Kunlun – Vladivostok 2:3 (1:2 po s.n.) | Jokerit – Jaroslavl 3:4 (kon.) | Čerepovec – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.)
N.Novgorod – Omsk 1:2 (kon.) | CSKA Moskva – Petrohrad 2:5 (kon.) | Riga – Novosibirsk 2:3 (1:2 po s.n.)
Viťaz – Minsk 4:0 (kon.) | Spartak Moskva – Barys 4:3 (po pr.) | HC Slovan – Dynamo Moskva 4:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:4 (1:3, 2:1, 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 23.10.2017, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jokerit zvítězil již v patnácti zápasech v řadě za sebou! Na svém kontě má padesát bodů, a i přes to, že má odehráno pouze devatenáct zápasů (nejméně v KHL), tak mu patří druhé místo v celé soutěži! Za poslední čtyři duely navíc inkasovalo finské mužstvo pouhopouhou jednu branku.

Jaroslavli patří v letošní sezoně páté místo v Západní konferenci. Ve 24 zápasech získal Lokomotiv 39 bodů. Hosté mají velmi dobrou formu, protože z posledních čtyř zápasů třikrát vyhráli. Poslední utkání s CSKA Moskva jim vyšlo a vyhráli 3:2pp. V kádru Jaroslavle je několik známých hokejistů jako Petri Kontiola, Maxime Talbot, Staffan Kronwall nebo český bek Jakub Nakládal.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

02:33
    Hosté se dnes poprvé v utkání usazují v útočném pásmu. Zatím, ale vážněji neohrozili Zapolskiho branku.

04:15
    Hráči Jokeritu se snaží ze všech sil dostat do útočného pásma. Zatím však Jaroslavl skvěle obrání střední pásmo a nepouští domácí do útočného pásma.

04:39
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., hákování).

05:10
    Hosté se už usazují a kombinují v útočném pásmu. Zatím tomu chybí to nejdůležitější. A to střela, která by ohrozila Zapolskiho.

06:19
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Sami Lepistö – 2 min., hákování).

06:29
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    A je tu první branka dnešního utkání a hosté využívají přesilovku 5 na 3! Hosté z Jaroslavle teď předvedli nádherný ťukec na jehož konci stál BRANDON KOZUN, který prostřelil Zapolskiho. Asistence: Alexandr Kadějkin a Staffan Kronwall.
    06:29 Brandon KOZUN - 0:1

08:29
    A je to druhá branka dnešního utkání! Alexandr Kadějkin z kruhu vystřelil a PETRI KONTIOLA tečoval puk za bezmocného brankáře Jokeritu. Asistence: Alexandr Kadějkin a Brandon Kozun.
    08:29 Petri KONTIOLA - 0:2

08:36
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Dmitrij Lugin – 2 min., vysoká hůl).

Jokerit sice vstřelil barnku, ale rozhodčí ji po konzultaci s videorozhodčím neuznává kvůli hře vysokou holí!

10:01
    Jokerit právě vstřelil branku!
    A je sníženo! NICLAS JENSEN ujel po křídle a vystřelil a o tyčku nádherně snížil na 1:2. Asistence: Matthew Gilroy.
    10:01 Nicklas JENSEN - 1:2

12:52
    Domácí si teď v útočném pásmu vytvořili tlak a jsou odměněny přesilovkou! Pavel Koledov je vyloučen za hákování.

13:42
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří po dalším vyhození musí Jokerit začít od své branky.

14:52

16:32
    Hosté se nemohou vymanit z tlaku, který vytváří hráči Jokeritu. Uvidíme zda se jim podaří do konce první třetiny vyrovnat.

17:00
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Tommi Kivistö – 2 min., hákování).

18:26
    Hosté se usazují v útočném pásmu a ostřelují brankáře Zapolskiho. Ten zatím v přesilové hře odolává.

18:58
    A je to o dvě branky! STAFFAN KRONWALL vypálil od modré čáry a prostřelil vše co mu stálo v cestě. Asistence: Petri Kontiola a Jakub Nakládal.
    18:58 Staffan KRONWALL - 1:3

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:01

20:51
    A je to 4:1! Korškov přihrál na druhou stranu brankoviště kde číhal volný PAVEL KRASKOVSKIJ, který dává pátou branku Jaroslavle. Asistence: Jegor Korškov a Alexandr Polunin.
    20:51 Pavel KRASKOVSKIJ - 1:4

22:26
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesse Joensuu – 2 min., sekání).

24:19
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., podražení).
    Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Jesper B. Jensen – 2 min., vražení na hrazení).

24:53
    Hosté se při dvojnásobné přesilovce usazují v útočném pásmu a ostřelují Zapolskiho.

26:09
    Přesilovka hostů se blíží ke konci a už jí zřejmě nevyužijí. Domácí teď přežili kritickou situaci.

26:19

27:33
    A pozor! Je tu obrovský tlak domácího Jokeritu, který teď doslova uzamkl hráče Jaroslave v útočném pásmu. Hráči Lokomotivu už velice špatně bruslí.

28:58
    Hráči Lokomotivu se nemůžou vymanit z tlaku. A navíc si vysloužili přesilovku.

29:07
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Rušan Rafikov – 2 min., podražení).

31:07

31:43
    Domácí Jokerit je od 5. minuty třetí třetiny jasně aktivnějším týmem. Jenže zatím selhávají v koncovce.

33:00
    Domácí budou hrát další přesilovku! A to všechno kvůli tlaku který si vytvořili ve druhé třetině.

33:10
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Ilja Ljubuškin – 2 min., hákování).

35:10

35:51
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Koledov – 2 min., hákování).

37:26
    A pozor! Je zaděláno na velké drama! Sami Lepistö vypálil od modré čáry. Jeho střelu Sudnicin vyrazil pouze do místa kde stál JOHN NORMAN, který prostřeil brankáře Lokomotivu. Asistence: Sami Lepistö.
    37:26 John NORMAN - 2:4

37:57
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Pavel Koledov – 2 min., krosček).

39:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

39:36
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jegor Averin – 2 min., sekání).

39:50
    No to je nádhera! EELI TOLVANEN teď přihrál na mezikruží kde stál Sami Lepistö, který puk vrátil na TOLVANENA,který z první prostřelil Sudnicina. Asistence: Sami Lepistö.
    39:50 Eeli TOLVANEN - 3:4

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:01

44:26
    Domácím se čas na vyrovnání krátí. Hosté skvěle brání střední pásmo.

46:30
    Domácí se usazují v útočném pásmu a ostřelují brankáře Jaroslavle. Ale čas na vyrovnání se jim velice rychle krátí, už zbývá jen třináct minut a třicet sekund

49:05
    Domácí se snaží vytvořit si menší tlak. Zatím se jim to, ale nedaří.

50:07
    Daří se to až teď. Domácí se pevně usazují v útočném pásmu a pálí na brankáře Lokomotivu. Ten zatím ve třetí třetině odolává.

52:30
    Ve třetí třetině jsou jasně aktivnější domácí, kteří se snaží ze všech sil vyrovnat. Zatím se jim to nedaří a hosté velice dobře brání.

54:25
    Další pokus o průchod do útočného pásma zastavila ve třetí třetině skvělá obrana Lokomotivu.

56:04
    Domácí se usazují v útočném pásmu a ostřelují brankáře Lokomotivu. Zatím to nevede k vyrovnávací brance.

Probíhají poslední dvě minuty!

58:40
    Domácí hokejisté hrají bez brankáře!

Oddechový čas pro domácí.

Je konec! Hosté přežili nápor ve třetí třetině a z Helsinek si odváží tři body za tři branky ve třetí třetině a jednu branku v třtině druhé. Toto je ode mne pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a na počtenou u dalších onlajnů.

Československá stopa v utkání
    Jakub Nakládal (JAR) – 0+1 , 0 střel, čas na ledě 20:32 (20:08:44)

Dominik Zajan

Branky a nahrávky: 11. Jensen (Gilroy), 38. Norman (Lepistö), 40. Tolvanen (Lepistö) – 7. Kozun (Kadějkin, Kronwall), 9. Kontiola (Kadějkin, Kozun), 19. Kronwall (Kontiola, Nakládal), 21. Kraskovskij (Korškov, Polunin)

Jokerit Helsinky: Zapolski (Ratilainen (A)) – Lepistö, Lundin, Gilroy, Kivistö, J. Jensen, O. Lauridsen, Rautanen – Palola (C), Regin, Pihlström – Jormakka, O'Neill, Tolvanen – Jensen, Norman (A), Joensuu – Anttila, Niemi, Marjamäki – Mäki.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sudnicin (Konovalov) – Nakládal, Kronwall (C), Koledov, Ljubuškin, Čerepanov, Rafikov, Manuchov – Kozun, Kontiola, Kadějkin – Averin (A), Apalkov (A), Mosaljov – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Ivanov, Alexejev, Lugin – Romanov.