Ústí n/L – Plzeň 0:3 (kon.)
Elba DDM Ústí nad Labem
0:3 (0:2, 0:1, 0:0)
HBC Plzeň
Sobota 04.11.2017, 15:30 • Stadion mládeže Ústí nad Labem • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Extraliga staršího dorostu pokračuje dalším kolem a na Stadion mládeže do Ústí nad Labem tentokrát cestují mečouni z Plzně. Plzeň zatím prochází soutěží jako nůž máslem a po osmi zápasech drží plný počet možných bodů. Největší hrozbu pro domácí obranu bude představovat Matěj Votípka, který je se třinácti brankami druhý nejlepší střelec soutěže. Domácí tým sice v minulém kole zvítězil, ale proti Plzni bude muset parta okolo kapitána Jiřího Tomáše předvést mnohem lepší výkon, než proti Stříbru, jestli chce pomýšlet na bodový zisk. Oba týmy jsou poměrně vysoko v průměru trestných minut, takže uvidíme, jaké emoce si do zápasu přinesou.

Elba DDM Ústí nad Labem: Landt (Jalovecký) – Bartoš, Čejka, Čelleňuk, Bartoš, Divíšek, Dörner, Giesel, Haluza, Hanzlík, Hruška, Kerner, Krejčí, Půža, Rechtorik, Rop, Sedláček, Stupka, Jičínský, Tomáš, Kastner, Škurla

HBC Plzeň: Hrubý (Rovaš) – Jirka, Ulč T., Jonák, Kovařík, Ulč D., Šlechta, Štípek, Vobruba, Votípka, Hurt, Lokajíček, Svoboda, Rosič, Drož

Rozhodčí: Koskuba, Šulo.

00:01

00:15
    Úvodní vhazování patřilo domácím, Plzeň poté zahrála na zakázané uvolnění.

00:50
    Do první akce se dostal hostující Vobruba, proti kterému vytáhl Landt vyrážečku.

01:31
    Krejčí se dostal do náznaku šance, ve finální fázi mu ale míček utekl a Hrubý ho podržel.

02:01
    Čejka běžel proti Kovaříkovi, který ho dobře vycouval a nakonec i zablokoval střelecký pokus.

03:40
    Půža zabránil rychlému přečíslení Plzně, z následného pobytu v pásmu si připisuje zákrok Landt.

04:39
    Ke střele se dostal hostující Hurt, mířila ale těsně mimo.

04:59
    Stupka se dostal ke střele z nebezpečné pozice a Hrubý se jen otočil a oddechl si, že letěla mimo branku.

05:30
    První ústecká formace si vytvořila sympatický tlak. Sledujeme zatím hodně rychlé utkání.

07:31
    Hruška nahodil míček na Hrubého, který vyráží do rohu.

08:23
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba týmy se zatím dostaly spíše do náznaku šancí. Nyní domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

08:49
    Čejka se Stupkou se pokusili o rychlý pokus do útoku, jejich snažení pokazil ofsajd.

09:01
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Haluza – 2 min., sekání).

09:15
    Střelu Kovaříka blokuje Krejčí a vyhazuje přes všechny čáry.

09:29
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Přesilová hra končí gólem. JAKUB VOBRUBA se dostal do úniku a rychlou kličkou překonal Landta. Asistence: David Ulč, Tomáš Majer.

10:34
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Bartoš – 2 min., podražení).

11:12
    Druhá přesilová hra je opět rychle využitá. DAVID ULČ napřáhl na vrcholu kruhů a vymetl horní roh branky. Asistence: Jakub Vobruba.

12:17
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Jonák – 2 min., sekání).

12:57
    Dloubáček Stupky nemohl Hrubého ohrozit.

13:30
    Plzeň se osvobozuje a přesilovka domácích zatím postrádá šanci.

14:17

15:00

Díky využitým přesilovkám Plzeň vede 2:0 a hned od začátku zápasu si vypracovává výhodnou pozici.

15:01

15:20
    O první útočnou akci se postaral domácí Čejka, avšak bez střely skončil vytlačený v rohu.

15:38
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Ulč D. – 2 min., hrubost).

16:06
    Stupka se dostal ke střele z vrcholu levého kruhu, Hrubý jí ukryl do lapačky.

16:33
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Svoboda – 2 min., napadení + 10 minut osobní trest, napadení).

17:25
    Domácí tým má obrovský tlak!

17:34
    Fantastický Hrubý teď vychytal Haluzu lapačkou ve stoprocentní šanci.

17:52
    Ústečtí budou dohrávat přesilovku pět na čtyři.

18:10
    Hosté vyhazují přes všechny čáry a pravděpodobně toto oslabení ustojí bez úhony.

18:33

18:55
    Majer pod tlakem zahrává na zakázané uvolnění. Hra se teď hodně kouskuje.

19:22
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Škurla – 2 min., vysoká hůl).

20:15
    Po menším závaru před brankou se míčku zmocnil Půža a vyhodil ho ven z pásma.

21:22

21:47
    Po rychlé protiakci Plzeň navyšuje svůj náskok. Jakub Vobruba přistrčil míček k MATĚJI VOTÍPKOVI, který zamířil přesně nad rameno Landta. Asistence: Jakub Vobruba, Tomáš Majer.

22:39
    Velká šance Ústí. Adam Krejčí předběhl obránce a byl sám proti Hrubému. Hostující strážce branky chytá dnes ale ve velké pohodě a se situací si poradil.

23:28
    Menší závar před svojí brankou řeší Landt přerušením hry.

24:30
    Střelu Tomáše vyráží Hrubý betonem.

25:50
    Bartoš se vytočil po kruhu a jeho střela prosvištěla těsně kolem levé tyče branky.

26:20
    Další z řady zakázaných uvolnění domácího týmu.

27:06
    Spousta nepřesností ve středním pásmu končí nakonec vyhozením mimo hřiště.

27:44
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Ulč T. – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Giesel – 2 min., sekání).

28:40
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Votípka – 2 min., nedovolené bránění).

29:24
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Haluza – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Hurt – 2 min., hrubost).

30:00

Druhá třetina je u konce a hosté v ní ještě přidali jeden gól a vedou 3:0. Ke konci třetiny se začala zvedat vlna emocí z obou stran a uvidíme, s čím přijdou hráči do třetí třetiny.

30:01

30:02
    Domácí začínají třetinu v přesilové hře, která bude ještě trvat čtyřicet vteřin.

30:40

32:00
    Jonák rozehrává míček z vlastního pásma.

32:38
    Střela Vobruby končí na tyči.

33:50
    Jak byla hra ve druhé třetině vyhrocená, tak teď absolutně postrádá náboj. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

35:21

35:34
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Čejka – 2 min., sekání).

36:35
    Hrubý si připisuje v krátkém sledu dva úspěšné zákroky proti střelám z dálky.

37:11
    Na druhé straně Hurt vypálil a Landt schoval střelu do lapačky.

37:34
    Oba týmy už jsou zase v plném počtu.

38:50
    Hosté kontrolují průběh zápasu a nikam už se příliš neženou.

41:00
    Tomáš Ulč se snažil vytočit zpoza branky, ale Landt proti němu vystrčil hůl.

42:03
    Útočnou akci Plzně zastavuje ofsajd.

42:25
    Hurt se proháčkoval do šance, ale Landt zaklapl betony včas.

42:51
    Střela Adama Drože skončila na břevnu.

42:59
    Mezi Krejčím a Hurtem se strhla rvačka, rozhodčí se radí o trestech.

42:59
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Krejčí – 5 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Hurt – 5 min., hrubost).

Ve stejném čase odstoupil s bolestivou grimasou brankář Landt a do branky nastupuje Ondřej Jalovecký.

44:00
    Běží poslední minuta ústeckého trápení.

44:23
    Vyloučení v týmu Elba DDM Ústí nad Labem (Tomáš – 2 min., napadení).

Zápas je u konce a Plzeň si připisuje další tři body do tabulky. Ústí nebylo vyloženě horším soupeřem, ale v klíčových chvílích podržel svůj tým brankář Hrubý, který byl nejlepším hráčem zápasu.

Děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů z Extraligy staršího dorostu. (17:19:14)

Jan Melicher

Hledáme zpravodaje pro tým Elba DDM Ústí nad Labem. Více informací na info@onlajny.com Více informací zde.

Branky a nahrávky: 10. Jakub Vobruba (David Ulč, Tomáš Majer), 12. David Ulč (Jakub Vobruba), 22. Matěj Votípka (Jakub Vobruba, Tomáš Majer)

Rozhodčí: Koskuba, Šulo