Toronto – Chicago 4:3 (po pr.) | Tampa – Washington 4:3 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 2:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 0:2 (kon.)
Anaheim Ducks
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Calgary Flames
Úterý 10.10.2017, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Vítám tu všechny hokejové fanoušky! V úterý brzy ráno našeho času se odehraje utkání NHL mezi Anaheimem Ducks a Calgary Flames. Čerstvá posila hostujících plamenů, český veterán Jaromír Jágr, by dnes ještě zasáhnout do zápasu neměla.

Calgary Flames:
    Calgary se v posledních dnech stalo velmi sledovaným klubem pro české fanoušky. Vedení Flames se totiž dohodlo na roční smlouvě s Jaromírem Jágrem, který tedy bude hrát poprvé v kariéře za kanadský klub. První dva zápasy sezóny ale Jágr ještě vynechal a zatím dohání tréninkové manko. Jeho noví spoluhráči zahájili ročník porážkou 0:3 v Edmontonu, ale při domácí premiéře své fanoušky potěšili, když přehráli 6:3 Winnipeg.

Anaheim Ducks:
    Ambiciózní celek Kačerů získal z úvodních dvou zápasů nové sezóny tři body. Ducks začali sérii domácích utkání výhrou 5:4 na Arizonou. Poté však padli 2:3 v prodloužení s Philadelphií. Do kádru Anaheimu se po loňském slušném nováčkovském ročníku dokázal znovu probojovat i Ondřej Kaše, který navíc v obou odehraných duelech bodoval.

Corey Perry – 3b (2+1)
    Rickard Rakell a Andrew Cogliano – 3b (1+2)

Brankář:
    John Gibson – 2 zápasy, průměr 3,48, úspěšnost 89,5 %

Československá stopa:
    Ondřej Kaše (ANA) – 2 zápasy, 2 body (1+1)
    Michael Frolík (CAL) – 2 zápasy, 0 bodů

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V sestavě Ducks se poprvé v sezóně objevuje kapitán Ryan Getzlaf.

Jestli některý z týmů v Honda Center opravdu neumí hrát, tak jsou to Flames. Ducks totiž na domácím ledě porazili tohoto soupeře již 29 krát v řadě a dnes tedy budou útočit na jubilejní třicáté vítězství.

Anaheim Ducks: Gibson (Berra) – Manson, Fowler (A), Montour, Beauchemin, Bieksa, Jaycob Megna – Perry (A), Getzlaf (C), O. Kaše – Silfverberg, Rakell, Cogliano – L. Shaw, Vermette, Wagner – Boll, D. Grant, Rasmussen.

Calgary Flames: M. Smith (Läck) – D. Hamilton, Giordano (C), Hamonic, Brodie, Stone, Bartkowski – Lazar, S. Bennett, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Ferland, Monahan (A), Versteeg – Brouwer (A), Stajan, T. Glass.

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Murphy, Mills.

Dozněla hymna Kanady, nyní si diváci v Honda Center vyzvednou hymnu Spojených států.

Hasiči se dnes v oblasti Anaheim Hills vypořádávali z rozsáhlým požárem. Utkání to nakonec neohrozilo, ale zřejmě to ovlivnilo návštěvnost. V hledišti je totiž řada volných míst.

00:01

00:35
    Domácí na to vlétli od podlahy! Ránu Chrise Wagnera vyrazil Mike Smith před sebe a volný kotouč si našel Antoine Vermette. S jeho bekhendovou dorážkou si však Smith také poradil!

00:38
    Na druhé straně to zkoušel Sean Monahan. Také Gibson byl pozorný.

01:23
    Od modré pálil T. J. Brodie, jeho střela ale nebyla přesná.

02:04
    Domácí v postavení mimo hru.

02:24
    Do střely Rickarda Rakella vložil hůl obránce Giordano. Puk končí v ochranné síti.

02:46
    Dennis Rasmussen objel branku a natlačil se před Smithe, který musel rychle k ledu, aby uhájil svou bližší tyčku.

03:17
    Nabídku Montoura tečoval Derek Grant, Smith byl opět na místě.

03:45
    Domácí ze svého tlaku vytěžili přesilovku. Michael Stone dostal trest za držení.

04:06
    Bombu Ryana Getzlafa zblokoval Backlund, puk byl přizvednut až do ochranné sítě.

04:37
    Kotouč byl opět sražen z hrací plochy. Vhazuje se v obranném pásmu Calgary.

04:47
    Hosté vyhazují.

05:06
    Domácí budou hrát 39 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3! Sam Bennett přesekl hůl Beaucheminovi a to samozřejmě muži v pruhovaném nemohli přehlédnout.

05:34
    Z osy kluziště pálil Cam Fowler, Smith vráží betonem.

05:46
    Flames jsou již ve čtyřech!

06:10
    Bitka! Corey Perry se pere s Travisem Hamonicem!

06:10
    Oba hráči dostávají pět minut za bitku. Corey Perry navíc dvě minuty za sražení Marka Giordana, čímž celou rvačku vyprovokoval.

06:26
    Hraje se tedy 4 na 4. Puk byl sražen mezi střídačky a na řadě je reklamní přestávka.

06:54
    Ryan Getzlaf zavezl puk do útočného pásma a zadovkou ho přenechal Ondřeji Kašemu. Ten pálil vedle tyčky.

07:16
    Hosté jsou už v plném počtu a hrají tedy přesilovku. Do šance se však dostali Kačeři. Hosté totiž špatnou rozehrávkou namazali Ryanu Getzlafovi mezi kruhy, který těsně minul horní růžek Smithovy klece!

08:11
    Také Ducks už jsou kompletní.

09:12
    V útočném pásmu hostí kombinovali Bennett a Giordano. Gibson však nemusel čelit přímé střele.

09:53
    Troy Brouwer připravil zajímavou pozici pro Tannera Glasse. Ten střílel z levého kruhu do dobře postaveného Gibsona.

10:11
    Střelami od modré prověřili Gibsona Giordano a Hamilton. Brankář Kačerů oba pokusy vyrazil.

11:05
    Hosté postupně přebírají iniciativu, teď jsou aktivnějším týmem.

12:07
    Gaudreau nedosáhl na přihrávku spoluhráče. Je z toho zakázané uvolnění.

13:13
    Nebezpečná střela Troye Brouwera, puk ale jen prolétl kolem branky Anaheimu. Stejný hráč dostával o chvíli později přihrávku před odkrytou branku od Gaudreaua, ale jeden z obránců mu stačil zablokovat hůl!

14:09
    Zakázané uvolnění Anaheimu.

15:09
    Hosté hrají velmi dobře. Do dobré střelecké pozice se dostával Mark Giordano, ale Rasmussen zblokoval jeho pokus. Bude se však vylučovat.

15:09
    Vyloučeným hráčem je Cam Fowler, který krosčekoval Tkachuka.

15:26
    Domácí vyhazují.

15:47
    V oslabení vyrazil dopředu Ondřej Kaše. Český útočník už však nedokázal předat kotouč najíždějícímu spoluhráči.

16:17
    Anaheimu se opět podařilo vyhodit.

17:07
    Rána Dougieho Hamiltona končí na masce Johna Gibsona. Kus této nezbytné části výstroje dokonce domácímu gólmanovi ulétl z hlavy a hra tak musela být přerušena. Gibson zamířil ke střídačce, kde probíhá oprava.

17:07
    Problémy byly rychle vyřešeny, Gibson je zpět ve svém brankovišti.

17:11

18:24
    Flames hrají aktivně i ve hře 5 na 5 a stále jsou usazeni v útočném pásmu.

18:42
    Nakonec z toho bylo několik střel, ale ty domácí buď zablokovali a nebo byly nepřesné.

19:01
    Poslední minuta první třetiny.

19:16
    Po nahrávce Monahana pálil z vrcholu pravého kruhu Michael Stone. Gibson kotouč vytěsnil mimo svou klec.

19:26
    Pohotová střela Logana Shawa nadělala Smithovi celkem problémy. Gólman Calgary puk vyrazil do vzduchu a ten se snesl obloučkem za branku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina gól nepřinesla. Popravdě jsme neviděli ani příliš mnoho šancí a brankáři tak zasahují spíše proti střelám ze střední a větší vzdálenosti. Navíc se hraje v komorní atmosféře. V okolí města totiž ráno vypukl rozsáhlý požár a místní lidé tak mají jiné starosti než hokej.

20:40
    Matthew Tkachuk se dokázal v útočném pásmu uvolnit a pálil na bližší tyčku domácí branky. Gibson byl pozorný.

20:51
    Na druhé straně pálil z levého kruhu Andrew Cogliano. Smithovi puk vypadl z lapačky, ale pro Plameny to dobře dopadlo.

21:37
    Jacob Silfverberg střílel na Smithe v momentě, kdy hostujícímu brankáři přejížděl před brankovištěm jeden z útočníků Anaheimu. Smith tak musel reagovat na poslední chvíli, ale zvládl to.

22:35
    Puk se po střele Troye Brouwera odrazil od zadního mantinelu do brankoviště. Tam ho přikryl Gibson.

23:00
    Johnny Gaudreau udržel v rohu puk a nabídl ho mezi kruhy Stajanovi. Ten branku minul!

23:23
    Od modré čáry vypálil Mark Giordano. Gibson svým zákrokem přerušuje hru.

24:16
    Nahození Michaela Frolíka podržel v lapačce Gibson. Následné kočkování Getzlafa s Tkachukem musejí řešit rozhodčí.

24:16
    A řeší to vyloučením Ryana Getzlafa! Domácí kapitán dostal dvě minuty za hrubost.

25:02
    Od levého mantinelu pálil Johnny Gaudreau. Letící puk se ještě snažil tečovat Brouwer, ale Gibson si pro něj sáhl lapačkou.

25:53
    Dougie Hamilton ještě udržel útočné pásmo pro hosty. Jeho nahození zadunělo o zadní mantinel.

26:21
    Domácí jsou v plném počtu. Teď zahráli na icing.

27:00
    Corey Perry bojoval o kotouč za hostující brankou. Nakonec ho posunul do brankoviště, kde ho přikryl lapačkou Smith. Následuje reklamní přestávka.

27:15
    Domácí v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:03
    Sledujeme utkání s minimem vyložených šancí. Calgary drží reálnou naději na protrhnutí série 29 porážek v řadě na ledě Anaheimu.

28:44
    Jacob Silfverberg střílel z otočky, hostující branku však netrefil.

28:58
    Ondřej Kaše utrpěl po jednom ze soubojů krvavé zranění v obličeji a musel zamířit na ošetřovnu. Doufejme, že se ještě vrátí do utkání.

29:39
    Getzlaf nabíjel Francoisovi Beaucheminovi, který vypálil, ale Smith dokázal zakročit lapačkou, přestože mu clonil Perry.

30:20
    Domácí první formace už byla na ledě dlouho. Getzlaf tak jen nahodil puk do pásma, aby mohl se spoluhráči vystřídat.

30:51
    Puk byl sražen do ochranné sítě za brankou Ducks. Následuje další reklamní pauza.

31:34
    Od modré vypálil Josh Manson, Mike Smith si připsal další úspěšný zákrok.

32:01
    Tentokrát střílel také od modré čáry Jacob Silfverberg. Puk prolétl těsně vedle tyčky.

32:35
    Domácí vedou na střely 21:16. Většinou jde ale o pokusy z větší vzdálenosti.

32:52
    Ryan Getzlaf se z rohu natlačil až před Smithe, který ale dokázal v rozkleku zasáhnout a následně přikrýt kotouč! Jedna z větších příležitostí Kačerů v tomto zápase.

33:28
    Cogliano hledal před brankou Perryho, tomu však puk přeskočil hokejku.

34:08
    Hosté předvedli poměrně pěkný přechod do útočného pásma. Těžit z toho mohl Troy Brouwer, jenž pálil z pravého kruhu, skóre se však nemění.

34:53
    Hosté se vymanili z forčekingu soupeře a dostali se do přečíslení 2 na 1. Sean Monahan však v největší příležitosti zápasu nezvedl puk nad natažený levý beton Johna Gibsona!

35:27
    Kevin Bieksa dostává dvě minuty za krosček na Seana Monahana. Po reklamní přestávce začne přesilovka Flames.

35:37
    Domácí po buly dostali kotouč ze svého obranného pásma.

36:10
    Micheal Ferland dostal puk před brankoviště, ale Sean Monahan ho zblízka nedostal za Gibsona!

36:27
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Tentokrát se už SEAN MONAHAN dočkal! Hosté sehráli nádhernou přesilovkovou kombinaci, kdy Johnny Gaudreau poslal z modré čáry parádní pas na Krise Verstega. Ten přesvědčil Gibsona, že bude střílet, ale ještě puk posunul na Seana Monahana a ten z mezikruží zakončoval mezi bruslemi obránce Mansona do prázdné branky. Asistence: Kris Versteeg a TJ Brodie.
    36:27 Sean MONAHAN - 0:1

37:20
    Hosté tedy otevřeli gólový účet zápasu. Uvidíme, zda teď začne být hra svižnější a zajímavější.

38:10
    Kevin Bieksa od modré neprostřelil Smithe. Ten drží puk ve výstroji.

39:01
    Začala už poslední minuta druhé třetiny.

39:30
    Puk, který poskakoval v obranném pásmu Ducks, se snažil zkrotit Matt Stajan. Nakonec ho ale sebral Wagner.

39:46
    Andrew Cogliano v těsném postavení mimo hru. Ještě jedno přerušení hry.

39:53
    A icing hostí. Hra se stěhuje před Smithe.

39:57
    Po vhazování vypálil Cam Fowler. Smith si však rychle klekl na led a vyrazil puk do bezpečí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po druhé třetině se hosté z Calgary nacházejí na dobré cestě k tomu, aby zlomili prokletí Honda Center. Na ledě, kde nevyhráli už 29 zápasů, totiž po 40 minutách vedou 1:0. Zatím jediný gól padl až v čase 36:27, kdy krásnou přesilovkovou souhru zakončoval do prázdné klece Sean Monahan, který měl už předtím dvě dobré příležitosti. Jinak sledujeme spíše poklidný hokej bez větších šancí.

Hity – 19:16
    Fanoušci Calgary zatím mohou být celkem spokojeni.

40:01

40:25
    Po zadovce Gaudreaua pálil Ferland. Gibson zasáhl levým betonem.

41:07
    Matthew Tkachuk se důrazně tlačil před Gibsona. Vše ale končí jen posunutou brankou Anaheimu.

41:07
    Počínání Matthewa Tkachuka bylo posouzeno jako nedovolené bránění brankáři! Domácí si tedy zahrají přesilovku.

41:50
    Matt Stajan ujel v oslabení Fowlerovi. Naznačením kličky do bekhendu zkusil Gibsona rozhýbat, ale domácí brnakář stačil zacvaknout betony včas!

42:31
    Velký nápor Anaheimu. Neujala se však ani prudká střela Brandona Montoura.

42:42
    Teď už hosté vyhazují.

43:08
    Hosté z Calgary jsou v plném počtu.

44:23
    Domácí se teď snaží hodně střílet, ale schází přesnost. Branku netrefil ani Manson.

45:08
    Dopředu vyrazila hostující dvojice Kris Versteeg a Sam Bennett. Ohrožení Gibsona z toho nakonec nebylo.

46:01
    Mike Smith chyboval v rozehrávce, ale Ryan Getzlaf už byl v příliš velkém úhlu na to, aby mohl střílet do prázdné branky. Na jeho přihrávku pak nedosáhl mezi kruhy Cogliano!

46:19
    A tak udeřili podruhé v zápase hosté! Michael Frolík zavezl puk do útočného pásma po levém křídle a předložil ho před branku najíždějícímu MIKAELOVI BACKLUNDOVI, který zblízka vymetl vzdálenější horní růžek Gibsonovy svatyně – 0:2. Asistence: Michael Frolík a Matthew Tkachuk.
    46:19 Mikael BACKLUND - 0:2

47:12
    Tohle je už pro Flames hodně nadějné. Hosté vedou o dva góly a navíc jsou při chuti.

48:10
    Mohlo to být 3:0! Dva hráči Calgary najížděli sami na Gibsona, ale Curtis Lazar nedokázal po přihrávce spoluhráče trefit odkrytou polovinu jeho branky!

48:28
    Dělovku Cama Fowlera vyrazil Mike Smith do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

48:55
    Domácí otevřeli obranu a opět mohli inkasovat! Michael Frolík nahrával v přečíslení 3 na 2 puk před branku Matthewovi Tkachukovi, který trefil zblízka tyčku! Gibson už jen bezmocně ležel ve svém brankovišti.

49:55
    Domácí by samozřejmě chtěli snížit. Ránu Silfverberga vyrazil Smith, Cogliano poté mířil nepřesně.

50:07
    Šance Kačerů! Rozjetý Rickard Rakell se řítil na Smithe z pravé strany, ten odolal!

50:07
    Rakella však zahákoval Troy Brouwer. Domácí čeká přesilová hra.

50:19
    Ryan Getzlaf pálil z první, branku však netrefil.

50:52
    Prudkou střelu Coreyho Perryho si našel Smith, který puk v rozkleku vyrazil.

51:11
    Domácí v postavení mimo hru. Pokud by jim tahle akce vyšla, tak by dva hráči jeli sami na Smithe!

51:46
    Výborný Mike Smith! Ten vyrazil střelu Antoina Vermetta na levý kruh, kam si pro kotouč dojel Francois Beauchemin. Smith se však bleskově přesunul a stačil zakročit i napodruhé!

52:08
    Domácí přesilovku nevyužili a stále ztrácejí na Calgary dva góly.

53:14
    Od mantinelu střílel Johnny Gaudreau. Gibson nemusel zasahovat.

53:45
    Domácí vyslali na Mikea Smithe už 38 střel, ale hostující gólman stále nepovolil. Nutno říci, že jde spíše o rány ze střední vzdálenosti, na které brankář Flames vidí.

54:36
    Čas ubíhá a domácí stále prohrávají 0:2. Flames dobře brání.

55:47
    A šance pro hosty! Micheal Ferland přepouštěl zadovkou puk Monahanovi, který zblízka nezakončil ideálně a nepřekonal Gibsona.

56:29
    Po reklamní přestávce dostanou Ducks ještě jednu příležitost! Mikael Backlund je vyloučen za hákování.

56:44
    Domácí to zkoušejí v šesti, jejich branka je tedy prázdná!

57:07
    Hosté ale mohou v klidu vyhazovat a zkoušet trefovat prázdnou branku. Teď ji těsně minuli!

57:34
    Dělovku Getzlafa zblokoval Frolík. Ten navíc posunul puk do středního pásma.

58:09
    Střela Rickarda Rakella z levého kruhu skončila v lapačce Mikea Smithe. Ten svůj zákrok ještě prodal dodatečným krouživým pohybem levé ruky.

58:10
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:24
    Ryan Getzlaf procpal puk na Smithe, který asi vůbec nic neviděl. Perry pak z dorážky netrefil branku!

58:31

59:01
    Začala už poslední minuta třetí části zápasu...

59:29
    Domácím není přáno! Brandon Montour dorážel z pravého kruhu prakticky do odkryté kelce, ale puk se za záda ležícího Mikea Smithe nedostal. Hostující gólman ještě stačil nějak zasáhnout!

59:45
    Smith dalším zákrokem přerušil hru. Zdá se, že gólman Flames je trochu otřesen a na led dokonce přišel lékař hostujícího týmu!

59:45
    Mike Smith ale zápas dochytá. Hra bude opět zahájena.

Neuvěřitelné se stalo skutečností! Hokejisté Calgary zvítězili na neoblíbeném ledě v Anaheimu.

Hokejisté Calgary už třicátou porážku v řadě na ledě Honda Center nepřipustili! Dnes zvítězili na ledě Anaheimu 2:0 a zrušili tak jednu nelichotivou sérii, která jim byla neustále připomínána. Skóre utkání otevřel ve 37. minutě v přesilovce Sean Monahan a ve 47. minutě pak navýšil náskok Flames Mikael Backlund, jemuž připravil pěknou přihrávkou pozici Michael Frolík. Kačerům dnes nebyl přán ani jediný gól. Zejména v závěru utkání je několikrát parádně vychytal brankář Mike Smith.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 43:29 (9:10, 17:10, 17:9)

Michael Frolík (CGY) 0+1, 0 střely, čas na ledě 15:07

Cestu do hlediště si nakonec našlo 15485 diváků. Aréna dnes vyprodaná nebyla, návštěvnost ovlivnil požár, který ráno vypukl v okolí města.

Děkuji za pozornost a přeji úspěšné vykročení do pracovního dne! (06:43:33)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 37. Monahan (Versteeg, J. Gaudreau), 47. Backlund (Frolík, Tkachuk)

Rozhodčí: Furlatt, Hebert – Murphy, Mills

Diváci: 15485