?

57:36
    Daniela Reindlová se snaží napadat a zdržet tak hostující hráčky u jejich branky.

58:02
    Lucie Cholinská předvedla další střelu, ale tentokrát minula domácí branku.

58:49
    Domácí hráčky drží míček a snaží se šetřit čas.

59:17
    Navíc přichází útočný faul olomouckých. Do konce zápasu zbývá necelá minuta hry.

59:36
    Souboj o míček v rohu hřiště vyhrály domácí hráčky a tohle už vypadá dobře pro domácí celek.

Ve třetí třetině byl k vidění velmi pohledný florbal, který musel diváky bavit ! Nejprve se prosadily hostující hráčky, které srovnaly stav utkání na 4:4. jenže domácí hráčky se tlačily za vítězstvím a o jejich výhře rozhodla v 53. minutě Lenka Faltusová, která se štěstím dostala míček do branky. Tři body tedy zůstávají v Praze, ale olomoucké hráčky předvedly dobrý výkon.
    Hráčka utkání za domácí celek – Eliška Drbalová
    Hráčka utkání za hostující celek – Tereza Reimerová

Dnešní utkání sledovalo 71 diváků.

V tuto chvíli je to ode mě vše a u dalších florbalových přenosů na shledanou ! (18:03:48)

Vojtěch Görög

Hledáme zpravodaje pro tým ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 8. Morová (Chaloupková), 9. Vachušková (Faťunová), 20. Faltusová (Viplerová), 33. Vachušková (Sedmíková), 54. Faltusová (Matěvosová) – 7. Oháňková (Reimerová), 20. Pavlíková (Reimerová), 31. Peterková (Reimerová), 44. Reimerová (Pařízková)

ESA LOGISTIKA Tatran Střešovice: Drbalová (Humlová) – Sedmíková, Zehrerová, Zikmundová, Válková – Reková, Vachušková, Kubelková – Reindlová, Morová, Viplerová – Marko, Chaloupková, Matěvosová – Faťunová, Faltusová, Kramperová – Svobodová.
    FBS Olomouc: Franková – Pejzlová, Peterková, Podroužková, Václavíková – Lichnová, Kylarová, Šablaturová – Horáčková, Tomanová, Cholinská – Reimerová, Pavlíková, Pařízková – Oháňková, Zacpalová.

Rozhodčí: Bališ Přemysl, Varga Peter