New York RB – Toronto 1:2 (kon.) | Houston – Portland 0:0 (kon.)
New York Red Bulls
1:2 (1:1)
Toronto FC
Úterý 31.10.2017, 00:00 • Red Bull Arena, Harrison (New Jersey) • Americká MLS • Semifinále V. konference
    Toronto dokázalo dát dva góly na hřišti soupeře a je blízko k postupu do finále konference. Odveta je naplánována na 5. 11. ve 21:00.

Je za námi úvodní zápas prvního semifinále Východní konference. Toronto i přes nelichotivý výkon ve druhém poločase bere po brankách Vázqueze a Giovinca těsně vítězství a nadějný výsledek do nedělní odvety na jejich hřišti.

Já se s vámi pro tuto chvíli loučím, přeji příjemný zbytek této chladné noci a u dalšího fotbalu zase někdy na počtenou. (02:32:03)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 4:3. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 16:14.

90+8

90+8
    Rohový kop byl proveden velice bídným způsobem. Rozhodčí co nevidět ukončí tento zápas.

90+7
    Bono vytáhnul skvělý zákrok, kterým udržel naděje svého celku na vítězství v zápase.

90+6
    Kvůli ošetřování jednoho z hostujících hráčů se zřejmě toto nastavení ještě o něco prodlouží.

90+5
    Lawrence prodloužil hlavou míč na Wrighta-Phillipse, ale ten stál v ofsajdu. Tohle byla poslední možnost domácích na vyrování.

90+4
    Domácím se krátí čas na vyrovnání, hostující obrana je stále drží daleko od své branky. Zdá se, že si Toronto připíše důležitou výhru. Do konce zápasu chybí něco málo přes minutu.

90+3
    Cooper ušetřil nějaké ty cenné sekundy, Toronto je blízko k vítězství v tomto prvním zápase semifinále Východní konference.

90+2
    Toronto má k dispozici rohový kop a to jim také bude v tuto chvíli stačit. Tento roh je vůbec první roh hostí v zápase.

90+1
    Rozhodčí nastavil pět minut nad rámec základní hrací doby tohoto zápasu.

90
    Výborně se vrátil Lawrence, který zastavil opět prchajícího Giovinca. Red Bulls opět míří do útoku. Uvidíme, co v závěru zápasu vymyslí.

89
    Právě Bradley se snažil vyslat do úniku Giovinca, ale s ním se do obrany vrátil skvěle Long.

88
    Toronto teď všechno sází do defenzivy. Na hrotu působí osamocený Giovinco, který bude čekat na dlouhé balóny.

87
    Red Bulls se čím dál více přibližují na dostřel hostující branky. Tentokrát se bude rozehrát přímý kop. K exekuci se staví Kljestan.

86
    Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Altidore, přichází Cooper.

85
    Domácí drží míč na svých kopačkách, snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu, ale zatím to nevychází.

84
    Na druhé straně se Altidore pokoušel dostat do zakončení, ale byl zablokován. Skvělá defenzivní práce domácího celku.

83
    Wright-Phillips našel svého spoluhráče, ale Verón nedokázal trefit brankový prostor Toronta.

82
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Perrinelle, přichází Bezecourt.

82
    Žlutou kartu dostává Giovinco (Toronto FC).

82
    Toronto se skrze auty posunuje čím dál blíž k domácí brance, ale to je tak všechno, co momentálně hosté dokáží.

81
    Začala nám poslední desetiminutovka řádné hrací doby, čeká nás vzrušující závěr tohoto zápasu. Rozhodně ještě nechoďte spát.

80
    Žlutou kartu dostává Perrinelle (New York Red Bulls).

79
    Domácí tým se opět snaží dostat na dostřel branky soupeře a to se jim také daří.

78
    Felipe nevybíravým zákrokem poslal Giovinca k zemi. Domácí hráč dává rozhodčímu jasně najevo, že soupeř simuluje. Opakované záběry toto filmování potvrzují.

77
    Toronto se druhým gólem velmi uklidnilo. Branka se hlavně podepsala na jejich psychické pohodě.

76
    Pomalu se nám blíží závěr dnešního zápasu. Toronto necelých patnáct minut před koncem základní hrací doby drží nadějný výsledek.

75
    Kljestan se ocitnul po kontaktu Mavingy na zemi. Hostující hráč se tomu diví, rozhodčí ukazuje proti jeho brance.

74
    V kombinaci Toronta se množí nepřenosti, ale ani tyto chyby nedokáží domácí využít ve svůj prospěch.

73
    Toronto jde ovšem do nezaslouženého vedení. Uvidíme, jak na to odpoví domácí celek, který hrál ve druhém poločase lépe než jeho soupeř.
    GIOVINCO - 1:2

72
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Hosté míří opět v zápase do vedení. SEBASTIAN GIOVINCO se postavil k exekuci přímého kopu a nemýlil se. Brankář Robles byl bez šance, parádní přímák!

72
    Red Bulls krouží kolem pokutového území soupeře, ale nic nebezpečného z toho není. Navíc se musí bránit proti brejku hostí.

71
    Bradley opět fauloval, tentokrát jeho obětí byl samotný Wright-Phillips.

70
    Altidore ztratil míč na polovině hřiště a hned z toho byla zajímavá příležitost, kterou musel hasit až Morrow.

69
    Bradleyho centr odvrátil dalekým odkopem domácí brankář. Toronto ovšem zůstává na míči a kombinuje.

68
    Murillo se ujal vhazování, ale míč míří zpátky ke brankáři. Red Bulls si dává ve druhém poločase menší oddych po skvělé první části druhé půle.

67
    Wright-Phillips se na útočné polovině provinil proti pravidlům, rozhodčí odpískal útočný faul.

66
    Toronto stále nedokázalo navázat na výborný výkon z prvního poločasu. Kdo zatím hraje prim jsou hráči domácích, kteří se usídlili na polovině soupeře.

65
    Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Vázquez, přichází Osorio.

65
    Velké protesty v hledišti Red Bull Areny. Lawrence se musí zvedat a rychle pelášit do obrany.

64
    Verón vstoupil do zápasu parádně a málem z toho byla branka. Bono vytáhnul parádní zákrok a míč odvrátil do zámezí.

63
    Střídání v týmu New York Red Bulls: ze hřiště odchází Davis, přichází Verón.

63
    New York čím dál více přebírá kreativitu tohoto zápasu. Je otázkou, kdy může přijít druhý domácí gól.

62
    Parádní akce domácích, ale Wright-Phillips tváří tvář brankáři hostí neuspěl. Na světelné tabuli svítí stále nerozhodný stav.

61
    Míč nebezpečně prolétnul malým vápnem. Mavinga se s tím nepáral a míč odkopnul daleko od své branky.

61
    Nepříjemnou střelu musel řešit brankář Bono. Další roh pro Red Bulls.

60
    Morrow si nebyl vůbec jistý v rozehrávce, ale domácí toho nevyužili. Wright-Phillips si špatně přebral míč a proto o něj přišel.

59
    Morrow byl zahnán až k rohového praporku, kde vybojoval pro svůj celek výhodu rohového kopu.

58
    Víctor Vázquez se za mohutného pískotu vrací na hřiště. Zjevně ho ovšem jeho zranění i nadále bolí.

57
    Domácí tým je i nadále u míče a pohodlně kombinuje na své polovině. Toronto jako obvykle čeká zatažené na své půlce na rychle brejky.

56
    Hra pokračuje. Zdá se, že bude Vázquez v pořádku. Uvidíme, co nám ukážou následující minuty.

55
    Hra je přerušena, protože se na trávníku ocitnul hostující Vázquez.

55
    Giovincovi to dnes inviduálně nejde. Dnes se snad ještě neprosadil v souboji jeden na jednoho.

54
    Domácí fanoušci tleskají výkonu svých miláčků. Ve druhém poločase je to úplně jiný tým než v tom prvním. To samé platí i u hostů.

53
    Míč z rohového kopu odvrátil Hagglund, který o poločase nahradil zraněného Moora.

52
    Výborně se uvolnil domácí Davis, ale k druhé brance domácích to nevedlo. Stav zůstává i nadále stejný.

51
    V úvodu druhého poločasu je hra často přerušována. Někdy je to faulem, někdy nějakým jiným prohřeškem.

50
    Domácí tým zahrál nacvičený signál, ale ten překazil až odmávaný ofsajd. Na druhé straně se na zemi ocitnul Giovinco.

49
    Toronto působí zaskočeným dojmem a zůstává zatažené na své polovině. Navíc je odpískán další jejich faul.

48
    Domácí vstoupili do druhé půle s velkým elánem, ale jejich koncovka je zatím nepřesná.

47
    Před malou chvílí nám začal druhý poločas tohoto střetnutí, který nám rozehráli hráči domácího celku.

46
    Střídání v týmu Toronto FC: ze hřiště odchází Moor, přichází Hagglund.

46

Sacha Kljestan vs. Michael Bradley

Spáchané fauly: 0 – 1
    Utržené fauly: 0 – 0

Velmi zajímavý poločas je za námi. Toronto se rychle ujalo vedení zásluhou Víctora Vázqueze. Jenže vedení do poločasu nerozšířilo ani neudrželo. V nastaveném čase byl Wright-Phillips seslán v pokutovém území k zemí a Daniel Royer s nabídnou penaltou nepohrdnul. O vítězi tohoto zápasu nám tedy rozhodne druhý poločas, který začne za necelých patnáct minut.

45+4
    45+3. ROYER - 1:1

45+3
    New York RB právě vstřelil branku!
    K pokutovému kopu se postavil DANIEL ROYER, který poslal míč doprostřed hostující branky. Brankář hostí byl bez šance.
    45+2. Faul v pokutovém území.

45+2
    Wright-Phillips spadnul v pokutovém území a rozhodčí neváhá nařídit pokutový kop.

45+1
    Rozhodčí dnešního zápasu nastavuje jednu minut nad rámec základní hrací doby.

45
    Kljestan se snažil svou přihrávkou najít Davise, jenže chyběly centimetry. Rozhodčí za malou chvíli ukáže, kolik hodlá v prvním poločase nastavit.

44
    Long nevybíravým zákrokem poslal Giovinca na trávník. Rozhodčí ukazuje proti domácí brance.

43
    Jenže ani tento přímý kop nevyšel hostům podle představ. Míč zůstává u hráčů domácích, kteří rychle postupují do útoku.

42
    Tentokrát se proti pravidlům provinili domácí. Výhodu přímého kopu má hostující Toronto FC.

41
    Průnikovou přihrávku na rozběhnutého Kljestana odvrátil dalekonosným odkopem Moor. Red Bulls bude vhazovat.

40
    Kljestanovi se centr nepovedl, poté se k míči dostal Lawrence, ale ani tento hráč branku Bona neohrozil. Brankář Toronta bude od své branky odkopávat.

39
    Wright-Phillips se pokoušel otočit kolem obránce, ale byl faulován. Domácím se rýsuje zajímavá příležitost k ohrožení hostující branky.

38
    Domácí se postupnou kombinací dostávají na dostřel branky Toronta, ale zatím žádná nebezpečná střela z jejich kopaček nepřichází.

37
    Domácí obrana je ve velkých problémech, ale druhá branka z toho zatím není. Giovinco pustil míč do zámezí, jeho tým bude vhazovat.

36
    Na druhé straně se probíjel Kljestan, ale neuspěl. Hned je z toho brejk Toronta, který ovšem nebyl využit.

35
    Vázquez našel hlavu Delgada, který orazítkoval břevno domácí branky. Tohle byla velmi nadějná situaci z pohledu hostů.

34
    Red Bulls drží více míč na svých kopačkách, ale i přesto nadále prohrává o jednu branku.

33
    Giovinco na sebe navázal několik hráčů soupeře, ale kýžený efekt to nepřineslo. I přes jeho snahu byli spoluhráči velmi dobře obsazeni.

32
    Toronto nechalo svého soupeře hrát na své polovině. Domácí tuto výhodu nevyužili, proto Bono bude odkopávat od své branky.

31
    Delgado zachytil přihrávku od Kljestana, která směřovala k Wright-Phillipsovi. Jenže poté hostující obránce odehrál míč do autu.

30
    Máme před sebou poslední patnáct minut základní hrací doby první půle. Udrží Toronto vedení nebo do šaten půjdeme za nerozhodného stavu?

29
    Giovinco uznal, že to nebude na přímou střelou, tak exekuci nechal na faulovaném Vázquezovi. Jenže ten adresoval nepřesnou přihrávku pro kterou si došel až samotný domácí brankář Robles.

28
    Na druhé straně fauloval Felipe hostujícího Vázqueze. Volný přímý kop rozehraje šikovný Giovinco.

27
    Lawrence svým centrem našel svého kolegu v útoku, ale rozhodčí zvedá praporek a píská ofsajd.

26
    Bradley se provinil proti fotbalové etiketě a dost se tomu diví. Jenže faul na Davise to byl, o tom žádná.

25
    Royer se dožadoval odpískání přímého kopu, jenže sudí Fischer ukázal na rohový praporek. Následný roh nebyl využit, protože se míč dostal zpátky až na domácí polovinu.

24
    Jsme v polovině prvního poločasu. Toronto stále vede po brance Vázqueze z osmé minuty nad svým sokem z New Yorku 1:0.

23
    Vázquez neměl komu přihrát, proto volil přihrávku zpět. Akce Toronta musí začít až od svých obránců.

22
    Hráči Toronta jsou v napadání velmi aktivní a to funguje. Následně Wright-Phillips fauloval obránce soupeře.

21
    Bradley poslal dlouhý míč na Altidora, který byl skvěle pokryt. Jenže Toronto nemusí zoufat, domácí opět nepodrželi míč, který darovali zpátky pod kontrolu soupeře.

20
    Dnešní zápas je vůbec první utkání těchto soupeřů v play-off.

19
    Royer se pokusil dostat svůj tým z tohoto kanadského sevření, ale to se nepovedlo. Míč končí za postranní čárou.

18
    Hosté ihned po ztrátě míče vysunuli své napadání a vzápětí měli míč opět pod kontrolou. Domácí tým momentálně působí velice zaskočeně.

17
    Toronto po dlouhé době s přehledem kombinuje. To se nelíbí domácím fanouškům, kteří to dávají hlasitě najevo.

16
    Další obrovská příležitost na straně Toronta. Altidore si opět vzal míč na pravé straně, udělal kličku soupeři a poté centroval. Míč si v pokutovém území našel Morrow, který napálil míč pouze do stopera domácích.

15
    Skrytou přihrávku na rozběhnutého Wright-Phillipse vystihnul Morrow, který odehrál míč do zámezí. New York si opět zopakuje vhazování.

14
    Altidore byl skvěle ubráněn domácím Longem, který skvěle odstavil tohoto mohutného útočníka Toronta.

13
    Torontu nevyšla kombinace, která končí v zámezí. Red Bulls budou vhazovat na polovině hřiště.

12
    Chyba v obraně přišla i na druhé straně, ale Kljestan tuto hrubku Moora nepotrestal.

11
    Toronto se opět zatáhlo na svou polovinu. Domácí hráči kombinují po celé šíři hřiště.

10
    Jenže rohový kop nebyl vůbec úspěšný, hostující obrana si skvěle poradila a nebezpečí odvrátila.

9
    Domácí se snaží rychle vyrovnat, budou kopat rohový kop.
    8. VÁZQUEZ - 0:1

8
    Hrubou chybu v domácí rozehrávce trestá VÍCTOR VÁZQUEZ, který si našel přízemní centr Jozyho Altidore a až na druhý pokus dopravil míč do domácí branky. Toronto se tedy hned v úvodu utkání ujímá vedení.

8
    Rychlý hostující brejk končí neúspěchem. Delgado nestihnul míč na hrací ploše. Adams bude vhazovat míč zpátky do hry.

7
    Hráči Red Bulls drží balón, ale nikde se výrazně netlačí. To samé platí o hostech, kteří čekají na chybu svého soupeře.

6
    Domácí tým se postupnou kombinací dostal k vápnu soupeře. Jenže Kljestan adresoval přihrávku na paty svého forvarda. New York o míč přišel.

5
    Domácí tým rozehrával volný přímý kop. K exekuci se postavil Felipe, který branku Bona netrefil. Míč skončil vysoko nad hostující brankou.

4
    Altidore se snažil probít přes levou stranu, ale míč končí v zámezí. Toronto zůstává u míče, bude vhazovat.

3
    První útočný pokus domácích. Royer oslovil dlouhým nákopem vysunutého Wright-Phillipse. Bohužel pro domácí fanoušky se míč k tomuto útočníkovi nedostal.

2
    Toronto na nic nečeká a hned míří k brance domácích, domácí obrana tento úvodní útok skvěle odvrátila.

1
    Utkání bylo zahájeno, úvodní výkop měli na starost hráči Toronta.

1

New York Red Bulls: Robles – Murillo, Long, Perrinelle – Adams, Davis, Felipe, Royer, Lawrence – Kljestan – Wright-Phillips
    Náhradníci: Meara – Lade, Escobar, Etienne, Muyl, Bezecourt, Verón

Toronto FC: Bono – Beitashour, Moor, Mavinga, Morrow – Delgado, Bradley, Zavaleta, Vázquez – Altidore, Giovinco
    Náhradníci: Irwin – Hasler, Hagglund, Cooper, Osorio, Ricketts, Edwards

Rozhodčí: D. Fischer – P. Briere, P. Manikowski.

Dá se očekávat, že zápas začne se zpožděním.
    Oba týmy jsou právě na trávníku, kde probíhá předzápasová rozcvička.

Pro tento zápas jsem pro vás vybral dva hráče, které budeme o poločase a po zápase porovnávat. Za domácí tým to bude Sacha Kljestan a hostující celek bude reprezentovat Michael Bradley.

Delegace:

Na tento zápas byl jako hlavní rozhodčí pan Drew Fischer. Na čarách mu bude pomáhat Phil Briere a Peter Manikowski. Jako čtvrtý rozhodčí bude v NY působit Sorin Stoica. Allen Chapman se bude starat o video.

Zranění: Gideon Baah, Mike Grella, Aurelien Collin
    Předpokládaná sestava: Luis Robles – Michael Murillo, Aaron Long, Damien Perrinelle – Tyler Adams, Daniel Royer, Felipe, Sean Davis, Connor Lade – Bradley Wright-Phillips, Sacha Kljestan

Toronto FC

Karetní ohrožení: nikdo
    Zranění: nikdo
    Předpokládaná sestava: Alex Bono – Eriq Zavaleta, Drew Moor, Chris Mavinga – Nicolas Hasler, Victor Vazquez, Michael Bradley, Marky Delgado, Justin Morrow – Sebastian Giovinco, Jozy Altidore

Historie vzájemných zápasů a posledních pět duelů

Celkově (základní část): New York RB (13 výher a 54 branek), Toronto FC (8 výher a 33 branek), 7 remíz
    V New Yorku (základní část): New York RB (5 výher a 20 branek), Toronto FC (3 výhry a 18 branek), 6 remíz

1. 10. 2017 Toronto FC – New York RB 4:2
    20. 5. 2017 New York RB – Toronto FC 1:1
    18. 9. 2016 Toronto FC – New York RB 3:3
    29. 5. 2016 New York RB – Toronto FC 3:0
    6. 3. 2016 New York RB – Toronto FC 0:2

Sezónní lídři týmů

New York Red Bulls: Bradley Wright-Phillips (18 branek), Daniel Royer (13 branek), Gonzalo Verón (7 branek)
    Toronto FC: Sebastian Giovinco (16 branek), Jozy Altidore (15 branek), Víctor Vázquez a Justin Morrow (8 branek)

Základní část MLS 2017 z pohledu dnešních soupeřů

Domácí tým v letošní sezóně střídal povedené výkony a špatné výkony. Tým okolo manažera Jesseho Marsche se umístil na šestém místě, které zaručovalo pouze postup do takového předkola play-off, ve kterém se New York RB utkal s Chicagem. Tento zápas měl jasný průběh a hráči z města, které nikdy nespí vezli z Chicaga výhru 4:0. Začátek sezóny byl dost slabý, ale to všechno se změnilo příchodem července a poté i sprna, kdy z šesti ligových zápasů vyhráli pět. Ovšem těsná prohra 2:3 v městském derby proti City musela hodně bolet. Závěr základní části byl většinou ve stylu remízových zápasů. Z jedenácti zápasů skončilo remízou rovných šest. Výrazně úspěch přišel v národním poháru, kde tento tým dokráčel až do finále. Finálový zápas měl ovšem trpkou příchuť, protože finále proti Kansasu skončilo 1:2 v jejich neprospěch.

Naopak kanadský celek zažil výbornou sezónu, kterou dokončil na prvním místě. "The Reds" jak se tomuto týmu přezdívá nasbíral 69 bodů, což se ještě žádnému týmu v historii MLS nepovedlo. Další rekord přišel s rozdílem vstřelených-obdržených brankách, tento rozdíl činil pěkných 37 gólů. K triumfu v lize přidal tento tým triumf i v kanadském poháru, který vyhrál. Ve finále se jim postavil celek z Montréalu. První zápas na venkovním hřišti sice skončil 1:1, ale ten domácí už vyhráli 2:1. O výhru a následný zisk poháru se postaral Sebastian Giovinco, který se trefil v páté minutě nastavení.

Fanoušci amerického socceru, vítám vás u prvního zápasu semifinále Východní konference mezi New York Red Bulls a Toronto FC. Úvodní výkop je naplánován půlnoc našeho času a já vás k tomuto zápasu srdečně zvu. Ovšem než samotný duel začne, pojďme si zrekapitulovat dění v těchto týmech v letošní sezóně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.