Gent – Eupen 3:0 (kon.) | Oostende – Charleroi 3:0 (kon.) | Mechelen – Lokeren 0:2 (kon.)
KAA Gent
3:0 (3:0)
KAS Eupen
Úterý 24.10.2017, 20:30 • Ghelamco Arena, Gent • Belgická liga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

V dalším kole belgické ligy se střetne KAA Gent (12) na svém hřišti s KAS Eupen (14).

Z pěti vzájemných zápasů má lepší bilanci Gent 3 – 0 – 2, ale nutno zmínit, že Eupen v minulé sezóně dvakrát vyzrál nad "indiány" z Gentu.

Vzájemná utkání 2016 – 17:

Gent – Eupen 0:1 (0:0)

Branka: 90+6 Onyekuru.

Eupen - Gent 3:2 (0:1)

Branky: 70. Sylla, 90. Cases, 90+3. Taulemesse – 31. Miličevič (penalta), 63. Neto

Branky: 26. a 33. Ocansey, 36. Verdier, 85. García – 38. Bandé

Sestava Eupen: Van Crombrugge – Blondelle, Valiente, Hassan, Leye – García, Wagué (69. Diagné), Tirpan, Ocansey (75. Lazare Amani) – Verdier (55. Schouterden), Afif.

Poslední utkání Gentu:

KV Kortrijk – KAA Gent 1:1 (0:0)

Branky: 74. Kage – 60. Simon

Sestava Gentu: L. Kalinić – Bronn, Gigot, S. Mitrović, Asare – Milićević, Esiti (84. Matton), Dejaegere – Kubo (64. Kalu), Jaremčuk (62. Sylla), Simon.

KAA Gent: L. Kalinić – Gigot, S. Mitrović, Bronn – Kalu, Dejaegere, Asare (C), Simon, Esiti – Jaremčuk, Kubo.
    Náhradníci: Thoelen – Dussenne, B. Verstraete, Matton, Sylla, Machado, Foket, Milićević.

KAS Eupen: Van Crombrugge – Hassan, Lotiès, Diagné, Blondelle, Tirpan – Leye, García (C), Afif, Ocansey – Verdier.
    Náhradníci: Niasse Mbaye – Alsenhaji, Lazare Amani, Castro-Montes, Schouterden, Odeni, Valiente.

Rozhodčí: Vanderhaeghe.

Gent bude hrát v bílých dresech s modrými, svislými proužky, Eupen dnes oblékl kompletně černé dresy.

1

1
    Centr hostí konkrétně Hassana byl zblokován Mitrovičem na rohový kop

3
    Gent právě vstřelil branku!
    Přízemní centr Samuela Kalua byl přesný, našel zcela volného JUJA KUBA, který neměl žádný problém dopravit ho do sítě – 1:0!.
    3. Juja KUBO - 1:0

4
    Další centr domácích byl hostující obranou zblokován.

5
    Ocansey byl faulován na polovině hřiště.

7
    Gent to zkouší po levé straně, nyní selhala finální přihrávka.

8
    Eupen se zatím nedostává příliš do hry.

9
    Hráči Gentu zakládají útok ze své poloviny hřiště.

10
    Hosté sice velmi komplikovaně a složitě, ale přeci jen dokázali dostat míč z nebezpečné vzdálenosti svého pokutového území.

11
    Jaremčuk ani Kalu nepřekonali pozorného brankáře Van Crombruggeho.

12
    Dylan Bronn na polovině hřiště musel sáhnout k faulu.

13
    Další povedený zákrok předvedl hostující brankář.

14
    Rohový kop pro domácí KAA Gent.

15
    Ocansey předvedl povedenou individuální akci, jen za cenu faulu ho zastavil domácí kapitán Nana Asare.

16
    Leyeho přímo kop letěl jen několik centimetrů nad domácí branku, hosté se marně domáhají teče a rohového kopu.

17
    Akce domácích po pravé straně končí útočným faulem.

18
    Točenou střelu hostujícího Ocanseyho kryje připravený brankář Kalinič.

20
    Domácí hráči sice pořádně rozebrali obranu Eupenu, ale ta finální přihrávka.....

21
    Střela domácích z levé strany byla zablokována ihned dvojicí hráčů v černým dresech.

22
    U postranní čáry fauloval obránce Hassan.

23
    Esiti faulem zabránil rychlému brejku hráčů Eupenu.

24
    Nana Asare jako první hráč vidí žlutou kartu.

25
    Centr Garcíy do pokutového území ze vzduchu kryje Kalinič.

26
    Herní aktivita je zjevně na kopačkách domácích hráčů.

27
    Přetažený centr Eupenu končí až za brankovou čárou.

28
    Nyní i hráči Eupenu předvedli několik individuálních dovedností s míčem, pěkná kombinace se, ale odehrává pouze na polovině hřiště.

29
    Kubo míč na hrací ploše již nezastihl, proto hostující brankář uvede míč do pohybu výkopem od své branky.

30
    García poslal spoluhráči Hassanovi neskutečně špekovou přihrávku, se kterou tento bek nemohl pranic udělat.

31
    Zajímavá křižná přihrávka hostí napříč pokutovým územím nikoho neoslovila v černém dresu a míč tak končí za brankovou čárou.

33
    Luis García vyslal nepřesný, křižný pokus na domácí branku.

35
    Akce domácích je zastavena jen za cenu faulu kapitána Garcíy na Kalua v pokutovém území! Penalta!
    35. Za tento zákrok Garcíy je nařízena penalta!

36
    Mistrovsky to udělal MOSES SIMON, když trefuje šibenici druhé strany branky, než kam skončil hostující brankář – 2:0!
    36. Moses SIMON - 2:0

37
    Jordan Loites kosí protihráče a je to další pokutový kop pro Gent!
    37. Kosa Lotiése těsně uvnitř pokutového území

37
    Jordan Loties dostává navíc žluté napomenutí.

38
    MOSES SIMON si vybral stejnou stranu jako před chvílí, jen poslal míč po zemi a brankáře opět na druhou stranu branky – 3:0!
    38. Moses SIMON - 3:0

40
    Dvě penalty v krátkém sledu to je neskutečně ledová sprcha pro hosty.

41
    Nepřesná střela domácího celku.

42
    Hráč Gentu byl nachytán v ofsajdovém postavení.

43
    Narážečka hostí před domácím pokutovým územím nevedla vůbec k ničemu.

44
    Hráči Eupenu u postranní čáry velmi lacině ztratili míč a odevzdali ho hráčům Gentu.

45
    Centr hostí byl odvrácen.

45
    Rozhodčí nastaví jednu minutu nad rámec hrací doby.

45+1

KAA Gent vede po prvním poločase jednoznačně 3:0 nad Eupenem, když skóre otevřel Kubo ve třetí minutě a pak v závěru poločasu dvě penalty bez problémů proměnil Moses Simon. druhý poločas začne cca ve 21:32 hodin.

46

46
    Nanu Asare vystřídá Deiver Machado.

47
    Nebezpečný průnik domácích končí pouze rohovým kopem.

48
    Centr z rohového kopu vyrazil brankář, navíc byl při tom dle sudího faulován domácím útočníkem.

50
    To bylo o fous! Hned tři hráči hostí likvidovali požár po Simonově centru před Jaremčukem na své brankové čáře!
    50. Roman Jaremčuk přes blok hostujících hráčů neprocpal míč do sítě!

51
    Eupen se snaží o postupný útok podél postranní čáry.

53
    Anderson Esiti fauloval poblíž svého pokutového území Leyeho navíc to má za žlutou kartou.

54
    Přímý kop končí na domácí zdi.

55
    Rohový kop pro hostující celek.

56
    Hostující hráče se provinil proti pravidlům.

57
    Marc Valiente nahradí Mickaela Tirpana.
    Jean – Thierry Lazare vymění Nicolase Verdiera.

59
    Na centr hostí sice doskočil hostující hráč, ale míč nezpracoval a ten tak končí daleko za brankovou čárou.

60
    Tempo hry nám velmi opadlo, čemuž se nelze divit.

61
    Odpískán útočný faul Jaremčukovi.

62
    Slabý a měkký centr si pohlídal dobře brankář Van Crombrugge.

63
    Eupen se snaží o útočný nádech.

64
    Hostující hráč podklouzl, proto jeho centr si pohlídla poslední hráč Gentu ve spolupráci se svým brankářem Nikoličem.

65
    I hráči Gentu dokážou zkazit lehkou přihrávku na krátkou vzdálenost.

66
    Snaha domácích končí nakonec rohovým kopem z levé strany.

67
    Míč z rohového kopu mimo pokutového území vyráží brankář.

68
    Hra pokračuje, domácí fanoušci to viděli jinak a chtějí odpískání nedovoleného zákroku – marně.

69
    Místo nadšení, někteří fanoušci Gentu vypadali znudeně a našli se i tací, které fotbal vůbec nezajímá a dali přednost moderním komunikačním technologiím.

70
    Valiente patičkou pouze odevzdal míč domácím hráčům.

71
    Samuel Kalu ošklivě podkopl Hassana a rozhodčí správně tasí žlutou kartu.

72
    Birger Verstraete si zahraje místo Brechta Dejagereho.

73
    Rohový kop pro domácí celek.

74
    Po rozehrání rohu následovala nepřesná střela.

75
    Abdelkarim Hassan fauloval a má to za žlutou kartu.

76
    Hráči Gentu nikam nespěchají a jen kontrolují hru s míčem na svých kopačkách.

77
    Pas hostí mezi dva obránce byl včas zachycen.

78
    Abdelkarim Hassan je stažen, místo něj uvidíme v akci Nilse Schouterdena.

79
    Střídající Birger Vertsraete za ostrý zákrok vidí taktéž žluté napomenutí.

80
    Střela z otočky šla přímo do hostujícího brankáře.

81
    Aktivní Roman Jaremčuk končí, zahraje si Mamadou Sylla.

83
    Unikající Moses Simon byl stržen jak laň Jeanem – Thierrym Lazarem a ten je další z řady hráčů se žlutým kartónkem na svém kontě.

84
    Domácím hráčům utíká míč do zámezí.

85
    Pěkná střela Garcíy končí jen o několik decimetrů vedle domácí tyče!

86
    Průnik hostí zastaven a může to být rychlý kontr domácích do otevřené obrany.

87
    Domácí hráč prošel přes čtyři protihráče, ale celou akci zkazil přetažený centr, který skončil v autu.

88
    Ocansey prohrál souboj jeden na jednoho a proto musel faulovat, když pomáhal svému týmu v defenzivní činnosti.

89
    V souboji tělo na tělo uspěl Luis García, ale je mu odpískán faul a udělena velmi přísná žlutá karta.

90

KAA Gent o svém vítězství 3:0 rozhodl již v první půli, ve druhém poločase již úplně stačil udržovací systém. Gent by se touto výhrou mohl nastartovat k lepším výsledkům a posunem tabulkou k pohárovým příčkám. KAS Eupen se snažil, ve svém středu má pár šikovných hráčů, ale dojel především na svou nedisciplinovanost. Všem čtenářům děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (22:23:08)