Nižněkamsk – Novosibirsk 4:1 (kon.) | Minsk – Kazaň 4:1 (kon.) | Viťaz – Soči 2:4 (kon.)
HC Slovan – Ufa 3:2 (kon.)
HC Slovan Bratislava
3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
Salavat Julajev Ufa
Pondělí 13.11.2017, 19:30 • Aréna Ondreja Nepelu • KHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký večer a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:05:36)

Česká stopa v utkání

Lukáš Kašpar (SBA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:46
    Michal Řepík (SBA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:18
    Tomáš Voráček (SBA) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:31
    Jakub Štěpánek (SBA) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3%

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Jakub Štěpánek (Slovan) a Philip Larsen (Ufa).

Statistiky

Střely na branku: 19:26
    Zásahy brankářů: 24:16
    Vyhraná vhazování: 23:32
    Hity: 8:5
    Trestné minuty: 8:0

Utkání je u konce a po dramatickém závěru se Slovan raduje z výhry 3:2. V průběhu třetí třetiny to bylo po gólech Zacha Boychuka a Michala Sersena už o tři góly, v závěru se ale Ufě podařilo zápas zdramatizovat. V 52. minutě skóroval Joonas Kemppainen a v 56. minutě to už bylo 3:2 po důrazu Fjodorova s zakončujícím Antonem Burdasovem. Vyrovnání viselo ve vzduchu, Štěpánek pak už ale těsný náskok uhájil a Slovan si připisuje důležité body.

59:50
    Puk je v rohu, kde se jej domácí snaží udržet do závěrečné sirény.

59:34
    Hosté si vybírají oddechový čas.

59:34
    Štěpánek drží těsný náskok, u své levé tyčky chytil Burdasovovo nahození z ostrého úhlu.

59:14
    Začala power-play Ufy, na ledě je šest hostujících hráčů.

58:49
    Barker po mantinelu posunul hru do středního pásma, u puku jsou ale zase hosté.

58:14
    Nespokojení diváci spustili pískot, závěr zápasu se jim vůbec nelíbí.

57:26
    Ne ne, domácím to v závěru vůbec nejde, puky jim odskakují od hokejek.

56:43
    Zase se hraje v pásmu Slovanu, domácí už pouze vyhazují a vyhlíží konec zápasu.
    55:37 Anton BURDASOV - 3:2

55:37
    Ufa právě vstřelila branku!
    A máme tu drama. Meszároš nezpracoval před vlastní brankou puk, hosté mu jej bleskově vzali a po Fjodorovově přihrávce zametal ANTON BURDASOV zblízka za Štěpánka – 3:2. Asistence: Arťom Fjodorov.

54:42
    Hraje se teď na jednu branku a to na tu domácí. Po dalším Štěpánkově zákroku je u puku Barker a snaží se vše uklidnit a rozehrát.

53:41
    Domácí vyhodili přes všechny čáry, o zakázané uvolnění se ale nejedná. Hosté musí pospíchat za pukem.

53:04
    Další střelecký pokus hostů skončil těsně vedle, Slovan se osvobozuje.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 3. Řepík, 46. Boychuk (Bačík, Réway), 49. Sersen (Boychuk) – 52. Kemppainen (Hartikainen), 56. Burdasov (Fjodorov)

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Mazanec) – Ebert, Sersen, Meszároš (C), Bačík, T. Voráček, Barker, Švarný (A) – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Co. Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, A. Šťastný, Šerbatov – J. Mikúš, Hrnka, M. Sloboda.
    Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Loginov (C), S. Garejev, Panin, Beljakov, Arzamascev, Gončarov – Hartikainen, Kemppainen, Soloduchin – Burdasov, Zubov (A), Omark – Lisin (A), Juňkov, Fjodorov – I. Makarov, Kuzmin, M. Majorov – Busarov.

Rozhodčí: Morozov, Odins – Sadovnikov, Šeljanin

Diváci: 7 766