Bohemians – Pardubice 3:8 (kon.) | Chodov – Vítkovice 6:4 (kon.) | Sparta – Střešovice 6:4 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
6:4 (2:3, 2:0, 2:1)
1. SC TEMPISH Vítkovice
Neděle 29.10.2017, 18:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga • 10. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký nedělní večer všem florbalovým fanouškům! Tipsport Superliga tento víkend pokračovala dalším kolem a my se společně podíváme na atraktivní utkání mezi FAT PIPE Florbal Chodov a 1. SC TEMPISH Vítkovice.

Domácí hráči se nachází na třetí pozici se ziskem dvaceti bodů po sedmi zápasech. Chodovští v letošní sezóně ztratili pouze jediný bod a to po výhře nad Brnem po nájezdech. I tak se domácí nachází na třetím místě, protože absolvovali Pohár mistrů a odehráli tak o dvě utkání méně než všichni soupeři. V dohrávkách je bude čekat Tatran a Ostrava. Domácí mají nejlepší obranu v lize, která obdržela pouze 21 branek. V posledním utkání Chodov nadělil České Lípě deset branek.
    Nejproduktivnější hráči
    Marek Vávra 5+12
    Tom Ondrušek 12+2
    Ondřej Mikeš 7+7

Hosté se nachází na prvním místě se ziskem 24 bodů a skóre 70:44. Vítkovičtí stejně jako domácí hráči neokusili chuť porážky. I tak Vítkovice ztratili už tři body po třech vítězstvím v nastaveném čase. Hosté mají zatím nejlepší ofenzivu celé soutěže, ale jejich obrana není zrovna nejpevnější. Poslední dvě utkání vyhráli Vítkovice poměrem 6:5sn nad Mladou Boleslaví a 10:9 nad Libercem. V případě dnešního vítězství by se hosté pevně usadili na čele tabulky.

Vítkovice 5:3 Chodov

FAT PIPE Florbal Chodov: Barák (Šantora) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Podhráský, Strnad – Maxa, Žák, Mikeš – Vávra, Ondrůšek, Řezáč – Vacenovský, Koutný, Matejčík – Strachota, Plíhal.

1. SC TEMPISH Vítkovice: Souček (Gurkovský) – Jankulár, Nehera, Jastřembský – Hrubý, Firda, Sova – Jan Šebesta, Vilím, Rýpar – Gál, Děček, Hájek – Hubálek, Bräuer, Delong – Jurdzin, Besta.

Rozhodčí: Pangerl František, Šedivý Jiří.

00:01

00:10
    Vítkovice získali míček, ale domácí hráči dobře napadají a znepříjemňují rozehrávku hostům.

00:45
    Martin Pražan drží míček na vlastní polovině a čeká na nějký náběh spoluhráčů.

01:10
    Martin Řezáč se snažil natlačit před branku, ale tam nebylo místo, a tak zaběhl až za branku.

01:42
    Oba celky střídají a Chodov drží míček.

01:55
    Střela hostujícího útočníka byla přizvednuta nad branku. Hosté tak mají rozehrávku z rohu.

02:49
    Vítkovice faulovali na útočné polovině a přicházejí tak o míček.

03:02
    Chodov má opět hlasitou podporu od svých fanoušků.

03:15
    Tom Ondrůšek získal míček v rohu hřiště a následně byl faulován. Rozehrávka pro Chodov.

03:41
    Vítkovičtí velmi agresivně napadají a z toho plynou útočné fauly. Nyní byl faulován Daniel Maxa.

04:09
    Martin Nehera fauloval a Chodov bude mít rozehrávku z rohu.

04:23
    Domácí se sami vyhnali z před brankového prostoru a tak musejí založit další akci až od svého brankáře.

04:53
    Ondřej Plíhal byl faulován a Chodov bude mít zase rozehrávku z rohu hřiště.

05:15
    Domácí hráči kombinují na polovině hřiště, ale ke střele se zatím nemohou prokombinovat.

05:36
    Vítkovice zatím dobře vykrývají nebezpečné prostory a domácí se nemohou dostat do střelecké pozice.

06:14
    Ondřej Firda poslal svou střelu z voleje pouze do boční síťky!

06:42
    Ondřej Mikeš nahrál před odkrytou branku Ondrůškovi, ale toho zastavil hvizd sudího. Mikeš totiž zpracoval míček vysokou holí.

07:20
    Vítkovice se po delší době dostali k míčku a snaží se najít recept na domácí obranu.

07:44
    Jenže hosté brzy přišli o míček a Chodov tak opět kombinuje.

08:08
    Lukáš Hrubý chtěl běžet do rychlého brejku, ale zahrál vysokou holí, a tak z toho nic nebylo.

08:45
    Domácí jsou opět u míčku a postupně kombinují.

09:08
    Ondřej Mikeš vypálil tvrdou ránu z první kousek za polovinou hřiště a prověřil tak pozornost Součka.

09:25
    Další střela domácích byla tečována mimo tři tyče.

09:50
    Domácí jsou na koni a odstřelují teď branku hostů!

10:13
    Chodov stále u míčku, ale zatím na své polovině.

10:37
    Martin Řezáč střílel z levé strany, hostující brankář byl pozorný.

11:04
    Po dlouhé době se dostávají k míčku i hosté, ale jejich snaha o útok skončila nepřesnou rozehrou.

11:40
    Domácí tak získali míček a opět kombinují.

12:08
    Hosté si nahrávají na polovině a dál je zatím Chodov nepouští.

12:45
    Domácí střídají v průběhu hry a drží tak Vítkovice pod tlakem.

13:05
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté zahrávali volný úder kousek od velkého brankoviště. Střela z otočky od Lukáše Hájka skončila na pravé tyčce a míček se odrazil příhodně k JAKUBU HUBÁLKOVI , který ze vzduchu trefil míček a uklidil ho do branky! Asistence: Lukáš Hájek.
    13:05 Jakub HUBÁLEK - 0:1

14:10
    Petr Jankulár nahrál na střed, kde běžel LADISLAV GÁL, který udělal pár kroků s míčkem a svou střelu poslal pod víko! Asistence: Petr Jankulár.
    14:10 Ladislav GÁL - 0:2

14:20
    Chodov právě vstřelil branku!
    TOM ONDRŮŠEK dostal krásnou krosovou nahrávku od Mikeše a střelou z první prostřelil mezi rukou a nohou hostujícího brankáře! Asistence: Ondřej Mikeš.
    14:20 Tom ONDRŮŠEK - 1:2

15:20
    Vítkovice držejí míček a kombinují na své polovině. Zápas má velké tempo!

16:00
    Krásná branka Vítkovic! Jankulár vypálil z poloviny hřiště a jeho střílená přihrávka našla přesně čepel OLDŘICHA SOVY, který lehkou tečí dostal míček za záda Baráka! Asistence: Petr Jankulár.
    16:00 Oldřich SOVA - 1:3

17:05
    Tak v první třetině sledujeme brankové hody a i když má Chodov opticky větší převahu, tak efektivnější jsou hostující hráči!

17:39
    Domácí jsou opět na polovině soupeře a kombinují.

17:58
    Chodov se nemůže dostat do žádné střelecké příležitosti.

18:06
    Dan Kašovský to zkusil z poloviny, ale jeho střela neměla šanci na úspěch.

18:40
    Hosté drží míček a s rozvahou kombinují.

19:02
    Fiala pronikl po levé straně až k brance hostů, odkud poslal přesnou nahrávku před branku, kde čekal JAN VACENOVSKÝ, který střelou po zemi překonal domácího brankáře! Asistence: Jan Fiala.
    19:02 Jan VACENOVSKÝ - 2:3

20:00

První třetina dnešního utkání je u konce a nabídla nám celkem pět branek! Domácí hráči byli po celou dobu aktivnějším týmem, ale do žádné velké šance se nedostali, a tak se o první dvě branky postarali hosté! Poté se nám otevřela střelnice a skoro každá střela skončila v brance! Po první třetině je tedy stav utkání 2:3 a pokud budou oba týmy pokračovat v takovéto hře, tak můžeme vidět ještě spoustu branek!

20:01

20:20
    Hosté vyhráli vhazování a začínají tak s první kombinací ve druhé třetině.

20:49
    Ondřej Mikeš zabránil krosové nahrávce, ale málem si srazil míček do vlastní branky. Teď měli domácí hráči štěstí!

21:29
    Domácí se tlačí dopředu, ale ke střele se zatím nedostali.

21:42
    Chodov stále u míčku na své polovině.

22:07
    Domácí hráči se nemohou dostat ani za polovinu. Hosté dobře brání.

22:32
    Petr Jankulár se svými spoluhráči vybojoval míček a nyní kombinuje u své branky se svým parťákem v obraně.

23:10
    Michal Kotlas nahazoval na branku, ale trefil prvního bránícího hráče.

23:35
    Střela Martina Pražana nadělala pořádné problémy obraně Vítkovic, ale branka z toho nakonec nebyla.

24:03
    Hosté kontrolují míček a kombinují za brankou soupeře.

24:38
    Jakub Hubálek podržel míček, aby mohli jeho spoluhráči vystřídat. Vítkovice se snaží založit útočnou akci.

25:18
    Martin Řezáč pálil z pravé strany na branku Vítkovic, ale jeho pokus trefil boční konstrukci branky.

26:22
    Vítkovice drží míček a nikam se neženou.

26:49
    Již přes dvě minuty drží míček na svých florbalkách hosté, ale nedostali se ani za polovinu hřiště. Celkem nepohledná pasáž dnešního utkání.

27:30
    Druhá třetina je spíše o taktice a žádný z týmů nechce udělat žádnou chybu.

28:06
    Josef Rýpar se přes domácí obranu k zakončení nedostal!

28:41
    Jakub Hubálek diskutuje s rozhodčím, protože se mu jeden z jeho výroků evidentně nelíbí!

29:21
    Vítkovice jsou ve druhé třetině mírně lepším celkem. Často mají míček pod kontrolou, ale ke střelám se dostávají jen zřídka.

30:00
    Máme za sebou polovinu utkání a stav zápasu je stále 2:3 pro hostující celek!

30:31
    Jan Vacenovský pálil bez přípravy na vítkovickou branku, ale jeho střela letěla příliš vysoko.

31:05
    Lukáš Hájek dostal pěknou nahrávku do před brankového prostoru a pálil z první, jenže do jeho střely si stoupl domácí obránce a vytěsnil míček mimo hřiště. Hájek se na sebe dost zlobil.

31:55
    Chodov je u míčku, ale ke střele se zatím nedostal.

32:25
    Domácí hráči zvedli aktivitu a tlačí hosty na jejich polovině.

32:51
    Střela Strnada trefila prvního bránícího hráče.

33:12
    MARTIN KOUTNÝ se rozhodl vyběhnout z rohu hřiště a zkusit střelu z otočky. K té se nakonec dostal, ale trefil hned první bránící florbalku soupeře, přes kterou se míček dostal do branky! Šťastná branka pro domácí tým a máme vyrovnáno! Asistence: Michal Kotlas.
    33:12 Martin KOUTNÝ - 3:3

34:20
    Adam Delong předvedl hokejová bodyček a zastavil jednoho z domácích útočníků. Tohle se ve florbale nesmí a tak má Chodov volný úder z rohu hřiště.

35:14
    Domácí hráči přebrali aktivitu a jsou te´d lepším týmem.

36:04
    Vítkovice sice drží míček, ale ke střele se zatím nedostali.

36:56
    Domácí hráči získali míček a rozvážně kombinují na své polovině.

37:25
    Útočný faul Chodova daroval míček hostům.

37:53
    V posledních minutách se hra hodně otevřela a každý z týmů podniká rychlé protiútoky.

38:34
    Domácí hráči obléhají branku soupeře a pokouší se otočit stav utkání.

39:10
    Začala poslední minuta druhé třetiny.

39:56
    Domácím se přece jen daří otočit stav utkání ve druhé třetině! Ondrůšek zpoza branky nahrál přesně před branku, kde stál úplně osamocený MARTIN PRAŽAN a ten měl spoustu času na to, poslat míček do branky! Asistence: Tom Ondrůšek.
    39:56 Martin PRAŽAN - 4:3

40:00

Vítkovice byli ve druhé třetině aktivnějším celkem, ale nedokázali vstřelit ani jednu branku! Chodov se postupně zlepšoval a nakonec dokázal vyrovnat stav utkání. V samotném závěru se chodovští dostali k tlaku, který vyvrcholil vedoucí brankou pro Chodov! Domácí hráči tak vyhráli druhou třetinu 2:0 a do třetí třetiny nastoupí s jednobrankovým náskokem.

40:01

40:49
    Chodov je velmi aktivní od úvodu třetí třetiny a snaží se navýšit své vedení.

41:24
    Marek Bräuer se prezentoval střelou z otočky, ale Barák předvedl dobrý zákrok a jeho střelu chytil.

42:34
    Domácí hráči hrají velmi dobře a nepouští Vítkovice vůbec k míčku.

43:26
    Tom Ondrůšek minul branku. Chodov bude mít rozehru z rohu.

43:30
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Ondřej Firda – 2 minuty, Nedovolená vzdálenost).

43:52
    Marek Bräuer se vlastním oslabení dostal až před Baráka a dokázal i zakončit!

44:21
    Chodov drží míček a kombinuje.

44:40
    Obléhání branky Vítkovic pokračuje.

45:03
    Chodov stále u míčku, ale zatím tomu chybí střelba.

45:30

45:56
    Domácí sice nemají přesilovku, ale stále obléhají branku svého soupeře.

46:30
    Míček je stále na florbalkách domácích hráčů a ti s ním nikam nespěchají a trpělivě kombinují.

47:27
    Hosté získali míček, ale nemohou se s ním dostat za polovinu. Domácí vytvořili dobrý obranný val, přes který se jen těžko prochází.

48:06
    Vítkovice jsou stále v držení míčku, ale ke střele je domácí nepouští.

49:12
    Útočný faul Vítkovic na středu hřiště a Chodov bude rozehrávat ze středu pole.

49:40
    Vítkovice se poprvé ve třetí třetině usadili na polovině soupeře.

50:17
    Martin Pražan se pokusil překvapit hostujícího brankáře, ale jeho střela minula branku.

50:41
    Čas pomalu, ale jistě ubíhá a Vítkovice budou muset přidat, pokud chtějí v dnešním utkání bodovat.

51:30
    Hosté drží míček a střídají.

51:48
    Josef Rýpar fauloval v rohu hřiště a míček tak bude mít Chodov.

52:20
    Martin Pražan je dnes velmi aktivní a z pozice obránce se často dostává k brance soupeře.

52:32
    A je vyrovnáno! LUKÁŠ HÁJEK přeběhl celé hřiště a střelou, která mířila nad nohu Baráka, skóruje! Asistence: Ondřej Firda.
    52:32 Lukáš HÁJEK - 4:4

53:51
    Domácí hráči jsou zaskočeni a Vítkovice přebrali otěže zápasu.

54:22
    TOM ONDRŮŠEK dostal u levého mantinelu příliš mnoho prostoru a tak natáhl míček za sebe a střelou z otočky posílá Chodov zpět do vedení! Asistence: Tomáš Sýkora.
    54:22 Tom ONDRŮŠEK - 5:4

54:49
    Marek Matejčík poslal krásný kros na MICHALA PODHRÁSKÉHO, který střelou z první vymetl levou šibenici vítkovické branky! Asistence: Marek Matejčík.
    54:49 Michal PODHRÁSKÝ - 6:4

55:35
    A rázem je Chodov při chuti a válcuje svého soupeře!

56:05
    Domácí hráči drží míček a nikam se neženou. Tenhle styl hry jim nyní stačí.

56:24
    Navíc Vítkovice faulovali a Chodov tak bude rozehrávat.

57:00
    Poslední tři minuty třetí třetiny. Vítkovicím moc času nezbývá.

57:18
    Chodov zkušeně drží míček a nepouští tak Vítkovice k tlaku.

57:40
    Až nyní mají hosté míček a pomalou kombinací se blíží k domácí brance.

58:10
    Adam Delong střílel na vzdálenější tyč, ale jeho pokus chytil Barák! Důležitý zákrok domácího brankáře.